Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όταν ήμουν μικρή/ός


Recommended Posts

Είστε έτοιμοι για μια αναδρομή στο παρελθόν;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Ας ξεκινήσω!

 

Όταν ήμουν μικρή, νόμιζα ότι οι ηθοποιοί βρίσκονται ΜΕΣΑ στο κουτί της τηλεόρασης!!!Περιχαρής περιμενα πώς και πώς να έρθει ο τεχνικός, όταν υπήρχε κάποια βλάβη μπάς και πετύχω κάποιον ήρωα. Κρυφοκοιτούσα μήπως πετύχω κανέναν!!! :roll::roll::lol::lol::lol::lol:

Παρόλο που δεν πέτυχα ποτέ κανέναν :lol::lol::lol::lol::lol: , πάντα διατηρούσα την ελπίδα, ότι κάποια στιγμή...κάτι θα ΄γίνει!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 120
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οταν ημουν μικρη,εβλεπα στην τηλεοραση τον αγαπημενο μου νιλς χολγκεσον.Είχαμε τοτε σομπα στο σαλονι η οποια πήρε φωτια, η μαμα μου ηταν κατω στη γιαγια να παρει κατι και εγω δεν την ενημερωσα για τη φωτια διοτι μετα δεν θα με αφηνε να συνεχισω να βλεπω την αγαπημενη μου σειρα.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι σε αυτό το ποστ εγώ μπορώ να μιλάω μόνη μου... Μπορώ να κάνω 1.000.000 δημοσιεύσεις.

 

Όσον αφορά στην παιδική σου περιέργεια έχω να προσθέσω ότι εγω πήγα λίγο παρακάτω. Μου είχαν πει και εμένα ότι μέσα στην τηλεόραση υπήρχαν κατι μικρά ανθρωπάκια οπότε μια μέρα ανίας σκαρφάλωσα πάνω στον καναπέ, ανέβηκα πανω στο τραπεζάκι της τηλεόρασης συγκεκριμενα πήγα πίσω απο την τηλεόραση και με κόντρα τον τοίχο την έσπρωξα με τα πόδια μου για να σπάσει και να ψάξω για αυτά τα περιβόητα ανθρωπάκια.

 

Τα είχα ακούσει γερά απο την μάνα μου και ο μπαμπάς μου ακόμη μου το χτυπάει.

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να αλλάξει ο τίτλος:

"Οι μλκς που νομίζαμε μικροί" :lol::lol::lol:

Εγω πάλι όποιον εβλεπα με γύψο νόμιζα οτι τον βάζουν για να μην τρεχει το αίμα :roll:

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

Ματα μου επιτρέπεται και τα κουφα των συζηγων οταν ηταν μικροί? :lol::lol: Ηταν στο δημοτικό και ειχε εντονους πόνους στην κοιλια τον πηγαν στο Νοσοκομειο και τελικα δεν ηταν σκωληκοιδιτιδα όπως νόμιζε ο παιδιατρος.Και ο κύριος κλάμα γιατι δεν θα εκανε εγχειρηση οποτε η θεια του δεν θα του εφερνε playmobil.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά, όρεξη να χετε να διαβάζετε.. :lol::lol:

Αρχίζω με ατάκα (απο τις καλύτερες μου)

 

Μαμά σελο να παω στο *κοντορεβυθούλιο να κάνω πλίτσ πλάτσ..

:lol::lol::lol:

 

*κοντορεβυθούλιο=κολυμβητήριο

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον δεν έχω καμμία ανάμνηση από όταν ήμουν μικρή, έχω πάθει γεροντική άννοια, συμπαθάτε με :lol::lol::lol:

 

Εκτός από το ότι ήμουν πάντα σοφή βεβαίως-βεβαίως...

 

ΑΑααααα αναλαμπή!!!! :idea::idea::idea:

 

Όταν ήμουν μικρή, είχα βάλει την αδερφούλα μου (μικρότερη) να βάλει μια πρόκα στην πρίζα για να δούμε το δράκο που θα πεταχτεί από μέσα!!!!!!!!!!!! Έπεσε ο αυτόματος (ρελέ) και η αδερφή μου ζεί ακόμη :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίπου 4 ετών κι έχω ερωτευτεί τρελά τον Αλέξανδρο Αντωνόπουλο (τον γνωστό ηθοποιό) όταν ακόμη εκφωνούσε τις ειδήσεις στην κρατική τηλεόραση.

Ο διάλογος με τη μητέρα μου κάθε φορά που τον έβλεπα ήταν ο ακόλουθος:

 

"Μαμά μαμά δείχνει τον γαμπρό στην τηλεόραση! Εγώ αυτόν θα τον παντρευτώ!!!"

