Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ? ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ (ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ)


Recommended Posts

προσεχε απο της 25/10/09-20/12/2009 56 ημερες εσυ ενδιαμεσα γεννησες ετσι διαμορφωνεται ως εξης η ημερες σου 32 ημερες πριν + 63 ημερες που ειναι μετα και πρεπει να της πληρωθεις 26/11/2009-27/01/2009 +24 ημερες που εχεις πληρωθει νωρητερα 20/02/2010 την επομενη ακρηβως πας στην δουλεια σου . =32+63+24=119 ημερες ειναι σωστες τα χρηματα ειναι λαθος . ΤΗς 63 ΗΜΕΡΕΣ ΟΧΙ ΤΗΛ ΠΗΓΕΝΕ Η ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΩΝ ΜΕ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΕΝΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΙΔΙ ΠΗΓΕΝΕ ΕΚΕΙ ΟΜΩς. ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΤΑ ΑΦΥΝΕΙΣ.

 

τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι μαλλον εχω μειωμενες αποδοχες στην απδ. πηρα και την λογιστρια τηλ για να μου πει και περιμενω τηλ. ειπα σε αυτον στο ικα να περασει ο αντρας μου αυριο και μου ειπε οτι αυτες τις μερες γινεται χαμος. και του απανταω οτι αν εχει γινει λαθος μετα θα τους ψαχνω και μου ειπε τελικα να παει ο αντρας μου. ουτε αυτος το βρηκε λογικο να ειναι λιγοτερα τα λεφτα αλλα μου ειπε οτι πληρωνουν με βαση την απδ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και κατι ακομα ξερω οτι ειναι λιγο δυσκολο να πας η ιδια εχω και εγω παιδακια αλλα τα χρηματα αυτα ειναι κριμα να σου τα παρουν αλλοι .εχω πληρωθει δυο φορες με αυτη την διαδικασια και ρωτησα τον προισταμενο μου που ειναι λογιστης και εγω βοηθος και το καλητερο ειναι να πας απο εκει και σιγουρα εχει γινει ΛΑΘΟΣ. συγνωμη αμα σου φανικα πριν λιγο επιθετικη με τα κεφαλαια.

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα ξερω οτι ειναι λιγο δυσκολο να πας η ιδια εχω και εγω παιδακια αλλα τα χρηματα αυτα ειναι κριμα να σου τα παρουν αλλοι .εχω πληρωθει δυο φορες με αυτη την διαδικασια και ρωτησα τον προισταμενο μου που ειναι λογιστης και εγω βοηθος και το καλητερο ειναι να πας απο εκει και σιγουρα εχει γινει ΛΑΘΟΣ. συγνωμη αμα σου φανικα πριν λιγο επιθετικη με τα κεφαλαια.

 

δεν ησουν επιθετικη. ισα ισα μου τονισες τι πρεπει να κανω. θα στειλω τον αντρα μου αυριο. αν δω οτι δεν βγαζει ακρη θα του πω να κρατησει το παιδι και να κατεβω εγω στο ικα. αυτο που με καιει τωρα ειναι να δω τι εχει κανει η λογιστρια με την απδ γιατι παιζει να εχει κανει και αυτη καμια βλακεια. μιας και εισαι βοηθος λογιστη να σε ρωτησω κατι? τελευταια απδ που μου δηλωσανε ειναι τον 10ο. μου δηλωσαν σωστα 20 ενσημα γιατι στις 25/10 σταματησα. στο ικα κοιτανε τον συνολικο μισθο ή το ημερομισθιο που δηλωνεται στην απδ? αν δεν κανω λαθος με βαση την τελευαταια απδ με πληρωνουν....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ να ξερεις τα επιδωματα ολα παντα υπολογιζονται με τον μοισθο σου και ποσα παιδακια εχεις και επιπλεων το ικα βλεπει την συμβαση σου που του εχει δωσει ο εργοδοτης και εχει καταχωρημενη με τις ευξησεις του μοισθου σου και οποιαδιποτε αλαγη . θα σου γραψω πω εχουν υπολογησει το ικα μου τα ποσα απο τα παιδια μου.

