Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

στεγνωτηριο


froufrou

Recommended Posts

εγω παντως πηρα το LG για να το κανω στηλη με το πλύντηριο...ειναι φοβερο...εχει 9 προγραμματα αλλα αυτο που με εχει καταβολεψει ειναι ενα που διαρκει περιπου 47 λεπτα και τα βγαζει πολυ ωραια, λιγο τα σεντονια βγαινουν καπως αλλα ισως να φταιει το οτι δεν τα διπλωσα , πριν να τα βαλω...την επομενη φορα θα τα διπλωσω για να δω αν βγαινουν καλυτερα...με δυο μικρακια θεωρω οτι ειναι απο τις καλυτερες μου αγορες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φαντάζομαι όμως ότι δεν θες να σιδερώνεις τα ρούχα σου με νερό που έχει κατάλοιπα απορρυπαντικού-μαλακτικού!!!

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Διαπίστωσα ότι το δοχείο που συγκρατεί το νερό από το στέγνωμα, είναι γεμάτο υπολλείμματα... μαύρα κομμάτια.... Του έβαλα ξύδι και απορρυπαντικό πιάτων, αλλά μάταια. Να βάλω αυτό που χρησιμοποιώ κάθε εξάμηνο στο πλυντήριο ρούχων για το αντίστοιχο πρόβλημα (σκόνη ειδική, κάτι σαν κιτρικό οξύ), όμως αυτό όταν χρησιμοποιείται στο πλυντήριο, θέλει θερμοκρασία υψηλή. Στο συλλέκτη δοχείο δεν μπορεί να γίνει πλύση. Πώς θα φύγουν αυτά;

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια εγω τι κανω λαθος????????????

μου τα τσαλακωνει παααρα πολυ ομως.κουβαρι γινονται. τα τζην οι φορμες τα φανελακια . καλα δεν συζηταμε για σεντονια κ πουκαμισα.διαβαζω οτι εχετε γλιτωσει το σιδερωμα κ αγανακτω γιατι μου τα τσαλακωνει τοσο πολυ που τελικα δεν στρωνουν κ ουτε στην πρεσσα δεν μπορω να τα σιδερωσω κ τα κανω στην σιδερωστρα. θελω τελικα τον διπλασο χρονο σιδερωματος!

γκκρρρρρρρρ!!!!!!!!!! τα στεγνωνω στις 800- 900 στροφες κ βαζω προγραμμα πολυ δυνατο στεγνωμα για φυλαξη.το στεγνωτηριο το πηρα πριν 1 χρονο κ ειναι BOSCH.

Πειτα καμμια συμβουλη, please!

kαι γω BOSCH εχω κ επειδει τα εβγαζε πολυ τσαλακομενα τωρα τα βαζω ολα στο προγαμμα για ευαισθητα 44 λεπτα και μολις τελειωσει τα βαζω αλλη μια φορα για να στεγνωσουν καλυτερα.τη 2 φορα τελειωνει πιο γρηγορα και δεν τσαλακονονται πολυ

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πηρα το LG για να το κανω στηλη με το πλύντηριο...ειναι φοβερο...εχει 9 προγραμματα αλλα αυτο που με εχει καταβολεψει ειναι ενα που διαρκει περιπου 47 λεπτα και τα βγαζει πολυ ωραια, λιγο τα σεντονια βγαινουν καπως αλλα ισως να φταιει το οτι δεν τα διπλωσα , πριν να τα βαλω...την επομενη φορα θα τα διπλωσω για να δω αν βγαινουν καλυτερα...με δυο μικρακια θεωρω οτι ειναι απο τις καλυτερες μου αγορες....

 

το ιδιο εχω κι εγω. μια χαρα τα βγαζει σιδερωνω τα μισα απο οτι πριν, μονο σεντονο δε βαζω γιατι μου βγαινουν σα.....κοκορετσι:Pκαι μου τη δινει να κανω μια ωρα να τα σιδερωσω.

