Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ANAZHTHΣΗ ΣΩΣΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ (Γλυφαδα -Βούλα)


olympics

Recommended Posts

Έχω υποβάλλει ερώτημα σε όλα τα σχετικά θέματα, ελπίζω να βρω κάποια άκρη. Λοιπόν.

 

Πλησιάζει ο καιρός να δηλώσουμε παιδιάτρους πάλι στο ΤΕΒΕ. Επειδή πληρώναμε παιδίατρο όλο το χρόνο επαναφέρω την ερώτηση μήπως καταφέρω φέτος και αλλάξω παιδίατρο.

 

Οι συμβεβλημένοι με το ΤΕΒΕ κοντά μας είναι οι εξής:

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΗ (Ελληνικό)

ΒΟΥΓΙΟΥΚΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Άλιμος)

ΕΛΛΗΝΑ ΕΛΕΝΑ (Γλυφάδα)

ΞΑΦΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (Άλιμος)

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ - (Άλιμος)

ΚΑΡΑΦΕΖΗ ΜΑΡΙΑ (Αργυρούπολη)

ΣΑΛΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Ηλιούπολη)

ΕΛΛΗΝΑ ΕΛΕΝΑ (Γλυφάδα)

 

Έχετε κάποια εμπειρία με κάποιον από αυτούς; Ή γνωρίζετε κάποιον καλό παιδίατρο σε κάποια άλλη περιοχή κοντά μας;

 

Please......

__________________

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχω υποβάλλει ερώτημα σε όλα τα σχετικά θέματα, ελπίζω να βρω κάποια άκρη. Λοιπόν.

 

Πλησιάζει ο καιρός να δηλώσουμε παιδιάτρους πάλι στο ΤΕΒΕ. Επειδή πληρώναμε παιδίατρο όλο το χρόνο επαναφέρω την ερώτηση μήπως καταφέρω φέτος και αλλάξω παιδίατρο.

 

Οι συμβεβλημένοι με το ΤΕΒΕ κοντά μας είναι οι εξής:

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΗ (Ελληνικό)

ΒΟΥΓΙΟΥΚΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Άλιμος)

ΕΛΛΗΝΑ ΕΛΕΝΑ (Γλυφάδα)

ΞΑΦΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (Άλιμος)

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ - (Άλιμος)

ΚΑΡΑΦΕΖΗ ΜΑΡΙΑ (Αργυρούπολη)

ΣΑΛΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Ηλιούπολη)

ΕΛΛΗΝΑ ΕΛΕΝΑ (Γλυφάδα)

 

Έχετε κάποια εμπειρία με κάποιον από αυτούς; Ή γνωρίζετε κάποιον καλό παιδίατρο σε κάποια άλλη περιοχή κοντά μας;

 

Please......

__________________

Καλησπερα!

Επειδη κι'εμεις ξεπαραδιαστικαμε και ηρθε και το δευτερο ειπαμε να τιμησουμε το ταμειο μας!!!!!

Εχουμε και λεμε....

Στην ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΗ (Ελληνικό) πηγαινα ΜΟΝΟ για να μου γραψει τα εμβολια οποτε δεν εχω εμπειρια....το μονο που μπορω να πω με σιγουρια ειναι οτι παντα γινοταν χαμος....

Στην ΚΑΡΑΦΕΖΗ ΜΑΡΙΑ (Αργυρούπολη) παμε 6 μηνες και μεχρι στιγμης καλη φαινεται....

Τελος πηγαμε εκτακτως το καλοκαιρι στην ΞΑΦΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (Άλιμος) επειδη η δικια μας ητσν διακοπες οπου και αυτη μου φανηκε καλη!

