Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κορίτσια Καλησπέρα

 

Θα ήθελα την βοηθεία σας.

Τον Μαιο έχω τα δεύτερα γενέθλια του γιού μου,και σκέφτομαι μα τα κάνω σε κάποιο πάρκο.

Τα πρώτα του γενέθλια τα έκανα σπίτι,και χώρια του ότι δεν το ευχαριστηθηκάμε ούτε εγώ,ούτε ο Άντρας μου,γιατί γινότανε ένας χαμός(πολλά άτομα,τρελή φασαρία κτλ)

Έτσι λοιπό σκέφτομαστε τώρα να τα κάνουμε στην ύπαιθρο...

Δεν έχω ιδέα όμως πως να το οργανώσω..

Σκεφτόμαστε για το πάρκο Τρίτση ή το Αλσος Περιστερίου

Έχει κάνει καμιά σας κάτι παρόμοιο?

Θέλει κάποια άδεια για αυτό?

Αναμένω τα φωτα σας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα,,για το τριτση λεμε και εμεις να κανουμε το μαϊο,,,πηγα ρωτησα στο κεντρο της γης δε ξερω αν το εχεις δει που εχει ανοιξει εκει αλλα πολλα λεφτα,,,,εξω στα παγκακια πικνικ δε χρειαζεσαι αδεια ΑΛΛΑ αν ειναι σ/κ θα πρεπει να πατε απο νωρις να τα πιασετε ισως και μια κορδελα με μπαλονια γυρω γυρω,,,επισης το θεμα του κουβαληματος των φαγητων τουρτας νερων καφεδων κλπκλπ αν εχεις ψυγειακια και χερια να βοηθησουν τοτε ολα οκ

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Υasemi αυτό το κέντρο της γης που λες,δεν το ξέρω στο πάρκο.Αλλά αφου ρώτησες και είναι ακριβά εννοείται ότι δεν μας ενδιαφέρει...Εδώ κοιτάμε τώρα να την βγάλουμε φτηνά,και να περάσουν όλοι καλά...(η οικονομική κρίση μας έχει γονατίσει)

Αnyway.Eυχαριστώ πολύ πάντως για την ενημέρωση.Να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς έχουμε κάνει πάρτυ στα Ανάκτορα, στο Τατόι, εκεί που είναι οι παιδικές χαρές. Ηταν υπέροχα! Προσανατολιζόμαστε να γιορτάσουμε φέτος στου Τρίτση με πικ-νικ πάρτυ.

Αναψυκτικά: κουτάκια χυμούς για τα παιδιά. Για τους μεγάλους, μπορείς να προμηθευτείς νερά, μπίρες κλπ. από τα αναψυκτήρια στο Πάρκο.

Φαγητά: μπόμπες, κεφτεδάκια, πιτσούλες, κοτομπουκιές, τυροπιτάκια, πένες καρμπονάρα. Μπορείς να ζητήσεις από την ταβέρνα του πάρκου να σου ψήφους σουβλάκια (προσοχή μόνο αν έχεις μικρά παιδιά)

Σαλάτα: ντοματίνια, αγγουράκια

Γλυκό: Η τούρτα ήταν κατά βάση κέικ. Στο πάρκο Τρίτση μπορείς να προμηθευτείς επιπλέον παγωτά.

 

Είναι μια διαφορετική εμπειρία ένα τέτοιο πάρτυ!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσαι καλησπέρα,

 

Ποιά ημερομηνία λες να κάνεις το πάρτυ?????

 

Μία ίδια ιδέα είχαμε και εμείς!!!!!

 

Εχώ σκεφτεί διάφορα τα οποία μπορούν να υλοποιηθούν με λίγο παραπάνω κόπο.

 

Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις????:?:

20/05/2011 - 25/07/2014

Καινούργια Κεφάλαια στην Ζωή μου!

Τα Καλύτεραααααα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη μου,σε ευχαριστώ πάρα πόλυ αλλά δεν μας βολεύει η Ν.Ιωνία.

Ευχαριστώ πάντως.

Aimee επίσης ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου..

Κική-Σάκης δεν έχουμε κατασταλάξει ακόμα σε κάτι..

Απλώς μας ήρθε σαν ίδεα,και το επεξεργαζόμαστε και για να γλιτώσουμε λεφτά,και για να μην γίνει στο σπίτι <<πόλεμος>>αλλά και για να παίξουν τα παιδιά σε ΧΩΜΑ!!!(Όπως παίζαμε και εμείς)

 

moon child;<<Είσαι καλεσμένη>>:-)

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε κάνει πάρτυ στα Ανάκτορα, στο Τατόι, εκεί που είναι οι παιδικές χαρές. Ηταν υπέροχα! Προσανατολιζόμαστε να γιορτάσουμε φέτος στου Τρίτση με πικ-νικ πάρτυ.

Αναψυκτικά: κουτάκια χυμούς για τα παιδιά. Για τους μεγάλους, μπορείς να προμηθευτείς νερά, μπίρες κλπ. από τα αναψυκτήρια στο Πάρκο.