"Μα παιδί μου αυτός όταν μεγαλώσεις θα είναι γέρος"

"ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ εγώ τον θέλω, θα με περιμένει να μεγαλώσω"

"Μα μπορεί να είναι ήδη παντρεμένος"

"ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ, θα χωρίσει και θα παντρευτεί εμένα"

"Κι αν δεν θέλει";

"Θα τον κοροϊδέψουμε και θα τον πάμε στην εκκλησία με το ζόρι, και θα τον παντρευτώ"

 

(Από μικρή είχα ένα θέμα με τους γαλανομάτηδες)...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε μου έρχεται κάτι στο μυαλό... αλλά θα σκεφτώ και θα επανέλθω..

Συνεχίστε εσείς... :lol:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa πολυ ωραιο το θεμα κοριτσια!!!!!!!!!

 

εγω οταν ήμουν μικρή .....επειδη εχω την ιδια μερα γενεθλία και γιορτη, (γκρρρ ναι ναι πέρνω ενα δωρο το χρονο) οταν λοιπον πηγαίναμε σε γιορτες αλλων παιδιών περιμενα να κοψουν και ΤΟΥΡΤΑ....αφου εγω παντα εκοβα και τουρτα, οι αλλοι γιατι δεν το έκαναν ....εεε.... χαχαχα

an1cEY00g410010MDAwMDkyZHwwMDAwNTU0ZGF8dG8gbG91a291bWFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

Οταν ημουν μικρη ηθελα να γινω ηθοποιος.............

 

Καθομουν με τις ωρες στο καθρεφτη εκανα γκριματσες και ελεγα τραγουδια και ατακες της Βουγιουκλακης :D:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω καθοτι με το φαγητο ειχα παρει διαζυγιο απο μικρη και εβλεπα πιατο και εφευγα, ενα βραδυ ειχα κοιμηθει με ενα κουκουτσι ελιας στο στομα και ενα αλλο βραδυ με ενα κομματι κρεας μασημενο... Και τα ειχα ολο το βραδυ στο μαγουλο μου καθως κοιμομουν :shock::shock:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουνα μικρή, πήγαινα δίπλα στη μαμά μου που έπλενε τα πιάτα..

Έλα να μάθεις πως πλένουμε τα πιάτα..έλεγε η μαμά...

Εγώ δεν θα πλένω πιάτα, της έλεγα...

Γιατί????

Γιατί θα παντρευτώ δικηγόρο... :D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν ήμουν μικρή πίστευα ότι ο Χριστός είναι Έλληνας :roll::roll:

 

Α κι εγω το νομιζα αυτο...

καλα, με τη θρησκεια τα ειχα κανει κουλουβαχαρτα μεσα στο μυαλουδακι μου...

 

Ενα αλλο που μου ηρθε τωρα. Οταν ημουν μικρη θυμαμαι η μαμα μου ειχε κολλημα με την Αλεξιου. Ολη μερα στο σπιτι εβαζε κασσετες της Αλεξιου και σε μια γωνια την κουζινας εκτος των αλλων φωτογραφιων (οικογενειακων εννοω) ειχε και μια δικια της... Μεχρι καποια ηλικια ημουν πεπεισμενη οτι η Αλεξιου ηταν κολλητη της μανας μου :lol:

Ασχετο αλλα στο εργαστηρι της ειχε και μια αφισα με τους Αγγελους του Τσαρλυ... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Οταν ημουν μικρη με ειχε τσαντισει τοσο πολυ ο ξαδελφος μου που δεν ερχοταν να παιξουμε κ εβλεπε τηλεοραση,ετσι σκεφτηκα να παω πισω απο την τηλεοραση, κ να του την φερω κολαρο.Ευτυχως δεν ειχε παθει τιποτα σοβαρο.

Και αλλο θεεικο που ειχα κανει ειχα παρει συρμα κ το ειχα βαλει μεσα στην πριζα για να δω ποσο βαθια ειναι :lol:

ημουν ξανθια απο μικρη :lol: ευτυχως επεσε ο ρελες κ σωθηκα διαφορετικα θα ημουν ακομη με το συρμα στην πριζα

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν μικρή πίστευα ότι ο Χριστός είναι Έλληνας :roll::roll:

 

ναι pam ξερεις τι λένε όμως:

Δούλευε στο μαγαζί του πατέρα του

-Έμενε σπίτι του μέχρι τα 33 του

-Ήταν πεπεισμένος ότι η μητέρα του ήταν παρθένα

-Η μητέρα του ήταν σίγουρη ότι ο γιος της ήταν θεός!!!

για αυτο τελικά, μήπως, πραγματικά ήταν έλληνας?? χαχα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν πάρα πολυ "καλό" παιδί... η μαμά μου έχει να το λέει. Βασικά η μητέρα μου ήθελε μεγάλη οικογένεια αλλα όταν γεννήθηκα σταμάτησε να θέλει άλλα παιδιά. Βλεπετε εγώ έπιανα για 10.

