Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλημέρα

πήγαμε χτες στον παιδιατρο για εμβολια prevenar kai mantoux και ολα καλώς και επειδη η μικρη οπως εχω αναφερει και σε παλαιότερα post ειχε θέμα με τον βήχα βηχα και πάλι βήχα ο οποιος την ταλαιπωρει απο αρχες Μαρτίου.τελοσπάντων τελικα εχει βρογχιτιδα η οποια μου εδωσε για 5 μέρες seretide εισπνεόμενα κτλ.

Μου είπε οτι μεχρι την ηλικία των 4 περίπου θα το εχει αυτο γιατι επιβαρύνετε και με τον σταθμό...

Τωρα σκεφτόμουνα για να βοηθήσω την κατασταση γιατι επιβαρύνετε με το θέμα σκονη κλπ μήπως αγοράσω ενα Ιονιστή? επίσης ηθελα να ρωτήσω και για τα ακαρεα ξέρετε πως μπορω να καθαρίσω το στρώμα της με τίναγμα απλό η με ατμό?

Και τέλος πλένω τα ρούχα της με τα κοινα απορρυπαντικά μήπως πρέπει να πάρω χωρις αρώματα κλπ? χρησιμοποίώ αριελ και quanto μήπως πρέπει να πάρω πρασινο σαπούνι για την μικρή?

Να σας ενημερώσω οτι ειναι 2 ετών και εχει γεννηθει και πρόωρα 32 εβδομάδων παιζει και αυτο τον ρόλο του...........

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μήπως θα έπρεπε να απευθυνθείς σε πνευμονολόγο για να δώσε θεραπεία για το παιδί; Εγώ πάντως αυτό έκανα οταν διαπίστωσα οτι η κάθε ίωση γυρνούσε σε βρογχίτιδα ή βρογχοπνευμονία και είδα την υγειά μου, τώρα πια έχω ξεχάσει τι σημαίνουν όλα αυτά. Ουδεμία επιπλοκή στις ιώσεις

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα και εγω το σκέφτηκα αυτο αλλα μου ειπε οτι είναι ελαφριάς μορφής και οτι δεν τρέχει λόγως ανυσηχια και καποια στιγμή μεχρι τα 4 θα φύγει........παρο αυτα εχεισ καποιον να μου συστήσεις??δηλαδη τη θεραπεία μιλάμε εκτος απο εισπνεόμενα?

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα ο δικος μου ειχε καταροη για 1χρονο και τον πηγα θεσνικη σε παιδιατρο ομοιπαθητικο.ειναι μια χαρα τωρα.ψσξτε και για ομοιπαθητικους παιδιατρους,θα δειτε σιγουρο αποτελεσμα.

lmhJp2.png

 

 

PM1Op2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις τον πρωτο χρονο ειχαμε κανει μπολικες βρογχιολιτιδες.Η γιατρος εκτος απο τη θεραπεια με τα υσπνεομενα που καναμε,μας ειχε πει να κανουμε πολλα μπανια το καλοκαιρι.Εκτος αυτου αντι για φυσιολογικο ορο στη μυτουλα του,του βαζαμε 3-4 φορες τη μερα θαλασσινο νερο.

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Το παιδάκι μου είναι 3 χρονών.κάνει απο 6 ήνών βροχιολίτιδα και από την εμπειρία μου έχω να πω ότι το μόνο που μπορούμε να κάνουμε οι μαμάδες είναι ύπομονή κα όπως λένε μετά τα 4-5 περνάει.έτσι κ αλλιως σεκεινη την ηλικία μπορεί να διαγνωστεί αν τελικά είναι άσθμα ή οχι.Εχω επισκεφτεί τους πάντες.επίσης κ έναν απο τους καλύτερους πνευμονιλόγους στη θεσσαλονίκη ο οποίος μου απαγόρεψε κάθε είδους νεφελοποιητές κα μου είπα να αλλάξω τη απλή μάσκα inhaller που είχα και να πάρω μία μακρόστενη της cicko(δεν ξέρω την ορθογραφία αλλά πιστεύω να καταλάβετε).Επίσης σε κάθε κρίση βάζω στο δωμάτιο συσκευή με υδρατμούς που πρσγματικά βοηθάει.αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...