Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδοτοπος με κηπο νοτια προαστεια


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Κοριτσια να σας πω λοιπον τις εντυπωσεις απ το ηλιουπολις φαν παρκ.σε ωραια τοποθεσια ειναι κ βρισκεις ευκολα να παρκαρεις.κ ο χωρος του ωραιος.μου αρεσε που κανενα παιδακι δε μπορει να βγει απ τα φουσκωτα χωρις να ρθει ο γονεας.κ πολλοι ειχαν φερει φρεντο απο εξω οσοι δεν ηθελαν μηχανης.κ ειχε κ παρτυ χτες που πηγαμε.οντως πιο πισω στο βαθος με διαχωριστικο.

 

Δυστυχως με τον μικρο ειχα θεμα.τον εβαλα στο babypark αλλα εκατσε με το ρολοι 10λεπτα.μπηκαν καποιοι σ αυτο το ωραιο τεραστιο αμαξι διπλα κ φυσικα αφου εχει τρελα με τα αυτοκινητα αρχισε να κλαιει για να παει εκει.εμενα αυτο που δεν μου αρεσε ηταν..οτι το babypark δεν εκλεινε.οποτε ετρεχε διπλα να παει στα μεγαλυτερα παιδια που τρεχαν περα δωθε κ παραλιγο να τον ριξουν.οποτε καφε δεν ηπια. :-( του χρονου που θα ναι ομως μεγαλυτερος θα μαστε συχνοι επισκεπτες!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας πω λοιπον τις εντυπωσεις απ το ηλιουπολις φαν παρκ.σε ωραια τοποθεσια ειναι κ βρισκεις ευκολα να παρκαρεις.κ ο χωρος του ωραιος.μου αρεσε που κανενα παιδακι δε μπορει να βγει απ τα φουσκωτα χωρις να ρθει ο γονεας.κ πολλοι ειχαν φερει φρεντο απο εξω οσοι δεν ηθελαν μηχανης.κ ειχε κ παρτυ χτες που πηγαμε.οντως πιο πισω στο βαθος με διαχωριστικο.

 

Δυστυχως με τον μικρο ειχα θεμα.τον εβαλα στο babypark αλλα εκατσε με το ρολοι 10λεπτα.μπηκαν καποιοι σ αυτο το ωραιο τεραστιο αμαξι διπλα κ φυσικα αφου εχει τρελα με τα αυτοκινητα αρχισε να κλαιει για να παει εκει.εμενα αυτο που δεν μου αρεσε ηταν..οτι το babypark δεν εκλεινε.οποτε ετρεχε διπλα να παει στα μεγαλυτερα παιδια που τρεχαν περα δωθε κ παραλιγο να τον ριξουν.οποτε καφε δεν ηπια. :-( του χρονου που θα ναι ομως μεγαλυτερος θα μαστε συχνοι επισκεπτες!!

 

η αλήθεια είναι ότι αν το παιδάκι σεν γίνει 3-4 ετών, δεν ηρεμείς σε παιδότοπο. εμένα η μικρή κάθεται λίγο παραπάνω εξαιτίας του μεγαλύτερου αδερφού της.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τους μαζεύεις όλους στο Φλοίσβο, εκεί που είναι η καφετέρια που μπροστά έχει κούνιες κτλ., και το μόνο κόστος σου θα είναι ότι φάτε και πιείτε?

jsHSp3.png gJDDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μικρος κ θα πρεπει να μαι απο πισω! Οπως οι υπολοιποι κ δεν το θελω! Του χρονου σιγουρα θα ναι ωραια που θα ναι μεγαλυτερος..αλλα κ εκει πληρωνεις.δε νομιζω οτι σε αφήνουν να στολισεις μπαλονια η να σου κοψουν τουττα κλπ? Η ξερεις να μας πεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι μικρος κ θα πρεπει να μαι απο πισω! Οπως οι υπολοιποι κ δεν το θελω! Του χρονου σιγουρα θα ναι ωραια που θα ναι μεγαλυτερος..αλλα κ εκει πληρωνεις.δε νομιζω οτι σε αφήνουν να στολισεις μπαλονια η να σου κοψουν τουττα κλπ? Η ξερεις να μας πεις?

 

Απο την αλλη ομως τα ιδια βγαινουν καφεδες τοστ ολο κ καποιος θα παρει καποιο κλαμπ σαντουιτς..οποτε φαντασου 3 50 ο καφες κ το κλαμπ 5 50 νομιζω οτι έχει οποτε αλλου με 8ε ξεμπερδευεις.φαγητο κ αναψυκτικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Στο Loca fun park πήγες τελικά?

