Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ουρεοπλασμα μικροβιο χωρις τελος


tsikos

Recommended Posts

Εξαρτάται που ειναι το ουρεοπλασμα αν εχει ανεβαίνει στην μυτρα και πως γη εχει επηρεάσει

Για αυτο καλο ειναι για τις εξεταςεις να παίρνουν αιμα περιόδου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 133
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σασ,ειμαι νεο μελος και διαβασα λιγο τισ δημοσιευσεις σασ...ειχα και εγω μια (αποβολη)

γεννησα 6 μηνων 2 αγορακια λογω μικροβιου που περασε κ μ εσκασε τον ενα σακο κ ετσι ακολουθησαν κ τα υπολοιπα αιμοραγιεσ κ ενασ μηνας στο νοσοκομειο μηπως καταφερουν να πανε παρπανω μηνων.....ατ γεννησα με καισαρικη και εζησαν μια μερα...οποια το περασε μπορει να καταλαβει ποσο δυσκολο και ποσο πονο μπορει να νιωσεις,ευτυχως εχω ενα κοριστακι 5 ετων και με βοηθησε σε ολο αυτο...μετα απο ολο αυτο που περασα μετα απο 3 μηνες εκανα τεστ παπ κ βγηκε προβληματικο με hpv οτι ειχα,και επαναλαβαμε και παλι με ascus κυταρρα,ειχα και μυκητιασεις 3 φορες συνεχομενα βγηκε και μ ειπε ο τοτε γιατροσ να κανω οποσδηποτε βιοψια..εγω τρομαξα και πηγα σε αλλο γιατρο ο οποιοσ τελικα μου βρηκε ουρεοπλασμα χαμηλο,και μ εδωσε θεραπεια vibramicyn me kati allo τελικα την εκανα κ στο τελος τησ αγωγης παρουσιασα αλεργικη αντιδραση...κ για ενα χαπι δεν το ειπια.....απο εκει και μετα δεν εχω παει ακομα για να επαναλαβω τεστ παπ κ εξετασεις ενω επρεπε,γιατι φοβαμαι ,τωρα ομως αποφασισαμε επιτελουσ να προχωρησουμε σε ενα αλλο παιδι με φοβο κ ολα αυτα..κ απο δευτερα λεω να παω για εξετασεις κ λοιπα...θελω λοιπον αν ρωτησω το ουρεοπλασμα ειναι ευκολο μικροβιο ,η θα με πεδευσει ?και υπαρχει περιπτωση να το εχω ακομα?κ αν το εχω μπορω να μεινω εγκυος ?τι εμπειριες εχετε βιωσει εσεις....ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γιναι τελικα με αυτο το ουρεοπλασμα και το μυκοπλασμα ρε κοριτσια??? Σκατομικροβιο ! Εγω με την τελευταια αγωγη που εκανα με αντιβιωση η οποια ηταν γισ 10 μερες εκανα επανελεγχο και για τα δυο και μου βγηκε αρνητικη!!!!! I m soooo happy !!!! Επισης μυκητες γιοκ ! Καμια ενοχληση απο την περιοδο μου ακομα(21/7) Ελπιζω να ειναι θετικα σημαδια ολα αυτα! Υπαρχει περιπτωση να ξαναεμφανιστει το παλιομικροβιο αραγε? Καμια παρομοια εμπειρια που της βγηκε αρνητικο και μετα απο το πουθενα τσουυυυπ, παλι θετικο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειχα διαγνωσθει το 09 με ουρεοπλασμα τοτε ηταν κ η τελευταια καλλιεργεια κολπικου μιας κ ο γιατρος μου δεν θεωρουσε απαραιτητες τις καλλιεργειες .

Τωρα ειμαι εγκυος στην 7η εβδομαδα , εκανα τον προγεννητικο αλλα ο νεος γιατρος παρολο που του ειπα το ιστορικ μου, μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να κανουμε καλλιεργεια και οτι απο το εννια μεχρι τωρα θα χει φυγει.....Φαινεται το ουρεοπλασμα απο αλλες εξετασεις? αιματος η ουρων? εχω αρχισει και αγχωνομαι κοριτσια μηπως πρεπει να ψαξω γιατρο?

