Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θερμομετρηση.....


Recommended Posts

Παιδια τι θερμομετρο χρησιμοποιειτε? Ειναι εγκυρο?

 

Μας χαλασε ενα πολυ καλο ηλεκτρονικο μετωπου, δεν υπαρχει πια και ηταν 100% ακριβες. Πηρα ενα αλλο, που "σκαναρει" το μετωπο. Η φαρμακοποιος ηταν καθετη, ειναι εγκυρο οσο κανενα. Μια βγαζει 39,9 (!!), μια 38, μια 38,5... :mrgreen:

 

Της βαζω ενα μασχαλης οινοπνευματος, δειχνει μετα το ντεπον 37,5 αλλα το μετωπο της καιει πολυ και ειναι κατακοκκινη. Αντε και βγαλε ακρη.

 

Τι απλα που ηταν παλια τα πραγματα με του υδραργυρου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Από εμπειρία του μετώπου ήταν μάπα!

Όλοι οι γιατροί εδώ συμβουλεύουν του αυτιού(εκτός από νεογέννητα) , στα νοσοκομεία έχουν της Braun αυτό πήρα και εγώ ειναι τέλειο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει η Baby μου είχαν συστήσει κι εμένα, αλλά με έψησαν στο μαγαζί και πήρα μια άλλη μάρκα του αυτιού, με την οποία κάνουμε τρελό κέφι. Ό,τι νά'ναι. Απλά παίρνεις μια χονδρική ιδέα. Πήρα κι ένα άλλο ηλεκτρονικό που ή χαλασμένο ήταν, ή δεν κατάλαβα ποτέ πως λειτουργεί.:?

Τελικά κρύβω έναν ωραιότατο υδράργυρο σε κλειδωμένο συρτάρι και ξεμπερδεύω.

Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Και πολυ καλα εκανες, γιατι εγω αυτη τη βλακεια εκανα, δεν κρατησα ενα υδραργυρου οταν μετακομισα...θερμομετρο πηρα οταν γεννησα και ειχαν μονο αυτα, τα αποτελεσματικα...

 

Οποτε κραταω οτι υπαρχει ελπιδα με αυτο της braun? OK, θα το ψαξω...

 

ΥΓ πριν λιγο που τη μετρησα, το μετωπου δειχνει 38,9, το οινοπνευματος 37,8 και το ηλεκτρονικο 38,2. Τεραστια επιτυχια :rolleyes::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...