Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ ΚΑΙ WI FI INTERNET


Recommended Posts

Καλησπέρα σας γνωρίζει κάποια κοπέλα εαν το Ιασώ έχει ασύρματο internet??(θα κάνω εισαγωγή την δευτέρα και αναρωτιέμαι εαν είναι καλή ιδέα να πάρω μαζί το laptop.)

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


elena εγω γεννησα στο λυτω και ειχα μαζι το laptop μου.ετυχε βεβαια..δεν πηγενα για γεννα αλλα αλλιώς αποφασησε η μικρη μου..τεσπα.

ασυρματο δεν ξερω αν εχουν,που δεν νομιζω δηλαδη.

εγω ειχα στικακι κ ψιλομπηκα λιγο στο καφε να πω τα νεα μου..

παντως δεν θα εχεις κ πολυ χρονο ,κιαν βρεις θα θες λιγακι να κοιμηθεις.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

σε οσους ειπα οτι στο μαιευτήριο ειχα λαπτοπ με κοίταγαν σαν ουφο..

δεν πρεπει να το εχουν κανει κ πολλες..χιχιχι..

γιαυτο δεν εχεις πολλες απαντήσεις.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

με τοση ραδιενεργια που εκπεμπει το wifi...σιγα μην εχουν καλε!

εδω καποιοι γιατροι απαγορευουν την χρηση στο σπιτι οταν υπαρχουν μωρα...

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

ιχιχιχχι και εμένα ο άντρας μου έτσι με κοίταξε όταν του το είπα...μπόρει όντως να μην έχω χρόνο να βαρεθώ και μακάρι να πάνε όλα καλά και να περάσουν γρήγορα οι μέρες :P

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ που είχα το μωρό στη ΜΕΝΝ.... και δεν το έβλεπα.... (πέρα από το τρομερό άγχος που θέριευε, μιας και δεν είχα τίποτα άλλο να απασχολήσω το μυαλό μου)... βαρέθηκα (και φυσικά ... ένα φλερτ με μια μικρο-κατάθλιψη βλέποντας τις άλλες μαμάδες "γεμάτες" κι εγώ.... χωρίς μωράκι.... και τα άλλα παιδιά στο σπίτι... ουφφφφ). Όταν ρώτησα αν υπάρχει ιντερνετ (ενσύρματο ή ασύρματο) με κοίταγαν σαν .. ούφο.

Έχω την εντύπωση πως υπάρχει αλλά στα ακριβά δωμάτια (μονόκλινα, λουξ κτλ) Αλλά δεν αξίζει τον κόπο να δώσει κανείς μια περιουσία για τέτοια παροχή. Καλά είναι και τα σταυρόλεξα/περιοδικά κτλ.... και το κους-κους με τις νέες μαμάδες....

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι σκέφτομαι ότι τις μέρες αυτές-στο μαιευτήριο- θα ήθελα να έχω όλη μου την προσοχή στραμένη στο αγγελούδι μου....να το πιάνω, να το χα'ι'δεύω, να του μιλάω, να το θηλάζω....Για ίντερνετ θα έχω ώρα μετά....(αν έχω!).

Τώρα βέβαια άποψή μου είναι αυτή, παλιομοδίτικη μεν.......:)

Σεβαστή και η αντίθετη άποψη!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου... μόνο που στα ιδιωτικά μαιευτήρια δεν τα έχεις συνεχώς τα παιδιά μαζί σου..... δυστυχώς.

Για να πω την αλήθεια, όταν είχα (στους άλλους τοκετούς) τα πιτσιρίκια στον όροφο και τα έφερναν κανονικά, δεν είχα χρόνο ούτε για ύπνο καλά καλά.... Μόνο όταν μου κράτησαν την 4η στη ΜΕΝΝ το επιθύμησα ως ... αντιπερισπασμό για τις μαύρες σκέψεις...

 

Άρα... μάλλον θα έλεγα πως .... κάτω από φυσιολογικές συνθήκες, δε θα το χρειαστεί η φίλη μας....

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου... μόνο που στα ιδιωτικά μαιευτήρια δεν τα έχεις συνεχώς τα παιδιά μαζί σου..... δυστυχώς.

 

ουτε αν το ζητησεις;;;;

 

παντως η αληθεια ειναι πως και το παιδι να μην εχεις μαζι σου, εχεις ελαχιστο χρονο στη διαθεση σου........

Link to comment
Share on other sites

Ούτε...

Αν και τα πράγματα έχουν γίνει πιο "φιλικά" προς τα μωρά και τις μαμάδες τους σε σχέση με παλιότερα. Δηλαδή τα φέρνουν κάθε 3 ώρες (προγραμματισμένα) και τα αφήνουν για κανένα 2ωρο. Σου περισσεύει δηλαδή καμιά ωρίτσα ανά τρίωρο... Αυτά ΑΝ δίνεις ξένο γάλα.

 

Αν θηλάζεις και έχεις ζητήσει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ θηλασμό, βάζουν πάνω στο "πυρεξάκι" του μωρού ένα αυτοκολλητάκι που το δηλώνει. Έτσι μόλις κλάψει... σου το φέρνουν, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ από το πρόγραμμα. Και τότε ... μπορείς να κάνεις και το άλλο... Μόλις "μυριστείς" πως έρχονται να πάρουν τα μωρά, το βάζεις στο στήθος και λες με υφάκι... "τι να κάνω... πεινάει!!" :P

 

Τα μωρά μου (δίδυμα...) τα είχα πάρα πολύ ώρα μαζί μου... κι όταν χρειάζονταν αλλαγή πάνας φώναζα να μου τα αλλάξουν. Το ίδιο και το 3ο (αν και πέρασε μια μέρα στη ΜΕΝΝ). Στο τέταρτο που δεν το είχα μαζί μου... (κάθησα και μια μέρα παραπάνω για να φύγουμε μαζί)... εκεί... δε με χώραγε ο τόπος!!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εμενα ο μικρουλης μου 1 εβδομαδα τη ΜΕΝΝ εκατσε.... και περιμενα κι εγω να βγουμε μαζι!!! που να πας σπιτι χωρις το μωρο;;;;;;;;;

αλλα ξαθε δυο ωρες ή τρεις ωρες εβγαζα το γαλα μου με θηλαστρο να του το στελνω να το πινει....

αρα ξενυχτουσα ετσι κι αλλιως.......

μονο δεν τον ειχα στην αγκαλια μου.........

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...