Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλησπερα ειμαι σρεναχωρημενη...ειμαστε 43 ημερων ετρωγρ κανονθκα κοιμοταν κανονικα εδω κ 2 μερες σηκωνεται ανα 1.5 ψρα δεν κοιναται γκρινθαζει ειναι ανησυχος...αλμα εχουν τα παιδια που πθνουν ξενο η μονο αυτα πιυ θηλαζουν ; δεν κοιμαται ολη μερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ολα τα παιδακια περνανε τα αλματα αναπτυξης.

Μην ανησυχεις, μια χαρα φυσιολογικο ειναι το παιδακι σου στην ηλικια που ειναι. Μπορει να εχει κολικους. Παρτο αγκαλιτσα και ηρεμησε το. Αυτο εχει αναγκη τωρα. Αν εχεις και αλλα που σε ανησυχουν επικοινωνησε με τον παιδιατρο σας.

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πιθανον να ειναι κολικοι. Μπανακι και μασαζακι στην κοιλιτσα χαλαρωνε αρκετα τον δικο μου και κοιμοταν λιγο καλυτερα... Ο παιδιατρος ομως θα σου πει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με παιδιατρο μου εδωσε σταγονες για κολικους....ειναι ολη μερα τσιτα κ κοιμαται βραδυ...τρωει ακαταστατα....δεν κλαει ολη μερα αλλα ειναι ματι γαριδα...μακαρι να μην ειναι τπτ που δεν μπορουμε να καταλαβουμε....του τριβω τη κοιλιτσα...μπορει να ειναι κολικοι κ να εχει ολη μερα εται τετοια συμπτωματα; ειχε μπει σε τρομερο προγραμμα υπνου κ φαγητου απο τοσο νωρις...δεν το λεω για μένα απλα ακοιμοταν τωρα που δεν κοιμαται αν παθει τπτ ;;; πφφφ αγχοςςςς

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με παιδιατρο μου εδωσε σταγονες για κολικους....ειναι ολη μερα τσιτα κ κοιμαται βραδυ...τρωει ακαταστατα....δεν κλαει ολη μερα αλλα ειναι ματι γαριδα...μακαρι να μην ειναι τπτ που δεν μπορουμε να καταλαβουμε....του τριβω τη κοιλιτσα...μπορει να ειναι κολικοι κ να εχει ολη μερα εται τετοια συμπτωματα; ειχε μπει σε τρομερο προγραμμα υπνου κ φαγητου απο τοσο νωρις...δεν το λεω για μένα απλα ακοιμοταν τωρα που δεν κοιμαται αν παθει τπτ ;;; πφφφ αγχοςςςς

 

Προγραμμα απο τωρα δεν παιζει! Θα αλλαξει και θα ξανα αλλαξει ωραρια και συνηθειες. Κατι το ανησυχει και το πιο πιθανο ειναι οι κολικοι και φυσικα ολα αυτα τα καινουργια ερεθισματα γυρω του! Μην ανησυχεις απλα κανε οτι μπορεις για να το ανακουφισεις και να το βοηθησεις να κοιμηθει. Ακομα και αν αυτο σημαινει οτι θα κοιμηθει και πανω σου για κανενα 3ωρο!

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ...υπαρχει πιθανοτητα να βαρεθηκε το γαλα ;; αν και εχει 20 μερες που του πηρα το φρεζιλακ...φοβαμαι μηπως παθει τπτ επειδη δεν κοιμαται...την νυχτα κοιμαται τη μερα δεν κοιμαται

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ...υπαρχει πιθανοτητα να βαρεθηκε το γαλα ;; αν και εχει 20 μερες που του πηρα το φρεζιλακ...φοβαμαι μηπως παθει τπτ επειδη δεν κοιμαται...την νυχτα κοιμαται τη μερα δεν κοιμαται

 

Να το βαρεθηκε, οχι. Να μην του καθεται κατι καλα, μπορει. Δωστε ομως ενα διαστημα προσαρμογης στο νεο γαλα σε συνεργασια παντα με τον παιδιατρο. Να παθει κατι απο την αυπνια...δεν το ξερω αλλα δεν το νομιζω κιολας. Κανε οτι μπορεις για να το βοηθησεις να κοιμηθει και την ημερα. Κλεισε παντζουρια, βαλε απορροφητηρα, βαλε απαλη μουσικη για μωρα, παρτο αγκαλιτσα, δωστου πιπιλα, πηγαινε το μια βολτα να κοιμηθει στο καροτσι... πειραματισου και θα το βρεις. Ειναι πολυ μωρακι ακομα και εχει αναγκη απο ζεστασια! Και μια και ειπα ζεστασια...εχεις σκεφτει μηπως κρυωνει???

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ...υπαρχει πιθανοτητα να βαρεθηκε το γαλα ;; αν και εχει 20 μερες που του πηρα το φρεζιλακ...φοβαμαι μηπως παθει τπτ επειδη δεν κοιμαται...την νυχτα κοιμαται τη μερα δεν κοιμαται

 

Καλημέρα και απο εμένα

 

Κ εγώ είχα μια παρεμφερή εμπειρία ( σήμερα γίναμε 7 μηνών), για τους πρώτους 3,5 μήνες μαρτυρήσαμε! Κ εμείσ κ ο μπέμπης! Εκλαιγε συνέχεια - χτυπιότανε συνέχεια και ειδικά αφού έπινε γάλα! Δεν κοιμότανε ποτέ!! ( τουλαχ ο δικός σου είναι ξύπνιος αλλά δεν κάνει σα να τον σφάζουνε απο τους πόνους όπως έκανε ο δικός μου...)Είσαι τυχερή που το δικό σου κοιμάται το βράδι! Ο δικός μου πάνω απο 15 λεπτά ύπνο δεν έκανε- πόναγε απο κολικούς και την δυσκοιλιότητα - Κ σταγόνες έδωσα, και χαμομηλια, και kindertea , μπιμπερό ειδικά και απορροφητήρα, μασαζ κτλ κτλ- 7 γάλατα αλλάξαμε! ( οχι οτι δεν τα έπινε, όλα του άρεσαν αλλά άρχισε να κάνει κ δυσκοιλιότητα εκτός των κολικών)Τα δοκίμασα όλα!! Βέβαι ο παιδίατρος μου είπε ότι χρειάζεται το χρόνο του αλλά δε μπορούσα να τον αφήσω έτσι.. Το αποτελεσμα ήταν ότι τιποτα δεν βοήθησε..μόνο ο χρόνος.. Μετά τον 3ο μήνα άρχισαν τα πράγματα να φτιάχνουν..Σε καταλαβαινω γιατί κ εγώ ανησυχούσα παρα μα πάρα πολυ κ συνέχεια τηλεφ στον παιδίατρο..Αλλά δεν γινόταν κάτι..Πρέπει να κάνεις υπομονή κ θα περάσει! Τώρα πια κοιμόμαστε 8ωρο! Μην ανησυχεις πάντως ..θα κοιμηθεί αργότερα....

:-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...