Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

νοιώθω ότι έχω χάσει τον εαυτό μου


Recommended Posts

Κουρτίνες;;;;;;;;;;;;;;;; μπουχαχαχαχαχαχαχα:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Τις πλένω και τις κρεμάω ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ.... με στίψιμο καλό είναι σχεδόν στεγνές όταν βγαίνουν από το πλυντήριο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ρε κορίτσια, πάντως θα ήθελα να έχω εσάς φίλες στην πραγματική ζωή, γιατί οι αληθινές μου φίλες όποτε κι αν πάω σπίτι τους τα έχουν ΟΛΑ στην τρίχα... και έχουν και 1 -2 παιδιά η καθεμιά και δουλεύουν. Αισθάνομαι πολύ βρωμύλος μιλάμε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 868
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρε κορίτσια, πάντως θα ήθελα να έχω εσάς φίλες στην πραγματική ζωή, γιατί οι αληθινές μου φίλες όποτε κι αν πάω σπίτι τους τα έχουν ΟΛΑ στην τρίχα... και έχουν και 1 -2 παιδιά η καθεμιά και δουλεύουν. Αισθάνομαι πολύ βρωμύλος μιλάμε....

 

Πήγαινε μια μέρα απροειδοποίητα.:mrgreen:

 

Κοίτα και εσύ μπορείς να τα έχεις όλα στην τρίχα, αλλά παράλληλα να έχεις τα παιδιά σούζα, τα παιχνίδια τους στο υπόγειο και να είσαι όλη μέρα με τη σφουγγαρίστρα στο χέρι. Είναι και τι προτεραιότητες βάζει ο καθένας...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε μια μέρα απροειδοποίητα.:mrgreen:

 

Κοίτα και εσύ μπορείς να τα έχεις όλα στην τρίχα, αλλά παράλληλα να έχεις τα παιδιά σούζα, τα παιχνίδια τους στο υπόγειο και να είσαι όλη μέρα με τη σφουγγαρίστρα στο χέρι. Είναι και τι προτεραιότητες βάζει ο καθένας...:rolleyes:

 

AYTO ;)

Link to comment
Share on other sites

Κουρτίνες;;;;;;;;;;;;;;;; μπουχαχαχαχαχαχαχα:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Τις πλένω και τις κρεμάω ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ.... με στίψιμο καλό είναι σχεδόν στεγνές όταν βγαίνουν από το πλυντήριο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ρε κορίτσια, πάντως θα ήθελα να έχω εσάς φίλες στην πραγματική ζωή, γιατί οι αληθινές μου φίλες όποτε κι αν πάω σπίτι τους τα έχουν ΟΛΑ στην τρίχα... και έχουν και 1 -2 παιδιά η καθεμιά και δουλεύουν. Αισθάνομαι πολύ βρωμύλος μιλάμε....

 

Εμ, εγω γι αυτο πηρα λινες μικρες, για να χωρανε στο πλυντηριο και βγαινουν και στεγνες! Κατευθειαν κρεμασμα εννοειται!! :D

 

Μηπως οι εν λογω φιλες σου, εχουν γυναικα, η καμμια γιαγια να μπαινοβγαινει??? Αλλιως μαλλον εχουν το δικο μου συνδρομο, (η μαμα μου φταιει-παντα η μαμα :mrgreen: ) οταν εχουμε κοσμο ακομα και την αδερφη μου κανουμε το σπιτι πρωτα τζιτζι. Λες και θα γινει κατι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλλιως μαλλον εχουν το δικο μου συνδρομο, (η μαμα μου φταιει-παντα η μαμα :mrgreen: ) οταν εχουμε κοσμο ακομα και την αδερφη μου κανουμε το σπιτι πρωτα τζιτζι. Λες και θα γινει κατι....

 

 

χαρα-μαρια μηπως εισαι η αδερφη μου??:D:D:Dεχω και εγω το ιδιο,,,κληρονομια από τη μαμα επισης,,,,:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ρε κορίτσια, γι' αυτό λεω... ούτε γιαγιάδες, ούτε γυναίκα, τίποτα. Παίζει βέβαια να πλακώνονται στις δουλειές πριν υποδεχτούν κόσμο (πράγμα που εγώ δεν κάνω για κανένα λόγο, άντε να συμμαζέψω λιγάκι) ή όντως βρίσκονται συνέχεια με ένα σφουγγαρόπανο στο χέρι (μπλιάξ, αυτή τη ζωή ούτε να τη σκεφτώ δε θέλω). Τέσπα....

