Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συμπτωματα εμφυτευσης μετα την εμβρυομεταφορα


Recommended Posts

Συγχαρητηρια!!!!:P:p:p:p:p

Πιο πολλα +++++ η χοριακη σου δεν θα μπορουσε να εχει;)

Καλη εγκυμοσυνη λοιπον

 

Σ'ευχαριστώ πολύυυυυυ!!! Άντε, περιμένουμε και τα δικά σου (ευχάριστα) νέα αύριο!!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα!!! Τελικά καλά έλεγα ότι υπάρχει μια θετική αύρα με επιτυχίες στο φόρουμ τελευταία!! Έκανα σήμερα χοριακή....1309!!!! Είμαι έγκυος!!! Κι επειδή έχει γίνει θέμα συζήτησης...με την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής σε δημόσιο νοσοκόμειο. Συμπέρασμα; Δεν έχει σημασία ΠΟΥ θα την κάνεις, αλλά με ΠΟΙΑ ομάδα γιατρών θα την κάνεις!! Καλά αποτελέσματα σε όλες!!! Αισιοδοξία!!!! :)

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!:P:p:p

Μεγάλη η χάρη της Παναγίας, έκανε το θαύμα της.

Μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!:P:p:p

Μεγάλη η χάρη της Παναγίας, έκανε το θαύμα της.

Μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι.

Σ'ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!! Και σε εσένα εύχομαι μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Τελικά καλά έλεγα ότι υπάρχει μια θετική αύρα με επιτυχίες στο φόρουμ τελευταία!! Έκανα σήμερα χοριακή....1309!!!! Είμαι έγκυος!!! Κι επειδή έχει γίνει θέμα συζήτησης...με την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής σε δημόσιο νοσοκόμειο. Συμπέρασμα; Δεν έχει σημασία ΠΟΥ θα την κάνεις, αλλά με ΠΟΙΑ ομάδα γιατρών θα την κάνεις!! Καλά αποτελέσματα σε όλες!!! Αισιοδοξία!!!! :)

 

συγχαρητηρια κοπελα μου!!!!!!!!αριστη χοριακη, ευχομαι να εχεις πολυ καλη εγκυμοσυνη:D:)

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια κοπελα μου!!!!!!!!αριστη χοριακη, ευχομαι να εχεις πολυ καλη εγκυμοσυνη:D:)

 

Σε ευχαριστώ πολυυυυυυ!!!!!! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε για τις εγκυμοσύνες μας!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα!!! Τελικά καλά έλεγα ότι υπάρχει μια θετική αύρα με επιτυχίες στο φόρουμ τελευταία!! Έκανα σήμερα χοριακή....1309!!!! Είμαι έγκυος!!! Κι επειδή έχει γίνει θέμα συζήτησης...με την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής σε δημόσιο νοσοκόμειο. Συμπέρασμα; Δεν έχει σημασία ΠΟΥ θα την κάνεις, αλλά με ΠΟΙΑ ομάδα γιατρών θα την κάνεις!! Καλά αποτελέσματα σε όλες!!! Αισιοδοξία!!!! :)

 

Τί μαγικό νούμερο είναι αυτό!!!

Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!!

 

Πινόκιό μου καλή τύχη αύριο και από εδώ!!

 

Εγώ πάω για χοριακή την Τετάρτη αλλά χωρίς πολλές ελπιδες γιατί από συμπτώματα δεν έχω τίποτα.... ούτε καν στην φαντασία μου :-(

Link to comment
Share on other sites

Τί μαγικό νούμερο είναι αυτό!!!

Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!!

 

Πινόκιό μου καλή τύχη αύριο και από εδώ!!

 

Εγώ πάω για χοριακή την Τετάρτη αλλά χωρίς πολλές ελπιδες γιατί από συμπτώματα δεν έχω τίποτα.... ούτε καν στην φαντασία μου :-(

 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Καλά αποτελέσματα να έχεις την Τετάρτη!! Όσο γίνεται μη σκέφτεσαι συμπτώματα.. εγώ το μόνο σύμπτωμα που έχω είναι πάρα πολύ πρησμένο στήθος, που το έχω ΠΑΝΤΑ πριν την περίοδο, και 1-2 φορές κάτι πονάκια χαμηλά, ακριβώς όπως πονάω πριν έρθει η περίοδος. Επειδή λοιπόν είναι τόοοοοσο ίδια....παίζουν με την ψυχολογία σου!!! Και πάλι καλά αποτελέσματα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άντε να δούμε τι μας ετοιμάζεις σήμερα!!!!!!!!! Καλά αποτελέσματααααα!!!! :):):):)

 

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας !!

