Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μυκητες και λευκα υγρα!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια μου!Συχνα πυκνα αντιμετωπιζω προβλημα με μυκητες και εντονα λευκα υγρα..Ο γιατρος μου εχει δωσει καποιες κρεμες αλλα μονο λιγο την φαγουρα σταματανε εννοειται οτι τις μερες που ειμαι ετσι δεν μπορω να κανω τιποτα με τον συντροφο μου και γενικα το ολο θεμα ειναι αρκετα εκνευριστικο!Θα ταλαιπωρουμαι για παντα με τους μυκητες?:-(Τι μπορω να κανω με αυτο το θεμα ρε κοριτσια??:confused:

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημερα!!!!!!!!

Δυστηχως οι μυκητες ειναι πολυ δυσκολο να φυγουν.

Αρχικα πρεπει να πας στον γιατρο σου και να κανεις μια καλλιεργεια υγρου και αναλογα με τα αποτελεσματα θα σου δωσει και την καταλληλη θεραπεια.

Αντιμετωπιζω και εγω συχνα τετοιο πρποβλημα και απλα ξερω οτι αν σου εμφανιστη μια φορα δυσκολα ξεμπερδευεις.

Ηθεραπεια που εκανα εγω ηταν και με αλοιφες και με υποθετα αλλα και με χαπια για αρκετο καιρο.

Προσοχη ομως την οποια θεραπεια που θα σου δωσει να κανεις θα πρεπει και ο συντροφο σου να κανει την αντιστοιχη.Αν την κανεις μονο εσυ δεν θα εχει αποτελεσματα γιατι μπορει να προηλθε απο εκεινον.

 

Και μια συμβουλη αφου τελειωσει η θεραπεια σου και αφου εχουν υποχωρηση ολα τα συπτωματα ξανακανε ακομα μια καλλιεργεια για να δεις αν οντως εχουν φυγει τελειως,γιατι οπως σου ειπα οι μυκητες ειναι πολυ δυσκολο να φυγουν τελειως.

 

Περαστικα σου!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την απαντηση!καλλιεργεια δεν εχω κανει ποτε αν και εχω παει στον γυναικολογο μου καιρο που ειχα ενοχλησεις αλλα μου ειπε οτι δεν ηταν πολυ εντονο το προβλημα ωστε να μου δωσει θεραπεια.Αυτο που μου ειπε ειναι οταν το παθαινω να βαζω μια κρεμα και κατι κολπικα υποθετα αλλα το προβλημα ξαναεμφανιζεται οχι πολυ εντονο αλλα εμφανιζεται!Υπαρχει τροπος να το προλαμβανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ειναι πολυ σημαντικο αυτο που ειπε η Ντιντι πως πρεπει και ο συντροφος σου να κανει παραλληλα με εσενα θεραπεια .Ειναι δωρον αδωρον να το κανεις μονο εσυ γιατι μετα σε ξανακολλαει.Εγω μια φορα που ειχα πηρε και ο συζυγος μου χαπι

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ioanna, κι εγώ είχα αυτό το πρόβλημα, το οποίο είναι πάρα πολύ επίμονο..... Αυτό που με βοήθησε πάρα πολύ ήταν το εξής: σταμάτησα να χρησιμοποιώ οποιοδήποτε άλλο σαπούνι στην περιοχή αυτή και χρησιμοποιώ αποκλειστικά σαπούνι χαμομηλιού. Επίσης σιδερώνω απαραιτήτως τα εσώρουχά μου και, τέλος, φροντίζω να μην υπάρχει υγρασία μετά το μπάνιο. δλδ στεγνώνομαι πολύ καλά, γιατι οι μύκητες ευνοούνται από την υγρασία. Αυτά όλα μου τα έχουν προτείνει γιατροί και με έχουν βοηθήσει απίστευτα. Α, και μία φορά το μήνα μου είχαν πει να κάνω κολπικές πλύσεις με eva douche (χαμομήλι ή baking soda, δεν θυμάμαι)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Γεια σας κοριτσια μου!Συχνα πυκνα αντιμετωπιζω προβλημα με μυκητες και εντονα λευκα υγρα..Ο γιατρος μου εχει δωσει καποιες κρεμες αλλα μονο λιγο την φαγουρα σταματανε εννοειται οτι τις μερες που ειμαι ετσι δεν μπορω να κανω τιποτα με τον συντροφο μου και γενικα το ολο θεμα ειναι αρκετα εκνευριστικο!Θα ταλαιπωρουμαι για παντα με τους μυκητες?:-(Τι μπορω να κανω με αυτο το θεμα ρε κοριτσια??:confused:

Ευχαριστω..

πρεπει να κανεισ καλλιεργεια οπωσδηποτε

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...