αυτο ομως που με εκνευριζει ειναι η στηλη που φερνει το στεγνωτηριο 5-6 ποντους πιο εξω απο το πλυντηριο και ζοριζομαι να βαλω το απορρυπαντικο γιατι δε μενει χωροςνα πεσει το απορρυπαντικο στη θηκη και μου πεφτει γυρω γυρω.

εχει αλλη το προβλημα αυτο η μονο εγω ειμαι η παραξενη???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Διαπίστωσα ότι το δοχείο που συγκρατεί το νερό από το στέγνωμα, είναι γεμάτο υπολλείμματα... μαύρα κομμάτια.... Του έβαλα ξύδι και απορρυπαντικό πιάτων, αλλά μάταια. Να βάλω αυτό που χρησιμοποιώ κάθε εξάμηνο στο πλυντήριο ρούχων για το αντίστοιχο πρόβλημα (σκόνη ειδική, κάτι σαν κιτρικό οξύ), όμως αυτό όταν χρησιμοποιείται στο πλυντήριο, θέλει θερμοκρασία υψηλή. Στο συλλέκτη δοχείο δεν μπορεί να γίνει πλύση. Πώς θα φύγουν αυτά;

Καλημέρα δοκίμασε να βάλεις μαγειρική σόδα και από πάνω να ρίξεις ξύδι και μετά ζεστό νερό :D

 

Εγώ αγόρασα της Siemens, μόνο τα σεντόνια και κάποια ποίο καλά τραπεζομάντιλα θέλουν πράγματι σίδερο τα υπόλοιπα ιδίως του παιδιού βγαίνουν μια χαρά.

Αυτά που ίσως θέλουν λίγο πάτημα έτσι για την ιδέα δηλαδή είναι τα παντελόνια.

Επίσης εδώ και καιρό και πρίν το στεγνωτήριο δηλαδή σταμάτησα να βάζω μαλακτικό στο πλυντήριο πλέον χρησιμοποιώ λευκό ξύδι στη θήκη του μαλακτικού (το φθηνοτερο το έχει το lidl 0,69 νομίζω το λίτρο) και τα ρούχα μου βγαίνουν ποοοολύ μαλακά και πρίν το στεγνωτήριο στο θέμα σίδερο ήταν καλλίτερα ιδίως αν δεν μέναν πολύ ώρα μέσα στο πλυντήριο:D:D

Link to comment
Share on other sites

kαι γω BOSCH εχω κ επειδει τα εβγαζε πολυ τσαλακομενα τωρα τα βαζω ολα στο προγαμμα για ευαισθητα 44 λεπτα και μολις τελειωσει τα βαζω αλλη μια φορα για να στεγνωσουν καλυτερα.τη 2 φορα τελειωνει πιο γρηγορα και δεν τσαλακονονται πολυ

AX! σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη:P !!!!!

θα το δοκιμασω οπωσδηποτε γιατι εχω απογοητευτει πολυ:?

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

AX! σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη:P !!!!!

θα το δοκιμασω οπωσδηποτε γιατι εχω απογοητευτει πολυ:?

 

αν εχετε το βιβλιο οδηγειων αλλαξτε τα amber.σε τι βοηθαει αυτο θα μου πειτε.μεγαλωνει η διαρκεια στεγνωμτος γτ τραβαει λιγοτερο ρευμα με αποτελεσμα να χρησιμοποιει χαμηλοτερη θερμοκρασιαα

Link to comment
Share on other sites

αν εχετε το βιβλιο οδηγειων αλλαξτε τα amber.σε τι βοηθαει αυτο θα μου πειτε.μεγαλωνει η διαρκεια στεγνωμτος γτ τραβαει λιγοτερο ρευμα με αποτελεσμα να χρησιμοποιει χαμηλοτερη θερμοκρασιαα

βρε ποσα μαθαινει κανεις με εσας!!!!!!! ιδεα δεν ειχα για αυτο που λες.:oops:

θα βαλω τον αντρα να το ψαξει ας κανει κ αυτος κατι......;)

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

βρε ποσα μαθαινει κανεις με εσας!!!!!!! ιδεα δεν ειχα για αυτο που λες.:oops:

θα βαλω τον αντρα να το ψαξει ας κανει κ αυτος κατι......;)

κ μενα ο κυρης του σπιτιου το εκανε!!!!!!τι να κανουμε ειμαστε του επαγγελματος!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα δοκίμασε να βάλεις μαγειρική σόδα και από πάνω να ρίξεις ξύδι και μετά ζεστό νερό :D

 

Εγώ αγόρασα της Siemens, μόνο τα σεντόνια και κάποια ποίο καλά τραπεζομάντιλα θέλουν πράγματι σίδερο τα υπόλοιπα ιδίως του παιδιού βγαίνουν μια χαρά.

Αυτά που ίσως θέλουν λίγο πάτημα έτσι για την ιδέα δηλαδή είναι τα παντελόνια.

Επίσης εδώ και καιρό και πρίν το στεγνωτήριο δηλαδή σταμάτησα να βάζω μαλακτικό στο πλυντήριο πλέον χρησιμοποιώ λευκό ξύδι στη θήκη του μαλακτικού (το φθηνοτερο το έχει το lidl 0,69 νομίζω το λίτρο) και τα ρούχα μου βγαίνουν ποοοολύ μαλακά και πρίν το στεγνωτήριο στο θέμα σίδερο ήταν καλλίτερα ιδίως αν δεν μέναν πολύ ώρα μέσα στο πλυντήριο:D:D

 

Eυχαριστώ για τις συμβουλές. Θα το κάνω αμέσως τώρα. Θα θέλει και λίγο κούνημα φαντάζομαι... με δύναμη. Αυτό με το λευκό ξύδι που λες, εγώ το χρησιμοποιώ πάρα πολύ αυτό το ξύδι για να καθαρίζω βραστήρες, ανοξείδωτα που πιάνουν άλατα καθώς και το χαλί του παιδιού, το οποίο κάνω συχνά με λευκό ξύδι για απολύμανση. Στο πλυντήριο δεν το γνώριζα. Θα κάνει φαντάζομαι και απολύμανση. Καλό!! Μόνο που το μαλακτικό υποτίθεται ότι αφαιρεί τα υπολλείμματα σαπουνάδας. Το ξύδι το κάνει άραγε; Στεγνώνεις και φόρμες παιδικές ; Φοβάμαι μήπως μπουν (το έχω πάθει) και το αποφεύγω. Δεν έχεις πρόβλημα εσύ ; Σε ποια θερμοκρασία περίπου (γιατί έχω άλλη μάρκα εγώ) ;

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια εγω τι κανω λαθος????????????

μου τα τσαλακωνει παααρα πολυ ομως.κουβαρι γινονται. τα τζην οι φορμες τα φανελακια . καλα δεν συζηταμε για σεντονια κ πουκαμισα.διαβαζω οτι εχετε γλιτωσει το σιδερωμα κ αγανακτω γιατι μου τα τσαλακωνει τοσο πολυ που τελικα δεν στρωνουν κ ουτε στην πρεσσα δεν μπορω να τα σιδερωσω κ τα κανω στην σιδερωστρα. θελω τελικα τον διπλασο χρονο σιδερωματος!

γκκρρρρρρρρ!!!!!!!!!! τα στεγνωνω στις 800- 900 στροφες κ βαζω προγραμμα πολυ δυνατο στεγνωμα για φυλαξη.το στεγνωτηριο το πηρα πριν 1 χρονο κ ειναι BOSCH.

Πειτα καμμια συμβουλη, please!

