Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΕΡΑ ΜΟΝΗ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΜΑΛΕΒΗΣ


ELPIDA

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΗΓΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΙΕΡΑ ΜΟΝΗ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΜΑΛΕΒΗΣ ΣΤΗ ΤΡΙΠΟΛΗ Κ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΠΕΤΡΟ ΚΥΝΟΥΡΙΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ.Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΛΕΒΗ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΣΕ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΑΠΟ ΤΗ ΜΟΝΗ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΙΟ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΑΝΑΒΛΥΖΕΙ ΑΓΙΟ ΜΥΡΟ ΕΝΑ ΚΙΤΡΙΝΟ ΜΟΣΧΟΜΥΡΙΣΤΟ ΜΥΡΟ ΤΟ ΟΠΙΟ ΜΟΥ ΦΕΡΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΒΑΜΒΑΚΑΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΙΑ ΚΛΩΣΤΗ ΑΓΙΑΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ Κ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΑΜΕΣΩΣ ΑΠΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΙΓΝΩΣΤΗ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΛΕΒΗ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΡΟΧΘΕΣ ΤΗΝ ΕΜΑΘΑ!.ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΓΟΛΓΟΘΑ..ΤΟ ΤΗΛ ΤΗΣ ΜΟΝΗΣ ΠΟΥ ΑΠΕΧΕΙ 2.5 ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ,ΕΙΝΑΙ 27920 -22630.ΑΥΤΑ...ΦΙΛΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μακάρι η η Παναγία η Μαλεβή να βοηθησει όλες τις γυναίκες που ονειρεύονται να γίνουν μανούλες. Είναι πραγματικός γολγοθάς παιδιά η όλη διαδικασία που ξεκινάει από τη σκέψη "θέλω να μείνω έγκυος" μέχρι να αποδειχθεί ότι γενήθηκε ένα γερό μωράκι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ουτε εγω το ηξερα αυτο το μοναστηρι αλλα το εμαθα απο μια φιλη μου. διαβασα το βιβλιο και καταλαβα πως βοηθησε πολλα ζευγαρια να τεκνοποιησουν.θελω κι εγω πολυ να παω! ευχομαι η παναγια να κανει το θαυμα της σε σενα και σε ολες εμας που προσπαθουμε να κανουμε παιδακι

Link to comment
Share on other sites

εχω παει στο μοναστηρι της παναγιας μαλεβη και ειναι πολυ ομορφο, μεσα στην φυση!

επισης οι μοναχες μου δωσανε λαδακι και το σχοινακι της παναγιας και το εχω δεσει γυρω απο την μεση μου.

ειμαι 14 εβδομαδες εγκυος και θα το βγαλω λιγο πριν παω να γεννησω!η χαρη της παναγιας ειναι πολυ μεγαλη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγώ έχω πάει στη Μονή και μάλιστα αρκετές φορές. Οι αδερφές είναι πολύ καλές και μάλιστα η αδερφή Ξένη μου έχει μιλήσει αρκετή ώρα και μου έχει δώσει και το τηλέφωνό της. Εχω πιστέψει και τα έχω κάνει οτι μου είπανε αλλά.. δεν είναι φαίνεται ακόμα η ώρα μου.

 

Πάντως έχει κάνει πολλά θαύματα που δεν τα αμφισβητώ.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα επισκεφτηκαν τα πεθερικα μου τον Απριλιο την μονη και μου εφεραν το σκοινακι και το μυρο...τον μηνα που εκανα προσπαθεια εξωσωματικης και το ενα απο τα 2 εμβρυακια ειναι ακομα στην κοιλιτσα μου..

οπως και το κορδονακι..επισης εχω ενα κορδονακι και απο τον Αγιο Παταπιο στο Λουτρακι που μου εφεραν την ιδια περιοδο..

Ευχομαι σε ολα τα κοριτσια γινει το θαυμα γρηγορα!

ejdn5zdpe3acpa7l.pngejdn5zdpe3acpa7l.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει και εγώ στην παναγία την μαλεβη όταν ήμουν έγκυος 6 μηνών στον γιο μου!!! Το σπουδαίο είναι ότι για χρόνια έβλεπα την εκκλησία αυτή στον ύπνο μου αλλά δεν ήξερα πια ήταν, όταν λοιπόν πήγα εκεί στην αρχή σοκαρίστηκα αλλά μετά ένιωσα μεγάλη αγγαλιαση. Το βράδυ που με έπιασαν οι πόνοι και έφυγα για το μαιευτήριο ο πατέρας μου την είδε στον ύπνο του και του είπε όλα θα πάνε καλά, θα σας περιμένω να ξανά έρθετε (το λέω και ανατριχιάζω)..

