Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εκκλησία στην πάτρα


liontarina

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, σε ποιά περιοχή μένεις? θέλεις κοντά στην θάλασσα ή στήν πόλη μέσα? υπάρχουν πολλές επιλογές αν αποφασίσεις τι θέλεις.

Όμορφα είναι και στο εκκλησάκι μέσα στο κάστρο του Ρίου, ή στην Αγία Μαρίνα στα Σελά αν προτιμάς βουνό.

Link to comment
Share on other sites

εγω ηθελα να βαφτισω το 2 κανακαρη μου στο προφητη ηλια πανω απο την ανθουπολη αν ξερεις!!μικρο εκκλησακι με φοβερη θεα!!!!

τον 3 τον βαφτισα στον παντοκρατορα και ηταν πολυ ωραια και στον αγιο γερασιμο που εχει ωραιο κηπο ηταν καλα!!!

αλλο.....υπαρχει ενα εκκλησακι διπλα στη θαλασσα στο καστελοκαμπο μονο που δεν θυμαμαι τόνομα του....ηθελα να κανω εκει το πρωτο βαφτιση αλλα μου ειπαν οτι οπαπας ηταν πολυ αυστηρος οποτε το αφησα.......ωραια εκκλησια με κηπο ειναι και ο αποστολος παυλος αν ξερεις και μετα ειναι το γηροκομειο.....πολυ ωραια!!!!α!!!εχω παει σε γαμο ομως στο εκκλησακι στο αχαια κλαους και εκει καλα ηταν!!!!

σε μουρλανα;;;;;σορυ!!!!!

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κορίτσια να είστε καλά...τα περισσότερα από αυτά δεν τα ήξερα.. θα προτιμούσα θάλασσα αλλα δεν είναι δεσμευτικό..ούτε η περιοχή με δεσμεύει μπορούμε να πάμε παντού..

Link to comment
Share on other sites

δλδ μπορεις να βγεις και πιο εξω;; γιατι εγω αν ποτε εκανα τεταρτο θα το βαφτιζα καλοκαιρι διπλα στην θαλασσα !!!

αχ!!!την εκκλησια την εχω βρει μωρο ομως δεν το βλεπω να κανω!!!!!

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι βίκυ μπορώ να βγώ και πιο έξω αν βρω κάτι που να αξίζει .. να είναι λίγο διαφορετικό βρε παιδί μου... θέλεις να κάνεις και τέταρτο έ? χαρά στο κουράγιο σου!!! εγώ για δεύτερο και το σκέφτομαι..

Link to comment
Share on other sites

στο καστελοκαμπο θα σου πω το απογευμα ....ο αντρας μου ξερει που πηγε και ρωτησε!!!!

η αλλη εκκλησια ειναι στο λαμπιρι[προς το αιγιο] διπλα στη θαλασσα..αμα το κανεις και απογευμα και ο ηλιος να δυει ειναι φανταστικα!!!εχω τρελλα με αυτα!!!λιγο μετα ειναι και ενα μαγαζι [μαζαρακης]που και αυτο ειναι διπλα στη θαλασσα!!!!δεν ξερω να σου πω τιμες ομως!!!!!

αχ!!!πως μ'αρεσουν αυτες οι διαδικασιες!!!τι παιδακι εχεις;;;

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει και η Αγία Παρασκευή στο Πλατάνι. (εχει και κλιματισμό)

Επίσης η Μεταμόρφωση του Σωτήρος πάνω από τον Ψαθόπυργο. (πολύ ωραία θέα)

Ωραία θέα έχει και η Υπαπαντή νομίζω είναι στο Καστρίτσι. Εντελώς δίπλα στη θάλασσα είναι ένα πολύ μικρό εκκλησάκι τερμα τερμα στα Βραχνεϊκα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η Μεταμόρφωση του Σωτήρος πάνω από τον Ψαθόπυργο. (πολύ ωραία θέα)

.

 

πραγματικα φοβερο εκκλησακι με ωραια θεα!!!!

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εντελώς δίπλα στη θάλασσα είναι ένα πολύ μικρό εκκλησάκι τερμα τερμα στα Βραχνεϊκα.

 

Εκει βάπτισα τον γιό μου ήταν ωραία ,τώρα ψάχνω και εγω για την κόρη μου και θα ήθελα στην Παναγία την Τρυπητη στο Αιγιο αλλά το τραπέζι με απασχολή που ψάχνω κάτι διαφορετικό και οικονομικό.....την Κυριακή πάω σε ένα ιππικό όμιλο στα Σαγέικα αν ξέρει κάποια ας βοηθήσει και εμένα....

Link to comment
Share on other sites

Πριν περίπου ένα μήνα είχα πάει σε βάπτιση στην Τρυπητή, ήταν πολύ ωραία αλλά τα σκαλοπάτια ήταν εξοντωτικά και έκανε και πολύ κρύο. Δεν έχει θέρμανση. Επίσης είναι μικρός ο χώρος που γίνονται οι βαπτίσεις σε ένα πλαϊνό χώρο από το ιερό.

Το εκκλησάκι στα Βραχνέϊκα είναι τέλειο...ειδικά στο ηλιοβασίλεμα.

Link to comment
Share on other sites

στο καστελοκαμπο θα σου πω το απογευμα ....ο αντρας μου ξερει που πηγε και ρωτησε!!!!

η αλλη εκκλησια ειναι στο λαμπιρι[προς το αιγιο] διπλα στη θαλασσα..αμα το κανεις και απογευμα και ο ηλιος να δυει ειναι φανταστικα!!!εχω τρελλα με αυτα!!!λιγο μετα ειναι και ενα μαγαζι [μαζαρακης]που και αυτο ειναι διπλα στη θαλασσα!!!!δεν ξερω να σου πω τιμες ομως!!!!!

αχ!!!πως μ'αρεσουν αυτες οι διαδικασιες!!!τι παιδακι εχεις;;;

 

κοριτσάκι .. την βρίκα την εκκλησία στον καστελόκαμπο.. φοβερη... μεσα στα πλατάνια.. τώρα θα πάω να δω και τις υπόλοιπες

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκι .. την βρίκα την εκκλησία στον καστελόκαμπο.. φοβερη... μεσα στα πλατάνια.. τώρα θα πάω να δω και τις υπόλοιπες

 

¨αχ δεν ήταν πλατανια μωρε.. φοινικες ήταν και κάτι αλλα δένδρα λεει ο ανδρας μου.. ΡΡΡΡΡΡΡ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκι .. την βρίκα την εκκλησία στον καστελόκαμπο.. φοβερη... μεσα στα πλατάνια.. τώρα θα πάω να δω και τις υπόλοιπες

ωραια!!!!να σου ζησει η κορουλα σου!!!

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 10 χρόνια μετά...

Καλησπέρα κορίτσια μου.. θέλω το καλοκαίρι να κάνω γαμοβαπτιση στην θάλασσα. Ξέρετε εκκλησία δίπλα στην θάλασσα; Η ακόμα και αν γίνεται να κάνω τον γάμο και την βάπτιση πάνω στην θάλασσα; Κάπου άκουσα εν των μεταξύ για ένα εκκλησάκι στον καστελοκαμπο 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...