Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΥΚΗΤΕΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ...


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα.Σημερα το πρωι παρατηρησα στο στομα της μικρουλας μου ασπρα στιγματα και λευκο στρωμα στη γλωσσα της.Την πηγα στον παιδιατρο και μου ειπε οτι ειναι μυκητες.Μου εδωσε daktarin.Tις τελευταιες μερες βεβαια που εβγαλε δοντακι δαγκωνε ακομα και το καροτσι της απ τη φαγουρα.Ξερει καμια σας απο τι αλλο μπορει να εχουν δημιουργηθει??Αντιμετωπισατε ισως το ιδιο προβλημα???Την προσεχω παρα πολυ και μου κανει εντυπωση πως μπορει να δημιουργηθηκαν.Ευχαριστω.

Κραταω επιτελους το ονειρο της ζωης μου στην αγκαλια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οχι δεν εκανε.Την εξετασε ο γιατρος κανονικα οπως ολες τις φορες.Θελω να σε ρωτησω επειδη ειμαι σιγουρη οτι γνωριζεις ειναι δυνατο να μεταδοθουν με φιλια η αγγιγμα στα χερακια της που αμεσως μετα τα βαζει στο στομα???

Κραταω επιτελους το ονειρο της ζωης μου στην αγκαλια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.lactnews.com/Sore%20Nipples%20and%20Yeast.html

 

εγω εχω μυκητες στο στηθος ,λεγεται καντιντιαση και βαζω ντακταριν γελη στις θηλες μου .

ειναι κατι τετοιο οπως στο λινκ το στομα του μωρου????

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Η γλωσσα της ειναι ετσι.Στο υπολοιπο στοματακι οχι τοσο εντονο.

τοτε ισως να ειναι καντιντιαση!!!

μη φοβασαι δεν ειναι τιποτα απλα αργει να περασει.

εγω το εχω εδω και 2 μηνες :?:roll:

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν υποχωρούν τα συμπτώματα, καλό είναι να αλλάζονται πιπίλες και θηλές των μπιμπερό, ώστε να μην προκαλείται μόλυνση εκ νέου.

 

http://www.medlook.net/article.asp?item_id=1754

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

εμας μας συνέβη το ίδιο στην ίδια ηλικία περίπ0υ δηλαδή όταν μπήκαμε στις στερεες τροφές και σταματησε η αποστείρωση. με μια βδομαδα dactarin ημαστε οκ. εκτοτε δεν ξαναπαρουσίασε αν και βάζει στο στομα του ο τι ναναι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το είχε πάθει και μένα ο γιός μου,λίγα ασπράκια στο στόμα και άσπρη γλώσσα. Και είχα κολλήσει στο στήθος επειδή θηλάζει.

Εμένα πρέπει να το έπαθε από εισπνεόμενο φάρμακο για το βήχα γιατί το έλεγε οτι μετά την εισπνοή να πίνει νερό γιατί μπορεί να δημιουργηθούν μύκητες.

Δεν είναι τίποτα,και μεις dactarin βάζαμε.

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα bebua αν και δεν έχω δει την μικρή σου μάλλον από αυτά που περιγράφεις είναι μύκητες ή άφθες,το daktarin θα κάνει αρκετά καλύτερη την κατάσταση,καλό είναι αν χρησιμοποιήτε καουτσούκ θηλές ή πιπίλες να τις αντικαταστήτε κάθε μήνα γιατί όσο και σχολαστικά να τις καθαρίζουμε πάλι πιάνουν μύκητες :wink: Με τα φιλάκια(στο μαγουλάκι) δεν μεταδίδεται η candida .Βέβαια μπορεί να μην είναι και μυκητες γιατί συνήθως οι παιδίατροι ονομάζουν και τις απλές άφθες μύκητες ,δεν θυμάμαι καλά(είναι και το αλτσχάϊμερ :shock: )τα συμπτώματα παρουσιάζονται μόνο στην γλώσσα ή και μόνο στα μαγουλάκια ή μόνο στα ούλα?Μια άλλη θεραπεία ποιο ίπια και φυσικότερη είναι το χαμομιλάκι με την σόδα φαγητού,είναι και αντισυπτικό και φυσικό καταπραϊντικό.Θα το κάνειις σαν παστούλα και θα της το περάσεις με μια μπατονέτα στο στοματάκι της όπου υπάρχουν τα συμπτώματα :wink:

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω φιλεναδες μου ολες σας και κυριως εσενα Ελευθερια!!!!Το αλτσχαιμερ,αλτσχαιμερ(!!!!!!)αλλα γεννησες ενα κουκλι ομως εεεεεεε????????Ευχαριστω παλι ολες σας!!!!

Κραταω επιτελους το ονειρο της ζωης μου στην αγκαλια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω φιλεναδες μου ολες σας και κυριως εσενα Ελευθερια!!!!Το αλτσχαιμερ,αλτσχαιμερ(!!!!!!)αλλα γεννησες ενα κουκλι ομως εεεεεεε????????Ευχαριστω παλι ολες σας!!!!
Ευχαριστώ :oops::oops::oops: Περαστικά στο κουτσουνάκι σου :wink:
Link to comment
Share on other sites

Κι η δική μου κόρη ειχε ασπρίλα στην γλωσσίτσα της και μας εδωσε Daktarin για καποιες μερες και εφυγε... Πρεπει να ήταν 2 μηνών, καπου εκει... Παντως τοτε θηλαζα κιολας οποτε δεν ξερω αν παιζει ρολο...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα επαθε δυο τρεις φορες στοματιτιδα (ασπρη γλωσσα) και μας εδωσε σταγονες nystamysin. Ο ανηψιος μου πριν λιγες ημερες (3 χρονων) επαθε το ιδιο, αλλα ειχε και αφθες και του εδωσαν daktarin. Υπομονη θελει καμια βδομαδα να περασει...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...