Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λοίμωξη..(βλάπτει η αντιβίωση?)


Recommended Posts

Την περασμένη Παρασκευή (19/10) πήγα για κάτι εξετάσεις ρουτίνας (γενική αίματος- υπέρηχο) και μου βρήκαν οτί είχα κάποια λοίμωξη και είχε επηρρεαστεί το μωρό, το οποίο είχε χάσει αμνιακά υγρά και ήταν οριακά.Αποτέλεσμα ήταν να μπώ άρον άρον στο ιασώ για παρακολούθηση. Μου βάλαν κατευθείαν ορό και ξεκίνησα ενδοφλέβια αντιβίωση... 5 μέρες μετά βγήκα με δικιά μου ευθύνη μια και το αμνιακό είχε αυξηθεί στα κατώτερα φυσιολογικά και τώρα (πάντα με αντιβίωση) όλα δείχνουν καλά... Τώρα ξάπλα, πολύ προσοχή και συνέχεια εξετάσεις αλλά χαλάλι. Μόνο που δε με αφήνουν να σηκώνω αγκαλιά την κόρη μου και στεναχωριέμαι γιατί βλέπω πως με κοιτάει και πόσο κλαίει με τη μαμά μου (που τη λατερεύει).... :(:(:(:(:(:(:cry::cry::cry:

Και μια και θα συνεχίσω με αντιβίωση καμιά βδομάδα ακόμα, αναρρωτιέμαι.... πόσο επιβαρυντικό μπορεί να είναι αυτό για το μωρό;

Είχε καμιά ανάλογη εμπειρία; Τί να κάνω με τη Ναταλία;; Είναι και πολύ μικρή δεν μπορώ να της εξηγήσω με λέξεις οτί την αγαπάω και δεν φταίει αυτή που είμαι έτσι.....

Μαμά της Ναταλίας και της Λυδίας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καταρχήν σου εύχομαι περαστικά και όλα να πάνε καλά από δω και πέρα, αντιβίωση είχα πάρει και εγώ για 15 μέρες λόγο σκωληκοειδίτιδα, το μωρό δεν είχε πάθει απολύτως τίποτα. Οσο για τη μικρή δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα και καλά θα κάνεις να προσέχεις όσο περισσότερο μπορείς, θα μπορούσες όμως να είσαι ξαπλωμένη και να καθίσει δίπλα σου και να την πάρεις έτσι αγκαλίτσα, καταλαβαίνω ότι είναι πάρα πολύ δύσκολα τα πράγματα, όμως κάνε υπομονή για το καλό όλων σας.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα δύσκολο αλλά απο την άλλη δεν έχεις επιλογές..μπορεί να μην γίνεται να την πάιρνεις αγκαλιά, έχε την όμως κοντά σου και δείχνε της πόσο την αγαπάς και ότι η μαμά απλά είναι άρρωστη και δεν μπορεί να κάνει πολλά πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

Ελένη μου μην σε απασχολεί η αντιβίωση.Η λήψη της έχει περισσότερα πλεονεκτηματα για το μωρό σου απ'ότι η έλειψη της.

Εμένα να φανταστείς ότι η πρώτη μου εγκυμοσύνη παλλινδρομησε εξαιτίας μικροβίου που πηρα και δεν το ανακαλυψαν στις εξετασεις νωρις!

Οσο για την κουλκίτσα σου συμφωνω με την Κelly μας.

Ολα θα πανε καλα...... :D

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

O γιατρός σίγουρα ξέρει τί κανει. Αφου κρίνει πως χρειάζεται αντιβίωση ετσι θα είναι. Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά. Περαστικά και από μένα!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες και όλους για τη συμπαράσταση.... Με είχε πάρει απο κάτω αλλά όσο περνάνε οι μέρες συνηθίζουμε όλοι στη νέα κατάσταση. Αν μη τί άλλο είναι καλή δικαιολογία για λούφα!!! :wink::wink: Η μαμά μου να είναι καλά!

Μαμά της Ναταλίας και της Λυδίας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...