Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πρησμένο στήθος και έντονος πόνος


Recommended Posts

Καλησπέρα! Θα ήθελα να μου πείτε την άποψή σας για το εξής: εδώ και μια εβδομάδα το στήθος μου είναι πρησμένο και με πονάει πάρα πολύ. είναι τόσο πρησμένο, όπως είναι να αδιαθετήσω. Αυτό όμως που με παραξενεύει είναι ο πόνος που αισθάνομαι σε όλη την περιοχή. Να διευκρινήσω πως δεν πονάνε οι αδένες μου, γιατί σκέφτηκα μήπως ήταν από κούραση.

Αν συνεχιστεί σκέφτομαι να πάω σε μαστολόγο. Όχι τίποτα άλλο μην πάω διακοπές και με "βρει" τίποτα...ξέρω γω....

Ποτέ μέχρι σήμερα δεν έχω ξανανιώσει να με πονάει τόσες μέρες.

Για πείτε καμία ιδέα. Τί να συμβαίνει? Έχει τύχει σε καμία?

Α! Να σας πω ότι ειμαι στην 15η ημέρα , οπότε δεν τίθεται θέμα να αδιαθετήσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι να ρωτησεις μαστολογο.........δεν εχεις μωρο, θηλαζεις ?Το ενα στηθος ποναει, και τα δυο?

 

Αυτο συμβαινει συχνα σε θηλαζουσες, οχι σε κοπελες που δε θηλαζουν........θα ελεγα να μην αργεις αλλο......μια βδομαδα ειναι πολυ....μπορει να ειναι καποια φλεγμονη, συνηθως σε τετοιες περιπτωσεις σε βαζουν να κανεις εξετασεις.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Δεν θηλάζω. Η κορη μου είναι 8 1/2 χρονών. Όχι δεν μπορει να ειμαι έγκυος, γιατί είμαι στην 21η ημέρα περιόδου. Επίσης πονάνε και τα 2 στήθη μου (όχι το ένα). Δευτέρα θα κανονίσω ραντεβού. Και εγώ σκέφτηκα φλεγμονή αλλά πως? και στα 2? πώς να προήλθε?

 

Το μυαλό μου πάει σε χειρότερα, αλλά λένε πως ο καρκίνος μαστού δεν πονάει. Το κοίταξα (στο ίντερνετ).

 

Θα δείξει.... Εξάλλου μέσα στην εβδομάδα θα επισκεφτώ μαστολόγο.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, κορίτσια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην αγχωνεσαι αφου σε πονανε και τα δυο. Μπορει να εχει καποια διαταραχη ο κυκλος σου και να σου ερθει περιοδος νωριτερα. Εγω μια ζωη ειχα κυκλο 28 ημερων. Μια και μοναδικη φορα με το τελος της περιοδου αρχισε παλι να με ποναει το στηθος που ανησυχησα κατι δεν μου πηγαινε καλα. Τελικα μου ηρθε περιοδος στις 19 :shock: μερες δηλαδη ειχα ωορηξια σχεδον μεσα στην προηγουμενη περιοδο. Δεν ξαναγινε απο τοτε. Απλα ετυχε. :confused:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

Roulaki71, αυτό μου είπε και ο άνδρας μου. ότι μάλλον θα αδιαθετήσω ξανά. και να μην ανησυχώ αφού πονάνε και τα δύο.

βέβαια εγώ έχω κύκλο 38-40 ημέρες *από 14 ετών".

φιλάκια.....

Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...

Καλησπερα σε ολες....εμενα το στηθος μου με ποναει εδω κ 2 εβδομαδες.....περιμενα περιοδο σκεφτηκα κ οντως ετσι εγινε...κρατησε ομως μονο 2 μερες με ελαχιστο αιμα το στηθος μου εχει γινει πετρα...εκανα τεστ εγκυμοσυνης 2 μερες μετα το περας της περιοδου βγηκε αρνητικο.το στηθος ομως παραμενει πετρα κ τωρα περιμενω παλι περιοδο σε 11 μερες.......πρωτη φορα παθαινω κατι τετοιο κ θα ηθελα τη γνωμη σας....σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...