Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚ. ΣΤΑΘΜ.ΚΟΥΚΛΟΣΠΙΤΟ


Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει για τον π.στ.ΚΟΥΚΛΟΣΠΙΤΟ στο Ελληνικό ?

Θα ήθελα να μάθω το οικονομικό και για το φαγητό.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

γεια σου ειρηνη! εγω τον εγραψα σημερα εκει! τα λεφτα ειναι γυρω στα 380 με σχολικο και για το φαγητο που ρωτας παει αναλογα με την ηλικια. εμεις ειμαστε 1 μιση ετους και το διαιτολογιο περιεχει τα παντα.

tzimakos was born at 10/03/2009!

 

mom and dad love you..........

Link to comment
Share on other sites

πανε και τα 2 παιδια μου .Η κορη μου ειναι 3,30 και ο γιοσ 2 χρονων.Το φαγητο ειναι πολυ καλο με ποικιλια και οι δασκαλες πολυ καλεσ.ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τον σταθμο.Οτι θελεις να ρωτησεις στειλε μου πμ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
γεια σου ειρηνη! εγω τον εγραψα σημερα εκει! τα λεφτα ειναι γυρω στα 380 με σχολικο και για το φαγητο που ρωτας παει αναλογα με την ηλικια. εμεις ειμαστε 1 μιση ετους και το διαιτολογιο περιεχει τα παντα.

 

Εμένα το προβλημά μου είναι η ποσότητα του φαγητού , γιατί πολλές φορές έχω παρατηρήσει ότι το παιδί μου(2,5 ετών) πεινάει παρόλο που το τρώει όλο όπως μου γράφουν -για το οποίο δεν αμφιβάλλω είναι φαγανός- και έχω αρχίσει να πιστεύω ότι είναι μικρή η ποσότητα και από κάποια άλλα πράγματα που παρατήρησα στο παιδί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελα ειρηνη τωρα ειδα τα μηνυματα και καταλαβα τι μου λες. εγω ημοθνα στην συναντηση ναι!ησουν και εσυ.με την παιδοψυχολογο δεν εννοεις??εγω καθομουν μαλιστα μπροστα πρωτη θεση αριστερα..

πως ειστε τωρα με το φαγητο?καλυτερα? παντως αυτο που λες το σκεφτηκα και εγω μηπως δεν ειναι αρκετη η ποσοτητα που δινουνε ωστε να χορτασουν εντελως αλλα ακομα ειναι νωρις για να βγαλω συμπερασματα.

tzimakos was born at 10/03/2009!

 

mom and dad love you..........

Link to comment
Share on other sites

εγώ καθόμουν πιό πίσω γιατί άργησα να έρθω αλλά θυμάμαι λίγο κάποια άτομα που ήταν μπρόστα επειδή έκαναν και ερωτήσεις.Μήπως είσαι μια προς ξανθιά που φόραγες μαύρα με ζακετάκι και έκατσες μέχρι τέλος?Αν είσαι εσύ μου έκανε εντύπωση γιατί ήσουν πολύ αφοσιωμένη γιαυτό το παρατήρησα.Την επόμενη φορά να γνωριστούμε..

Link to comment
Share on other sites

εεε προς ξανθια δεν με λες!!!χαχαχα καστανη βαμμενη και η ριζα εχει κατεβει μεχρι το αυτι!!!χαχαχα

ναι μαλλον εμενα λες απο αριστερα καθομουνα προς τα παραθυρα δηλαδη!

ηταν η πρωτη φορα που πηγαινα γιαυτο αφοσιωθηκα τοσο!εσυ εχεις παει κι αλλες φορες? παντως σε γενικες γραμμες εμενα μου αρεσε ολο αυτο και εμαθα αρκετα πραγματα...

φετος τον ξεκινησες και εσυ??σιγουρα να γνωριστουμε ναι!

παντως μην αγχωνεσαι τοσο πολυ στην πορεια θα φανουν ολα λεω εγω..

tzimakos was born at 10/03/2009!

 

mom and dad love you..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω παέι άλλη μια φορά αλλά σε συνάντηση με την δασκάλα και αν ήθελες παιδοψυχ έκλεινες ραντεβού νομίζω.Στο κουκλοσπ φέτος τον πήγα.Από περύσι τον Μάιο τονέχω ξεκινήσει σταθμό.Εξ αρχής το κουκλ είχα επιλέξει αλλά τέλος της χρονιάς δεν μπορούσε να με βολέψει με τα δρομολόγια και έτσι τον έγραψα σε έναν που τα βρήκαμε στις ώρες και φέτος τον έφερα στο κουκλ.Πού μένεις ?