Link to comment
Share on other sites

κ γω ανήκω στην κατηγορία αυτών που πλακώνονται στις δουλειές πριν έρθει κάποιος στο σπίτι, γιατί αν έρθει απροειδοποίητα...θα φύγει όπως ήρθε, πριν μπει μέσα-από την τρομάρα που θα πάρει!

 

Ένα θα σας πω, κάθισα χτες να μαζέψω το δωμάτιο του μικρού. Μου πήρε μία ώρα, χωρίς να καθαρίσω, μόνο ξεσκαρτάρισμα τα ψιλολόγια και άλλαγμα σεντόνια, ρούχα και τσάντα για το σχολείο.

 

Ε, σήμερα το πρωί πριν φύγουμε, πρόλαβε και τα άδεια σε όλα.

 

Στο δωμάτιο της μπουμπούς επίσης χαμός (δεν είναι μωρό, χαϊδευτικά το λέω :wink: )

 

Στο σαλόνι τα υπόλοιπα παιχνίδια στο κόφι τέιμπλ...

 

Στην τραπεζαρία ρούχα...

 

Στην απλώστρα ρούχα...

 

Στο στεγνωτήριο ρούχα...

 

τα κολοκυθάκια που είχα πάρει για πίτα το κόβω να μουχλιάζουν...(από Δευτλερα δεν έχω πάρει ανάσα, με παίρνει ο ύπνος στον καναπέ, φανταστείτε, ξυπνάω βαμμένη και ντυμένη-έτοιμη για δουλειά!!! (εντάξει, ντουζ-ντεμακιγιά-ξαναμακιγιάζ το πρωί, αλλά έχω πάει και με τα ίδια ρούχα, όταν ο μικρός ήταν μωρό))

 

Δεν ξέρω αν έχω χάσει τον εαυτό μου, αυτή την εβδομάδα όμως χάνω τα βρ@κιά μου, τα καλσόν μου, τις κάλτσες των παιδιών, τα κλειδιά μου, τα μυαλά μου, τα αυγά και τα πασχάλια...υποθέτω και ο εαυτός μου κάπου εκεί θα είναι χαμένος, τρίτη ντάνα με ρούχα δεξιά...

Φιλικά,

Ελίνα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω λογικό είναι πριν έρθει κάποιος επισκέπτης να τακτοποιείς το σπίτι σου.

 

Αλλά προφανώς ένα σπίτι με μικρά παιδιά δεν είναι τακτοποιημένο και στην τρίχα ανά πάσα ώρα και στιγμή. Εκείνοι που το υποστηρίζουν αυτό (οι εργαζόμενοι), είτε ψεύδονται, είτε έχουν βοήθεια, είτε ασχολούνται όλη μέρα με την περιποίηση του... σπιτιού αφήνοντας στην άκρη όλα τα υπόλοιπα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

mkcm εχω καποια σχολια πανω στον "οδηγο της ανοικοκυρευτης μανας"

1) Εγω κανω το αλλο, πλενω πλενω (αυτο ειναι το ευκολο) κι ετσι δεν ξεχειλιζει το καλαθι με τα απλυτα...στο κατω κατω καλυτερα χαμος απο πλυμενα παρα απο απλυτα

2) Επιπλεον ειναι και η "ασφαλεια" του οτι αν θελησεις ξαφνικα να φορεσεις εκεινο το μαυρο φορεμα η το ταδε παντελονι, αυτα ειναι καθαρα απλως θελουν ενα σιδερωματακι

3) Σιγα μη μας ρωτησει κανεις σε πιια λεκανη βρισκεται τι....

4) Σε αυτο που ειπες με το @##$@%$ δωματιο συμφωνω και επαυξανω...βεβαια εμεις δε διαθετουμε τετοιο δωματιο...οποτε εγω πριν ερθει καπποιος απλα τα χωνω ολα οπως ειναι (και μετις λεκανες ακομη) μεσα στην ντουλαπα:rolleyes:

5) Οι λεκανες ειναι φτιαγμενες για να ξεχειλιζουν, 10 ρουχα μεσα και 20 ρουχα τριγυρω τους...

 

Τελος παντων...μαλλον το βραβειο της πιο ανοικοκυρευτης ειναι δικο μου:mrgreen:

 

Πωπωωω...τα παίρνω όλα και τα ξεπατικώνω πάραυτα!