 

Θα σου ελεγα να το προσπαθησεις και αν δεις οτι δεν σου ταιριαζει πας και την αλλαζεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κοριτσια! Θα ήθελα πληροφορίες για τη Σταμοκώστα Ελευθερία. Είναι παιδίατρος στο Ελληνικό (στο Ίαμα), έχει δει κάποιες φορές το μικρό μου, αλλά χωρίς να υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος δεν της έχω απόλυτη εμπιστοσύνη. Μήπως ξέρετε κάτι για αυτή;

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Έχω εγώ καταπληκτικό γιατρό που και άνθρωπος είναι και επιστήμονας.....είναι και επιμελητής Α΄ στο Παίδων Αγλαϊα Κυριακού-οπότε αχρείαστος να είναι έχεις κ τον γιατρό σου μέσα στο νοσοκομείο.....εμάς τουλάχιστον και με ένα πρόσφατο πρόβλημα υγείας που είχε το κοριτσάκι μας μας φέρθηκε άψογα...Του έχω τυφλή εμπιστοσύνη.....αν σε ενδιαφέρει στείλε μου πμ να σου δώσω τα στοιχεία του...είναι στον Φλοίσβο Παλαιού Φαλήρου

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ! ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ;

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Διαφημίσεις

Καλημέρα,

 

Είμαι καινούργια στο φόρουμ, και περιμένω το πρώτο μου παιδί τον Οκτώβριο.

 

Αρχίζω και σκέφτομαι το θέμα του ιατρού, και ήθελα πληροφορίες για την ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ, η οποία έχει ιατρείο στη Βούλα. Εάν έχει πάει κανείς, να μου πείτε εντυπώσεις κλπ.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχει καμιά κοπέλα εμπειρία από τη Βασιλική Παπαθανασοπούλου? Ψάχνω παιδίατρο στη Γλυφάδα και επειδή θηλάζω αποκλειστικά εδώ κ 2 μήνες σκέφτηκα μήπως να ήταν και πιστοποιημένη σύμβουλος για να προχωρήσουμε έτσι καλά κ στη συνέχεια. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Μετά από πρόσφατη απογοήτευσή μας με την προηγούμενη παιδίατρο (δε χρειάζεται αναφορά, απλά αισθανόμουν ότι μας ξεπετούσε όποτε πηγαίναμε!) βρήκαμε την ιδανική παιδίατρο που ασχολείται με το παιδί μας, να μας εξηγήσει και να μας κατατοπίσει ως προς την αντιβίωση και τα όποια φάρμακα χρειάστηκε να πάρει το παιδί για να συνέλθει από μία ίωση που τον ταλαιπωρούσε 1 εβδομάδα.

Τη λένε Ιουλία Λυμπάρη με ιατρείο στη Μεταξά (σταση τραμ πριν το Κολυμβητήριο Γλυφάδας) ακριβώς επάνω από το κατάστημα Frattina. Τηλ. 210 8945353.

Στην πρώτη της επίσκεψη σπίτι μας (γιατί ο μικρός ήταν με 38,5 πυρετό) έμεινε 1,5 ώρα και του έκανε την πιο σωστή εξέταση που έχω δει από παιδίατρο χωρίς το παιδί να κλαίει και να οδύρεται όπως άλλες φορές.

 

Στη συνέχεια, μας πήρε 2 φορές τηλέφωνο μέσα στις επόμενες ημέρες για να δει πως τα πάμε! Είναι καταπληκτικός άνθρωπος, 40 ετών και πολύ γλυκιά με τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εμείς έχουμε παιδίατρο την κα Μεθενίτη Τουρπτζόγλου Ντέπυ στην Βούλα. Πολύ ήρεμη, αφιερώνει χρόνο στο παιδί (και στις απορίες του γονέα) σε κάθε εξεταση και πάντα μα πάντα σηκώνει το τηλέφωνο της. Φιλική προς τον θηλασμό (με βοήθησε αρκετά στην αρχή). Το ύφος της είναι κάπως ψυχρό (αλλά δεν σε κάνει να νιώθεις κάπως). Το μόνο που θα μπορούσα να πω ως αρνητικό ειναι το οτι βλέπω απο άλλες περιπτώσεις, πως θα μπορούσε να μειώσει λόγω των συνθηκών το κόστος της επίσκεψης.

 

Θα με ενδιέφερε αν έχει και άλλη μαμά την ίδια παιδίατρο ή αν έχει κάποιος την κα Καρανάσιου Τίνα στην Βάρκιζα.