Η χοριακη μου θετικη ναι μεν αλλα οριακη μονο 6

Ξερω πως ειναι πολυ δυσκολο να εξελιχθει παρα την επαναληπτικη της Δευτερας που μου συστησε ο γιατρος

Νιωθω ομως και μια ανακουφιση γιατι πρωτη φορα στη ζωη μου παιρνω θετικη χοριακη εστω κι ετσι!Αυτο μου δινει δυναμη και πιστη να συνεχισω να αγωνιζομαι μεχρι το Θαυμα να συμβει!!

 

Καλη συνεχεια σε ολες και καλα αποτελεσματα στις υπολοιπες!:P:p

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας !!

Η χοριακη μου θετικη ναι μεν αλλα οριακη μονο 6

Ξερω πως ειναι πολυ δυσκολο να εξελιχθει παρα την επαναληπτικη της Δευτερας που μου συστησε ο γιατρος

Νιωθω ομως και μια ανακουφιση γιατι πρωτη φορα στη ζωη μου παιρνω θετικη χοριακη εστω κι ετσι!Αυτο μου δινει δυναμη και πιστη να συνεχισω να αγωνιζομαι μεχρι το Θαυμα να συμβει!!

 

Καλη συνεχεια σε ολες και καλα αποτελεσματα στις υπολοιπες!:P:p

 

Μου αρέσει όπως σκέφτεσαι..συνέχισε έτσι!! Ακόμα κι αν δεν είναι αυτή τη φορά, θα είναι η επόμενη! Σου εύχομαι η Δευτέρα να είναι μια ευχάριστη έκπληξη!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυυυυυυ!!!!!! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε για τις εγκυμοσύνες μας!!! :wink:[/QUO

 

Nati ποια μερα της εμβρυομεταφορας εκανες την χοριακη?

 

Ωχ, τώρα είδα το μήνυμά σου!! Την έκανα 14η μέρα εμβρυομεταφοράς.

Link to comment
Share on other sites

 

πολυ ωραια! μου φανηκε υπεροχο το νουμερο!!!!!!:D

 

Να σου πω την αλήθεια, άλλη μια κοπέλα που τη γνώρισα στο γιατρό που πηγαίναμε, προηγούνταν απο εμένα κατά 2 εβδομάδες, έκανε κι αυτή τη 14η μέρα εμβρυομεταφοράς και είχε χοριακή 1970! Και δεν είχε δίδυμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Να σου πω την αλήθεια, άλλη μια κοπέλα που τη γνώρισα στο γιατρό που πηγαίναμε, προηγούνταν απο εμένα κατά 2 εβδομάδες, έκανε κι αυτή τη 14η μέρα εμβρυομεταφοράς και είχε χοριακή 1970! Και δεν είχε δίδυμα!

 

χαχαχαχαχ τρελες χοριακες!!!!!!!μακαρι να πανε ολα καλα κ ο,τι ειναι,,, ενα, δυο,,τρια!!!!!! χαχαχχχα!!!!εγω αυριο πρωτος υπερηχος κ εχω τρελη αγωνια,,, να δω σακο-κους! θα δειξει!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

 

χαχαχαχαχ τρελες χοριακες!!!!!!!μακαρι να πανε ολα καλα κ ο,τι ειναι,,, ενα, δυο,,τρια!!!!!! χαχαχχχα!!!!εγω αυριο πρωτος υπερηχος κ εχω τρελη αγωνια,,, να δω σακο-κους! θα δειξει!!!!!!!:D

 

Με το καλό ο υπέρηχος!!!!

Περιμένουμε νέα σου!!!!

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

 

χαχαχαχαχ τρελες χοριακες!!!!!!!μακαρι να πανε ολα καλα κ ο,τι ειναι,,, ενα, δυο,,τρια!!!!!! χαχαχχχα!!!!εγω αυριο πρωτος υπερηχος κ εχω τρελη αγωνια,,, να δω σακο-κους! θα δειξει!!!!!!!:D

Τρελές δεν λες τίποτα!!!! Άντε, όλα καλά αύριο και να μας κρατάς ενήμερες!:cool:

Link to comment
Share on other sites

 

