Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συμπτωματα εμφυτευσης μετα την εμβρυομεταφορα


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια τι κάνετε? εμένα έφτασε η ώρα μου! :rolleyes: αύριο μπαίνω στο νοσοκομείο και πρώτα ο Θεός την Πέμπτη θα κάνω την επέμβαση! :) 8-):cool: ελπίζω να είναι και το τελευταίο μου χειρουργείο :twisted: Η αλήθεια είναι πως έχω το άγχος μου γιατί είναι και 2 ώρες μου είπαν..ρουτίνα μεν (γι αυτούς δε!) :) :)

 

Εύχομαι καλές χοριακές σε όσες περιμένουν και θα σας ξανα εμφανιστώ από Τρίτη :) (γιατί μέχρι Δευτέρα θα είμαι στο νοσοκομείο μέσα μου είπαν) :|

 

nutela μουσου ευχομαι καλη επιτυχια κ ολα να πανε καλα... θα δεις,,, ολα καλα θα πανε,,, εμεις απο εδω θα σε σκεφτομαστε! και θα σου στελνουμε θετικη σκεψη!:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Nutela καλή επιτυχία να έχεις! Όλα καλά θα πάνε..σε περιμένουμε από Τρίτη!

Rosemaraki δεν πιστεύω να κοιμάσαι;!;!;! Πρέπει να έχεις ΗΔΗ πάει να δώσεις αίμα, ε;;;;; Πολύ καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! Ενημέρωσέ μας!

Link to comment
Share on other sites

Nutela γλυκό μου κορίτσι καλή τύχη με το χειρουργείο!! Μόλις μπορείς, περιμένουμε ενημέρωση!

 

Rosemaraki δεν πιστεύω να κοιμάσαι;!;!;! Πρέπει να έχεις ΗΔΗ πάει να δώσεις αίμα, ε;;;;; Πολύ καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! Ενημέρωσέ μας!

 

Εγώ χθες είχα αποφασίσει να μην πάω να κάνω την εξέταση τελικά αλλά να περιμένω μέχρι την Παρασκευή που θα γυρίσει ο καλός μου από επαγγελματικό ταξίδι που είναι όλη την εβδομάδα, για να δούμε το αποτέλεσμα μαζί. Γιατί το αρνητικό το πάλευα και μόνη και με τους γονείς μου για λίγο, αλλά σε περίπτωση θετικού, δε μου καθόταν καλά να μην είμαστε μαζί.

 

Δυστυχώς όμως σήμερα το πρωί ξύπνησα με πονάκια περιόδου και στην τουαλέτα (ΠΡΟΣΟΧΗ-Too Much Info) έβγαζα σε κομμάτια την προγεστερόνη μαζί με αίμα (μπλιαχ, το ξέρω, αλλά σας προειδοποίησα). Άρα ξεκινάει η περίοδός μου.... Πήγα λοιπόν κανονικά και έκανα την χοριακή (έτσι, για την τιμή των όπλων) και το απόγευμα θα παω να παραλάβω τη λυπητερή...

 

Αν από το απόγευμα και κανα 2-3 μέρες δε με δείτε, μην ανησυχήσετε, δεν θα έχω κόψει τις φλέβες μου, ούτε θα με βρείτε στις ράγες του τρένου να το περιμένω να περάσει... από πάνω μου! Πιθανόν θα είμαι στο αυτόφωρο γιατί θα έχω πλακώσει αυτόν που είχε το θράσος να μου κορνάρει στο δρόμο ή θα έχει τουμπανιάσει το μάτι από το κλάμα και δεν θα βλέπω να γράψω στην οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

Nutela γλυκό μου κορίτσι καλή τύχη με το χειρουργείο!! Μόλις μπορείς, περιμένουμε ενημέρωση!

 

 

 

Εγώ χθες είχα αποφασίσει να μην πάω να κάνω την εξέταση τελικά αλλά να περιμένω μέχρι την Παρασκευή που θα γυρίσει ο καλός μου από επαγγελματικό ταξίδι που είναι όλη την εβδομάδα, για να δούμε το αποτέλεσμα μαζί. Γιατί το αρνητικό το πάλευα και μόνη και με τους γονείς μου για λίγο, αλλά σε περίπτωση θετικού, δε μου καθόταν καλά να μην είμαστε μαζί.