Φαγητά: μπόμπες, κεφτεδάκια, πιτσούλες, κοτομπουκιές, τυροπιτάκια, πένες καρμπονάρα. Μπορείς να ζητήσεις από την ταβέρνα του πάρκου να σου ψήφους σουβλάκια (προσοχή μόνο αν έχεις μικρά παιδιά)

Σαλάτα: ντοματίνια, αγγουράκια

Γλυκό: Η τούρτα ήταν κατά βάση κέικ. Στο πάρκο Τρίτση μπορείς να προμηθευτείς επιπλέον παγωτά.

 

Είναι μια διαφορετική εμπειρία ένα τέτοιο πάρτυ!

 

 

Καλημερα,,,εμενα ο αντρας μου λιγο τσιναει στο κουβαλημα με τα ψυγειακια κλπ,,,,στο αναψυκτηριο δεν θα σου ερθει παλι πολλα λεφτα??εχεις παρει προσφορα δεν εχω παρει ποτε τιποτα απο εκει ουτε στη καφετερια ουτε στο αλλο αναψυκτηριο και δε ξερω τι τιμες παιζουνε???θα πρεπει να ''κατασκηνωσετε''καπου κοντα απο εκει για να πηγαινοερχεστε συνεχεια ετσι δεν ειναι???γιατι εμεις λεγαμε να παμε προς τα μεσα μετα τη ξυλινη γεφυρα που εχει 2-3 τραπεζακια πικν νικ διπλα στις γραμμες τραινου,,,,η το χωρο που συνηθως γινονται τα τχελιδονισματα απο την ορνιθολογικη εταιρεια,,,,πανω στη παρνηθα ειχες καρεκλες ή κατω ειχες στρωσει τιποτα????εγω ψηνομαι τρελα να τοκανω εκει αλλα ο συζυγος επειδη βοηθεια απο πουθενα δεν θα εχουμε μονοεγω και αυτος φοβαται οτι θα εχουμε πολυ κουβαλημα και το αποφευγει λιγο

:twisted::twisted::twisted:

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Μα τα ψυγειάκια χρειάζονται μόνο για τις μπύρες. Αυτές μπορείς να τις παραγγείλεις από το αναψυκτήριο. Τα υπόλοιπα αναψυκτικά τα είχαμε στην κατάψυξη μέχρι να φύγουμε από το σπίτι, οπότε κράτησαν καλή θερμοκρασία. Ούτε τα φαγητά που ανέφερα χρειάζονται ψυγειάκι. Τα μεταφέραμε στα ταψάκια τύπου SANITAS μίας χρήσης.

 

Ωραίος ο χώρος που προτείνεις στο Πάρκο Τρίτση.

 

Στο Τατόι είχαμε πάει στις κούνιες που βρίσκονται μετά το φυλάκιο, προχωρώντας δεξιά. Εκεί έχει ένα μεγάλο στρογγυλό κιόσκι με πάγκο (χωρίς τραπέζι) και δύο τραπεζάκια του πικ νικ. Για τα παιδάκια, στρώσαμε και μια ψάθα κάτω. Παρόμοιες υποδομές υπάρχουν σε αρκετά σημεία. Το μόνο που θα συμβούλευα είναι να γίνει ένα τσεκάρισμα της τοποθεσίας την προηγούμενη της γιορτής, γιατί δυστυχώς κάποιοι συμπατριώτες μας συνεχίζουν να αγνοούν τους κανόνες καθαριότητας.

 

Θα μπορούσες να ζητήσεις από κάποιον πιο στενό φίλο να σας βοηθήσει στη μεταφορά ορισμένων από τα φαγητά. Πραγματικά, όμως, κουραστήκαμε πολύ λιγότερο σε σχέση με τα γενέθλια στο σπίτι. Σκέψου μόνο καθαριότητα του σπιτιού πριν το πάρτυ-μαγείρεμα-σιγύρισμα της κουζίνας πριν και μετά το πάρτυ-σιγύρισμα και καθαριότητα του σπιτιού μετά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφροδίτη μου,σε ευχαριστώ πάρα πόλυ αλλά δεν μας βολεύει η Ν.Ιωνία.

Ευχαριστώ πάντως.

Aimee επίσης ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου..

Κική-Σάκης δεν έχουμε κατασταλάξει ακόμα σε κάτι..

Απλώς μας ήρθε σαν ίδεα,και το επεξεργαζόμαστε και για να γλιτώσουμε λεφτά,και για να μην γίνει στο σπίτι <<πόλεμος>>αλλά και για να παίξουν τα παιδιά σε ΧΩΜΑ!!!(Όπως παίζαμε και εμείς)

 

moon child;<<Είσαι καλεσμένη>>:-)

 

mille merci

 

με βάλατε σε τέτοια μεράκια που ένα πικ νικ στον Άγιο Νικόλαο στην Νάουσσα θα το χτυπήσω αυτή την άνοιξη!

 

αν θέλετε συνταγή για έξτρα παχυντική πατατοσαλάτα που τρελαίνει μικρούς και μεγάλους και φτιάχνεται από το πρωί, σφυρίξτε:P

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

έχει κάνει κάποια/ος πικ νικ πάρτυ στον προφήτη ηλία στον πειραιά;

καμιά ιδέα για άλλο (δοκιμασμένο) ανοιχτό χώρο στην ευρύτερη περιοχή;

 Θήλασα το Βικάκι μου για 7 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...