 

βαλ'τα στο στεγνωμα για φυλαξη θα τα βγαζει μια χαρα....επισης να μη τ'αφηνεις πολυ ωρα μεσα στο πλυντηριο πριν τα βαλεισ στο στεγνωτηριο.κ να τα βγαζεις οσο ειναι ακομα ζεστα. επισης πουκαμισα στο πολυ δυματο εεεεεε βεβαια θα βγουν σαν τσαλακωμενο χαρτι.διαβαστε τα ταμπελακια των ρουχων.ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Διαπίστωσα ότι το δοχείο που συγκρατεί το νερό από το στέγνωμα, είναι γεμάτο υπολλείμματα... μαύρα κομμάτια.... Του έβαλα ξύδι και απορρυπαντικό πιάτων, αλλά μάταια. Να βάλω αυτό που χρησιμοποιώ κάθε εξάμηνο στο πλυντήριο ρούχων για το αντίστοιχο πρόβλημα (σκόνη ειδική, κάτι σαν κιτρικό οξύ), όμως αυτό όταν χρησιμοποιείται στο πλυντήριο, θέλει θερμοκρασία υψηλή. Στο συλλέκτη δοχείο δεν μπορεί να γίνει πλύση. Πώς θα φύγουν αυτά;

 

για να εφτασες σ'αυτο το σημειο η καποιο ρουχο σου μαδαει η δεν καθαριζεις τον συμπικνωτη( το φιλτρο κατω αριστερα).το βγαζουμε μια φορα το μηνα κ το πλεενουμε. αν εχει μαζεψει πολλα εκει τωραθα περνανε μεσα στο δοχειο νερου.

τι σας πειραζει που βλεπετε στιγματα μεσα στο δοχειο???δεν ειναι πλυντηριο.

να ξερετε οτι καποια στεγνωτηρια διαθετουν κιτ κ μπορειτε να τα συνδεσετε κατευθειαν με την αποχετευση οπως το πλ.ρουχων κ να μην χρεαιζετε να αδειαζετε καθε φορα το δοχειο νερου.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!!!

Ονομάζομαι Γιώργος, έχω 4 παιδιά, και ξέρω ελάχιστα από πλύσιμο και σιδέρωμα... Πριν 3 μέρες αγόρασα το 2 σε 1 MORRIS CDR-97577 δώρο στη γυναίκα μου και μόνο που δεν με χώρισε που έδωσα 900? (σε 9 άτοκες παρακαλώ) για να το πάρω. Έχει πλύση 9 Κg και στέγνωμα 7. Με 4 παιδιά καταλαβαίνετε, θα δουλεύει μέρα νύχτα. Το προτίμησα για διάφορα καλούδια που έχει έξτρα, όπως direct drive (ενσωμάτωση του μοτέρ στον κάδο για να μη χαλάει) κλπ κλπ.

Ο λόγος που γράφω στο φόρουμ είναι ότι εδώ και 2 μέρες δεν μπορεί να ολοκληρώσει μια πλύση που του έχουμε βάλει και βγάζει μετά από μισή ώρα πλύσης (και αφού έχει τραβήξει το απορρυπαντικό) μια ένδειξη Η6 και σταματάει να λειτουργεί. Ψάχνοντας στο ίντερνετ για το πρόβλημα, βρήκα το φόρουμ σας και διάβασα όλες τις σελίδες και σας βρήκα πολύ ενημερωμένες και δυναμικές.

ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!!

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ ενημερώθηκα πάρα πολύ από σας και σας ευχαριστώ πάρα πολύ. Για να το ανταποδώσω λοιπόν, θα σας ενημερώνω για την εξέλιξη του προβλήματος, γιατί είδα κάποιες να είναι ανάμεσα στο Hoover και το Morris όπως και εγώ.

Πριν 5 λεπτά περίπου τελείωσε το πρώτο πλύσιμο-στέγνωμα αλλά με προκαθορισμένες ρυθμίσεις, γιατί πριν το μόνο που αλλάζαμε από τα προκαθορισμένα ήταν η θερμοκρασία από 40 στους 60 και προφανώς εκεί "τα έπαιζε". Επίσης βγάζει και λίγα νερά από κάτω κατά το στέγνωμα...