τεκμ.ημερομισθ

δικο μου επιδ.κυοφοριας η 56 43,76 χ50% =21,88 * 56= 1225,28

εσενα επιδ.κυοδοριας η 56 29,39χ63%= 18,5 *56 = 1036 πρεπει να εχεις ενα ακομα παιδι (δεν ξερω αν σου αναγραφουν σε αυτο το επιδωμα το ιδιο τεκμαρτο)

 

δικο μου επιδ.λοχειας η 63 43,76χ 60% (10% το καθε παιδι εδω ειναι 1 παιδι σε εμενα ) =63*24,07=1516,41

 

εσενα επιδ.λοχειας η 63 29,39χ 54,98%=63*16,16=1018,08

 

και το βοιηθημα τοκετου σταθερο 939,6 2008

 

 

ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΓΕΝΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΗ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΟΙΟΦΟΡΙΑΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕς ΜΟΥ ΤΟ ΤΕΚΜΑΡΤ. ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ Η Ο ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ να ξερεις τα επιδωματα ολα παντα υπολογιζονται με τον μοισθο σου και ποσα παιδακια εχεις και επιπλεων το ικα βλεπει την συμβαση σου που του εχει δωσει ο εργοδοτης και εχει καταχωρημενη με τις ευξησεις του μοισθου σου και οποιαδιποτε αλαγη . θα σου γραψω πω εχουν υπολογησει το ικα μου τα ποσα απο τα παιδια μου.

τεκμ.ημερομισθ

δικο μου επιδ.κυοφοριας η 56 43,76 χ50% =21,88 * 56= 1225,28

εσενα επιδ.κυοδοριας η 56 29,39χ63%= 18,5 *56 = 1036 πρεπει να εχεις ενα ακομα παιδι (δεν ξερω αν σου αναγραφουν σε αυτο το επιδωμα το ιδιο τεκμαρτο)

 

δικο μου επιδ.λοχειας η 63 43,76χ 60% (10% το καθε παιδι εδω ειναι 1 παιδι σε εμενα ) =63*24,07=1516,41

 

εσενα επιδ.λοχειας η 63 29,39χ 54,98%=63*16,16=1018,08

 

και το βοιηθημα τοκετου σταθερο 939,6 2008

 

 

ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΓΕΝΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΗ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΟΙΟΦΟΡΙΑΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕς ΜΟΥ ΤΟ ΤΕΚΜΑΡΤ. ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ Η Ο ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ.

 

καλημερα

το κυοφοριας λεει τεκμαρτο ημερομισθιο 37,13? και χωρις παιδι. στο λοχειας ειχα δηλωσει το παιδι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επομενως να το λαθος σου εχουν αλλαξει το τεκμαρτο. καλη πισω στο ικα αυτο δεν ειναι δυνατον δεν γινεται να στο αλλαζουν γιατι τα βλεπουν απο της πληρωμας σου . εσυ επρεπε να περεις τα εξης χρηματα.

 

λοχειας 37,13χ60%=22,3 *63= 1404,90 και σου δωσαν 1404,6-801=604

μην ξεχασεις και το βοηθημα να παρεις .

Link to comment
Share on other sites

κι ομως μου το βγαλανε στο λοχειας μαζι με το παιδι 29,39?. να σε ρωτησω κατι ? μιλησα χτες με την λογιστρια για να δω τι εχει κανει με την απδ. θα ξερεις οτι στην εγκυμοσυνη αν μια γυναικα δεν εχει παρει καθολου αννρωτικες και ειναι πανω απο ενα χρονο στην δουλεια παιρνει εναν μισθο παραπανω απο τον εργοδοτη μολις βγαινει σε αδεια. σωστα δεν τα λεω? αυτη κατι μου ανεφερε χτες οτι το Νοεμβριο μου εβαλε 20 μερες ανναρωτικη(ενω εχω σταματησει την δουλεια νομιμα στις 25/10). γινεται να κανει κατι τετοιο? ημουν σε αδεια με νομιμο κολημα δεν ημουν σε ανναρωτικη....βεβαια αυτη μου ειπε οτι εχει στειλει τις απδ στο ικα μεχρι τον σεπτεμβριο.....σκεφτομαι οτι εχει κανει αυτη την βλακεια αν μου εχει δηλωσει ανναρωτικη....που δεν πηρα φυσικα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙς ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΜΟΙΣΘΟ .ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΟΙΣΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΗΜΕΡΕς ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΗΡΩΘΕΙΣ ΕΙΤΕ ΚΑΤΣΕΙΣ ΕΙΤΕ ΟΧΙ . Η ΚΟΠΕΛΑ ΣΤΗΝ ΜΟΙΣΘΟΔΟΣΙΑ ΣΑΣ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΗ Η ΚΟΠΕΛΑ ΛΑΘΟΣ ΟΤΑΝ ΕΒΓΑΖΕ ΤΗΝ ΛΟΧΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