Μεγάλη η χάρη της!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

θελω να ρωτησω κατι μηπως και ξερει καμμια να μου απαντησει. εχθες ειδα στον υπνο μου οτι ειδα την εικονα της παναγιας της μαλεβης και πηγα την προσκυνησα και μολις την φιλησα αρχισα να κλαιω με λυγμους.σημαινει τπτ? εχω πει πως θελω να παω στο μοναστηρι της γιατι ξερω πως εχει βοηθησει πολλα ατεκνα ζευγαρια αλλα ακομη δεν μπορεσα να παω.μηπως το ειδα επειδη ειπα οτι θα παω καποια στιγμη? η επειδη θελω παρα πολυ να κανω παιδακι και γνωριζω πως βοηθα τα ζευγαρια?αχ δεν ξερω... κανεις καμμια απαντηση????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

μην δινεις βαση στα ονειρα γιατι ππολα ειναι και του πονηρου.πανε κανε την προσευχη σου στην πανιγια και κλαψε για τις αμαρτιες σου και μονο.η παναγια μονο αυτο θελει.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι κοπέλα μου να γίνεις μανούλα σύντομα! Στο εύχομαι ολόψυχα....

 

Ενενευρίζομαι όμως που υπάρχουν 15.000 ''είδη'' Παναγίας. Παναγία η Καλομάτα, Παναγία η Σουμελά, Παναγία η έτσι, Παναγία η αλλιώς....

Μία είναι η Παναγία, ακόμη κι η θρησκεία στο βωμό του εμπορίου και του ανθρώπινου πόνου....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει κι εγώ και είναι πολύ ωραία....αλλά πάνε πολλά χρονια....:roll:.

Πάντως έχω ακούσει πως σε θέματα εγκυμοσύνης βοηθάει και η Αγία Ειρήνη η Χρυσοβαλάντω....:roll:...σου δίνουν λίγο μήλο....το τρώς, αφου έχεις νυστέψει προηγουμένως .....και η Αγία κάνει το θαύμα της....:D....σκέφτομαι να πάω...είναι στην Αθήνα...:D.

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι κοπέλα μου να γίνεις μανούλα σύντομα! Στο εύχομαι ολόψυχα....

 

Ενενευρίζομαι όμως που υπάρχουν 15.000 ''είδη'' Παναγίας. Παναγία η Καλομάτα, Παναγία η Σουμελά, Παναγία η έτσι, Παναγία η αλλιώς....

Μία είναι η Παναγία, ακόμη κι η θρησκεία στο βωμό του εμπορίου και του ανθρώπινου πόνου....

 

δεν ξέρω αν πραγματικά πιστεύεις....και δεν θέλω να σε κρίνω ουτε να πω κάτι άσχημο...απλά η παναγία όντως ειναι μια...αλλά κάθε μοναστήρι που έχει την ονομασία του δεν γίνεται για λόγους εμπορικούς...αλλά γιατι εκει εμφανιστηκε η παναγία έκανε το θάυμα της και οι πιστοι ως φορο τιμής έδωσαν είτε το ονομα της τοποθεσιας ή κάτι άλλο χαρακτηριστικο....

και το λεω γιατι έτυχε να επισκεφτω ένα μοναστηρι παλιοτερα στη θεσσαλονικη όπου οι μοναχοι οι περισσότεροι ήταν μηχανικοι γιατροι θεολογοι φυσικομαθηματικοι στο αρενων και στο θυλεων΄γνωρισα μια μοναχη που είχε τελειώσει την νομική ήταν αθλήτρια και πολυ πλούσια....όταν μίλησα με όλους αυτους....άλλαξα γνωμη για την εκκλησία εκτιμώ πολυ τους μοναχους.....και τις μοναχές....

απο τότε δεν πηγαινω σε λειτουργια μεν και είναι κακο....αλλά πάντα πάω να κάνω την προσευχη μου με ησυχια μονη μου ή με την κόρη....μου....

εμένα οι γονεις μου με είχαν τάξει γιατι θέλανε κοριτσι....στην αγια παρασκευη στα τεμπη...μια φορά την ειδα και ειναι αληθεια πως εμφανίζεται στη σπηλιά στα βράχια κάθε χρονο στην γιορτή της....απο τότε όμως φοβήθηκα....για χρόνια κοιμομουν με μια εικονα στο χερι....ήμουν μικρη και το δεος πολυ μεγάλο.....και νιώθω και υπεβολική συγκινηση όποτε πάω....εκει βάφτισα και την κόρη μου γιατι θεωρώ΄όλα αυτά τα χρόνια πως είναι προστάτιδα μου......