 

Δυστυχώς όμως σήμερα το πρωί ξύπνησα με πονάκια περιόδου και στην τουαλέτα (ΠΡΟΣΟΧΗ-Too Much Info) έβγαζα σε κομμάτια την προγεστερόνη μαζί με αίμα (μπλιαχ, το ξέρω, αλλά σας προειδοποίησα). Άρα ξεκινάει η περίοδός μου.... Πήγα λοιπόν κανονικά και έκανα την χοριακή (έτσι, για την τιμή των όπλων) και το απόγευμα θα παω να παραλάβω τη λυπητερή...

 

Αν από το απόγευμα και κανα 2-3 μέρες δε με δείτε, μην ανησυχήσετε, δεν θα έχω κόψει τις φλέβες μου, ούτε θα με βρείτε στις ράγες του τρένου να το περιμένω να περάσει... από πάνω μου! Πιθανόν θα είμαι στο αυτόφωρο γιατί θα έχω πλακώσει αυτόν που είχε το θράσος να μου κορνάρει στο δρόμο ή θα έχει τουμπανιάσει το μάτι από το κλάμα και δεν θα βλέπω να γράψω στην οθόνη!

Όποιο και να είναι το αποτέλεσμα, μην το βάζεις κάτω....μέχρι να πάρεις τη χοριακή δεν ξέρεις.. ακόμα κ αρνητική να είναι (που το απεύχομαι) πρέπει να πεισμώσεις ακόμα περισσότερο! Αλήθεια, γιατί αργεί τόσο η χοριακή; Εμένα σε 1μιση ώρα ήταν έτοιμη..

Link to comment
Share on other sites

Όποιο και να είναι το αποτέλεσμα, μην το βάζεις κάτω....μέχρι να πάρεις τη χοριακή δεν ξέρεις.. ακόμα κ αρνητική να είναι (που το απεύχομαι) πρέπει να πεισμώσεις ακόμα περισσότερο! Αλήθεια, γιατί αργεί τόσο η χοριακή; Εμένα σε 1μιση ώρα ήταν έτοιμη..

 

Η αλήθεια είναι ότι στη Βιο...κή που έκανα την εξέταση, τα αποτελέσματα σου λένε να τα παραλάβεις πάντα απόγευμα. Αλλά αν τους παρακαλούσα, ίσως να τα είχαν έτοιμα νωρίτερα ή να μου τα δίναν τηλεφωνικά. Αλλά επειδή είμαι στη δουλειά σήμερα, δεν θέλω να τα μάθω εδώ μέσα, είτε είναι θετικά, είτε όχι... Θα παω να πάρω τα αποτελέσματα φεύγοντας από το γραφείο και βουρ για την αγκαλιά της μανούλας μου!!

 

Και το χειρότερο είναι ότι έχω φάει τέτοια φρίκη, που αποφεύγω να παω στην τουαλέτα τελείως, μη δω το αίμα να κατεβαίνει (λες και θα αλλάξει κάτι)! Θα πάθω καμιά κυστίτιδα στο τέλος... :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αλήθεια είναι ότι στη Βιο...κή που έκανα την εξέταση, τα αποτελέσματα σου λένε να τα παραλάβεις πάντα απόγευμα. Αλλά αν τους παρακαλούσα, ίσως να τα είχαν έτοιμα νωρίτερα ή να μου τα δίναν τηλεφωνικά. Αλλά επειδή είμαι στη δουλειά σήμερα, δεν θέλω να τα μάθω εδώ μέσα, είτε είναι θετικά, είτε όχι... Θα παω να πάρω τα αποτελέσματα φεύγοντας από το γραφείο και βουρ για την αγκαλιά της μανούλας μου!!

 

Και το χειρότερο είναι ότι έχω φάει τέτοια φρίκη, που αποφεύγω να παω στην τουαλέτα τελείως, μη δω το αίμα να κατεβαίνει (λες και θα αλλάξει κάτι)! Θα πάθω καμιά κυστίτιδα στο τέλος... :?