Το τελευταιο παπ που εκανα πριν 4 μηνες ειχε βγει καθαρο, μια πολυ μικρη φλεγμονη θυμαμαι μου ειχε πει ο παλιος γιατρος ανευ σημασιας ....

Τα φωτα σας λοιπον.... Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειχα διαγνωσθει το 09 με ουρεοπλασμα τοτε ηταν κ η τελευταια καλλιεργεια κολπικου μιας κ ο γιατρος μου δεν θεωρουσε απαραιτητες τις καλλιεργειες .

Τωρα ειμαι εγκυος στην 7η εβδομαδα , εκανα τον προγεννητικο αλλα ο νεος γιατρος παρολο που του ειπα το ιστορικ μου, μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να κανουμε καλλιεργεια και οτι απο το εννια μεχρι τωρα θα χει φυγει.....Φαινεται το ουρεοπλασμα απο αλλες εξετασεις? αιματος η ουρων? εχω αρχισει και αγχωνομαι κοριτσια μηπως πρεπει να ψαξω γιατρο?

Το τελευταιο παπ που εκανα πριν 4 μηνες ειχε βγει καθαρο, μια πολυ μικρη φλεγμονη θυμαμαι μου ειχε πει ο παλιος γιατρος ανευ σημασιας ....

Τα φωτα σας λοιπον.... Ευχαριστω

 

να αλλαξεις γιατρο !! μην σε ανχωνει τοσο το ουρεοπλασμα.. πολυ γιατροι δεν του δινουν σημασια και δεν το θεραπευουν καν.. ειχα κι εγω κι πηρα αντιβιωση για 3 μερες.. δεν με εβαλε να κανω επαναληπτικη,, εκανα μια φορα πριν γεννησω μονο! ειχε φυγει ,αλλα και να μην εφευγε δεν υπαρχουν αποδειξεις οτι σχετιζετε για αποβολες!! ωστοσο η καλλιεργεια ειναι πολυ σημαντικη γιατι υπαρχουν πολυ χειροτερα μικροβια οποτε πρεπει να γινετε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να αλλαξεις γιατρο !! μην σε ανχωνει τοσο το ουρεοπλασμα.. πολυ γιατροι δεν του δινουν σημασια και δεν το θεραπευουν καν.. ειχα κι εγω κι πηρα αντιβιωση για 3 μερες.. δεν με εβαλε να κανω επαναληπτικη,, εκανα μια φορα πριν γεννησω μονο! ειχε φυγει ,αλλα και να μην εφευγε δεν υπαρχουν αποδειξεις οτι σχετιζετε για αποβολες!! ωστοσο η καλλιεργεια ειναι πολυ σημαντικη γιατι υπαρχουν πολυ χειροτερα μικροβια οποτε πρεπει να γινετε!!

 

Kαλησπερα !

Να αλλαξω γιατρο ?! Τον καινουργιο που εχω παει εννοεις !?

Βλεπω αρκετες κοπελες απο δω που στον προγεννητικο ειχαν και καλλιεργεια , εγω μαλλον βρισκω γιατρους που δεν τις θελουν ...

απ την αλλη δεν ειναι και επικυνδινες κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης ?!

Δεν ξερω εχω μπερδευτει πολυ , αναζητω γιατρο απο Πειραια ή Φάληρο αλλα δεν εχει βρεθει καποια κοπελα να μου πει , οπως και να χει δεν θελω να το αφησω στην τυχη του... ολοι τωρα εχουν φυγει διακοπες οποτε μαλλον πρεπει να κανω υπομονη 20 μερες.....

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα !

Να αλλαξω γιατρο ?! Τον καινουργιο που εχω παει εννοεις !?

Βλεπω αρκετες κοπελες απο δω που στον προγεννητικο ειχαν και καλλιεργεια , εγω μαλλον βρισκω γιατρους που δεν τις θελουν ...