Για ποιότητα πλυσίματος-στεγνώματος θα σας πω άλλη φορά, αφού λύσω τα προβλήματα, μην την πατήσει και άλλος όπως εγώ.

Αύριο λοιπόν θα σας ενημερώσω αν ήταν κάτι απλό και διορθώνεται εύκολα ή βγήκε μάπα το καρπούζι.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!!!

Ονομάζομαι Γιώργος, έχω 4 παιδιά, και ξέρω ελάχιστα από πλύσιμο και σιδέρωμα... Πριν 3 μέρες αγόρασα το 2 σε 1 MORRIS CDR-97577 δώρο στη γυναίκα μου και μόνο που δεν με χώρισε που έδωσα 900? (σε 9 άτοκες παρακαλώ) για να το πάρω. Έχει πλύση 9 Κg και στέγνωμα 7. Με 4 παιδιά καταλαβαίνετε, θα δουλεύει μέρα νύχτα. Το προτίμησα για διάφορα καλούδια που έχει έξτρα, όπως direct drive (ενσωμάτωση του μοτέρ στον κάδο για να μη χαλάει) κλπ κλπ.

Ο λόγος που γράφω στο φόρουμ είναι ότι εδώ και 2 μέρες δεν μπορεί να ολοκληρώσει μια πλύση που του έχουμε βάλει και βγάζει μετά από μισή ώρα πλύσης (και αφού έχει τραβήξει το απορρυπαντικό) μια ένδειξη Η6 και σταματάει να λειτουργεί. Ψάχνοντας στο ίντερνετ για το πρόβλημα, βρήκα το φόρουμ σας και διάβασα όλες τις σελίδες και σας βρήκα πολύ ενημερωμένες και δυναμικές.

ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!!

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ ενημερώθηκα πάρα πολύ από σας και σας ευχαριστώ πάρα πολύ. Για να το ανταποδώσω λοιπόν, θα σας ενημερώνω για την εξέλιξη του προβλήματος, γιατί είδα κάποιες να είναι ανάμεσα στο Hoover και το Morris όπως και εγώ.

Πριν 5 λεπτά περίπου τελείωσε το πρώτο πλύσιμο-στέγνωμα αλλά με προκαθορισμένες ρυθμίσεις, γιατί πριν το μόνο που αλλάζαμε από τα προκαθορισμένα ήταν η θερμοκρασία από 40 στους 60 και προφανώς εκεί "τα έπαιζε". Επίσης βγάζει και λίγα νερά από κάτω κατά το στέγνωμα...

Για ποιότητα πλυσίματος-στεγνώματος θα σας πω άλλη φορά, αφού λύσω τα προβλήματα, μην την πατήσει και άλλος όπως εγώ.

Αύριο λοιπόν θα σας ενημερώσω αν ήταν κάτι απλό και διορθώνεται εύκολα ή βγήκε μάπα το καρπούζι.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας

Γιώργος

Καλη σου μέρα και καλώς ήρθες.

