Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κόψιμο νυχιών


Recommended Posts

τελευταία η μικρή μου δεν κάθεται καθόλου να της κόψω τα νυχάκια της με το ψαλιδάκι. Λέτε με το νυχοκόπτη να είναι καλύτερα; αλλά τον φοβάμαι.... καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ την απασχολώ με κάτι τηλεόραση, στην βεράντα να βλέπει τα αυτοκίνητα ο,τιδήποτε.Μερικές φορές το κάνουμε σε δόσεις, 2 νυχάκια τώρα 5 μετα...... Βεβαια εάν κοιμάται βαριά μπορείς να της τα κόβεις στον ύπνο, όπως μας είχαν πει οι μαίες στο μαιευτήριο.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

τελευταία η μικρή μου δεν κάθεται καθόλου να της κόψω τα νυχάκια της με το ψαλιδάκι. Λέτε με το νυχοκόπτη να είναι καλύτερα; αλλά τον φοβάμαι.... καμιά ιδέα;

 

Με τον νυχοκοπτη δεν επιχειρησα καμια φορα να της κοψω τα νυχακια,οποτε δεν γνωριζω να σου απαντησω,αλλα με την μεθοδο του

¨υπνου¨:wink:οπως λεει και η κοπελα πιο πανω,αρχισα να την εφαρμοζω κι εγω οταν η μικρη μου περιπου στην ηλικια που ειναι τωρα κι η δικια σου,μου εκανε ναζακια κι ηταν αδυνατον να της τα κοψω.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στον ύπνο. Αλλιώς αρχιζει τις φωνές και δεν υπάρχει λογος..

Ειμαι και πιο σιγουρη ότι δεν θα κοψω και τιποτα κατά λαθος αν δεν χτυπιέται στην αγκαλιά μου

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][img]http://global.thebump.com/tickers/ttc0e67.aspx[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απο τα χερακια με αφηνει μαλιστα καθεται και αυτη και χαζευει που της τα κοβω, αλλα με τα ποδια εχουμε προβλημα.δεν καθεται με τιποτα.τα λυγιζει τα τεντωνει και τελικα τα μισα κοβουμε καθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

καλησπερα.εγω οταν ηταν μικροτερος του τα εκοβα στον υπνο του,τωρα εδω και 3-4 μηνες τα κοβουμε αγκαλιτσα και του αρεσει!!!!!!μενει ακίνητος και δεν κανει κιχ!!!!!!με κοιταζει και χαμογελαει.........κι οταν τελειωσουμε,θελει παλι!!!!!!!

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπερα.εγω οταν ηταν μικροτερος του τα εκοβα στον υπνο του,τωρα εδω και 3-4 μηνες τα κοβουμε αγκαλιτσα και του αρεσει!!!!!!μενει ακίνητος και δεν κανει κιχ!!!!!!με κοιταζει και χαμογελαει.........κι οταν τελειωσουμε,θελει παλι!!!!!!!

 

η μπεμπουλα μου ειναι δυομιση μηνων (προωρη) και τωρα λεω να αρχισω να τησ κοβω τα νυχια αλλα ειναι πολυ ανησυχη ακομα και στον υπνο και φοβαμαι. τι κανω? αν την ακινητοποιησει καποιος σπαραζει στο κλαμα...:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στον ύπνο... Αχ κορίτσια... Εμένα ξυπνάει μόλις τον ακουμπήσω...:(

μια απο τα ιδια κ ο δικος μας ουτε την κουβερτουλα δεν μπορω να ακουμπησω κ αμεσως ξυπναει, για νυχια ουτε λογος!!!!!!!!

εμεις τα κοβουμε η μαμα με το ψαλιδακι ο μπαμπας με τον νυχοκοπτη οτι βολευεται ο καθενας! βεβαια επειδη ο αντρας μου του τα κοβει πιο γρηγορα κ αποτελεσματικα το κοψιμο των νυχιων το εχει χρεωθει τελικα ο μπαμπας!:lol:

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπεμπούλα μου είναι σχεδόν 3 μηνών.

Της κόβω τα νύχια την ώρα που τη θηλάζω και είναι σχετικά ήρεμη, ξεγελιέται κάπως έτσι.

ετσι και εμεις.στο μανικιουρ καθεται ανετα.σαν να της αρεσει θα ελεγα.στο πεντικιουρ εχουμε θεμα,γιατι γαργαλιεται.....:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:...
0GFrp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

αχ τι θα κανω με αυτα τα νυχια!!!δεν καθεται καθολου η δικια μου!!!στον υπνο προσπαθησα χθες αλλα ουτε εκει καθοτανε!!!!!οσο γιοα τον ξυπνιο???μας ακουει ολο το τετραγωνο !!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις μια απο τα ιδια...ποτε δε του αρεσε τ κοψιμο νυχιων και τωρα που μεγαλωσε δεν καθεται με τπτ...ενα νυχι τη μερα κοβουμε.Κι αυτα τα ατιμα μεγαλωνουν πολυ γρηγορ...ουτε λιπασμα να τους εβαζα.Μας εχει καταγρατζουνισει.

 

Στον υπνο δεν παιζει να του τα κοψω...ξυπναει με το παραμικρο.

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς μια από τα ίδια...Μέχρι την ηλικία των 7-8 μηνών καθόταν στην αγκαλιά μου και χάζευε καθώς της τα έκοβα. Τους τελευταίους 3 μήνες όμως κάνουμε μια βδομάδα μέχρι να τα κόψουμε όλα! Μέχρι να τελειώσουμε, αυτά έχουν ξαναμεγαλώσει και πρέπει να αρχίσουμε πάααλι από την αρχή, δαχτυλάκι δαχτυλάκι.

Link to comment
Share on other sites

με βολεψε πιο πολυ το πενσακι για τα πετσακια που εχουμε εμεις οι γυναικες για το μανικιουρ κ τους τα κοβω γρηγορα.

 

με ψαλιδακι? αδυνατο να τα καταφερω. ολη την ωρα τραμπαλα κανουν!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δε μπορω με ψαλιδακι, με νυχοκοπτη για μωρα τους τα κοβω. με τη μικρη ομως εχουμε προβλημα, απο την αρχη δν της αρεσε το κοψιμο των νυχιως και της τα εκοβα στον υπνο. απο τους 7-8 μηνες και μετα αρχισε να ξυπναει και να μη με αφηνει. με τα πολλα την καταφερα και πλεον τα χερακια τα κανουμε χωρις γκρινια, θα ελεγα οτι της αρεσει κιολας. για τα ποδαρακια ουτε λογος, κλαιει και μας χτυπαει, μεχρι πριν κλεισει τα δυο καπως την καταφερνα, τωρα με τιποτα, ενα νυχι τη φορα κι αυτο μας ακουει ολο το χωριο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...