Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΙΔΑΤΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ??


Recommended Posts

Καλημέρα και καλή χρονιά!! Για πείτε μου τις εμπειρίες σας σε σχέση με το αν είδατε το φύλο του μωρού στην διαφάνεια!! Εμένα δεν καθόταν σε μια ήσυχη θέση για να μπορέσει ο γιατρός να το δει και έτσι μου είπαν οτι θα το δω το Φεβρουάριο που θα είμαι 5 μηνών... Και έχουμε αγωνία!! Όχι οτι έχουμε κάποια προτίμηση, να είναι γερό μας νοιάζει αλλά η περιέργεια υπάρχει.... :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ιωάννα μου εγώ που έχω δίδυμα, στην αυχενική μου είπαν το ένα αγόρι και το άλλο ίσως αγόρι... Το δεύτερο όχι με σιγουριά.... Και εμείς έχουμε μια κάποια περιέργεια αλλά για πιο σίγουρα στη β επιπέδου... Υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

εμεις το ειχαμε δει στην αυχενικη διαφανεια πεντακαθαρα. κ να μην θελαμε να το ξερουμε φαινοταν το πουλακι του ξεκαθαρα! βεβαια ηταν φανταστικη η αναλυση κ η εικονα στην κ ΣΟΥΚΑ που την ειχαμε κανει. παιζει νομιζω κ αυτο ρολο γιατι την β. επιπεδου που την καναμε στο Αττικο καμμια σχεση δεν φαινοταν τιποτα τοσο καθαρα. κ μετα ντοπλερ ξανα στην κ Σ. επισης αψογη εικονα κ δουλεια.

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Στην αυχενική μας είπαν ότι μάλλον είναι αγοράκι. Τελικά ήταν κοριτσάκι. Τόσο νωρίς είναι πολύ πιθανό να κάνουν λάθος. Θα έλεγα να μην βιαστείς να πάρεις προίκα, καλύτερα μετά τη γέννα αλλιώς ουδέτερα χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Αναλογως...Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη που ρωτησα το γιατρο αν βλεπει το φυλο μου απαντησε....καλα εσυ δεν το βλεπεις?Βγαζει ματι οτι ειναι αγορι!!Ειχε πολυ πλακα ο γιατρος.Τελικα ηταν αγορακι ευτυχως γιατι ολα ειχαν γινει γαλαζια(ειναι και το αγαπημενο μου χρωμα).

Biggp3.png

 

 

l2Czp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις στην αυχενικη διαφανεια μας ειχε πει ο γιατρος οτι ειναι πολυ μικρουλι για να το δουμε ακομα,και τον ενοχλησαμε μαλλον τον πιτσιρικα γιατι καποια στιγμη πας γυρισε και το πισινο του!!!!το φυλο το ειδαμε οταν ηταν 4,5-5 μηνων αλλα το ειδαμε πεντακαθαρα,ναι και το πουλακι του μου λεει ο γιατρος!!και να φανταστειτε οτι ημουν τοσο σιγουρη οτι ηταν κοριτσι που οταν μου ειπε οτι ηταν αγορι τελικα εμεινα καγκελο,μετα βεβαια χαρηκα τοσο πολυ που δε λεγεται!δε θα το αλλαζα το σκατουλι μου με τιποτα!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη εγκυμοσύνη το είχαμε δει πεντακάθαρα. Ήταν αγοράκι!!!

Τώρα στη δεύτερη μας είπαν ότι μάλλον είναι κοριτσάκι, αλλά να περιμένουμε λίγο ακόμη μη βρεθούμε προ εκπλήξεων!! :)

Ό,τι και να 'ναι... με το καλό! :D

6Oeqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο πρωτο μου ειχε πει 80% κοριτσι...αλλα βγηκε αντρακι!Τωρα με σχετικη σιγουρια μου ειπε αγορι...ολοι ειδαμε κατι να εξεχει!σημερα ελπιζω να το δουμε στα σιγουρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μη βιάζεστε να βάψετε δωμάτιο. Καλύτερα να περιμένετε για σίγουρα τη Β΄επιπεδου. Λοιπόν σε εμάς στο πρώτο μας είχαν πει μάλλον αγόρι και ήταν αγορι. Στο δεύτερο μας είπαν πάλι μάλλον αγόρι αλλά μας την έσκασε και στη β΄επιπέδου μας βγήκε κοριτσάκι (Κάτι μπλε που είχα αγοράσει για το καλό αφού είχα ήδη ρούχα για αγοράκι ευτυχώς τα είχα ακόμα με τα καρτελάκια και πήγα και τα άλλαξα).