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας......

Σας διαβαζω..... θυμαμαι πως ημουν εγω καποτε.... και σκεφτομαι μονο ενα πραγμα...

Οι δουλειες του σπιτιου δεν τελειωνουν.... εγω ομως εχω ημερομηνια ληξης.

 

Μια συμβουλη για οσες δουλευετε πενθημερο :Καθημερινα να κανετε ΜΟΝΟ τα απολυτως βασικα..... (οποσδηποτε αφιερωστε χρονο στα παιδια και γιατι οχι και το συζυγο). Σαββατο πιαστε και φερτε το σπιτι στα ισα του. Αν εχετε παππουδογιαγιαδες, στειλτα τα παιδια να τα χαρουν κι εκεινοι και εσεις να κανετε τη φασινα ανενοχλητες. Αν προλαβαινετε μονες ΟΚ, αλλιως ζητηστε βοηθεια απο συζυγο, μαμα, αδερφη κουνιαδα κλπ διαθεσιμο ατομο. Και Κυριακη απολαυστε τη μερα σας, κανετε πραγματα για τον εαυτο σας, χαρειτε τα παιδακια σας, ζηστε και ξεκουραστειτε γιατι η Δευτερα ειναι πολυ κοντα..... αυριο!!!

Link to comment
Share on other sites

georgiamami μου αρεσουν τα προηγουμενα σου ποστ (και η πρωτη φραση του σημερινου) αλλα οχι, δεν θα στερηθω το παιδι και το Σαββατο για κανω δουλειες ... Να το στερηθω τουλαχιστον για κατι που αξιζει τον κοπο :mrgreen:

Ειμαι υπερ του να εχεις γυναικα αν εισαι εργαζομενη. Γιατι ποσες πια δουλειες θα κανω.

Τωρα αν οπως εμεις φετος, δεν εχει καποια χρηματα, εγω κανω το εξης: να μοιραζω τις δουλειες σε μερες, και εμπλεκω και το συζυγο, και φροντιζω παντα το Σαββατο να μην εχω πανω απο 1-2 ωρες δουλειες το πρωι ωστε να φεγουμε κατα τις 10.30-11 για βολτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

και εγώ δεν θέλω να χάνω από τον χρόνο που έχω με την μικρούλα μου σε δουλειές. βέβαια μπορεί να έχω φτάσει στο άλλο άκρο και δεν κάνω τίποτα όταν η μικρή είναι ξύπνια. όταν κοιμάται αρχίζω και τρέχωωωωωω.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

το περίεργο είναι ότι ενώ είμαι ένα κουρέλι σωματικά, ψυχολογικά αισθάνομαι καλύτερα.

 

Αυτο ακουγεται πολυ καλο...οποτε οι πολυβιταμινες μπορουν να πιασουν τοπο;);)

Λοιπον...κλεινω το parents και μπαινω για δουλεια;)

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σε αυτό το ποστ ενώ το όρος Αραράτ με περιμένει να το σιδερώσω....

Αχαχαχα!

Ταυτίστηκα με πολλές από εσάς αλλά το ποίημα της georgiamami που είχα ξαναδιαβάσει παλιότερα με έκανε να βουρκώσω...

Και αποφάσισα κάτι...

Το Αραράτ θα παραμείνει κι εγώ πάω να ετοιμάσω ένα ωραίο ρόφημα για τον καλό μου και να ανάψω κανένα κεράκι!!!

Και αύριο θα παίξω μπάλα με τον γιο μου στο σαλόνι, ξανά και ξανά!!!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

vasdeli, χαίρομαι που το μηνυμα μου επιασε τοπο.

Τελικα το νοημα της ζωης ειναι να μην αφηνουμε καμια στιγμη να πηγαινει χαμενη. Να χαριζουμε ομορφες στιγμες στον εαυτο μας αλλα και τους ανθρωπους που μας περιβαλλουν και αυτες οι "στιγμες" γινονται αναμνησεις που μας δινουν δυναμη να αντεχουμε και να χαιρομαστε τη ζωη μας.

Πιστευω στο "ο,τι δινεις αυτο παιρνεις".

Πιστευω στο "αν μπορεις να κανεις καλο καν΄το. Αν δεν μπορεις, τοτε μην κανεις κακο"

Πιστευω στο "χαμογελο". Ειναι μεταδοτικο.

Πιστευω στη δυναμη της αγκαλιας.

