Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υπερηχος και Γυναικολογος


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες και όλους!

Είμαι 30 χρονών, έχω κάνει επέμβαση για κονδυλώματα και έχω συχνές μολύνσεις..Γενικά έχω αρκετά θέματα. Έχω αλλάξει πολλούς γυναικολόγους..Τώρα 2 χρόνια πάω στον ίδιο (καθηγητή πανεπιστημίου). Αυτός μου έκανε και την επέμβαση.

Είναι πολύ καλός, καθόλου φιλοχρήματος και γενικά μου έχει φερθεί καλά...Το πρόβλημά μου είναι οτι δεν έχει υπέρηχο και δεν μου κάνει ποτέ, ούτε ψιλάφιση μαστών.

Τώρα που προσπαθώ να κάνω παιδί σκέφτομαι ότι ίσως είναι σημαντικός ο υπέρηχος.

Εσεις τι λέτε?

Ο γιατρός σας σας κάνει υπέρηχο κάθε φορά που πατέ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν ξερω για τους αλλους γιατρους αλλα σαυτον που πηγαινω εγω μου κανει καθε φορα ,ακομα κ τωρα που δεν ειμαι εγκυος.

χωρις υπερηχο πως θα δει τι γινεται μεσα στη μητρα σου,αν εχεις καποιο ινομυωμα καποια κυστη...

Link to comment
Share on other sites

Ο υπερηχος ειναι καλος για την ψυχολογια της μητερας πανω απο ολα....Απο εκει και περα, στο εξωτερικο κανουν τρεις συνολικα. Την αυχενικη, την β επιπεδου και το ντοπλερ. Προφανως αυτα θα σε στειλει σε καποιο εξωτερικο ιατρειο να τα κανεις. Με αυτους τους τρεις υπερηχους θεωρητικα ειναι καλυμενη η εγγυουλα....

Προσωπικα δεν θα αντεχα τον υπολοιπο καιρο χωρις να κανω υπερηχο στην διαρκεια της εγκυμοσυνης.....περιμενα πως και πως να παω σε ντοκ για να δω το μωρουλι μου.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις:)

Το προβλημα μου δεν ειναι μονο για το θεμα τις εγκυμοσυνης, αλλα και γενικα ο υπερηχος χρειαζεται?

Λεει η μανα μου και καλα ενας εμπειρος γιατρος καταλαβαινει και με το χερι,τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις:)

Το προβλημα μου δεν ειναι μονο για το θεμα τις εγκυμοσυνης, αλλα και γενικα ο υπερηχος χρειαζεται?

Λεει η μανα μου και καλα ενας εμπειρος γιατρος καταλαβαινει και με το χερι,τι να πω.

tiθα καταλαβει βρε κοπελια με το χερι;απλα η μητερα σου εχει συνηθησει με τους πιο παλιους γιατρους που δεν ειχαν σχεση με την τεχνολογια.με τοσα συγχρονα μηχανιματα που εχουν τωρα εσυ θα μεινεις στην εξεταση με το χεριιιιι;

στην εγκυμοσηνη ειδικα ηθελα να το βλεπω συνεχεια και δεν περιμενα να περασει ενας μηνας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...