 

Μην απογοητεύεσαι κοπέλα μου μέχρι να δεις το αποτέλεσμα της χοριακής. Καταλαβαίνω την αγωνία σου αυτή τη στιγμή, αλλά θα πρέπει να δείξεις αυτοσυγκράτηση! Ποτέ δεν ξέρεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσο πλησιάζει η χοριακή αρχίζω να απογοητεύομαι! Τη μία πρήζεται το στήθος, την άλλη ξεπρήζεται. Επίσης, η κοιλιά μου είναι τούμπανο. Αφού δεν μπορώ να φορέσω παντελόνι, μόνο φούστες. Αυτές οι τελευταίες δύο μέρες είναι οι πιο μαρτυρικές.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσο πλησιάζει η χοριακή αρχίζω να απογοητεύομαι! Τη μία πρήζεται το στήθος, την άλλη ξεπρήζεται. Επίσης, η κοιλιά μου είναι τούμπανο. Αφού δεν μπορώ να φορέσω παντελόνι, μόνο φούστες. Αυτές οι τελευταίες δύο μέρες είναι οι πιο μαρτυρικές.

 

Αχ βρε κοριτσάκι, δεν είναι κακό που η κοιλίτσα σου είναι πρησμένη! Εγώ είμαι απογοητευμένη γιατί είναι τελείως πλάκα. χαχαχαχα- δεν παιζόμαστε, έτσι; Δεν είμαστε ευχαριστημένες με τίποτα!

Παρασκευή θα πας για την εξέταση;

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι στη Βιο...κή που έκανα την εξέταση, τα αποτελέσματα σου λένε να τα παραλάβεις πάντα απόγευμα. Αλλά αν τους παρακαλούσα, ίσως να τα είχαν έτοιμα νωρίτερα ή να μου τα δίναν τηλεφωνικά. Αλλά επειδή είμαι στη δουλειά σήμερα, δεν θέλω να τα μάθω εδώ μέσα, είτε είναι θετικά, είτε όχι... Θα παω να πάρω τα αποτελέσματα φεύγοντας από το γραφείο και βουρ για την αγκαλιά της μανούλας μου!!

 

Και το χειρότερο είναι ότι έχω φάει τέτοια φρίκη, που αποφεύγω να παω στην τουαλέτα τελείως, μη δω το αίμα να κατεβαίνει (λες και θα αλλάξει κάτι)! Θα πάθω καμιά κυστίτιδα στο τέλος... :?

 

Κοριτσακι μου καλη επιτυχια απο τα βαθη της καρδιας μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια τι κάνετε? εμένα έφτασε η ώρα μου! :rolleyes: αύριο μπαίνω στο νοσοκομείο και πρώτα ο Θεός την Πέμπτη θα κάνω την επέμβαση! :) 8-):cool: ελπίζω να είναι και το τελευταίο μου χειρουργείο :twisted: Η αλήθεια είναι πως έχω το άγχος μου γιατί είναι και 2 ώρες μου είπαν..ρουτίνα μεν (γι αυτούς δε!) :) :)

 

Εύχομαι καλές χοριακές σε όσες περιμένουν και θα σας ξανα εμφανιστώ από Τρίτη :) (γιατί μέχρι Δευτέρα θα είμαι στο νοσοκομείο μέσα μου είπαν) :|

 

Καλη επιτυχια Νoutela μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όποιο και να είναι το αποτέλεσμα, μην το βάζεις κάτω....μέχρι να πάρεις τη χοριακή δεν ξέρεις.. ακόμα κ αρνητική να είναι (που το απεύχομαι) πρέπει να πεισμώσεις ακόμα περισσότερο! Αλήθεια, γιατί αργεί τόσο η χοριακή; Εμένα σε 1μιση ώρα ήταν έτοιμη..

 

Γλυκια μου οποιο κι αν ειναι το αποτελεσμα δεν το βαζουμε κατω !!

Κι εγω τριτη αποτυχημενη εξωσωματικη με μεγαλα ποσοστα επιτυχιας και παντα υποτιθεται με τις καλυτερες προυποθεσεις!:(:(:(

Ξερω ποναει ...θα χτυπηθουμε θα κλαψουμε αλλα μετα απο λιγο καιρο ο αγωνας ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ:P:p:p:p:p

Εξαλλου μεχρι να περεις τα αποτελεσματα της χοριακης τιποτα δεν εχει τελειωσει;);)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου έχω καλά νέα!!!!:D:D

 

Η χοριακή μου ήταν τελικά θετική - 103!

 

Ο γιατρός είναι ευχαριστημένος, αλλά εννοείται έχω επανάληψη την Παρασκευή για να δούμε πώς πάει!!