απ την αλλη δεν ειναι και επικυνδινες κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης ?!

Δεν ξερω εχω μπερδευτει πολυ , αναζητω γιατρο απο Πειραια ή Φάληρο αλλα δεν εχει βρεθει καποια κοπελα να μου πει , οπως και να χει δεν θελω να το αφησω στην τυχη του... ολοι τωρα εχουν φυγει διακοπες οποτε μαλλον πρεπει να κανω υπομονη 20 μερες.....

Μάλλον θα σου έλεγα και γω να το ψάξεις λίγο γιατί η κολπική καλλιέργεια είναι γενικά μέσα στο στάνταρ πακέτο προγεννητικού ελέγχου, στο ΙΑΣΩ που πήγα πρόσφατα αλλά και παλιότερα έτσι είναι. Όχι βέβαια δεν είναι επικίνδυνο, λίγο υγρό από τον κόλπο παίρνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Με άπειρη βεβαιότητα σου λέω πως η αιτία ΔΕΝ είναι το ουρεόπλασμα...

Και στην 1η μου εγκυμοσύνη και στη 2η συνέλαβα τον 1ο μήνα προσπαθειών και στην καλλιέργεια του προγεννητικού βρέθηκα θετική σε ουρεόπλασμα και τις δυο φορές.

 

Γεια σου! Κ πήρες αντιβίωση για αυτό;; Γιατι εγώ είμαι στην 7η εβδομάδα κ ο γιατρος μου εδωσε να πάρω rulid 300mg για 20 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γιναι τελικα με αυτο το ουρεοπλασμα και το μυκοπλασμα ρε κοριτσια??? Σκατομικροβιο ! Εγω με την τελευταια αγωγη που εκανα με αντιβιωση η οποια ηταν γισ 10 μερες εκανα επανελεγχο και για τα δυο και μου βγηκε αρνητικη!!!!! I m soooo happy !!!! Επισης μυκητες γιοκ ! Καμια ενοχληση απο την περιοδο μου ακομα(21/7) Ελπιζω να ειναι θετικα σημαδια ολα αυτα! Υπαρχει περιπτωση να ξαναεμφανιστει το παλιομικροβιο αραγε? Καμια παρομοια εμπειρια που της βγηκε αρνητικο και μετα απο το πουθενα τσουυυυπ, παλι θετικο?

 

Το ουρεόπλασμα ΔΕΝ φεύγει. Παραμένει και απλά περνά περιόδους ύφεσης. Τέλος Φεβρουαρίου έκανα καλλιέργεια και ήταν αρνητική. Αρχές Ιουλίου βγήκε και πάλι θετική. Μέσα σε 5 μήνες, την 1η φορά η τιμή του εργαστηρίου ήταν χαμηλή και θεωρήθηκε αρνητική και τη 2η φορά θετική. Αυτή είναι η εκτίμηση τριών γιατρών.

 

Καλησπερα, ειχα διαγνωσθει το 09 με ουρεοπλασμα τοτε ηταν κ η τελευταια καλλιεργεια κολπικου μιας κ ο γιατρος μου δεν θεωρουσε απαραιτητες τις καλλιεργειες .

Τωρα ειμαι εγκυος στην 7η εβδομαδα , εκανα τον προγεννητικο αλλα ο νεος γιατρος παρολο που του ειπα το ιστορικ μου, μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να κανουμε καλλιεργεια και οτι απο το εννια μεχρι τωρα θα χει φυγει.....Φαινεται το ουρεοπλασμα απο αλλες εξετασεις? αιματος η ουρων? εχω αρχισει και αγχωνομαι κοριτσια μηπως πρεπει να ψαξω γιατρο?

Το τελευταιο παπ που εκανα πριν 4 μηνες ειχε βγει καθαρο, μια πολυ μικρη φλεγμονη θυμαμαι μου ειχε πει ο παλιος γιατρος ανευ σημασιας ....