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα,

Εμείς έχουμε παιδίατρο την κα Μεθενίτη Τουρπτζόγλου Ντέπυ στην Βούλα. Πολύ ήρεμη, αφιερώνει χρόνο στο παιδί (και στις απορίες του γονέα) σε κάθε εξεταση και πάντα μα πάντα σηκώνει το τηλέφωνο της. Φιλική προς τον θηλασμό (με βοήθησε αρκετά στην αρχή). Το ύφος της είναι κάπως ψυχρό (αλλά δεν σε κάνει να νιώθεις κάπως). Το μόνο που θα μπορούσα να πω ως αρνητικό ειναι το οτι βλέπω απο άλλες περιπτώσεις, πως θα μπορούσε να μειώσει λόγω των συνθηκών το κόστος της επίσκεψης.

 

Θα με ενδιέφερε αν έχει και άλλη μαμά την ίδια παιδίατρο ή αν έχει κάποιος την κα Καρανάσιου Τίνα στην Βάρκιζα.

 

 

Δεν την έχουμε επισκεφτεί καθώς είμαστε πολύ ευχαριστημένοι από την Παιδίατρό μας αλλά την έχει ως μόνιμη συνεργάτη ο παιδικός μας (ΔΕΣ - διαδραστικό ευρωπαικο σχολειο, στη Βαρκιζα). Συνεπώς, πρέπει να είναι πολύ καλή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...
Καλημέρα, μήπως κάποιος γνωρίζει τον Παιδίατρο Στρόφαλη Στέφανο που είναι στην Αργυρούπολη?

 

Δεν τον γνωρίζω. Αν σε ενδιαφέρει η Αργυρούπολη υπάρχει και η παιδίατρος Μαίρη Καραφέζη, είναι συμβεβλημένη με τον ΕΟΠΥΥ. Εμείς την έχουμε οικογενιακώς (εμείς και ο γαμπρός μου για τα δικά του παιδιά) και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Μάλιστα σε περίπτωση λοιμώδους μονοπυρήνωσης το αντιλήφθηκε άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλημέρα, μόλις έκλεισα ραντεβού με παιδίατρο στη γειτονιά μου , Γλυφάδα, για μια βεβαίωση κολυμβητηρίου, ντράπηκα όμως να ρωτήσω τιμή... φαντάζομαι ότι δε θα είναι ίδια με μια κανονική επίσκεψη έτσι δεν είναι? :oops::oops::oops: έχετε κάποια ιδέα???

eNortjKzUjIyMjA2tVSyBlwwFW8C0g,,43.pngeNortjKzUjIyMjA2M1CyBlwwFVgCyg,,70.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Αν ο παιδίατρος βλέπει το παιδί για πρώτη φορά, θα χρειαστεί να πάρει πλήρες ιστορικό και να κάνει πλήρη παιδιατρική εξέταση, πριν υπογράψει το χαρτί. Επομένως, η αμοιβή θα είναι η ίδια που θα έπαιρνε σε παιδάκι άρρωστο ή σε εμβόλιασμό. Αν το παιδάκι είναι γνωστό (οπότε το ιστορικό του και η υγεία του είναι και αυτά γνωστά) πολλοί παιδίατροι υπογράφουν το χαρτί αμέσως, δωρεάν ή με πολύ μικρότερη αμοιβή.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Η δική μας παιδίατρος είναι μακρυά οπότε για μια απλή βεβαίωση σκέφτηκα να πάω σε κάποιον κοντινό μου και ας μη μας ξέρει... θα δούμε το απόγευμα... φαντάζομαι σε κάθε περίπτωση πως οι τιμές και η κοστολόγηση θα διαφέρουν από γιατρό σε γιατρό... ευχαριστώ και πάλι...θα επανέλθω αύριο να σας πω...

eNortjKzUjIyMjA2tVSyBlwwFW8C0g,,43.pngeNortjKzUjIyMjA2M1CyBlwwFVgCyg,,70.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