Εχω το ιδιο πληντηριο-στεγνωτηριο, αν δεις στο βιβλιο οδηγιων στο τελος εξηγει τι σημαινει το Η6. Εγω το έχω απο τον Σεπτέμβρη. Σε κάποια πλύση που ειχα βάλει πολλά ρούχα και πολλές πετσέτες, δεν μου τις έστυψε και το συμβολο που έβγαλε, σημαινε ότι λόγω υπερβολικού βάρους δεν στυβει. εβγαλα μερικά ρούχα και τα έστυψε μετά. Επίσης κάποια στιγμή, που έτυχε να εχω πολλές δυνατές συσκευές ανοιχτές, έπεσε το ρελέ και σταμάτησε να δουλεύει. τελικά είχε λιώσει ένα μικρό καλωδιάκι (δούλευε στο στέγνωμα τότε και είχα και πάνω του ένα στωματάκι αλλαξιέρας). Ηρθαν απο την εταιρεια το δι΄ρθωσαν, άλλαξαν και την ασφαλιούλα που είχε καει και προστατευει την συσκευη και όλα καλά. Σαν συσκευη την βρισκω καλή. δεν χρησιμοποιώ πολύ το στέγνωμα και όταν ειναι βάζω την πιο χαμηλή θερμοκρασία, γιατι κάτι ρούχα της μικρής, φούτερ του μπενετον, ειχανε μπει σε προγραμμα για φύλαξη. Τωρα μου βγάζει επίσης ενα περίεργο σύμβολο στο τέλος του στεγνώματος μόνο, το οποίο δεν ειναι στο βιβλίο, αλλά τα στεγνώνει κανονικά. θα τους πάρω να το δουν κάποια στιγμή.

Επίσης αυτό http://www.shopcenter.gr/προϊόντα/ΟικιακέςΣυσκευές/πλυντήρια-Στεγνωτήρια/ΕμπρόσθιαςΦόρτωσης/MIELEPW5065LP+PT5135C+HM1683411905.html

που έχετε βάλει παραπάνω κορίτσια δεν είναι μια μόνο συσκευή αλλά τρεις και μάλιστα επαγγελματικές, διευκρίνιση μήπως και κάποια ήθελα να προχωρήσει στην παραγγελια:D

0b8bfa6eaf.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη σου μέρα και καλώς ήρθες.

Εχω το ιδιο πληντηριο-στεγνωτηριο, αν δεις στο βιβλιο οδηγιων στο τελος εξηγει τι σημαινει το Η6. Εγω το έχω απο τον Σεπτέμβρη. Σε κάποια πλύση που ειχα βάλει πολλά ρούχα και πολλές πετσέτες, δεν μου τις έστυψε και το συμβολο που έβγαλε, σημαινε ότι λόγω υπερβολικού βάρους δεν στυβει. εβγαλα μερικά ρούχα και τα έστυψε μετά. Επίσης κάποια στιγμή, που έτυχε να εχω πολλές δυνατές συσκευές ανοιχτές, έπεσε το ρελέ και σταμάτησε να δουλεύει. τελικά είχε λιώσει ένα μικρό καλωδιάκι (δούλευε στο στέγνωμα τότε και είχα και πάνω του ένα στωματάκι αλλαξιέρας). Ηρθαν απο την εταιρεια το δι΄ρθωσαν, άλλαξαν και την ασφαλιούλα που είχε καει και προστατευει την συσκευη και όλα καλά. Σαν συσκευη την βρισκω καλή. δεν χρησιμοποιώ πολύ το στέγνωμα και όταν ειναι βάζω την πιο χαμηλή θερμοκρασία, γιατι κάτι ρούχα της μικρής, φούτερ του μπενετον, ειχανε μπει σε προγραμμα για φύλαξη. Τωρα μου βγάζει επίσης ενα περίεργο σύμβολο στο τέλος του στεγνώματος μόνο, το οποίο δεν ειναι στο βιβλίο, αλλά τα στεγνώνει κανονικά. θα τους πάρω να το δουν κάποια στιγμή.

Επίσης αυτό http://www.shopcenter.gr/προϊόντα/ΟικιακέςΣυσκευές/πλυντήρια-Στεγνωτήρια/ΕμπρόσθιαςΦόρτωσης/MIELEPW5065LP+PT5135C+HM1683411905.html

που έχετε βάλει παραπάνω κορίτσια δεν είναι μια μόνο συσκευή αλλά τρεις και μάλιστα επαγγελματικές, διευκρίνιση μήπως και κάποια ήθελα να προχωρήσει στην παραγγελια:D

 

Η βλάβη δεν είναι γραμμένη στον οδηγό χρήσης. Μίλησα πριν λίγο με το σέρβις και μου είπανε ότι δεν είναι απλή βλάβη και χρειάζεται τεχνικό. Φυσικά τους είπα σε καινούργια συσκευή τεχνικό δεν βάζω και ότι θα αντικατασταθεί άμεσα. Οπότε την στέλνω πακετάκι και παίρνω άλλη.