Είμαι και χαρούμενη και φοβισμένη. Ευτυχώς δεν έχω δει καθόλου αίμα ξανά από το πρωί. Μία χαμογελάω και μία σκέφτομαι "συγκρατήσου, γιατί δεν ξέρουμε τί καινούργια συμφορά θα μας βρει πάλι".

Αχ στείλ'τε μου τις θετικές σας σκέψεις.... τις έχω τόοοοση ανάγκη!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου έχω καλά νέα!!!!:D:D

 

Η χοριακή μου ήταν τελικά θετική - 103!

 

Ο γιατρός είναι ευχαριστημένος, αλλά εννοείται έχω επανάληψη την Παρασκευή για να δούμε πώς πάει!!

Είμαι και χαρούμενη και φοβισμένη. Ευτυχώς δεν έχω δει καθόλου αίμα ξανά από το πρωί. Μία χαμογελάω και μία σκέφτομαι "συγκρατήσου, γιατί δεν ξέρουμε τί καινούργια συμφορά θα μας βρει πάλι".

Αχ στείλ'τε μου τις θετικές σας σκέψεις.... τις έχω τόοοοση ανάγκη!!

 

 

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟ

Εμπαινα να δω τα νεα σας και πολυ χαιρομαι και με τα δικα σου σημερινα ΤΕΛΕΙΑ νεα!!!!!!!!!!!!!

 

ΚΑΛΑ ΣΤΕΡΙΩΜΑΤΑ ROSEMARAKI!!!!!!!!!! KAI Σε ολες σας τις νεες εγκυουλες!!!!!!

 

και δυναμη σε ολες οσες προσπαθουμε ακομη!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου έχω καλά νέα!!!!:D:D

 

Η χοριακή μου ήταν τελικά θετική - 103!

 

Ο γιατρός είναι ευχαριστημένος, αλλά εννοείται έχω επανάληψη την Παρασκευή για να δούμε πώς πάει!!

Είμαι και χαρούμενη και φοβισμένη. Ευτυχώς δεν έχω δει καθόλου αίμα ξανά από το πρωί. Μία χαμογελάω και μία σκέφτομαι "συγκρατήσου, γιατί δεν ξέρουμε τί καινούργια συμφορά θα μας βρει πάλι".

Αχ στείλ'τε μου τις θετικές σας σκέψεις.... τις έχω τόοοοση ανάγκη!!

 

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!! αχ ποσο χαρηκα που γινομαστε πολλες εγκυουλες!!!!!!!! ειδες που απογοητευοσουν? ολα καλα ,,, μια χαρα ειναι η χοριακη,,, θετικη σκεψη κ προσοχη στις δουλειες σου,,, λιγα πραγματα,,,τωρα θελει προσοχη κ ηρεμια!!!! ολα θα πανε τελεια,,, καλη επαναληπτικη την παρασκευη, αν και ειμαι σιγουρη!!!!!:D:D:razz::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου έχω καλά νέα!!!!:D:D

 

Η χοριακή μου ήταν τελικά θετική - 103!

 

Ο γιατρός είναι ευχαριστημένος, αλλά εννοείται έχω επανάληψη την Παρασκευή για να δούμε πώς πάει!!

Είμαι και χαρούμενη και φοβισμένη. Ευτυχώς δεν έχω δει καθόλου αίμα ξανά από το πρωί. Μία χαμογελάω και μία σκέφτομαι "συγκρατήσου, γιατί δεν ξέρουμε τί καινούργια συμφορά θα μας βρει πάλι".

Αχ στείλ'τε μου τις θετικές σας σκέψεις.... τις έχω τόοοοση ανάγκη!!

 

Συγχαρητηριααααααα:D:D:D:D

Αδικως τελικα στεναχωριοσουνα;););)

Καλη επαναληπτικη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι:D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου έχω καλά νέα!!!!:D:D

 

Η χοριακή μου ήταν τελικά θετική - 103!

 

Ο γιατρός είναι ευχαριστημένος, αλλά εννοείται έχω επανάληψη την Παρασκευή για να δούμε πώς πάει!!