χαχαχαχαχ τρελες χοριακες!!!!!!!μακαρι να πανε ολα καλα κ ο,τι ειναι,,, ενα, δυο,,τρια!!!!!! χαχαχχχα!!!!εγω αυριο πρωτος υπερηχος κ εχω τρελη αγωνια,,, να δω σακο-κους! θα δειξει!!!!!!!:D

 

Καλή τύχη κορίτσι και εύχομαι να δείτε όσους σάκους μπορείτε να αντέξετε! ;):P

 

Εγώ πλησιάζοντας στην χοριακή της Τετάρτης... βυθίζομαι στην κατάθλιψη. Έχει αρχίσει να ξεπρήζεται και το στήθος μου και δεν αισθάνομαι απολύτως τίποτα... Το ξέρω ότι δεν πρέπει να ξεγελιόμαστε με συμπτώματα αλλά είναι άλλο να αισθάνεσαι κάτι και να νομίζεις ότι είσαι έγκυος και άλλο να μην αισθάνεσαι τίποτα.

 

Σκέφτομαι να παω να κάνω την χοριακή σήμερα κιόλας για να πάρω την κρυάδα και να γλιτώσω 2 ακόμα μέρες αγωνίας....:-(

Link to comment
Share on other sites

 

Καλή τύχη κορίτσι και εύχομαι να δείτε όσους σάκους μπορείτε να αντέξετε! ;):P

 

Εγώ πλησιάζοντας στην χοριακή της Τετάρτης... βυθίζομαι στην κατάθλιψη. Έχει αρχίσει να ξεπρήζεται και το στήθος μου και δεν αισθάνομαι απολύτως τίποτα... Το ξέρω ότι δεν πρέπει να ξεγελιόμαστε με συμπτώματα αλλά είναι άλλο να αισθάνεσαι κάτι και να νομίζεις ότι είσαι έγκυος και άλλο να μην αισθάνεσαι τίποτα.

 

Σκέφτομαι να παω να κάνω την χοριακή σήμερα κιόλας για να πάρω την κρυάδα και να γλιτώσω 2 ακόμα μέρες αγωνίας....:-(

Σε ευχαριστώ Rosemaraki! Πραγματικά, όσο μπορείς μην σκέφτεσαι συμπτώματα. Δεν σου λεω ότι είσαι έγκυος 1000%..αλλά πραγματικά ξέρω κοπέλες που δεν ένιωθαν ΤΙΠΟΤΑ απολύτως και τελικά ήταν έγκυες; Η Τετάρτη ποια μέρα της εμβρυομεταφοράς σου είναι;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Rosemaraki! Πραγματικά, όσο μπορείς μην σκέφτεσαι συμπτώματα. Δεν σου λεω ότι είσαι έγκυος 1000%..αλλά πραγματικά ξέρω κοπέλες που δεν ένιωθαν ΤΙΠΟΤΑ απολύτως και τελικά ήταν έγκυες; Η Τετάρτη ποια μέρα της εμβρυομεταφοράς σου είναι;

 

Είναι η 12η μέρα από την εμβρυομεταφορά (2 έμβρυα 3 ημερών), μετρώντας και την ημέρα της μεταφοράς (15/11).

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι η 12η μέρα από την εμβρυομεταφορά (2 έμβρυα 3 ημερών), μετρώντας και την ημέρα της μεταφοράς (15/11).

Τότε μπορεί να είναι και νωρίς να το κάνεις σήμερα...Αν νιώθεις ότι δεν μπορείς να περιμένεις καν'το! Αλλά σκέψου, ότι αν σήμερα βγει αρνητικό, δεν θα σημαίνει απαραίτητα ότι δεν είσαι έγκυος..άρα, θα φύγει η αγωνία σου;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τότε μπορεί να είναι και νωρίς να το κάνεις σήμερα...Αν νιώθεις ότι δεν μπορείς να περιμένεις καν'το! Αλλά σκέψου, ότι αν σήμερα βγει αρνητικό, δεν θα σημαίνει απαραίτητα ότι δεν είσαι έγκυος..άρα, θα φύγει η αγωνία σου;;;;;

 

Δίκιο έχεις και το ξέρω....

Θα περάσουν οι 2 μερούλες μέχρι την Τετάρτη... Δύσκολα μπορεί, αλλά θα περάσουν....

 

Εκτός των άλλων, λείπει ο αντρούλης μου σε επαγγελματικό ταξίδι όλην την εβδομάδα (σχεδόν όλο το μήνα δλδ με εξαίρεση τα ΣΚ) και σήμερα πρώτη μέρα στη δουλειά μου η διευθύντριά μου με αντιμετώπισε σχεδόν με εχθρότητα (χωρίς υπερβολή). Ήμουν που ήμουν...., θα με ρίξουν τελείως σε κατάθλιψη εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

 

Δίκιο έχεις και το ξέρω....