Link to comment
Share on other sites

πολυ κοντα στο κουκλοσπιτο στην αλεξιουπολεως πανω. εσυ?

τι γινεται με το φαγητο τωρα??πως πατε??ερχεται ακομα πεινασμενος?

εμεις παντως συνεχεια αρρωσταινουμε ειρηνη ασε.εχω κουραστει.τωρα τον εχω με βηχα και συναχι...

tzimakos was born at 10/03/2009!

 

mom and dad love you..........

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μένουμε Αγ.Δημήτριο κοντά στην Λ.Βουλιαγμένης,κοντά είμαστε!!!

Και εμένα πέρισυ που ξεκίνησε αν και Μαίος είχε όλο τον μήνα μύξες και φλέματα , μετά τον Ιούνιο έφτασε στα πρόθυρα της πνευμονίας και έκατσε 2βδομάδες σπίτι και τον Ιούλιο κόλλησε ίωση και έκανε για μια βδομάδα 38-40πυρετό.Άσε κι εγώ δεν έχω κανέναν -παππού γιαγια - εδώ και έχω μεγάλο πρόβλημα.Φέτος όλον τον Σεπτέμβριο είχε φλέματα και μπούκωμα και τώρα πάλι ακούω να δημιουργούνται φλέματα.Σίγουρα φέτος αυτά θα έχουμε και με στεναχωρεί που δεν μπορούσα να τον είχα σπίτι μέχρι τα 3 έτη..

Με το φαγητό τους πίεσα λίγο και τώρα πολλές φορές μου γράφουν ότι έφαγε 1,5 πιάτο ή 1πιάτο και 3-4 κουταλ επιπλέον και όταν έρχεται θέλει κάτι να φάει αλλά ευτυχώς κάτι ελαφρύ πχ φρούτο ή γιαούρτι και δεν έχει την γκρίνια που είχε.Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, έχω πάει και εγώ στον εν λόγο παιδικό σταθμό για πληροφορίες, καλός δείχνει αλλά ξέχασα να ρωτήσω αν έχει κλιματιστικά στα σχολικά, και πόση ώρα διαρκούν τα δρομολόγια;. Πέρισυ για παράδειγμα τα ανήψια μου που ήταν σε άλλο παιδικό σταθμό ξεκινούσαν για το σπίτι στις 13:30 και έφταναν 15:00 !!! (Τους είχε δεί στο δρόμο ο κουνιάδος μου που είναι ταρίφας), και φυσικά τους καλοκαιρινούς μήνες έφταναν κυριολεκτικά ΜΟΥΣΚΕΜΑ. Το κουκλοσπιτο ξέρουμε τί κάνει ? Ευχαριστώ πολύ Σάκης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα είχα άδεια και έλειπα.

Δεν έχει κλιματισμό, γιατί ο μικρός μου όταν έχει ζέστη έρχεται ιδρωμένος .

Όσο για την ώρα που είναι στο σχολικό εμένα μου έχουν πει ότι ξεκινάει γύρο στις 4:15 και φτάνει σπίτι 5 .Δεν μπορώ να το ελέγξω αν και θα ήθελα, γιατί νομίζω ότι 4 πρέπει να έχουν ξεκινήσει, επειδή μερικές φορές έχει έρθει σπίτι και 5 παρά 20.Πόσα παιδία να λείπουν και φτάνει τόσο γρήγορα …

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, στο σχολικό λοιπόν δεν έχει κρίμα γιατί στην Αθήνα οι ζέστες κρατάνε για πολλούς μήνες, αλλα και στις εγκαταστάσεις, που είδα επίσης δεν υπάρχει πουθενά κλιματιστικό, ούτε κάν κουρτίνες για τον ήλιο. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Στον σταθμό θα βάλει κλιματιστικά μου είπε.Έχω δει και τις εγκαταστάσεις.Όσο για τις κουρτίνες ίσως δεν έχει βάλει ακόμα αλλά κάτι μας είχε πει για τις αίθουσες.Νομίζω ότι έχει ήλιο το απόγευμα!

Και σχετικά με τα σχολικά τα περισσότερα δεν έχουν κλιμ και σύγουρα κάτι πρέπει να κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

εγω ευτυχως ειμαι κοντα και μου τον φερνουν δευτερο.ΑΛΛΑ τωρα που το λετε δεν το ειχα σκεφτει ρε παιδια για το κλιματιστικο..τι θα γινει δηλαδη το καλοκαιρι??

εδω και τωρα ο δικος μου ερχεται ψιλουδρωμενος και μαλιστα γεμισε και υδρωτηρια στο λαιμουδακι του...

