Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γιατι το νιωθω ολο και πιο λιγο?


Recommended Posts

Κοριτσια η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω πως ακριβως να το γραψω ολο αυτο..λοιπον απο εχθες νιωθω το μωρο βαρυ..σαν να βαριεται να κουνηθει και αυτο με ζοριζει απιστευτα πετρωνη η κοιλια μου σαν να πηγαινει κ να καθεται ολο μπρωστα.. εχθες με τα χιλια ζορια καταφερα να κοιμηθω.. ειμαι στην 34 εβδομαδα στις 15 ειναι η επισκεψη μου στο γιατρο μου.. απο την προηγουμενη επισκεψη το μωρο ειχε παρει θεση και η κοιλια μου πλεον ειναι προς τα κατω.. ειναι το πρωτο μου και εχω ψιλοαγχωθει..ετσι θα γινεται τωρα μεχρι να γεννηθω θα το ακουω πιο λιγο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δυστυχως δεν εχω τις γνωσεις για να σε βοηθησω στο ερωτημα σου. παντως απαντω στο θεμα σου γιατι μαλλον θα γεννησουμε μαζι.!!! και γω στην 34η ειμαι. αντε το φαγαμε το γαιδαρο.κινησεις του μωρου δεν νιωθεις? γιατι κι εγω εδω και μιαμιση βδομαδα εχω βαρυνει παρα πολυ, και οσο να ναι δεν το νιωθω το μωρο οπως νωριτερα που εκανε βουτιες στην κοιλια μου. κι εμενα με θεση προς τα κατω ειναι και συνηθως νιωθω τον ποπο του. μαλλον θα σου στειλω το τηλ μου γισ να μιλαμε τα ξαγρυπνα βραδια μας . ουτε εγω κοιμαμαι.:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

με το καλο κοριτσια!!ναι ετσι ειναι στο τελος!!λεγαμε αμαν να γεννησουμε!!(με τα ξενυχτια μετα θες να το ξαναβαλεις μεσα!!χαχα)ηρεμηστε κ απολαυστε τις τελευταιες αυτες μερες πριν τη γεννα!!

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καθως μεγαλωνει το μωρο τοσο σε βαρος οσο και σε ογκο ειναι απολυτα φυσιολογικο να μειωνονται και οι κινησεις του, καθως εχει ελλειψη χωρου!!!

 

Με το καλο κοριτσια τα μπεμπακια σας :D!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό (99%) είναι η μειωμένη κινητικότητα να οφείλεται στην έλλειψη χώρου. Δε θέλω να σε αγχώσω, πάντα όμως υπάρχει και η πιθανότητα να συμβαίνει τίποτα άλλο - πχ να μην τρέφεται αρκετά το μωρό και να έχει πέσει σε λήθαργο.

 

Γενικά είναι με τις μέρες τους εκεί προς το τέλος, κάποιες μέρες βαριούνται πιο πολύ-εγώ μέχρι και για καρδιοτοκογράφο έτρεξα απ' το άγχος μου στην 37η εβδομάδα αλλά αποδείχτηκε οτι απλά ο μπέμπης βαριόταν την προηγουμενη μέρα κι όλα καλά!

 

Ο γιατρός μου είχε πει πάντως σε τέτοια περίπτωση να φάω λίγη σοκολάτα ή κατι άλλο γλυκό και να ξαπλώσω στο πλάι για ένα τέταρτο. Αν πάλι δεν κουνηθεί ίσως υπάρχει πρόβλημα. Πιστεύω πάντως πως καλό θα ήταν να μιλήσεις με τον γιατρό σου. Καλύτερα να τον "ενοχλήσεις" άδικα, παρά να συμβαίνει κάτι και να μην το πάρετε είδηση έγκαιρα.

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...