Θα περάσουν οι 2 μερούλες μέχρι την Τετάρτη... Δύσκολα μπορεί, αλλά θα περάσουν....

 

Εκτός των άλλων, λείπει ο αντρούλης μου σε επαγγελματικό ταξίδι όλην την εβδομάδα (σχεδόν όλο το μήνα δλδ με εξαίρεση τα ΣΚ) και σήμερα πρώτη μέρα στη δουλειά μου η διευθύντριά μου με αντιμετώπισε σχεδόν με εχθρότητα (χωρίς υπερβολή). Ήμουν που ήμουν...., θα με ρίξουν τελείως σε κατάθλιψη εδώ μέσα.

Ωωωωωχχχ......αλήθεια...γράψε τους ανθρώπους που δεν είναι σημαντικοί για τη ζωή σου!! Σου τη λέει η διευθύντριά σου;; Άκου από μέσα σου την αγαπημένη σου μουσική!!!! ;)

Κατά τα άλλα, άντε, πάει κ η Δευτέρα!!!!!! Τι έμεινε;;; Μόνο η Τρίτη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα !

Χαίρομαι να βλέπω θετικά αποτελέσματα γιατί μου δίνουν θάρρος να συνεχίσω. Μόνο όσες έχουμε περάσει την περιπέτεια των εξωσωματικών μπορούμε να καταλάβουμε πόσο δύσκολο και ψυχοφθόρο είναι.

Να συστηθώ λοιπόν :Το βιογραφικό μου είναι πλούσιο!!

Είμαι 40 χρονών αλλά νιώθω 25 και στο μυαλό και στο σώμα!::P

Προσπαθώ εδώ και 9 χρόνια για ένα παιδάκι .Από το 2011 και μετά απογοητεύτηκα και τα παράτησα .Ενδιάμεσα μου προέκυψε και μια φυσική σύλληψη που κατέληξε σε εξωμήτριο και αφαίρεση μίας σάλπιγγας.Όλα αυτά με πήγαν ψυχολογικά πίσω .Τώρα είμαι στην 4η προσπάθεια εξωσωματικής και 4 μέρες πριν την χοριακή. Στις προηγούμενες 3 είχε μηδενικό αποτέλεσμα με ωοληψίες 8-11 ωάρια που έφταναν στην 2η και 3η μέρα των 4 και 8 κυττάρων μόνο τα 2. Επίσης είχα και το 2008 μια φυσική σύλληψη που κατέληξε βιοχημική .

Αυτή την φορά άλλαξα γιατρό .Βρήκα ότι είχα δίκερο μήτρα και τη διόρθωσα όσο μπορεί να γίνει αυτό με υστεροσκόπηση. Έκανα και λαπαρασκόπηση και δεν έχω ενδομητρίωση.

Έχω θρομβοφιλία και παίρνω inohep και το τελευταίο που ανακάλυψα και σημαντικό όπως μου λέει ο ενδοκρινολόγος μου είναι ότι είχα μια δραματική καμπύλη σακχάρου την οποία αντιμετωπίζω φαρμακευτικά.

Αυτή την φορά έχω μπει στην μάχη περισσότερο εξοπλισμένη.Κατάφερα να φτάσω σε εμβρυομεταφορά 4 βλαστοκύστεων 5 ημερών .

Ο γιατρός μου δίνει 80% πιθανότητες και δεν σας κρύβω ότι αυτό με αναπτέρωσε(τώρα δεν ξέρω εάν το λένε σε όλες) .Τα συμπτώματα τα δικά μου είναι καθημερινές αϋπνίες από τις 4 κάθε πρωί που σηκώνομαι για τουαλέτα και πόνοι στο στομάχι. Υποθέτω ότι στα φάρμακα οφείλονται οι αϋπνίες και το στομάχι. Το στήθος με πονάει όπως πάντα .Επίσης έχω και πόνους κάποιες φορές χαμηλά. Ξέρω ότι είναι βλακεία να ψάχνουμε συμπτώματα αλλά τι να κάνω άνθρωπος είμαι και δεν μπορώ να αντισταθώ!

Η αλήθεια είναι ότι αυτή την φορά νιώθω περισσότερο δυνατή και αισιόδοξη .

Εύχομαι καλή δύναμη σε όλες μας!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...