οποτε σωστα μου εχει βαλει 25 ημερες ανναρωτικη με το που σταματησα την δουλεια και βγηκα σε αδεια εγκυμοσυνης. μηπως επειδη μου εβαλε ανναρωτικη στην τελευταια απδ μειωθηκε το τεκμαρτο ημερομησθιο? γινεται αυτο? ο τυπος στο ικα μου ειπε οτι μπορει να εχω μειωμενες αποδοχες. πως υπολογιζουν τι θα παρω στην λοχεια? απο την τελευταια απδ. να σημειωσω οτι ο αντρας μου τα πηρε τα λεφτα χτες αλλα λεει επανω οτι εχουμε 30 μερες να κανουμε ενσταση

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ Η ΑΝΑΡΩΤΙΚΗ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΜΟΙΣΘΟΥ ΣΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΡΩΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΣΤΟ ΙΚΑ ΑΝ ΔΗΛΩΘΕΙ ΑΝΑΡΩΤΙΚΗ ΠΑΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΙ ΤΟ ΕΠΙΔ. ΛΟΧΕΙΑΣ

Link to comment
Share on other sites

σε λιγο θα μου στειλουν τις αποδ.πληρωμης και θα σου πω τι εχουν δηλωσει στην αναρωτικη.... εσεις μεχρι τον σεπτεμβριο εχετε στειλει απδ? δουλευω σε οε αν παιζει καποιο ρολο. ξερουμε με σιγουρια ποιο μηνα κοιτανε και με βαση ποιο με πληρωνουν? στο κυοφοριας ξερω οτι κοιτανε τον δεκεμβρη του τελευταιου ετους.για λοχειας ξερουμε?

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ καλη μου αυτο που λες για το κυοφοριας δεν ισχυει γιατι τοτε το τεκμαρτο σου δεν θα ηταν στο 37,13 που στο εχουν υπολογησει. αλλα οταν πας στο ικα και δινεις το χαρτια σου εχεις δωσει και μια βεβαιωση του εργοδοτη που λεει ποτε σταματαει και τη χρηματα περνεις ετσι ξεκιναει ο υπολογισμος και βαση της συμαβασης του ικα .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΧΙ καλη μου αυτο που λες για το κυοφοριας δεν ισχυει γιατι τοτε το τεκμαρτο σου δεν θα ηταν στο 37,13 που στο εχουν υπολογησει. αλλα οταν πας στο ικα και δινεις το χαρτια σου εχεις δωσει και μια βεβαιωση του εργοδοτη που λεει ποτε σταματαει και τη χρηματα περνεις ετσι ξεκιναει ο υπολογισμος και βαση της συμαβασης του ικα .

 

κι ομως στην βεβαιωση εργοδοτη δεν αναφερει πουθενα τον μισθο επομενως δεν τον εχουμε γραψει καπου. τον προισταμενο στις παροχες που ειχα ρωτησει μου ειπε πως για το κυοφοριας υπολογιζουν με βαση τον τον 12/08. στο ικα ειχα βγαλει τη λιστα με τα ενσημα μου και εκει αναφερει το μεικτο μισθο.

Link to comment
Share on other sites

Μαρια πηρα τηλ στο ικα της περιοχης μου αυτο που σου ειπε ο υπαλληλος του ικα του δικου σου εκανε λαθος αυτο ισχυει οταν ειναι ασθενεια οχι τα επιδωματα μητροτητας μου το ειπε ανθρωπος που συνεργαζομαστε στο ικα μας.

Link to comment
Share on other sites

Μαρια πηρα τηλ στο ικα της περιοχης μου αυτο που σου ειπε ο υπαλληλος του ικα του δικου σου εκανε λαθος αυτο ισχυει οταν ειναι ασθενεια οχι τα επιδωματα μητροτητας μου το ειπε ανθρωπος που συνεργαζομαστε στο ικα μας.

 

τι μπερδεμα.....ουτε οι ιδιοι οι υπαλληλοι δεν ξερουν τι γινεται. οποτε καταληγουμε στο οτι εχουν κανει κατι λαθος στην πληρωμη μου και οτι πρεπει να πληρωνομαι με βαση την συμβαση μου. οι απδ δεν εχουν σχεση με το επιδομα και το ποσο πρεπει να παρω

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,:D

 

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΧΑΜΕΝΑ!!:confused:

 

ΛΟΙΠΟΝ, ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ME ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΑΠΟ 28/2/2008 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ, ΟΠΟΤΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΣΙΓΟΥΡΑ 200 ΕΝΣΗΜΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ.