Δεν θέλω να επηρεάσω άλλους, αλλά αν και είμαι φαν των κορεάτικων, αυτή μου βγήκε σκάρτη και μάλλον θα προτιμήσω τη Hoover που μου πρότεινε και ο πωλητής.

Αν και αυτή μου άρεσε πολύ.....

Δεν ξέρω τι θα κάνω πάντως να το έχετε υπόψη σας...

Ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια και θα σας ενημερώνω για τις εξελίξεις...

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Η βλάβη δεν είναι γραμμένη στον οδηγό χρήσης. Μίλησα πριν λίγο με το σέρβις και μου είπανε ότι δεν είναι απλή βλάβη και χρειάζεται τεχνικό. Φυσικά τους είπα σε καινούργια συσκευή τεχνικό δεν βάζω και ότι θα αντικατασταθεί άμεσα. Οπότε την στέλνω πακετάκι και παίρνω άλλη.

Δεν θέλω να επηρεάσω άλλους, αλλά αν και είμαι φαν των κορεάτικων, αυτή μου βγήκε σκάρτη και μάλλον θα προτιμήσω τη Hoover που μου πρότεινε και ο πωλητής.

Αν και αυτή μου άρεσε πολύ.....

Δεν ξέρω τι θα κάνω πάντως να το έχετε υπόψη σας...

Ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια και θα σας ενημερώνω για τις εξελίξεις...

Γιώργος

 

Μια μικρή συμβουλή.η επιστροφή μιας συσκευής δεν είναι τοσο απλή.χρειαζετε έκθεση του τεχνικού ο οποίος λέει ότι η συσκευηνδεν επισκευαζεται.δεν είναι μπλουζάκι που δεν σου κάνει κ το πας πίσω που κ σ'αυτη την περίπτωση χρεαιζεται το ταμπελακι....

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια βρε κοριτσια

στοφιλτρο του στεγνωτηριου μαζευονται παρα πολλα χνουδια αυτα τα χνουδια εκτος στεγνωτηρίου οταν στεγνώνουν φυσικα τι γινονται υπαρχουν και δεν τα βλέπουμε ή παραγονται απο το τριψιμο μεταξυ τους οσο στεγνώνουν?

κι αν ειναι το 2ο δεν καταστρεφονται τα ρούχα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας και Καλή Χρονιά!

Θέλω να αγοράσω ένα πλυντήριο και ένα στεγνωτήριο και θα ήθελα την γνώμη σας μιας και οι περισσότερες εδώ μέσα έχετε ήδη.

Έκανα μια μικρή έρευνα και βαδίζω περισσότερο προς την Bosch ή την Siemens. Η Miele έίναι αρκετά ακριβή για τα δικά μου δεδομένα και οι άλλες μάρκες δεν έχουν στεγνωτήρια Ενεργειακής Κλάσης Α (αν δεν κάνω λάθος) το οποίο είναι το μόνο που κοιτάω σε πρώτη φάση.

Θα ήθελα λοιπόν να μου προτείνετε κάποια μοντέλα και από πλυντήριο και από στεγνωτήριο γιατί είμαι εντελώς άσχετη με το είδος. Το Απρίλιο πρώτα ο Θεός, γίνομαι μανούλα και το πλυντήριο που είχα μέχρι σήμερα ήταν ένα παλιό μοντέλο μάρκας fourlis, το οποίο δεν γράφει καν σε τι στροφές στίβει...