Τα φωτα σας λοιπον.... Ευχαριστω

 

Εγώ θα σου λεγα να ψάξεις για γιατρό όχι γιατί δεν σου έδωσε αγωγή αλλά για την -Θεός φυλάξει- εκτίμηση πως απ το 2009 μέχρι σήμερα θα έχει φύγει το ουρεόπλασμα! Το μικρόβιο αυτό ΔΕΝ φεύγει... Θα έπρεπε να σου έχει κάνει εξέταση στον προγεννητικό και ξανά κάποια στιγμή αργότερα ώστε να ελέγχει την κατάσταση.

 

Γεια σου! Κ πήρες αντιβίωση για αυτό;; Γιατι εγώ είμαι στην 7η εβδομάδα κ ο γιατρος μου εδωσε να πάρω rulid 300mg για 20 μέρες...

 

Αν και όπως ανέφερα ήδη ο γιατρός θεωρεί πως δεν φεύγει, απλά για να το οδηγήσουμε σε ύφεση θα πάρω rulid εγώ και ο σύζυγος αλλά επουδενί για 20 μέρες... 7 μέρες, 1 χάπι την ημέρα. 1 κουτί δηλαδή. Εγώ 20 μέρες αντιβίωση δεν θα έπαιρνα. Επίσης είμαι στο 2ο τρίμηνο και όχι στο 1ο όπως εσύ... Ψάξου λίγο με τον γιατρό που σε παρακολουθεί...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

RavT καλημερα, οποιαδηποτε εβδομαδα μπορει να γινει η καλλιεργεια? μπηκα στην εννατη εβδομαδα κ την αλλη εβδομαδα θα παω σε καινουργιο γιατρο... Φανταζομαι οτι δεν θα χω προβλημα να την κανω τοτε...! Κ κατι αλλο , γνωριζεις αν εμφανιζεται στο παπ?

Link to comment
Share on other sites

Σε οποιαδήποτε εβδομάδα μπορείς. Στο ΠΑΠ φαίνεται αν υπάρχει κάτι προς διερεύνηση. Δεν θυμάμαι ακριβώς πως το ανέφερε αλλά απ το ΠΑΠ θα φανεί αν πρέπει να κάνεις καλλιέργεια.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το ουρεοπλασμα ειναι μερος της φυσικης χλωριδας του κολπου.Ακομα κι αν η καλλιεργεια βγει θετικη δεν σημαινει απαραιτητα οτι υπαρχει προβλημα μιας και παιζει ρολο η συγκεντρωση που υπαρχει στο κολπικο υγρο.Αν ειναι σε μεγαλη συγκεντρωση τοτε εχει και συμπτωματα οπως ειναι η φαγουρα,κακοσμια ή πρασινα υγρα.Αλλιως δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.Το εχω διασταυρωσει σε τρεις διαφορετικους γυναικολογους και εναν ουρολογο.Ειχα κ εγω ουρεοπλασμα σε ολη την εγκυμοσυνη και το μωρο γεννηθηκε τρεις μερες πριν την πητ και μαλιτσα τα νερα δεν εσπασαν παρα μονο τη στιγμη που βγηκε το κεφαλακι (!)

Απο τη στιγμη που σχεδον 90 % των γυναικων εμφανιζεται θετικο στο ουρεοπλασμα ειναι λογικο στις εγκυμοσυνες που παρουσιαζουν καποιο προβλημα να υπαρχει και ενα ποσοστο γυναικων που εχει ουρεοπλασμα.ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ ΦΤΑΙΕΙ, ΑΠΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ.

Το μυκοπλασμα ειναι αλλο πραγμα.Αυτο οντως χρειαζεται θεραπεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

επαναφερω το θεμα για τις κοπελες που είναι αγχωμένες όπως ημουν και εγω και ψαχνουν για το ουρεοπλασμα...εχω στα χερια ένα πανεμορφο αγορακι.ειχα ουρεοπλασμα σε ολη την εγκυμοσυνη αλλα δεν επηρεαστηκε καθολου...αρα όλα μια χαρα και ψυχραιμια.δεν είναι τιποτα τελικα...