 

 

Καλημερα κ σε σενα!ναι αμε πηγαμε..μου αρεσε!πρωτη φορα το ειδα ενω εχω περασει αρκετες φορες!τι μαθαινει κανεις! ;)

 

ρωτησαμε για να κανουμε το παρτυ εκει αλλα μας ειπαν οτι ειναι μικρες οι ηλικιες των παιδιων κ θα πρεπει να τα προσεχουμε εμεις ειδικα εκει στα φουσκωτα που ναι τα μεγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Εντελει κοριτσια σκεφτομαστε να το κανουμε στο carousel εδω στον αγ.δημητριο..σαν χωρος μας αρεσε καθαρος-χαρουμενος..εχει κ εξω τραπεζακια περιφραγμενα για οσους καπνιζουν..κανει κ για μικρα παιδια...

το μονο αρνητικο ειναι η τιμη..μου φανηκε πολυ ακριβο.κ το οτι δεν με αφηνουν να συμπληρωσω φαγητο απ το σπιτι..

τωρα σκεφτομαστε μηπως παραλειψουμε τελειως το φαγητο.εσεις τι λετε?

να κλεισουμε δηλαδη κανονικα το μενου των παιδιων αλλα οχι για τους μεγαλους..οι μεγαλοι θα μπορουν να πιουν οτιδηποτε απ το μπαρ..καφε αναψυτκικα χυμους μπυρα ποτα η και να παρουν καμια βαφλα η οτι αλλο θελουν...κ η τουρτα φυσικα!λετε να φανει ασχημο στους καλεσμενους?το παρτυ θα γινει απογευμα 6-9..δεν ξερω τι να κανω..??!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει πολύ & ο Joyride στο Μπραχάμι. Πολύ εξυπηρετικές κοπέλλες, νοστιμο φαγάκι έχουν & είναι αρκετά μεγάλος!!!:):!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είσαι στη Νέα Σμύρνη και δεν σκέφτεσαι την επιλογή του άλσους για πάρτυ?

 

όσα πάρτυ έχω δει εκεί (και είναι πολλά) είναι πολύ ωραία. παίρνεις και μια κοπέλα να τα προσέχει, όχι από τα γραφεία (χρεώνουν πολλά), υπάρχουν πολλά κορίτσια ανιματέρ που δουλεέυουν μόνες και χρεώνουν τα μισά.

 

φτιάχνεις και 2-3 πράγματα, πιάνετε και ένα κιόσκι και τα μικρά ξεσαλώνουν.

 

πάντως εγώ σκεφτόμουνα και τον παιδότοπο που είναι στην Μαρίνα του Φλοίσβου, δεν είχα ρωτήσει όμως τιμές.

αν θέλετε ανοικτό χώρο, νομίζω ότι και στην Όστρια έχουν ειδικό ανοικτό χώρο για παιδικά πάρτυ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει πολύ & ο Joyride στο Μπραχάμι. Πολύ εξυπηρετικές κοπέλλες, νοστιμο φαγάκι έχουν & είναι αρκετά μεγάλος!!!:):!:

 

για τα μικρα εχει ξεχωριστο χωρο?νι αν το σαββατο γινεται χαμος μιας κ ειναι μεγαλος τα προσεχουμε εμεις η' οι κοπελες?

Link to comment
Share on other sites

είσαι στη Νέα Σμύρνη και δεν σκέφτεσαι την επιλογή του άλσους για πάρτυ?

 

όσα πάρτυ έχω δει εκεί (και είναι πολλά) είναι πολύ ωραία. παίρνεις και μια κοπέλα να τα προσέχει, όχι από τα γραφεία (χρεώνουν πολλά), υπάρχουν πολλά κορίτσια ανιματέρ που δουλεέυουν μόνες και χρεώνουν τα μισά.

 

φτιάχνεις και 2-3 πράγματα, πιάνετε και ένα κιόσκι και τα μικρά ξεσαλώνουν.

 

πάντως εγώ σκεφτόμουνα και τον παιδότοπο που είναι στην Μαρίνα του Φλοίσβου, δεν είχα ρωτήσει όμως τιμές.

αν θέλετε ανοικτό χώρο, νομίζω ότι και στην Όστρια έχουν ειδικό ανοικτό χώρο για παιδικά πάρτυ.

