Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ροζ γάλα


Φανή

Recommended Posts

Καλημέρα. Η κόρη μου είναι 4,5 χρονών και λατρεύει τον Τσάρλι και τη Λόλα. Μήπως έχετε καμιά ιδέα για το πώς να της κάνω ροζ γάλα; Δε θέλω χρώματα ζαχαροπλαστικής. Τα πήρα, αλλά μόλις διάβασα τα Ε από πίσω, τα έκρυψα στο ντουλάπι... Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα Φανη,

 

το γαλα γινεται πανευκολα ροζ εαν παρεις απο το super market το nesquik με γευση φραουλα. ειναι φοβερο σε γευση (φραουλα..σαν παγωτο) και εχει φοβερο ροζ χρωμα... και εγω το παιρνω στην κορη μου!

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Link to comment
Share on other sites

οτι ομως και να βαλετε στο γαλα, χανει το ασβεστιο που δινει στα παιδιά.

το γαλα πρεπει να πίνεται ασπρο, καθώς και το γιαούρτι. και για να απορροφηθει το ασβέστιο (που αυτος είναι ο λογος που πινουμε γαλα- τρωμε γιαούρτι) οτιδηποτε άλλα πρεπει να φαγωθει, μία ωρα μετά.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Φανη,

 

το γαλα γινεται πανευκολα ροζ εαν παρεις απο το super market το nesquik με γευση φραουλα. ειναι φοβερο σε γευση (φραουλα..σαν παγωτο) και εχει φοβερο ροζ χρωμα... και εγω το παιρνω στην κορη μου!

 

Ροζ nesquik; Σε ευχαριστώ πολύ!!! Δεν το είχα δει! Η μικρή το πίνει το γάλα όπως είναι, ποτέ δεν χρειάστηκε να βάλω κάτι μέσα. Μια στο τόσο θα της το κάνω ροζ, για να την ευχαριστήσω. Θα της το εξηγήσω ότι δεν είναι για κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...