Σας παρακαλώ βοηθήστε με για να καταλήξω σε μια καλή επιλογή. Επίσης θα ήθελα να μου πείτε το πλυντήριο πόσες στροφές θα είναι καλό να έχει..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή συμβουλή.η επιστροφή μιας συσκευής δεν είναι τοσο απλή.χρειαζετε έκθεση του τεχνικού ο οποίος λέει ότι η συσκευηνδεν επισκευαζεται.δεν είναι μπλουζάκι που δεν σου κάνει κ το πας πίσω που κ σ'αυτη την περίπτωση χρεαιζεται το ταμπελακι....

 

μα σε 3 ημερων συσκευη δεν νομιζω να χρειαζεται και εκθεση τεχνικου???

γιωργο να επιμενεις για αλλαγη συσκευης ΟΧΙ επιδιορθωση κι ας την κανουν τσαμπα!!!!

Link to comment
Share on other sites

κ μιας ωρας θελει εκθεση.ναι μπορει να επιμεινει για αντικατασταση κ να αρνηθει επισκευη

 

Όντως ήρθε ο τεχνικός το πρωί, ήταν καμένη η αντίσταση, την άλλαξε και φαίνεται ότι δουλεύει. Όλοι προσπαθούν να με πείσουν να μην το αλλάξω, αλλά μας διαφεύγει όλους ένα σημείο: Σε καινούργιο πλυντήριο, εργοστασίου, η καμένη αντίσταση δεν είναι απλά το πρόβλημα, αλλά το αποτέλεσμα και δεν ξέρουμε ποιο πρόβλημα δημιούργησε αυτό το αποτέλεσμα.

Μίλησα με πολλούς τεχνικούς και μου είπανε πως καμμένη αντίσταση εξαρχής σημαίνει ποικιλία βλαβών στη συνέχεια, γιατί όπως προανέφερα δεν είναι η αιτία αλλά το αποτέλεσμα. Άλλο να το έχεις 10 χρόνια και κάποια στιγμή να καεί, και άλλο ΕΞΑΡΧΗΣ!!!

Ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές σας, ούτε και εγώ θέλω να μπω στη διαδικασία αντικατάστασης, αλλά όλα αυτά με προβληματίζουν για τα 900 ευρουλάκια που ίδρωσα πολύ να τα βγάλω.

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!

Ενδιαφέρομαι για πλυντήριο-στεγνωτήριο 2 σε 1, λόγω έλλειψης χώρου.

Έχετε κάτι να μου προτείνετε μήπως;;; Κάποιες φίλες μου είπαν να μην προτιμήσω 2 σε 1 αλλά σκέτο στεγνωτήριο... Έχει καμία άποψη γι'αυτό;

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις χωρο πανω απο το πληντηριο για να τοποθετησεις εκει το στεγνωτηριο?πιστευω πως ειναι καλυτερα σαν ξεχωριστη συσκευη.εγω το δικο μου τωρα το εβαλα στο μπαλκονακι της κουζινας γιατι νοικιασαμε σπιτι με παρα πολυ μικρο μπανιο(πανω απο το πλυντηριο εχει ντουλαπι:confused:

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ενδιαφερομαι να παρω στεγνωτηριο αλλα εχω ηδη πλυντηριο και εχω χωρο απο πανω για ξεχωριστη συσκευη....αλλα γιατι οχι δυο σε ενα??? επισης ως τωρα δεν ειχα παρει στενγωτηριο γιατι λεγανε καποιες φιλες οτι χαλανε οι ινες απο τα ρουχα και τα φθειρει και οτι τα κανει τοσο στεγνα που μετα θελουν δεκα ωρες σιδερο αλλα εδω διαβασα οτι εχει διαφορα προγραμματα επισης κατι που δε μου αρεσε σε καποιες μαρκες λεει βγαζετε καθε φορα τα νερα απο ενα κουτακι δεν καταλαβα.....ας μας πει καποια κοπελα με σιγουρια μια καλη μαρκα που να μην εχει μπελαδες με νερα και τετοια ....και να εχει πολλα προγραμματα πχ να μην τα βγαλει κοκκαλο.....περιμενουμε!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...