 

Ευχομαι να οφεληθουν και αλλα ατομα απο τα μηνυματα μου.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας..... έπεσα πάνω στο θέμα τυχαία αλλά ειλικρινά ένιωσα λες και γράφετε για μένα..... έχω μια μπουμπούκα 6 μηνών, ακόμη δεν έχω γυρίσει στη δουλειά, αλλά πετάγομαι που και που γιατί δεν έχουν πάρει αντικαταστάτρια..... Πάντα είχα βοήθεια στο σπίτι, όχι από μαμάδες, γιατί δε τις θέλω μέσα στα πόδια μου, αλλά από οικιακή βοηθό... Δυστυχώς η τελευταία έφυγε και είμαι σε αναζήτηση..... Τέσπα το θέμα είναι ότι σκέφτομαι ήδη και αγχώνομαι πως θα βγαίνει το πρόγραμμα με παιδί, δουλειά, άντρα και σπίτι όταν ξεκινήσω....... Και αν έρθει και κάνα 2ο μωράκι που το θέλουμε????? Πανικός ε??????

 

georgiamami ειλικρινά βούρκωσαν τα μάτια μου.....

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

vasdeli, χαίρομαι που το μηνυμα μου επιασε τοπο.

Τελικα το νοημα της ζωης ειναι να μην αφηνουμε καμια στιγμη να πηγαινει χαμενη. Να χαριζουμε ομορφες στιγμες στον εαυτο μας αλλα και τους ανθρωπους που μας περιβαλλουν και αυτες οι "στιγμες" γινονται αναμνησεις που μας δινουν δυναμη να αντεχουμε και να χαιρομαστε τη ζωη μας.

Πιστευω στο "ο,τι δινεις αυτο παιρνεις".

Πιστευω στο "αν μπορεις να κανεις καλο καν΄το. Αν δεν μπορεις, τοτε μην κανεις κακο"

Πιστευω στο "χαμογελο". Ειναι μεταδοτικο.

Πιστευω στη δυναμη της αγκαλιας.

 

Ευχομαι να οφεληθουν και αλλα ατομα απο τα μηνυματα μου.

 

Όλη μέρα σήμερα είχα το ποίημα κατά νου! Και να σου πω κάτι; ΚΑΙ με τα παιδιά μου νιώθω εντάξει γιατί τους αφιερώθηκα διαφορετικά και κατάφερα να κάνω αυτά που ήθελα!!!

 

Moody, κορίτσι μου, μην αγχώνεσαι...άλλες έχουνε τέσσερα και τα καταφέρνουν 😃 εσυ δε θα τα καταφέρεις;

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Moody, κορίτσι μου, μην αγχώνεσαι...άλλες έχουνε τέσσερα και τα καταφέρνουν 😃 εσυ δε θα τα καταφέρεις;

 

Καλημέρα.... μάλλον με τρώει το άγχος της πρωτάρας...είμαι και λίγο ψυχαναγκαστική κ controll freak.....anyway.... ας είναι καλά τ αστεράκια μας και μεις θα τα καταφέρουμε.... το σημαντικό είναι που τα έχουμε.... εγώ αυτό λέω και ξαναλέω...

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.... μάλλον με τρώει το άγχος της πρωτάρας...είμαι και λίγο ψυχαναγκαστική κ controll freak.....anyway.... ας είναι καλά τ αστεράκια μας και μεις θα τα καταφέρουμε.... το σημαντικό είναι που τα έχουμε.... εγώ αυτό λέω και ξαναλέω...

Και πολύ σωστά σκέφτεσαι...

κοίτα! Κι εγώ στο πρώτο ήμουν όλα αυτά μαζί που είπες αλλά.....εκπαιδεύτηκα!!! Χαχα!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι αναρωτιόμουν ποια είναι η δεύτερη σημαία στη διπλανή ρουχο-κορφή δίπλα στη δική μου. Είσαι κι εσύ κατακτητής των Ιμαλαΐων, ε;

ρε κορίτσια ντρεπομαι...

σιδερώνετε ακόμα;

εγώ μόνο για τον άνδρα μου...

τα παιδιά ασιδέρωτα

Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια ντρεπομαι...

σιδερώνετε ακόμα;

εγώ μόνο για τον άνδρα μου...

τα παιδιά ασιδέρωτα

 

χαχαχα ρε Μαριάλ! Πολύ γέλασα!!!

Σιδερώνω, ναι....

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...