Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΗ ΓΛΟΥΤΕΝΗ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΓΙΟ ΔΥΟ ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 10 ΚΙΛΑ ΜΟΝΟ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΕΝΩΣΕΙΣ 3 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΗ ΓΛΟΥΤΕΝΗ . :roll: ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου καλη μου. κι εμενα η κορη μου ειναι 10500 εδω και 5 μηνες. η αληθεια ειναι οτι η παιδιατρος δεν μου αναφερε κατι τετοιο. πως το συμπερανες? πες μου αν μαθεις κατι να το ψαξω κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΤΡΩΕΙ, ΟΧΙ ΤΡΕΛΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ, ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 ΜΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΥΔΑΡΕΙΣ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΟΥΤΕ ΕΧΕΙ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

καλα και εμενα η κορη μου κανει συνηθως 2-3 φορες την ημερα....και καμια φορα υδραρεις οπως λες....αν ηταν αλλεργια λογικα θα σου εδειχνε και κανενα αλλο σημαδι....κοκκινιλες,εμετους,αρνηση συγκεκριμμενου φαγητου..αυτα που λες δεν δειχνουν ντε και καλα οτι μπορει να εχει εκει αλλεργια...εχεις καμια αλλη ενδειξη?

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΕΝΩΣΕΙΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΕΡΓΙΑ. ΕΞΑΛΛΟΥ ΑΥΤΗ Η ΜΗ ΑΝΟΧΗ ΣΤΑ ΣΙΤΗΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΑΝΤΙΛΗΠΤΗ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΠΤΩΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΤΡΟΦΙΚΕΣ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ. ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ Η ΜΗ ΑΝΟΧΗ ΣΤΗ ΓΛΟΥΤΕΝΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ. ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΗΛΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ 10 ΚΙΛΑ(ΥΨΟΣ 87 ΠΟΝΤΟΥΣ ). ΚΥΡΙΑ ΥASEMI Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΤΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΧΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΕΝΩΣΕΙΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΕΡΓΙΑ. ΕΞΑΛΛΟΥ ΑΥΤΗ Η ΜΗ ΑΝΟΧΗ ΣΤΑ ΣΙΤΗΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΑΝΤΙΛΗΠΤΗ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΠΤΩΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΤΡΟΦΙΚΕΣ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ. ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ Η ΜΗ ΑΝΟΧΗ ΣΤΗ ΓΛΟΥΤΕΝΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ. ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΗΛΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ 10 ΚΙΛΑ(ΥΨΟΣ 87 ΠΟΝΤΟΥΣ ). ΚΥΡΙΑ ΥASEMI Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΤΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΧΕΙ?

 

καλα βρε αταλαντη αυτο το κυρια με πεθανε τωρα!!!! :lol::lol::lol:

 

ειναι 21 μηνων και ζυγιζει 12 κιλα και ειναι οσο ο δικος σου στο υψος....τωρα οσο αφορα το βαρος (10 κιλα ) ο/η παιδιατρος τι λεει???βασικα αν ειχει προβλημα στη γλουτενη θα σου το εδειχνε απο τις βρεφικες κρεμες που εχουν γλουτενη μεσα οι περισσοτερες...

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΥΡΙΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟΝΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ! ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΟ! Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΑΝΥΣΥΧΕΙ . ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ 1 ΣΕΛΙΔΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΥΡΙΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟΝΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ! ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΟ! Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΑΝΥΣΥΧΕΙ . ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ 1 ΣΕΛΙΔΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ.

 

ναι μπορει να ειναι απλα καμια κρυφη ουρολοιμωξη πχ.....ή απλα το παιδι αν κινειτε συνεχεια να καιει...εμενα ητανε στασιμηκανα 4μηνο΄...τωρα μετα τις γιορτες αρχισε να παιρνει παλι

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια και ο δικός μου στην ίδια κατηγορία είναι, έχει δύο κενώσεις μέσον όρο την ημέρα χωρίς να τρώει μεγάλες ποσότητες, είναι 26 μηνών 10500 και ύψος μόλις 85εκ.

κάναμε εξέταση για δυσανεξία στη γλουτένη προληπτικά αλλά δεν είχε

δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείτε

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΗΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ¨? ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΤΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΤΕ ΓΑΛΑ ΜΗΠΩΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ? ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΑΛΜΙΡΟΝ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΜΗΠΩΣ ΔΕ ΤΟ ΠΙΝΕΙ....
Link to comment
Share on other sites

ΑΤΑΛΑΝΤΗ

τις εξετάσεις τις έκανα μαζί με ένα σύνολο άλλων εξετάσεων στο ΙΑΣΩ

όσο για το γάλα στην δικής μας περίπτωση δεν έπαιξε κανένα ρόλο άλλαξα κατά καιρούς διάφορα αλλά δεν έγινε τίποτα

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...