Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γλυκο στην εκκλησια?


espoir

Recommended Posts

καλημερα σας,

 

Εχω καποιες αποριες ¨

 

Οταν γινεται η δεξιωση της βαπτισης σε κτημα, οπου μοιραζονται και οι μπουμπουνιερες (στολισμενες στα τραπεζια), μοιραζουμε και γλυκο στην εκκλησια?

 

Εαν ναι, εχετε καποια ιδεα για οικονομικο γλυκο σε βαζακι ?(θα εχω περιπου 200 ατομα - και δεν ξερω να φιατξω γλυκο του κουταλιου)

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα ποτε ειναι η βαπτιση?σε ρωταω γιατι αν πλησιαζει καλοκαιρακι θα ειναι ωραιο και το παγωτο!εγω στην βαπτιση της μικρης μου ειχα παγωτατζη με το καροτσακι το κλασικο και εδινε παγωτα σε διαφορες γευσης!αν θυμαμαι καλα δεν ειμαι σιγουρη για 150 ατομα 250 ευρω νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα espoir,

με το καλο η βαπτιση!!!

εμενα μπυ αρεσει να σερβιρουμε γλυκο στην εκκλησια.

μπορεις να βαλεις ενα ωραιο μπουφε με ζαχαρωτα και μαρεγκακια..

καλες ετοιμασιες..

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,

 

Εχω καποιες αποριες ¨

 

Οταν γινεται η δεξιωση της βαπτισης σε κτημα, οπου μοιραζονται και οι μπουμπουνιερες (στολισμενες στα τραπεζια), μοιραζουμε και γλυκο στην εκκλησια?

 

Εαν ναι, εχετε καποια ιδεα για οικονομικο γλυκο σε βαζακι ?(θα εχω περιπου 200 ατομα - και δεν ξερω να φιατξω γλυκο του κουταλιου)

 

Ευχαριστω πολυ

Εννοείς ότι και το μυστήριο θα γίνει στο κτήμα και δεν θα χαιρετηθείτε, θα πάτε κατευθείαν στα τραπέζια όπου θα είναι και οι μπομπονιέρες. Αν δεν υπάρχει χαιρετητούρα τότε δεν θα δώσεις γλυκά. Φαντάζομαι ότι μετά το γεύμα θα δώσει το κέτερινγκ κάποια τούρτα, παγωτό ή κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

espoir είναι πανεύκολο το γλυκό του κουταλιού. Αν παρ' όλα αυτά δεν θέλεις, ρώτα φίλες μαμάς, θείες κλπ αν μπορούν. Θα είναι και πιο προσωπικό έτσι το κέρασμα!

 

Rena1 αν τυχόν βρεις το τηλ του παγωτατζή μοιράσου το, ψάχνω κι εγώ

 

--

You came and changed the way I feel, no one could love you more

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...καταρχην δεν ειναι απαραιτητο ντε και καλα να κερασεις γλυκο του κουταλιλου....υπαρχουν και πολλα αλλα που μπορεις να δωσεις....ενα μελος εδωσε πχ αμυγδαλωτα αλλοι αλλα....απο τ στιγμη ομως που τ οκανεις σε κτημα και μετα εχει τραπεζι κατευθειαν μπορεις να το δωσεις στο φαγητο μετα δηλ τουρτα ή οτι αλλο θελεις....για σκεψου....γλυκο πριν φαγητο-φαγητο-μετα παλι γλυκο....πολυ δεν ειναι??

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Η βαπτιση θα γινει στις 18/07, σε εκκλησια και μετα θα παμε στο κτημα.

 

Μου αρεσουν τα βαζακια αλλα τι αλλο μπαινει αντι γλυκο το κουταλιου η μελι?

 

Βανιλια (υποβρυχιο) παει? αλλα σκετο χωρις νερο??

Να φτιαξω panacotta, η κρεμα Γιωτης, θα αντεξει στην ζέστη??

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν χειμώνας θα σου πρότεινα πατε σοκολάτας αλλά τώρα εκτός απο αυτά που σου πρότειναν τα κορίτσια δεν ξέρω τι άλλο. Αφού σου αρέσουν τόσο πολύ τα βαζάκια γιατι δεν το κάνεις μπουμπουνιέρα? Βαζάκι με κουφέτα και τυλιγμένο σε τούλι με κορδέλα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...