Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΓΟΡΑΚΙ 'Η ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ?


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.

Πέρα από το "εννοείται" να είναι γερό, τί φύλο θα θέλατε να είναι το μωρό σας?

Εγώ έχω ήδη ένα κοριτσάκι που το Νοέμβριο θα κλείσει τα 6. Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου ήθελα ένα μικρό αγγελάκι με μακριά μαλάκια, κόκκινα χειλάκια και πολλά πολλά ναζάκια. Και η παναγίτσα μου το έστειλε.

Τώρα πραγματικά όμως δεν ξέρω. Ίσως να θέλω λίίίγο περισσότερο αγοράκι. Και αν τελικά είναι αγοράκι, θα πάρει το όνομα του πεθερού μου: Χάρης. Εαν είναι κοριτσάκι, τότε θα αποφασίσουμε οι τρείς μας.

Το ξαναλέω: ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ Η ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!!!!!

FPuFp2.png yldLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στο πρωτο δεν με πολυπειραζε και ειναι αγορακι (πειρε το ονομα του πεθερου) για δευτερο ομως ηθελα παλι αγορακι για να βγαλω τον πατερα μου. Το περιμενουμε τον αλλο μηνα! Βεβαια και ο συζυγος και η μαμα μου θα ηθελαν ενα και ενα.

Παντως και τα μικρα αγορακια ειναι πολυ χαδιαρικα! αλλα οταν κοιταω τα περιοδικα βρισκω τα κοριτσακια πολυ χαριτωμενα...

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο δεν με πολυπειραζε και ειναι αγορακι (πειρε το ονομα του πεθερου) για δευτερο ομως ηθελα παλι αγορακι για να βγαλω τον πατερα μου...

Και εγώ το ίδιο... και τελικά είναι όντως αγοράκι και το δεύτερο. πάντως εγώ ανέκαθεν ήθελα αγόρι και μετά τον πρώτο μου γιο ήθελα ακόμη περισσότερο άλλο ένα αγόρι! Όλα τα παιδάκια καλά είναι αλλά πιστεύω ότι αν τα ροζέ και οι φιόγκοι δεν είναι το φόρτε σου συνήθως οι γυναίκες προτιμούν τα αγόρια. Βέβαια από την ώρα που θα νιώσεις το μωρό σου, ό,τι και αν είναι το λατρεύεις!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ δεν ξέρω τι είναι ακόμα αγοράκι ή κοριτσάκι αλλά να σας πώ την αλήθεια θα ήθελα να ήταν πρώτα γερό και μετά όλα τα υπόλοιπα. Αφήστε που ο αντρούλης μου δεν θέλει να μάθει το φύλο του μωρού πριν από την γέννα (θέλει να είναι έκπληξη) και προβλέπω μεγάλες μάχες μεταξύ μας (έχουμε ήδη διαπληκτιστεί μια φορά), χα, χα, χα......

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

αγαπητη φιλη τα τελευταια τρια χρονια εχασα εγκυμοσυνες εκ των οποιων και τα δυο ηταν αγορακια με αποτελεσμα να μου χει γινει εμμονη οτι θελω και προτιμω τα αγορακια..στην τελευταια μου εγκυμοσυνη οταν πληροφορηθηκα οτι περιμενω κοριτσακι το δεχθηκα πολυ κρυα παρολο που ελεγα οτι γερο να ειναι πανω απο ολα.. και προσπαθουσα ξαφνικα να διαγραψω στο μυαλο μου οτιδηποτε σχετιζοταν με ενα αγορακι και να σκεφτομαι πιο Girly.. τελικα μολις γεννησα, την ιδια κιολας στιγμη που πηρα στην αγκαλια μου τη μικρουλα ξεχασα προτιμησεις και αρχισα να ζω μια απεριγραπτη και μεχρι εκεινη τη στιγμη αγνωστη αγαπη.

Ισως κιολας οταν σκεφτομαι να ξανακανω παιδακι να προτιμαω πλεον περισσοτερο ενα κοριτσακι για να εχει μια αδελφουλα παρεουλα αλλα και αγορακι να ειναι το ιδιο μου κανει..ειλικρινα..

