Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λοιμωξη απο επιπεφυκιτιδα


Athena

Recommended Posts

Λοιπον,γυρω στις 10 Αυγουστου αρχισε να κοκκινιζει το ματακι της Μελινας χωρις η ιδια να εχει καποια συμπτωματα οπως φαγουρα,τσιμπλες,δακρυα κλπ.Σκεφτηκαμε λοιπον οτι θα ειναι απο την θαλλασσα.τις βαζαμε λοιπον φυσιολογικα δακρυα.Μεχρι τις 20 Αυγουστου που γυρισαμε δεν ειχε αλλαξει τιποτα,το ματι παρεμενε κοκκινο.Της εβαλα λοιπον tobrex αλλα και παλι χωρις αποτελεσμα.Την πηγα λοιπον στο παιδων Αγ.Σοφια οπου μου ειπαν οτι ειναι αλλεργια απο τον ηλιο και τη θαλασσα και μου εγραψε κορτιζονουχο κολλυριο το οποιο τελικα της το εδωσα(κανει ομοιοπαθητικη)επειδη ηταν πολλες ημερες ηδη.Και παλι λοιπον χωρις αποτελεσμα.Πηγαμε την επομενη εβδομαδα στο Αγλαια Κυριακου σε καθηγητη οφθαλμιατρο οπου μας ειπε οτι ειναι αλλεργικη επιπεφυκιτιδα και θελει περισσοτερες μερες με κολλυριο(το ιδιο) συν αλοιφη με κορτιζονη.Αντε λοιπον και τα βαλαμε αυτα και τιποτα!Το σαββατοκυριακο λοιπον τι να δω;ξυπνησε και μου λεει ποναει το καρουμπαλο!ποιο καρουμπαλο της λεω;χτυπησες;οχι μου λεει.Κοιταω και βλεπω εναν αδενα να εχει πεταχτει προς τα εξω, ο αδενας που βρισκεται διπλα στο αυτι και της τραβαγε και το μαγουλο.τεραστιο!Την πηγα στην παιδιατρο που επεστρεψε απο διακοπες και τελικα ειχε παρει καποιο μικροβιο που εξελιχθηκε σε λοιμωξη.Εχει και πυρετο και πρηστηκαν και οι λεμφαδενες της.Τωρα θα παρει αντιβιωση για 10 μερες.Την αντιβιωση εχθες και σημερα την κανει εμετο,δεν της αρεσει καθολου,ειναι η AUGMENTINE.Πως αλλιως να της την δωσω;;;αρχιζει και σχολειο την Πεμπτη πως θα παει;ελπιζω να ειναι καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα !!!

μόλις σήμερα είδα το ποστ σου..

σας εύχομαι περαστικά...

 

όσο αφορά την αντιβίωση επειδή είναι λίγο πηχτή η augmentin Μπορείς να την αραιώνεις με νεράκι ΠΡΟΣΟΧΗ οχι στο μπουκάλι αλλά στο κουτάλι ή στην σύριγγα....

 

μου το είχε πει ο παιδίατρος γιατί και εμείς είχαμε παρόμοιο θέμα

 

και πάλι περαστικά σας

Link to comment
Share on other sites

περαστικά σας-ελπιζω σημερα να είναι καλυτερα. Δεν ξέρω τρόπο άλλο να πάρει την αντιβίωση,μόνο με πολλή συζήτηση,αφου ειναι μεγαλη και καταλαβαίνει...δύσκολο είνια,το έχω περάσει.

 

 

 

(το δεύτερο μήνυμά σου ήταν ειρωνικό?? :? δε βλεπω τον λόγο)

Link to comment
Share on other sites

η κουμπαρα μου που εχει προβλημα με τον γιο της, κ δεν πινει καθολου φαρμακα του το βαζει μεσα σε ποτηρι με νερο κ ζαχαρη, του κλεινει την μυτη με την θεληση του παιδιου εννοειται , κ ετσι καταφερνει να παρει το φαρμακο του.Δοκιμασε το ισως πιασει κ σε εσενα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η κουμπαρα μου που εχει προβλημα με τον γιο της, κ δεν πινει καθολου φαρμακα του το βαζει μεσα σε ποτηρι με νερο κ ζαχαρη, του κλεινει την μυτη με την θεληση του παιδιου εννοειται , κ ετσι καταφερνει να παρει το φαρμακο του.Δοκιμασε το ισως πιασει κ σε εσενα
αυτο το εκανε σημερα απο μονη της...φαντασου.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ , ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ? ΠΗΓΑΤΕ ΣΧΟΛΕΙΟ?

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ !!!

Προσέχω το περιβάλλον που τους ανήκει !!!!!

ΧΡΥΣΟΥΛΑ 1/3/2002 * ΓΙΩΡΓΟΣ 8/11/2003

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ , ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ? ΠΗΓΑΤΕ ΣΧΟΛΕΙΟ?

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ !!!

Τα ιδια με ματι και αδενες αλλα πυρετο δεν εχει,οποτε πηγε σημερα.συνεχιζουμε την αντιβιωση για προληπτικους λογους,ξαναμιλησα με οφθαλμιατρο και θα τελειωσει μολις κανει τον κυκλο του...απο 1 εβδομαδα εως 1 μηνα...
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...