Link to comment
Share on other sites

επαναφερω το θεμα για τις κοπελες που είναι αγχωμένες όπως ημουν και εγω και ψαχνουν για το ουρεοπλασμα...εχω στα χερια ένα πανεμορφο αγορακι.ειχα ουρεοπλασμα σε ολη την εγκυμοσυνη αλλα δεν επηρεαστηκε καθολου...αρα όλα μια χαρα και ψυχραιμια.δεν είναι τιποτα τελικα...

 

Να σου ζησει!!Γερό και κακότυχο να ειναι!!Ειχαμε μιλησει και στο θέμα της χοριοαμνιονιτιδας..Μου δίνεις κουραγιο γιατι και εγω τελικα εκανα καλλιεργεια και εδειξε οτι είχα ουρεοπλασμα και μαζι με τον πρωτέα μου έκανε την ζημια.Μακάρι να μην είναι τίποτα όπως λες και απλά να ήταν μια ατυχια αυτό που μας συνεβη.Και πάλι να τον χαίρεσαι!!

1Zlqp3.png

 

kGiyp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ με ουρεόπλασμα πριν να μείνω εγκυος

αλλά η dalacin κρέμα και η κατάλληλη αντιβίοση που δεν είσαι ανθεκτική κανει θαυματα

θεραπεύονται όλα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπέρα κορίτσια ...είμαι καινουρια και ο λογος είναι ότι μολις σημερα μου ειπε ο γιατρος μου ότι στα αποτελέσματα που πηρε βρεθηκα θετικη στο ουρεοπλασμα...είμαι 22 εβδομάδων και εχω φοβιθει παρα πολύ...μιλησαμε τηλεφωνικα οποτε δεν ειπαμε κ πολλα πραγματα μου δωσε αντιβιωση να αρχισω από αυριο...όμως εχω ανχωθει πολύ με αυτά που διαβασα για αυτό το μικροβιο...μου ειπε επισης ότι είναι παλιο μικροβιο μαλλον από θαλασσα πισινα η τουαλετα...γιατι οσο είμαι εγκυος δεν εχω καθολου επαφες...δεν ξερω τι να κανω...είναι το πρωτο μου παιδακι κ εχω πανικοβληθεί...δεν εχω καλο προαίσθημᨨ(

Link to comment
Share on other sites

μιλα με τον γιατρο σου και πες του να σου εξηγήσει ... λογικα δεν ειναι τιποτα... εχω ακουσει και αλλες που το ειχαν κατα τη γέννα και ολα πηγαν καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
οπως ευκολα μπορειτε να δειτε, υπαρχουν μελετες που ενοχοποιουν το ουρεαπλασμα για προωρη ρηξη των υμενων και προωρο τοκετο , ενω άλλες μελετες δεν βρισκουν συσχετιση!! Αρα δεν ειναι σιγουρο οτι ευθυνεται για κατι τετοιο!! Καλο ειναι για θεμα ασφαλειας να απαλλαγειτε αν μπορειτε απο αυτο. Χρειαζεται θεραπεια συντροφου. Αν δεν φυγει μπορει και παλι εχετε παρα πολλες πιθανοτητες όλα να πανε καλα... δεν χρειαζεται πανικος...!!!

 

Καλημέρα γιατρέ, μετά από καλιέργεια κολπικών και τραχηλικών υγρών ανιχνεύτηκε ουρεόπλασμα. Στον σύντροφό μου όχι (μετά από εξέταση σπέρματος).

Θα ήθελλα να σας ρωτήσω πρέπει ο συντροφός μου να πάρει κάποια θεραπεία? Εγώ πήρα για 24 ημέρες klaricid 250 mg 2 φορες την ημερα και 11 ημέρες fungo 200 mg.