και ναι..πανω απο ολα η υγεια προεχει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες. Εγώ ήμουν σίγουρη πάντα ότι το πρώτο μου παιδί θα είναι αγόρι. Πριν μάθω το φύλο έβλεπα κορίτσι στα όνειρά μου. Και μεγάλωσα σε οικογένεια με πολλά κορίτσια οπότε ανέκαθεν είχα συμπάθεια στα κοριτσάκια. Τώρα με την κόρη μου έχω ξετρελαθεί τελείως. Αν με αξιώσει ο θεός και κάνω και δεύτερο παιδάκι πάλι κοριτσάκι θέλω να είναι. Αλλά το πιο βασικό είναι να είναι γερό το μωρό, πάνω από όλα αυτό είναι.

[URL="http://ticker.7910.org/eng"][/URL][URL="http://ticker.7910.org/eng"][IMG]http://ticker.7910.org/an1cCDC0g410010MzU4NzIzZGp8NDMyOTdkYXxvdXIgcHJlY2lvdXMgR2VvcmdpYSBpcw.gif[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ δεν ξέρω τι είναι ακόμα αγοράκι ή κοριτσάκι αλλά να σας πώ την αλήθεια θα ήθελα να ήταν πρώτα γερό και μετά όλα τα υπόλοιπα. Αφήστε που ο αντρούλης μου δεν θέλει να μάθει το φύλο του μωρού πριν από την γέννα (θέλει να είναι έκπληξη) και προβλέπω μεγάλες μάχες μεταξύ μας (έχουμε ήδη διαπληκτιστεί μια φορά), χα, χα, χα......

 

Αχ Νατασούλα μου, τι μου θύμησες! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ούτε κι εγώ ήθελα να μάθω το φύλο το παιδιού. Ο αντρούλης μου όμως, ενώ είχαμε συμφωνήσει να μην το μάθουμε, όταν ήρθε η ώρα, ρώτησε τη γιατρό. Και εκείνη φυσικά του είπε. Το θέμα ήταν να μην το ξέρει κανένας μας. Οπότε το έμαθα κι εγώ! :(

Τώρα όμως θέλω να μάθω. :)

FPuFp2.png yldLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από όταν έμεινα έγκυος ήθελα αγόρι που όπως και έγινε...τώρα αυτό που λέω πάνω απ'όλα γερά να είναι, όσα παιδάκια και να κάνω τα θέλω αγοράκια...

 

Με κάλυψες!!!!Έτσι ακριβώς κι εγώ.

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ήθελα κοριτσάκι, τον άντρα μου δεν τον ένοιαζε. Εκανα κοριτσάκι. Τώρα στο δεύτερο, αν και στην αρχή έλεγα να μην μάθουμε, τελικά δεν κρατήθηκα. Ηθελα πάλι κοριτσάκι για να έχει παρεούλα η κόρη μου και γιατί νομίζω ότι τα κορίτσια ταιριάζουν περισσότερο στην ιδιοσυγκρασία μου. Ο άντρας μου τώρα ήθελε αγοράκι. Τελικά κοριτσομάνα! Μανάδες αγοριών τρέμετε, είμαστε εδώ για να σας τα τυλίξουμε! ΓΕΡΑ ΓΕΡΑ ΓΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ να μεγαλώνουμε όλες οι μανούλες!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αυχενική σήμερα και η γιατρός μας είπε πως μάλλον για αγοράκι το βλέπει το φασολάκι μας. Είμαι συγκρατημένη όμως γιατί δεν είναι σίγουρο 100%. Δεν θέλω να το δέσω πως είναι αγοράκι και τελικά να μου βγεί κορίτσαρος! Ο αντρούλης μου δάκρυσε από την χαρά του! Πάντα ήθελε ένα αγοράκι (για να παίζουν μπάλα :) μου είχε πεί). Άντε να δούμε.

FPuFp2.png yldLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε 2 αγοράκια, τώρα περιμένουμε και το τρίτο αγοράκι, η αλήθεια είναι οτι πρίν μάθουμε το φύλο θέλαμε κορίτσι. Τώρα τους φαντάζομαι και τους τρείς και μου έρχεται να βάλω τα κλάματα απο χάρα ε....................... :roll:

http://as1ce6u0g410010MzQzfDAwMDY0MjJsfHdlIGFyZSB0b2dldGhlcg.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα αυτο μου προσευχομαι στην Παναγιτσα κ στον Θεουλη..ειναι ενα γερο κ δυνατο μωρακι..κ καλοτυχο!!!!!!!

