Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αρνι που εμεινε


ολγακι

Recommended Posts

απο το ΠΑΣΧΑ μας εμεινε αρκετο αρνι σουβλας και κοκορετσι..θα μπορουσα να τα εκμεταλευτω καπως;θα μπορουσα να φταξω κατι απο αυτα καπως διαφορετικο γιατι μπουχτησαμε απο αυτα..αλλιως να τα βαλω καταψυξη;θα ειναι καλα μετα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


http://www.queen.gr/MAGEIRIKH/SYNTAGES/Pites/item/11934-Kreatopita-apo-arni-h-katsiki-poy-emeine

:D

 

Μπορείς πάντως να το βάλεις στην κατάψυξη, δεν θα πάθει τίποτα. ;)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Ολγάκι, ναι, μπορείς να το βάλεις στην κατάψυξη, δεν παθαίνει τπτ και όταν το βγάλεις να βάλεις λίιιγο λαδάκι και ριγανίτσα και να το ζεστάνεις στο φούρνο. Μια χαρά θα είναι! Η πεθερά μου (το έχουν έθιμο εδώ) τη 2η μέρα του Πάσχα το φτιάχνει με χόρτα στο φούρνο, σαν φρικασέ... είναι καταπληκτικό. Απλώς βάζεις τα χορταρικά που βάζεις και στο φρικασέ (αν ξέρεις, εγώ δεν τα ξέρω καλά).

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

μεριδουλες στην καταψυξη.βγαζεις λιγο το κανεις με κριθαρακι ντοματα.την επομενη φορα με σπανακι και μανιταρια στην κατσαρολα και οτι αλλο γουσταρεις .

Link to comment
Share on other sites

Με πλιγουρι,με ρυζι και κριθαρακι(μαζι αυτα) ειναι τουρκικη συνταγη,αλλα για κοκορα,ομως ταιριαζουνε οι γευσεις.Με πατατες στο φουρνο...Μια χαρα//χαμενο δε παει....Ισως και σε κρεατοπιτα γιατι οχι....Πολλα γινονται!

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χθες νομίζω έδειξε τη Βέφα με την κόρη της που έκαναν κρεατόπιτα με το αρνί που έμεινε.

Ζύμη κουρού, αρνί ψιλοκομμένο, τυρί φέτα τριμμένο, άνηθο και μαϊντανό ψιλοκομμένο.

Απλώνεις το ένα φύλο σε βουτυρωμένο ταψί, ρίχνεις τη γέμιση, το άλλο φύλλο,Βρέχεις με νερό τις άκρες της ζύμης να κολλήσουν. Αλείφεις με κροκάδι(αραιωμένο με λίγο νερό), τρυπάς σε μερικά σημεία τη ζύμη και ψήνεις

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...