 

Το αλσος ειναι πολυ καλη ιδεα!αλλα επειδη παμε συνεχεια κ μονοι κ με φιλους θα πρεπε να παρω περισσοτερες κοπελες απο μια..ειναι πολυ μικρα κ για ποτε εξαφανιζονται δεξια αριστερα...πιστευω για μεγαλυτερη ηλικια ειναι ιδανικος ο χωρος!!

 

στο φλοισβο ρωτησα..για τα μικρα αυτης της ηλικιας θα πρεπει ο γονιος να μπει μαζι στη κατασκευη που χουν εκει.εχει πολλα παιδακια το σαββατο κ οι κοπελες πρεπει να τα προσεχουν ολα..κ δεν ειναι περιφραγμενος ο χωρος..κ το 3οροφο που χουν που σκαρφαλωνουν ειναι για μεγαλυτερη ηλικια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μεμονωμένο κλόουν;;;;;ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ...σε κρεμάνε για πλάκα...και δικαιολογημένα πόσους να καλύψουν;;ΜΟΝΟ από γραφείο ...με το πάρτυ του παιδιού σου δεν παίζεις!!!!Μην το ρισκάρεις με ΤΙΠΟΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μεμονωμένο κλόουν;;;;;ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ...σε κρεμάνε για πλάκα...και δικαιολογημένα πόσους να καλύψουν;;ΜΟΝΟ από γραφείο ...με το πάρτυ του παιδιού σου δεν παίζεις!!!!Μην το ρισκάρεις με ΤΙΠΟΤΑ!!!

 

Eχεις δίκιο LALALOOPSY..& η ξαδέλφη μου σε βάφτιση -παρακαλώ-κάπως έτσι την πάτησε & έμεινε χωρίς νεράιδα για να γλυτώσει 20?....& τα παιδιά είχαν τον αμάζευτο......& μας χάλασε το κέφι. Αλλά όταν είσαι κοριτσάκι & πας για 'αρπαχτή' δεν σε νοιάζει...που σε ξέρουν ? που σε είδαν ? δεν έχεις κάποιο όνομα να ανησυχήσεις.........ΠΙΚΡΑΑΑΑ...:(:shock:

Link to comment
Share on other sites

καλά, μην φτάνουμε και στα άκρα. Δεν σημαίνει πως όποιος δουλεύει μόνος του κάνει αρπαχτή και δεν είναι επαγγελματίας. πολύ τραβηγμένη άποψη την θεωρώ.

 

λοιπόν εγώ για να οργανώσω το πάρτυ της μικρής χρησιμοποίησα το site kanoniseto.gr. έχει μια φόρμα, συμπληρώνεις τι ψάχνεις και επικοινωνούνε μαζί σου, γραφεία και μεμονωμένοι επαγγελματίες.

 

Σχετικά με ανιματέρ/παιδαγωγό τα γραφεία μου δίνανε μια τιμή 1 παιδαγωγός για 1 ώρα 50 ευρώ. και μεμονωμένοι επαγγελματίες 45 ευρώ για 2 ώρες.

 

Δεν έχω εμπειρία από παιδικά πάρτυ, αλλά κατάλαβα ότι τα παιδάκια θέλουν οπωσδήποτε κανένα δίωρο απασχόληση.

 

Οπότε η διαφορά είναι μεγάλη. τώρα αν τα κορίτσια έχουν πέσει σε ανεύθυνους, έχουν δίκιο να ανησυχούν, εγώ πάλι έμεινα πολύ ευχαριστημένη. η κοπέλα ήταν τυπικότατη, και γλυκύτατη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...
Ωραια θα το κοιταξω τωρα..να σου πω την αληθεια πηγα χτες σε 2 εδω στη ν.σμυρνη κ απογοητευτηκα..παλια βρωμικα με λιγα πραγματα μεσα. :-(

καλησπέρα, ήθελα να σε ρωτησω ποιους 2παιδοτοπους εννοεις κ αν βρηκες τελικά κάτι ενδιαφέρον στη Νεα Σμυρνη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Υπάρχει και ένας πολύ καλός παιδότοπος στην Ελ. Βενιζέλου στη Νεα σμύρνη, εχω πάει σε αρκετά πάρτυ και ωραίος χώρος για τους γονείς, εχει αναφερθεί. Ειναι όντως μια λύση, αλλά και εγώ θα σου έλεγα για Άγιο Κοσμά, εχω βρεθεί σε 2 πάρτυ και εχουμε περάσει φανταστικά μικροί μεγάλοι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...