συγνώμη για το άσχετο θέμα αλλά και εγω πιστευω πολύ στην παναγία.....και εύχομαι όλες σας να έχετε αυτο που πολυ ποθείτε....

απλά πτέπει να έχετε απόλιτη πίστη για να γίνει.......δεν ξέρω απο προσωπική πείρα αλλά απο τα λόγια των μοναχων....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν πραγματικά πιστεύεις....και δεν θέλω να σε κρίνω ουτε να πω κάτι άσχημο...απλά η παναγία όντως ειναι μια...αλλά κάθε μοναστήρι που έχει την ονομασία του δεν γίνεται για λόγους εμπορικούς...αλλά γιατι εκει εμφανιστηκε η παναγία έκανε το θάυμα της και οι πιστοι ως φορο τιμής έδωσαν είτε το ονομα της τοποθεσιας ή κάτι άλλο χαρακτηριστικο....

και το λεω γιατι έτυχε να επισκεφτω ένα μοναστηρι παλιοτερα στη θεσσαλονικη όπου οι μοναχοι οι περισσότεροι ήταν μηχανικοι γιατροι θεολογοι φυσικομαθηματικοι στο αρενων και στο θυλεων΄γνωρισα μια μοναχη που είχε τελειώσει την νομική ήταν αθλήτρια και πολυ πλούσια....όταν μίλησα με όλους αυτους....άλλαξα γνωμη για την εκκλησία εκτιμώ πολυ τους μοναχους.....και τις μοναχές....

απο τότε δεν πηγαινω σε λειτουργια μεν και είναι κακο....αλλά πάντα πάω να κάνω την προσευχη μου με ησυχια μονη μου ή με την κόρη....μου....

εμένα οι γονεις μου με είχαν τάξει γιατι θέλανε κοριτσι....στην αγια παρασκευη στα τεμπη...μια φορά την ειδα και ειναι αληθεια πως εμφανίζεται στη σπηλιά στα βράχια κάθε χρονο στην γιορτή της....απο τότε όμως φοβήθηκα....για χρόνια κοιμομουν με μια εικονα στο χερι....ήμουν μικρη και το δεος πολυ μεγάλο.....και νιώθω και υπεβολική συγκινηση όποτε πάω....εκει βάφτισα και την κόρη μου γιατι θεωρώ΄όλα αυτά τα χρόνια πως είναι προστάτιδα μου......

συγνώμη για το άσχετο θέμα αλλά και εγω πιστευω πολύ στην παναγία.....και εύχομαι όλες σας να έχετε αυτο που πολυ ποθείτε....

απλά πτέπει να έχετε απόλιτη πίστη για να γίνει.......δεν ξέρω απο προσωπική πείρα αλλά απο τα λόγια των μοναχων....

Πιστεύω στη θρησκεία μας! Δεν είμαι άθεη...

Χωρίς να θέλω να φανώ προκλητική ή ερειστική προς κάποια κοπέλα (τονίζω πως καταθέτω προσωπική μου άποψη), δεν μπορώ να πιστέψω πως τρώγοντας το μήλο και φορώντας τη ζώνη μένεις έγκυος.... Ίσως να 'ναι συγκυρίες....

Και πιστεύω ακράδαντα πως υπάρχει εμπορευματοποίηση της θρησκείας. Όχι απόλυτα 100%, αλλά κατά 80%, υπάρχει...

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μην δινεις βαση στα ονειρα γιατι ππολα ειναι και του πονηρου.πανε κανε την προσευχη σου στην πανιγια και κλαψε για τις αμαρτιες σου και μονο.η παναγια μονο αυτο θελει.

 

:shock::shock::shock::shock::shock::shock: τι θέλει να πει ο ποιητής? :confused::confused::confused:

glitterfy114605T710D30.gif
Link to comment
Share on other sites

Η Παναγία η Μαλεβή είναι πολύ θαυματουργή. Προσπαθούσε και μια φίλη μου χρόνια να μείνει έγκυος και μόλις επισκέφθηκε το Μοναστήρι και φόρεσε την διαβασμένη ζώνη στην κοιλιά της έμεινε τον επόμενο μήνα.

 

vasiliki83 νομίζω καλό θα ήταν να πάς στο Μοναστήρι. Σου εύχομαι η Παναγία να σου χαρίσει σύντομα ένα γερό παιδάκι.