καλησπερα σε ολους , ψαχνω για καλο παιδιατρο εδω ανω γλυφαδα ή και απο αλλου αρκει να μπορει να ερθει σπιτι γιατι δε μπορω να βρω ενα καλο παιδιατρο αυτος που εχουμε ειναι μες τη διαγημιση προιοντων κ ενω κανω αποκλειστικο θηλασμο θελει να με πεισει να βαλω κ ξενο γαλα κ αυτη τη στιγμη εχω ενα παιδι που μαλλον ειναι αρρωστο κ δε μπορω να βρω παιδιατρο ... ενας Γιωργος Δανεζης σας λεει κατι ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους , ψαχνω για καλο παιδιατρο εδω ανω γλυφαδα ή και απο αλλου αρκει να μπορει να ερθει σπιτι γιατι δε μπορω να βρω ενα καλο παιδιατρο αυτος που εχουμε ειναι μες τη διαγημιση προιοντων κ ενω κανω αποκλειστικο θηλασμο θελει να με πεισει να βαλω κ ξενο γαλα κ αυτη τη στιγμη εχω ενα παιδι που μαλλον ειναι αρρωστο κ δε μπορω να βρω παιδιατρο ... ενας Γιωργος Δανεζης σας λεει κατι ?

 

Ο δικος μας είναι ηλιουπολη.Ομω θα πρεπει να πηγαίνεις εσυ.Στο Σπιτι ερχεται μονο για τα νειγεννητα.Ειναι πολύ καλος...με μεγαλη εμπειρια.Εργαζοταν στο παιδων.Επειδη στο παρελθον είχαμε καποια τρεχάματα με τον ένα μου γιο τον εχω τεσταρει και στα δυσκολα.Οταν χρειαστηκε να μπω νυχτα στο παιδων με ένα σοβαρο πρόβλημα του παιδιου ολη νυχτα με επαιρνε κάθε δυωρο τηλεφωνο να δει πως ειμαστε και τι μας λενε οι γιατροι.Και τα ραντεβού του πολύ καλα...δεν περιμενεις καθολου ουτε συναντας συνηθως αλλους οσο περιμενεις.Εγω τον θεωρω πολύ καλο γιατρο.Αν σε ενδιαφερει πες μου να σου δωσω τα στοιχεια του.Λεγεται Κουκουτσακης Πετρος.

Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μας είναι ηλιουπολη.Ομω θα πρεπει να πηγαίνεις εσυ.Στο Σπιτι ερχεται μονο για τα νειγεννητα.Ειναι πολύ καλος...με μεγαλη εμπειρια.Εργαζοταν στο παιδων.Επειδη στο παρελθον είχαμε καποια τρεχάματα με τον ένα μου γιο τον εχω τεσταρει και στα δυσκολα.Οταν χρειαστηκε να μπω νυχτα στο παιδων με ένα σοβαρο πρόβλημα του παιδιου ολη νυχτα με επαιρνε κάθε δυωρο τηλεφωνο να δει πως ειμαστε και τι μας λενε οι γιατροι.Και τα ραντεβού του πολύ καλα...δεν περιμενεις καθολου ουτε συναντας συνηθως αλλους οσο περιμενεις.Εγω τον θεωρω πολύ καλο γιατρο.Αν σε ενδιαφερει πες μου να σου δωσω τα στοιχεια του.Λεγεται Κουκουτσακης Πετρος.

 

σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου , νεογεννητο ειναι το μωρακι σημερα εκλεισε 1 μηνα . ναι θα ηθελα αν μπορεις να μου δωσεις τα στοιχεια του

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 χρόνια μετά...

Γειά σας, 

 

Περιμένουμε το νέο μας παιδάκι (λογικά τέλος αυτής της εβδομάδας), και στα πλαίσια της προετοιμασίας ψάχνω παιδίατρο. Έχετε σχόλια για την γιατρό Σπάθη Πόπη? Φάνηκε ευγενική στο τηλέφωνο που μιλήσαμε. Έχετε κάποιο άλλο παιδίατρο να συστήσετε στην περιοχή Άνω Γλυφάδα-Ελληνικό-Ηλιούπολη που να κάνει επισκέψεις τον πρώτο καιρό στο σπίτι? Ευπρόσδεκτες όλες οι εμπειρίες σας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...