Γιατι πολλα ακουμε....!

Οπως λοπον ειπα το Ονειρο μου ειναι ενα γερο μωρακι!!!!!!!!!!!!!!!!!

Απλα η επυθυμια μου ειναι ενα αγορακι..εχω μια αδυναμια στους μπεμπηδες!:D

Αλλα οτι κ να μου χαρισει ο Θεουλης θα το αγαπω τρελλα τρελλα τρελλα πολυ..γιατι τοοσο καιρο το λαχταρουσα αυτο το Θειο δωρο....κ επιτελους το θαυματακι μου μεγαλωνει μεσα μου σιγα σιγα!:D:D:D

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς έχουμε 2 αγοράκια, τώρα περιμένουμε και το τρίτο αγοράκι, η αλήθεια είναι οτι πρίν μάθουμε το φύλο θέλαμε κορίτσι. Τώρα τους φαντάζομαι και τους τρείς και μου έρχεται να βάλω τα κλάματα απο χάρα ε....................... :roll:

Μακάρι να 'χω την "τύχη" σου! Τι καλύτερο για μια μαμά από το να 'χει αγόρια να ζουζουνίζουν στα πόδια της!!!

Ο άντρας μου βέβαια ήθελε μόνο κορίτσια, αλλά όταν ήρθε στη ζωή μας ο αγόραρος χάζεψε κι αυτός τελείως :D! Τον κοιτάμε να μας γελάει και βουρκώνουμε!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε 2 αγοράκια, τώρα περιμένουμε και το τρίτο αγοράκι, η αλήθεια είναι οτι πρίν μάθουμε το φύλο θέλαμε κορίτσι. Τώρα τους φαντάζομαι και τους τρείς και μου έρχεται να βάλω τα κλάματα απο χάρα ε....................... :roll:

 

Να σου ζησουν και με το καλό ο τρίτος μπομπιρας. Εχεις να τραβήξεις πολλα, αλλά χαλάλι. Εγω εχω τρεις ΓΙΟΥΣ και δε θα τους αλλαζα ουτε με 10 κοριτσακια. Τωρα που προσπαθω για το τεταρτο πάλι αγορακι θέλω, γιατι οπως είπε και μια φίλη μου "δεν είσαι τωρα να μαθένεις για κοκαλάκια καλσονάκια φουστίτσες".

Link to comment
Share on other sites

εμενα ο αντρας μου ηθελε αγορι για να βγαλει το ονομα του πεθερου μου. Οταν εμεινα εγκυος ηταν σιγουρος οτι ηταν αγορι.Φυσικά εκανα εναν κοριτσαρο !!!ο αντρας μου δεν την αλλαζει με τιποτα τωρα γιατι ως γνωστό τα κοριτσια εχουν τρελή αδυναμία στον μπαμπα!το δευτερο με το καλο οταν ερθει θελω να ειναι αγορακι γιατι τα βρισκω πολυ χαριτωμενα αλλα και γιατι ειναι ωραιο να ειναι ενα και ενα. Υγεια να εχουν βεβαια πανω απο όλα!

Link to comment
Share on other sites

O μόνος λόγος που ήθελα κοριτσάκι είναι τα φουστανάκια και οι νεράϊδες στο δωμάτιο. Τώρα τα φουστανάκια θα τα αγοράζω για μένα και έτοιμη είμαι να στολίσω την κρεβατοκάμαρα με νεράϊδες.

http://as1ce6u0g410010MzQzfDAwMDY0MjJsfHdlIGFyZSB0b2dldGhlcg.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ενα κοριτσακι 20μηνων και ειμαι εγκος στο 2..για να πω και εγω την αληθεια μου θα ηθελα και αενα αγορακι τωρα πιστευω πως δεν υπαρχει καλυτερο απο ενα αγορακι και ενα κοριτσακι,βεβαια γερο να ειναι πανω απο ολα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...