 

Δεν ξέρω κορίτσια εγώ προσωπικά πιστεύω πολύ. Και εγώ προσπαθούσα 9-10 μήνες να μείνω έγκυος και μόλις έφαγα το μήλο και έβαλα στην κοιλιά μου την ζώνη της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντως (είναι η Προστατιδά μου) έμεινα έγκυος τον επόμενο μήνα!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω στη θρησκεία μας! Δεν είμαι άθεη...

Χωρίς να θέλω να φανώ προκλητική ή ερειστική προς κάποια κοπέλα (τονίζω πως καταθέτω προσωπική μου άποψη), δεν μπορώ να πιστέψω πως τρώγοντας το μήλο και φορώντας τη ζώνη μένεις έγκυος.... Ίσως να 'ναι συγκυρίες....

Και πιστεύω ακράδαντα πως υπάρχει εμπορευματοποίηση της θρησκείας. Όχι απόλυτα 100%, αλλά κατά 80%, υπάρχει...

 

οπως έγραψα δεν σε κρινω...ουτε θέλω να πω κάτι άσχημο...αυτό είναι προσωπικο θέμα του καθενός......απλά με αφορμή το κείμενο σου ήθελα να εξηγεισω....πως κάθε μοναστήρι πήρε το όνομα του απο το μέρος που εμφανίστηκε η παναγία....αυτό....μόνο....

επίσης εμπορευματοποιηση μπορει να υπάρχει στην εκκλησια στην πόλη σου στο χωριο στην συνοικία....που σου λέει η λαμπάδα έχει ταρίφα 3 ευρώ ενω την αγοραζουν ουτε 50 λεπτα....εκει ναι....στα μοναστήρια δεν πιστευω ότι ισχυει και να σου πώ γιατι....οι μοναχοί και οι μοναχές δεν έχουν πόρους...τι κάνουν λοιπόν....φτιάχνουν εικονες, κομποσχήνια,σε άλλα πουλάνε οικοσιτα κρεατα τυρια πουλερικά και όλα αυτά τα κάνουν για να μπορουν να πληρώνουν το ρευμα τους το φαγητο τους το νερο....όλα τα βασικά ειδη ανάγκης....μιλάω για τους μοναχους που είναι ασκητες...γιατι υπάρχουν και οι μοναχοί που ειναι και παπάδες κοινως και νομίζω αυτοί έχουν και ένα ειδους μισθό όχι όμως όπως ο κοινός παπάς....κάτι λιγότερο αν θυμάμαι καλά....εκεί που έγραψα στη θεσ/κη οι μοναχοι έφτιαξαν μόνοι τους το μονασήρι πουλώντας τα αγνα προιόντα....οι ίδιοι έχτιζαν και μόνο από δωρεές ανθρώπων αγόραζαν υλικά ακριβά για την μονή τους....

σίγουρα υπάρχει και το καλό και το κακό

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock::shock::shock: τι θέλει να πει ο ποιητής? :confused::confused::confused:

 

θέλει να πει ότι το κακό....πως να το πω...ο σατανάς μπορεί να πάρει και την μορφή αγίου στο όνειρο μας και να μας εξαπατήσει....αυτό θέλει να πει.....σε πολλούς ανθρώπου εμφανίζεται στο όνειρο....αλλά μερικές φορές είναι το υποσυνειδητο.....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

οπως έγραψα δεν σε κρινω...ουτε θέλω να πω κάτι άσχημο...αυτό είναι προσωπικο θέμα του καθενός......απλά με αφορμή το κείμενο σου ήθελα να εξηγεισω....πως κάθε μοναστήρι πήρε το όνομα του απο το μέρος που εμφανίστηκε η παναγία....αυτό....μόνο....

επίσης εμπορευματοποιηση μπορει να υπάρχει στην εκκλησια στην πόλη σου στο χωριο στην συνοικία....που σου λέει η λαμπάδα έχει ταρίφα 3 ευρώ ενω την αγοραζουν ουτε 50 λεπτα....εκει ναι....στα μοναστήρια δεν πιστευω ότι ισχυει και να σου πώ γιατι....οι μοναχοί και οι μοναχές δεν έχουν πόρους...τι κάνουν λοιπόν....φτιάχνουν εικονες, κομποσχήνια,σε άλλα πουλάνε οικοσιτα κρεατα τυρια πουλερικά και όλα αυτά τα κάνουν για να μπορουν να πληρώνουν το ρευμα τους το φαγητο τους το νερο....όλα τα βασικά ειδη ανάγκης....μιλάω για τους μοναχους που είναι ασκητες...γιατι υπάρχουν και οι μοναχοί που ειναι και παπάδες κοινως και νομίζω αυτοί έχουν και ένα ειδους μισθό όχι όμως όπως ο κοινός παπάς....κάτι λιγότερο αν θυμάμαι καλά....εκεί που έγραψα στη θεσ/κη οι μοναχοι έφτιαξαν μόνοι τους το μονασήρι πουλώντας τα αγνα προιόντα....οι ίδιοι έχτιζαν και μόνο από δωρεές ανθρώπων αγόραζαν υλικά ακριβά για την μονή τους....

