Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόνοι κατά τη διάρκεια της εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Είμαι εγκυος στην 5η εβδομάδα και μερικές φορές με πιάνουν πόνοι χαμηλά στην κοιλιά (ούτε αριστερα ούτε δεξιά, αλλά στη μέση). Πρέπει να κάνει μάλλον συσπάσεις η μήτρα. Σήμερα μάλιστα με ποναγε για αρκετη ώρα και εκτός απ'αυτο ένιωθα ένα πρήξιμο. (παραλίγο να ζητήσω άδεια σπ'τη δουλεια να φύγω, αλλά μετά μου πέρασε). Είναι φυσιολογικό αυτό κατά τη διάρκεια της εγκυμοσυνης??? Είχε καμιά σας τέτοιους πόνους???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ είχα κάτι τσιμπηματάκια, πολύ ενοχλητικά, τα οποία υποτίθεται ότι είχαν να κάνουν με τη διόγκωση της μήτρας. Ο γιατρός μου είχε δώσει trofocard γι αυτά, αλλά δεν έχω ιδέα εάν μιλάμε για το ίδιο πράγμα. Γενικώς πάντως είχα διάφορα πονάκια κατά καιρούς. Ο γιατρός σου τι σου είπε?

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήγα την πρώτη φορά στον γιατρό, μόνο να γνωριστώ μαζί του, δεν είχα ακόμη τους πόνους, οπότε περιμένω να ξαναπάω όταν κάνω τις προγεννητικές εξετάσεις που μου ειπε να κάνω. Τότε θα του το πω και για τους πόνους....

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, παρόλο που δεν έχω ιδέα τι είναι αυτοί οι πόνοι και σαφέστατα μπορεί να είναι εντελώς φυσιολογικοί, εγώ στη θέση σου θα τον έπαιρνα ένα τηλεφωνάκι για να είμαι ήσυχη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα πονάκια είναι τελείως φυσιολογικά καθώς μεγαλώνει η μήτρα και το μωρουλίνι μέσα. Το περνάω και εγώ. Και ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ. Οπότε δεν είναι τίποτα δες σχετικό τόπικ και εδώ:http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=64082

Με το καλό το μωρουλίνι σου!!

dev011pr___.pngan1cv7ONw361210Mjg1ZGx6fDQ2ODAwMjNkamF8fk1hcmlhIGlzLi4uLi4uLi4u.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...