Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παει ενας χρονος .... εγκυμοσυνη πουθενα :(


agkiolina

Recommended Posts

:(:(:(

Σε 19 μερες κλεινω ενα χρονο απο τοτε που ειχα την παλινδρομη κυηση... που χασαμε το 2ο μωρακι μας... Ενα μωρακι που η κορη μου ακομα περιμενει ....

ενα χρονο τωρα προσπαθειες...καθε μηνα αγωνια και επιθυμια να μην ερθει η περιοδος.....ως ποτε ομως αυτο?

εκανα κατι εξετασεις θυροεδη και ορμονολογικες... οι ορμονολογικες ειναι ολες καλες.. ο θυροειδης ειχε ξερυθμιστει και τωρα ειμαστε οκ.... μωρακι ομως?

Ποια το εχει παθει αυτο ... ποια μανουλα επιασε παιδακι μετα απο παλινδρομη και μετα απο ποσο καιρο?

Οταν εγινε η αποξιση και μετα ειχα ρωτησει την γιατρο μου ποτε θ αμπορω να καναπιασω παιδακι και μου ειχε πει οτι μετα απο ενα 2μηνο θα μπορω... και σκεφτομαι και λεω... αφου εκανα και καθαρισμο και ολα ειναι σαν καινουργια γιατι?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν υπαρχει γιατι... Αφου το χεις ψαξει κιολας και εχεις κανει και καποιες εξετασεις και εχει ηδη και ενα παιδακι μην ανησυχεις! Θα ερθει! Προσπαθησε να μην εχεις αγχος ομως γιατι ειναι ο χειροτερος συμβουλος!

Εγω επιασα παιδι μετα απο 1,5 χρονο προσπαθειων, παλλινδρομησε στις 10 εβδομαδες και ξαναεμεινα εγκυος 1 χρονο μετα οπου ειχα και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοιτα η απόξεση δεν τα αφήνει όλα καινούργια...αντιθέτως..η περίοδός σου έχει κανονική ροή???εαν ναι οκ..

 

εαν ειναι ποιο ελαφρια σε αίμα απο οτι πριν την απόξεση τσέκαρε τυχόν ύπαρξη συμφύσεων που μειώνουν τη γονιμότητα και ανάλογα την έκτασή τους μπορεί να οδηγήσουν και σε πλήρη καταστροφή του ενδομητρίου..

 

αλλά θεωρώ μετά απο απόξεση ο γιατρός σου θα σε έχει ήδη ρωτήσει...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...