σίγουρα υπάρχει και το καλό και το κακό

Fenaki, δε ''στη λέω''. Είναι και παρεξηγήσιμος, ο γραπτός λόγος τη τύχη μου..... Σχόλιο κάνω σε όσα είπες κι εσύ.

Δυστυχώς, έχω γίνει καχύποπτη με τη θρησκεία, τους παπάδες, τις εκκλησίες κλπ.. Με 'χουν κάνει οι καταστάσεις δηλαδή, έτσι....:(

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει παρεξήγηση γι αυτο και εγω τα εξηγεισα;);)

και εγω έτσι ήμουν ο παλιος μου πνευματικος εκει που αναφερω στο μοναστηρι...ο οποιος ήταν γιατρος...δεν έχω γνωρίσει πιο ήρεμο και καλοσινατο άνθρωπο αυτός με την μόρφωση του και τα σαφη επιχειρηματα του με έκαναν να αλλάξω άποψη.....για αυτό και δεν πάω στην εκκλησία όπως ειπα αλλά όπως μου είπε....πρεπει να πηγαινω για να λαμβάνω τη χάρη του θεού...και όχι μόνο όταν φοβόμαστε να παρακαλαμε με κλάματα και τέτοια...

έτσι βρήκα τη χρυσή τομή....πάω κάθε σάββατο με την μικρή....γιατι ακριβώς απο πίσω ειναι η παιδική χαρά....οπότε το συνδιάζω...και το παιδί μου μαθαίνει και εγω κάνω την προσευχη μου με ησυχία....και δεν με ενοχλεί κανείς....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

θέλει να πει ότι το κακό....πως να το πω...ο σατανάς μπορεί να πάρει και την μορφή αγίου στο όνειρο μας και να μας εξαπατήσει....αυτό θέλει να πει.....σε πολλούς ανθρώπου εμφανίζεται στο όνειρο....αλλά μερικές φορές είναι το υποσυνειδητο.....

 

 

Mε συγχωρείς,αλλά χωρίς να θέλω να φανώ ούτε απόλυτη,ούτε τπτ άλλο,δεν ξέρω κατά πόσο πιστεύω είτε σε θεούς είτε σε δαίμονες......τουλάχιστον μέχρι στιγμής η ζωή μου έχει μάθει να πιστεύω μόνο σε εμένα.

glitterfy114605T710D30.gif
Link to comment
Share on other sites

Tο θέμα της πίστης είναι πολύ μεγάλο για να αναλυθεί....και σίγουρα δεν είναι εδώ ο σωστός τόπος....:roll:....ο καθένας έχει τα δικά του πιστέυω....και κανείς δε μπορεί να τα αμφισβητήσει...:roll:...βοηθάνε και οι συγκυρίες της ζωής που σε σπρώχνουν προς τη μια ή την άλλη κατεύθυνση....:roll:.

Προσωπικά πιστεύω....και έχω ανάγκη να πιστεύω....:roll:.

Δε ξέρω όμως αν πιστεύω αρκετά.......:roll:....και σίγουρα φταίει η εποχή μας..:roll:. Κάνω όσα μπορώ απο τη μεριά μου, σίγουρα δεν είναι αρκετά, αλλά αυτό που έχει μεγαλύτερη σημασία για'μένα είναι να είμαι καλός άνθρωπος με όλους και ειδικά με τους εχθρούς μου....:roll:...δύσκολο....αλλά το προσπαθώ....:roll:.....μ'ενδιαφέρει να μη κάνω ότι δε θέλω να μου κάνουν!!:roll:

Αυτά είναι απλώς η άποψη μου....ο καθένας έχει τις δικές του...:roll:.

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω, παλι, πιστευω πως ολα αυτα (μηλα,ζωνες και δε ξερω κι εγω τι αλλο θα σοφιστουνε) ειναι προσβλητικα προς τα ζευγαρια με υπογονιμοτητα, ειναι ακρως παραπλανητικα και γενικως....προσβαλλουν την κοινη λογικη....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...