Είμαι και χαρούμενη και φοβισμένη. Ευτυχώς δεν έχω δει καθόλου αίμα ξανά από το πρωί. Μία χαμογελάω και μία σκέφτομαι "συγκρατήσου, γιατί δεν ξέρουμε τί καινούργια συμφορά θα μας βρει πάλι".

Αχ στείλ'τε μου τις θετικές σας σκέψεις.... τις έχω τόοοοση ανάγκη!![/quote

 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Είδες που ανησυχούσες! Η χοριακή σου είναι μια χαρά! Όλα καλά θα πάνε! Άντε να παίρνουμε κι εμείς λίγο θάρρος ...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου έχω καλά νέα!!!!:D:D

 

Η χοριακή μου ήταν τελικά θετική - 103!

 

Ο γιατρός είναι ευχαριστημένος, αλλά εννοείται έχω επανάληψη την Παρασκευή για να δούμε πώς πάει!!

Είμαι και χαρούμενη και φοβισμένη. Ευτυχώς δεν έχω δει καθόλου αίμα ξανά από το πρωί. Μία χαμογελάω και μία σκέφτομαι "συγκρατήσου, γιατί δεν ξέρουμε τί καινούργια συμφορά θα μας βρει πάλι".

Αχ στείλ'τε μου τις θετικές σας σκέψεις.... τις έχω τόοοοση ανάγκη!!

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!! Είδες που σου έλεγα;;; Μη στενοχωριέσαι προκαταβολικά...κανε πρώτα τη χοριακή.....τελικά δεν χρειάστηκε να στενοχωρηθεις καθόλου!!!!!! Εύχομαι καλά ( υπερδιπλάσια ) αποτελέσματα στην επαναληπτική σου!!! :D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ τόοοσο πολύ για τις ευχές σας!! Είστε όλες τόσο γλυκές και για τις όμορφες ευχές σας και γιατί ανεχθήκατε την υστερία μου όλες αυτές τις μέρες!! Μπορεί να μη σας έχω δει ποτέ, αλλά είστε φίλες μου!

 

Η αλήθεια είναι ότι είμαι χαρούμενη.... κι άλλο τόσο φοβισμένη. Είναι η τρίτη φορά σε λιγότερο από 2 χρόνια που παίρνω θετικό τεστ και φοβάμαι πολύ μην τριτώσει το κακό (φτου φτου- μακριά από εμάς). Εξακολουθώ να φοβάμαι να παω στην τουαλέτα μήπως δω αίμα και αν τα πράγματα πάνε καλά, με βλέπω να τρέμω τη λεκάνη για 9 μήνες!! ;):D

 

Αποφάσισα όμως να το πηγαίνω μέρα- μέρα ή καλύτερα στιγμή- στιγμή το πράγμα. Κι αφού λοιπόν αυτή τη στιγμή είμαι έγκυος και καλά, είμαι και χαρούμενη!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να κάνω τη χοριακή αύριο και έχω πέσει πολύ ψυχολογικά. Φοβάμαι πάρα πολύ μία τρίτη αποτυχία! Ευτυχώς που είμαι στη δουλειά και ξεχνιέμαι λίγο, αλλιώς θα τρελαινόμουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να κάνω τη χοριακή αύριο και έχω πέσει πολύ ψυχολογικά. Φοβάμαι πάρα πολύ μία τρίτη αποτυχία! Ευτυχώς που είμαι στη δουλειά και ξεχνιέμαι λίγο, αλλιώς θα τρελαινόμουν.

 

Κοριτσάκι μου καλό δες τι πέρασα εγώ τις τελευταίες 2 μέρες πριν τη χοριακή και πάρε κουράγιο! Αύριο που θα κάνω κι εγώ την επαναληπτική, θα πάμε με τις καλύτερες σκέψεις στο μυαλό! Υπόσχεση;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καλα εκανες και κινητοποιηθηκες με την εξωσωματικη και δεν εχασες χρονο με το να περιμενεις. :lol:

 

Απολαυσε την καθε στιγμη και μην κανεις ασχημες σκεψεις

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου καλό δες τι πέρασα εγώ τις τελευταίες 2 μέρες πριν τη χοριακή και πάρε κουράγιο! Αύριο που θα κάνω κι εγώ την επαναληπτική, θα πάμε με τις καλύτερες σκέψεις στο μυαλό! Υπόσχεση;

 

Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά! Κι εσύ καλή επαναληπτική να έχεις!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...