Επειδή έχω κνησμο στον πρωκτό (ηταν το αρχικό σύμπτωμα που με ώθησε να κάνω εξέταση κολπικων και τραχιλικών υγρων) και συνεχίζω να έχω άρχισα για 10 ημέρες τη λήψη vibramycin 100mg αλλά ο κνησμός στον πρωκτό επιμένει. τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα γιατρέ, μετά από καλιέργεια κολπικών και τραχηλικών υγρών ανιχνεύτηκε ουρεόπλασμα. Στον σύντροφό μου όχι (μετά από εξέταση σπέρματος).

Θα ήθελλα να σας ρωτήσω πρέπει ο συντροφός μου να πάρει κάποια θεραπεία? Εγώ πήρα για 24 ημέρες klaricid 250 mg 2 φορες την ημερα και 11 ημέρες fungo 200 mg.

Επειδή έχω κνησμο στον πρωκτό (ηταν το αρχικό σύμπτωμα που με ώθησε να κάνω εξέταση κολπικων και τραχιλικών υγρων) και συνεχίζω να έχω άρχισα για 10 ημέρες τη λήψη vibramycin 100mg αλλά ο κνησμός στον πρωκτό επιμένει. τι να κάνω?

 

Γεια σου! Πρεπει και ο συζηγος σου να κανει την θεραπεία! Τις περισσοτερες φορες το ουρεοπλασμα ειναι ασυμπτωματικο και δεν εχω διαβασει πουθενα για κνησμο στον πρωκτο. Ειναι μικροβιο που δεν φευγει ευκολα! Βρεθηκα και εγω με ουρεοπλασμα στις προγεννητικές εξετασεις, μας εδωσε και στους 2 αντιβιωση και μας ειπε απλως να μην ασχοληθουμε ξανα με αυτο το θεμα και πως ολα θα πανε καλα! Δεν ειναι και τοσο επικίνδυνο μικροβιο μονο που δυσκολεύει στη συλληψη αποσο ξερω.

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπέρα είμαι στην 21 η εβδομάδα και μου βρήκαν ουρεοπλασμα το θέμα οτι μου εδώσαν αντιβίωση για 3 μέρες μόνο και εμένα και του άντρα μου 2 την ημέρα από την ημέρα που άρχισα την αντιβίωση έχω φοβερούς πόνους στην κοιλιά και ευκοιλιοτητα και δεν νιώθω καθόλου τον μικρούλη μου τον γιατρό μου τον έπιασα τηλέφωνο και μου είπε αφού δεν υπάρχει αίμα καθόλου να μην ανησυχώ όταν διαγνώστηκα όμως μου είπε λυπαμαι πολύ έτυχε σε καμία κάτι με αυτό το μικρόβιο? Από την μέρα που διαγνώστηκα είμαι μέσα στο κλάμα και στο άγχος γιατί είναι το πρώτο μου μωράκι και φοβάμαι. Σας ευχαριατω

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Σταυρια είπε:

Καλησπέρα είμαι στην 21 η εβδομάδα και μου βρήκαν ουρεοπλασμα το θέμα οτι μου εδώσαν αντιβίωση για 3 μέρες μόνο και εμένα και του άντρα μου 2 την ημέρα από την ημέρα που άρχισα την αντιβίωση έχω φοβερούς πόνους στην κοιλιά και ευκοιλιοτητα και δεν νιώθω καθόλου τον μικρούλη μου τον γιατρό μου τον έπιασα τηλέφωνο και μου είπε αφού δεν υπάρχει αίμα καθόλου να μην ανησυχώ όταν διαγνώστηκα όμως μου είπε λυπαμαι πολύ έτυχε σε καμία κάτι με αυτό το μικρόβιο? Από την μέρα που διαγνώστηκα είμαι μέσα στο κλάμα και στο άγχος γιατί είναι το πρώτο μου μωράκι και φοβάμαι. Σας ευχαριατω

 

Καλημέρα. Στη θέση σου θα πήγαινα άμεσα για υπέρηχο, για να ηρεμήσω. Θα ρωτούσα επίσης τον γιατρό για τυχόν αλλαγή αντιβίωσης, επειδή τα συμπτώματα που περιγράφεις μοιάζουν με αλλεργική αντίδραση. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...