Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κύστη στην πλάτη μετά από επισκληρίδιο


Recommended Posts

λίγο καιρο μετα την εγκυμοσυνη πριν 2 χρονια περιπου παρατηρησα ενα μικρο βολαρακι κοντα στην σπονδυλικη μου στηλη ..σε γενικες γραμμες το βλεπω σταθερο σε μεγεθος και δεν με ποναει...κοντα στην περιοχη μου εγινε η επισκληριδιος...ξερετε αν μπορει να οφειλεται εκει ; σας εχει τυχει κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το ίδιο διαπίστωσα και εγώ δύο χρόνια μετά την γέννηση της μικρής,Πήγα σε γιατρό και μου είπε ότι είναι λίπωμα.Δεν χάνεις τίποτα να πάρεις μία γνώμη γιατρού.

ΜΠΕΜΠΟΥΛΕΣ

Link to comment
Share on other sites

εμενα παρολο που περασαν 14 μηνες μετα τη δευτερη γεννα... δεν εχω κατι που να με ενοχλει... αλλα ποναει πολυ συχνα η σπονδυλικη εκει που εγινε η ναρκωση...παρολο που λενε οτι μετα το χρονο περναει,,,εγω δεν μπορω να πω οτι περασε καθολου καμια φορα ποναω κ αρκετα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο διαπίστωσα και εγώ δύο χρόνια μετά την γέννηση της μικρής,Πήγα σε γιατρό και μου είπε ότι είναι λίπωμα.Δεν χάνεις τίποτα να πάρεις μία γνώμη γιατρού.

 

ναι σου ειπε ομως αν οφειλεται στην επισκληριδιο ή σε άλλη αιτία; γιατι κάπου διάβασα οτι αν προκαλει τετοιες παρενεργειες η επισκληριδιος ίσως να υπαρχει προβλημα να σου κανουν ξανα στην δευτερη γεννα...

Link to comment
Share on other sites

Κύστη χαμηλά στην σπονδυλική στήλη έχω κι εγώ. Την ανακάλυψα 1,5 χρόνο μετά την γέννηση του παιδιού μου. Ο πόνος όμως εμφανίστηκε από το πρώτο εξάμηνο άσχετα αν άργησα εγώ να το ψάξω.

Έκανα μαγνητική και μου βρήκαν συνοβιακή κύστη. Ο γιατρός μου είπε οτι πιθανότατα είναι από την επισκληρίδιο αλλά άφησε και μια μικρή πιθανότητα να την είχα και προ εγκυμοσύνης.

Συνήθως, μου είπε, δημιουργείται κύστη από την επισκληρίδιο σε εκείνο το σημείο.

Θεραπεία μου είπε να μην επιχειρήσω. Το χειρουργείο είναι επικίνδυνο διότι η κύστη βρίσκεται πάνω σε νεύρα και μια μικρή απροσεξία μπορεί να φέρει έως και παράλυση.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κύστη χαμηλά στην σπονδυλική στήλη έχω κι εγώ. Την ανακάλυψα 1,5 χρόνο μετά την γέννηση του παιδιού μου. Ο πόνος όμως εμφανίστηκε από το πρώτο εξάμηνο άσχετα αν άργησα εγώ να το ψάξω.

Έκανα μαγνητική και μου βρήκαν συνοβιακή κύστη. Ο γιατρός μου είπε οτι πιθανότατα είναι από την επισκληρίδιο αλλά άφησε και μια μικρή πιθανότητα να την είχα και προ εγκυμοσύνης.

Συνήθως, μου είπε, δημιουργείται κύστη από την επισκληρίδιο σε εκείνο το σημείο.

Θεραπεία μου είπε να μην επιχειρήσω. Το χειρουργείο είναι επικύνδυνο διότι η κύστη βρίσκεται πάνω σε νεύρα και μια μικρή απροσεξία μπορεί να φέρει έως και παράλυση.

πλακα κανεις:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

 

Όχι Έλενα μου, δεν κάνω πλάκα, δεν παίζουμε με τέτοια πράγματα.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...