 

Ο ΜΙΣΘΟΣ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ, ΜΙΚΤΑ, ΕΙΝΑΙ 850? ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΜΟΥ ΜΕ ΠΡΟΣΕΛΑΒΕ ΜΕΣΩ ΟΑΕΔ ΜΕ "ΝΕΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ" ΟΠΟΤΕ ΕΠΙΔΟΤΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.

 

ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ;;;;

 

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Ηρθε στην ζωη μας ενα μικρο θαυμα 27-8-2010

Με τον αντρούλη μου είμαστε μαζί από 26-3-2008

8cb77eec73ea8ded8efbb8757f6cb8c0.jpg

 

14/9/2014... δεν ξεχνω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια σε ολες και απο μενα!

 

δεν μπορω κι εγω να βγαλω ακρη με αυτα τα 200 ενσημα σκετος πονοκεφαλος!! αν μπορει καποια να με βοηθησει θα τις ειμαι υποχρεη.

 

λοιπον,

ειμαι με συμβαση εργασια ορισμενου χρονου απο 11-11-2009 και τελειωνει 10-07-2010, μεχρι τοτε θα εχω τα 200 ενσημα ακριβως.

τωρα ειμαι στον 3 μηνα οταν θα τελειωσω θα ειμαι στον 5-6, με ΠΗΤ στις 18 Νοεμβριου.

 

δικαιουμαι τα επιδοματα που δινει το ικα:?::?:

:confused:

GT5np3.png

 

3fx3p3.png

Link to comment
Share on other sites

mariavasi..Γεια σου.Κοιτα εγω ξερω σιγουρα οτι πρεπει να εχεις 200 ενσημα τα 2 τελευταια χρονια και να υπαρχει σχεση εξαρτημενης εργασιας, γιατι οταν υποβαλλεις δικαιλογιτικα στο ικα σου ζητανε και βεβαιωσεις απο τον εργοδοτη που λεει οτι εχεις σταματησει να εργαζεσαι λογω κυοφοριας, για να μπορεσει το ικα να σου χορηγησει επιδοματα τοκετου και λοχειας.το καλο ειναι οτι εχεις τα 200 ενσημα που σιγουρα χρειαζονται. απο εκει και περα θα χρεαιστει να το ψαξεις λιγο παραπανω.μια γνωστη μου παντως που γεννησε και ειχε κανενα χρονο να δουλεψει, πηρε κανονικοτατα 2000 μετα την γεννα.

ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΓΥΡΝΑΝΕ ΜΠΟΥΜΕΡΑΝΓΚ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολες και απο μενα!

 

δεν μπορω κι εγω να βγαλω ακρη με αυτα τα 200 ενσημα σκετος πονοκεφαλος!! αν μπορει καποια να με βοηθησει θα τις ειμαι υποχρεη.

 

λοιπον,

ειμαι με συμβαση εργασια ορισμενου χρονου απο 11-11-2009 και τελειωνει 10-07-2010, μεχρι τοτε θα εχω τα 200 ενσημα ακριβως.

τωρα ειμαι στον 3 μηνα οταν θα τελειωσω θα ειμαι στον 5-6, με ΠΗΤ στις 18 Νοεμβριου.

 

δικαιουμαι τα επιδοματα που δινει το ικα:?::?:

:confused:

 

τα 3 επιδοματα τα δικαιουσαι αφου εχεις 200 ενσημα και δεν εχει σημασια αν δουλευεις.εκει που πρεπει να συμπληρωσει ο εργοδοτης απλα δεν θα συμπληρωσει.το μονο που δεν θα παρεις ειναι τα χρηματα του οαεδ,το συμπληρωματικο επιδομα μητροτητας λεγεται,αυτο πρεπει να δουλευεις για να το παρεις(για το τελευταιο ειμαι 99% σιγουρη).

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Εχω διαβάσει τα σχετικά θέματα εδώ στο φορουμ, αλλα δεν βρίσκω άκρη, γιατί υπάρχουν απαντήσεις που διαφέρουν πολύ μεταξύ τους και δεν ξέρω ποια είναι η αλήθεια:Τι γίνεται όταν η σύμβαση εργασίας λήγει πριν από την έναρξη της άδειας εγκυμοσύνης;

 

Τι δικαιούται και τι όχι η γυναίκα απο ΙΚΑ/ΟΑΕΔ, αν εργάζεται κανονικά με ένσημα αλλα όχι μέχρι το τέλος του έβδομου μήνα, όπως ορίζει η νομοθεσία; Υπάρχει διαφορά δηλ, με το αν εργαζόταν μέχρι 56 μέρες πριν την ΠΗΤ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...