ειρηνη ειστε καλα??χαθηκαμε,και εγω δεν πολυμπαινω τελευταια. θα πας την δευτερα στην συναντηση??

tzimakos was born at 10/03/2009!

 

mom and dad love you..........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Σοφία,

ήθελα να πάω αλλά λόγο εγκυμοσύνης δεν μπορούσα να καθίσω τόσες ώρες στην καρέκλα και είπαμε να πάει ο άνδρας μου αλλά και αυτός ήρθε αργά από την δουλεία και την χάσαμε την συνάντηση.Ο μικρός καλά?

Link to comment
Share on other sites

αα ουτε και εγω πηγα τελικα..εγκυος και εσυ????? και εγω!!13 του δεκεμβρη μπαινω στον μηνα μου!!εσυ ποτε με το καλο??

καλα ειμαστε ευτυχως τωρα εχουμε ηρεμησει με τις ιωσεις λιγακι καναμε και το αντιγριπικο φυσικα μαλλον ενηργησε!!

tzimakos was born at 10/03/2009!

 

mom and dad love you..........

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο ευχομαι και στις δυο μας λοιπον!!\

ετσι λεμε αφου ειναι και σαββατο να παμε!!! ελπιζω να με θυμασαι :)

tzimakos was born at 10/03/2009!

 

mom and dad love you..........

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

να ξανανεβασω το τοπικ, για τις καινουργιες εγκαταστασεις στην οδο αγιας παρασκευης,μιλατε??

μπορειτε να γραψετε προσφατες εντυπωσεις σας απο τον σταθμο??ενδιαφερομαι για αποψεις απο οσες μανουλες εχουν βρεφακια,απο ενος ετους εως δυο ετων...ψαχνω για να αλλαξω το σταθμο που ηδη τον στελνω,απο σεπτεμβρη ομως,το παιδακι μου θα ειναι τοτε 18 μηνων...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

να ξανανεβασω το τοπικ, για τις καινουργιες εγκαταστασεις στην οδο αγιας παρασκευης,μιλατε??

μπορειτε να γραψετε προσφατες εντυπωσεις σας απο τον σταθμο??ενδιαφερομαι για αποψεις απο οσες μανουλες εχουν βρεφακια,απο ενος ετους εως δυο ετων...ψαχνω για να αλλαξω το σταθμο που ηδη τον στελνω,απο σεπτεμβρη ομως,το παιδακι μου θα ειναι τοτε 18 μηνων...

 

Εγω δεν ειμαι ιδαιτερα ευχαριστημενη,ουτε με το φαγητο ακομα και τωρα που τελειώνει η σεζον(εχω αναφερει πιο πανω).Επαγγελματικος σταθμος και οχι οικογενειακος.Ασε που μονο τραγουδια μαθαινει το παιδι μου(3,3ετων) και τιποτα απ'άυτα που λενε και γραφουνε.Εγω καθομαι και ασχολουμε πολυ σπιτι.Να φανταστεις ειχαμε καιρο να ασχοληθουμε με τα ζωα τις ζουγκλας και οταν τον ρωτησα δεν τα θυμοταν.Αρα δεν τα εχουν κανει σχολειο...τα ζωα ειναι απο τα πρωτα που εχουν και ολα τα βιβλια..Ζωγραφικη λιγες φορες μεσα στον χρονο μου εδειξαν.Χειροτεχνιες κανουν αλλα η δασκαλα τα φτιαχνει.Στην αυλη τους λενε να μην φωναζουν....εμενα μιλαει απο 20μηνων καθαρα και μου τα λεει ολα και τι λεει καθε δασκαλα.παιζουμε και την δασκαλα με τα παιδια στο σπιτι και ετσι μπορω να του βγαλω και πραγματα.ασε που καταλαβαινω ποιες εκφρασεις ειναι απο το σπιτι και ποιες απο τον σταθμο αν και σε κατι που μου ειχε πει το παιδι δεν το παραδεχτηκαν απλα μου αλλαξε λιγο τα λογια η δασκαλα

Εγω από την καινουργια χρονια δεν θα τον γραψω γιατι θα εχω αδεια τοκετου και θα κοιταξω για πιο οικονομικο αλλα το προβλημα μου ειναι οτι το μωρο θα πρεπει να παει κατω του ετους παιδικο και αυτος ειναι απο τους λιγους που παιρνουν απο 8μηνων και οχι 6μηνων οπως γραφουν.Αν αναγκαστω να ξαναπαω απλα δεν θα πρεπει να συμβιβαστω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...