Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

26 εβδομαδα πολλες ανυσηχιες και αποριες !


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια

 

Διανυω την δευτερη μου εγκυμοσυνη ειμαι 26 εδβομαδων ακαι εχω πολλες αποριες !!!

 

1ον ) 2 καμπυλες σακχαρου υψηλες (η μια επαναλυπτικη για τυχον λαθος ) οι μετρησεις μου οι καθημερινες ειναι φυσιολογικοτατες !κατω απο 100 !

η γλυκοζουομενη μου ειναι 5 παρα πολυ καλη .. με εχει αγχωσει ομως η καμπυλη !!!

 

2ον) β επιπεδου τρομοκρατηθηκα !! η αριστερη μου αρτηρια μου ειπε ο γιατρος οτι δεν δινει οσο αιμα πρεπει στο μωρο αλλα μαζι με την δεξια που δινει πολυ καλα δεν εχω προβλημα εχω ομως αγχωθηκα πολυ !! :-(

 

3ον) σημερα παρατηρησα κατι μπεζ κιτρινα σαν ζελε τι ειναι αυτα εχει τυχει σε καποια απο εσας ???

 

Συγνωμη για το κατεβατο .. αλλα πολλες αποριες και αγχος!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


madeleine24, καλημέρα, για το πρώτο και το τρίτο, δυστυχώς δεν εχω κάτι να σου πω (άλλωστε δεν έχω παιδιά ακόμα) όμως για το δεύτερο, έχεις κάνει εξετάσεις θρομβοφιλίας; Μήπως είσαι θετική και χρειάζεσαι ειδική αγωγή? Μίλα με το γυναικολόγο σου και ίσως και με έναν αιματολόγο. Το ότι έκανες το πρώτο σου παιδάκι χωρίς προβλήματα, από πλευράς θρομβοφιλίας, δε σημαίνει ότι δεν έχεις. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά! Και να μην αγχώνεσαι! Δε βοηθά στην κατάστασή σου!

Link to comment
Share on other sites

Ποσο ειναι η καμπυλη? Αν εισαι πολυ αδυνατη και εκανες την καμπυλη των 100, ισως για αυτο...ο γιατρος τι σου ειπε?

Τα υγρα ειναι φυσιολογικο να αυξανονται και να ειναι σαν κρεμα μερικες φορες, αν δεν εχεις καποια ενοχληση και η καλλιεργεια ειναι καλη, μην ανησυχεις (αν δεν εχεις κανει καλλιεργεια, ζητα να σου γραψει για να ηρεμησεις).

Αυτο με την μητριαια δεν ξερω τι να σου πω, αφου ο γιατρος λεει ολα καλα ετσι θα ειναι...εμεις δεν βλεπουμε τον υπερηχο σου αλλα και να τον βλεπαμε γιατροι δεν ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια !!

 

εξετασεις για θρομβοφιλια δεν εχω κανει απλα το μονο που μου ειπε οχι αγχος και στεναχωρια και μακρια απο το αλατι .. γιατι ανεβαζουν την πιεση ολα αυτα .

 

οι καμπυλες ηταν των 75 γρ.

 

η πρωτη ηταν 0' 91

 

60' 229

120' 138

 

την πρωτη ωρα ηταν αυξημενη

 

και η δευτερη καμπυλη ηταν 0' 89

60' 249

120' 148

 

εδω ανεβηκε περισσοτερο

 

η διαβητολογος που με παρακολουθει μου ειπε εφοσον οι μετρησεις οι καθημερινες σου ειναι φυσιολογικες και η γλυκοζουομενη σου σωστη να μην ανυσυχω ...

 

ομως ο γιατρος μου ειναι αυτος με με αγχωνει συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...