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στην αυχενική διαφάνεια πέφτουν μέσα όσον αφορά το φύλο με επιτυχία μόνο 60%, οπότε για σιγουριά περιμένετε την β' επιπέδου. Στο πρώτο μου κοριτσάκι ο γιατρός στην αυχενική μου είχε πει κορίτσι και πράγματι έτσι ήταν. Στο δεύτερο κοριτσάκι η γιατρός που έκανε την αυχενική μου είχε πει αγόρι με 80% πιθανότητες (τόση σιγουριά πια...)!!!! Στο τρίτο είπα στο γιατρό που μου έκανε την αυχενική να μη μου πει για να μην πέσουμε πάλι έξω, αλλά εγώ βλέποντας το έμβρυο στο μόνιτορ είπα από μόνη μου ότι μου μοιάζει με αγόρι και ο γιατρός μου που ήταν παρόν στον υπέρηχο συμφώνησε αλλά μου είπε ότι δεν είναι και πολύ σίγουρο σε αυτό το στάδιο..Και έπεσα μέσα (εγώ) τελικά, γιατί έκανα γιο!

Οι 3 λατρείες μου:

12,5 χρονών

10 χρονών

3 χρονών

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτη τη φορα το ειχε δει σωστα ο γιατρος...παμε για αγορακι!

Ιωαννα η β επιπεδου νομιζω γινεται μεταξυ 21ης και 24ης αλλα ισως δεις και νωριτερα στον απλο υπερηχο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 χρόνια μετά...

καλησπερα σας!!μια ερωτηση σας εχω..στην αυχενικη δεν ειδαμε τιποτα(πουλι εννοω)...μα καλα δεν εχει σχηματιστει ακομα τιποτα;;;στα αλλα μου αγορια ειχαμε δει κατι να υπεριπταται!!!

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!!μια ερωτηση σας εχω..στην αυχενικη δεν ειδαμε τιποτα(πουλι εννοω)...μα καλα δεν εχει σχηματιστει ακομα τιποτα;;;στα αλλα μου αγορια ειχαμε δει κατι να υπεριπταται!!!

 

Φυσικα κι εχουν σχηματιστει τα γεννητικα οργανα....ισως δεν ειχε καλη θεση....ισως δεν εχει κατι να εξεχει, αυτο το σκεφτηκες χαχα;;;καλα εκανε ο γιατρος και δεν ειπε κατι, στην αυχενικη τους νοιαζουν αλλα.κι εγω στον τεταρτο 17η εβδομαδα ειδαμε το φυλο, στην αυχενικη ουτε μου ειπε ουτε ρωτησα! Ηταν καλη η αυχενικη;

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίζει μεγάλο ρόλο ο υπέρηχος, εκτός από τη θέση του μωρού.

Στο ιατρείο του γυναικολόγου μου όταν έκανα αυχενική δεν είδε κάτι,

έκανα δεύτερη αυχενική σε ειδικό στην εμβρυομητρική(που έχει σούπερ ντούπερ μηχάνημα) και το είδαμε πεντακάθαρα.

Ακόμη και στη 17η εβδομάδα ο γυναικολόγος μου δε μπορούσε να διακρίνει το φύλο.

Link to comment
Share on other sites

μαρουσκακι η αυχενικη βγηκε 1.9 αλλα η συνδυασμενη αιματολογικη θα βγει την αλλη δευτερα...και για να μη σκεφτομαι αυτο κ γεμιζω αγχος ασχολουμαι με το φυλο να κανουμε κ λιγο χαβαλε.κ ενω εχω προαισθημα για αγορι παλι πολυ μπερδευτηκα πκυ δεν ειδαν κατι...γιατι με το ιδιο μηχανημα ειχαν δει

ολο το αντρικο σετ στα αλλα 2 τουλαχιστον αγορακια μου.δεν καταλαβαινω.ουτε κατι για κοριτσακι ειπαν.ετσι προεκυψε κ η απορια μου περι σχηματισμου γεν.οργανων....

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...