 

Όλη την μέρα έκανα σκανδαλιές και μόνο σκανδαλιές αλλα το βράδυ έπεφτα για ύπνο απο τους πρώτους. Κάποια στιγμή ήρθαν στο σπίτι μας είχαν έρθει επίσκεψη καποιοι φίλοι των γονιών μου που είχαν ένα κοριτσάκι στην ηλικία μου. Γυρνόντας εγώ απο το παιχνίδι στην γειτονια και αντικρύζοντας τους επισκέπτες σκοτείνιασα. Ήθελα να κοιμηθώ και τώρα έπρεπε να κάνω παρέα στο κοριτσάκι. Έτσι και εγώ την πήρα μέσα στον δωμάτιο μου... έβαλα της πυτζαμούλες μου... μπήκα κάτω απο τα σκεπάσματα και την έβαλα να μου μιλάει όλο το βράδυ για να νανουρίζομαι.

Οπότε καποια στιγμή έρχονται στο δωμάτιο μου οι γονείς και με βλέπουν εμένα να κοιμάμαι και το κοριτσάκι να μιλάει.

-Καλα βρε Δ@@@@α (ονόματα να μη λέμε) γιατί δεν έρχεσαι στο καθιστικό αφού η Δώρα κοιμάται.

- Δεν κοιμάται.... κάνει πως κοιμάται. Παίζουμε ένα παιχνίδι και αν σταματήσω να μιλάω θα χάσω.

 

Όντως είχα φτιάξει αυτό το παίχνίδι και είχα παίξει εγω πρώτη. Μιλούσα λοιπόν εγώ και καποια στιγμή εσκεμμένα έχασα και της είχα πει ότι δεν μπορεί να μιλήσει παραπάνω απο μένα. Όποτε το κοριτσάκι μιλούσε συνέχεια για να μη χάσει

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ήμουν πολύ "καλό" παιδάκι... είχα δε μεγάλο άχτι στον αδερφό μου κι όποτε έβρισκα ευκαιρία του την έκανα :twisted::oops:

 

Σκηνή 1: Ο μόλις 3-4 μηνών αδερφός μου βρίσκεται στο καρότσι και κλαίει. Η μητέρα μου έχει μπει στο μπάνιο, ενώ εγώ κάθομαι και παίζω σαν να μην τρέχει τίποτα. Μου φωνάζει μέσα απ' το μπάνιο η μάνα μου "βρε παιδί μου πήγαινε να κουνήσεις λίγο το μικρό να σταματήσει" κι απαντάω "ΔΕΝ ΠΑΩ, δικό σου είναι, να βγεις να το κουνήσεις εσύ, τώρα παίζω".

 

Σκηνή 2: Ο μικρός μαθαίνει ποδήλατο... Εγώ παρατηρώ περιμένοντας να πέσει για να τον κοροϊδέψω... Ξαφνικά βλέπω το αδερφάκι μου πανικόβλητο να κατεβαίνει ιλλιγιωδώς το δρόμο φωνάζοντας "Βοήθεια σώσε με σώσε με αδερφούλα μου, δε σταματάει". Εγώ η γαϊδούρα ξεράθηκα στα γέλια, ενώ ο μικρός προσγειώθηκε σε μια λακκούβα (ευτυχώς δε χτύπησε το καημένο)...

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν μικρή, είχε στην τηλεόραση μια διαφήμιση με το glade το αποσμητικό χώρου. Αυτό ήταν σαν βαζάκι και μόλις σήκωναν στη διαφήμιση το καπάκι, έβγαιναν λουλουδάκια στον χώρο.

Είχα ενθουσιαστεί με το προϊόν "κήπος"!!! :lol::lol::lol: Όταν μου΄το έφερε ο μπαμπάς μου, μετά λύπης μου διαπίστωσα .οτι δεν έβγαιναν λουλουδάκια. Με τα 1002 επιχειρήματα προσπάθησαν να με πείσουν ότι δεν είναι χαλασμένο το δικό μας αρωματικό, απλά εκεί είναι διαφήμιση!!!Μεγάλη η απογοητευση μου................. :roll::roll::roll::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Λέτε και τώρα κάποιοι που φοράνε axe να νομίζουν ότι θα τρεχουν τσούρμο οι γυναίκες από πίσω τους;;;;;;;;;;;; :lol::lol::lol::roll::roll::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

οταν ημουν μικρη εγλειφα απο επιφανειες τη σκονη. Τρελενομουν για τη γευση της βρεγμενης σκονης!!!!!!! Αηδιαστικο? Κι ομως θυμαμαι οτι εγλειφα ακομη και το αυτοκινητο μας.

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ημουν περιπου 4ετων και τοτε μεναμε στην Κορινθο.Η πισω αυλη κατεληγε στην παραλια, οπου ημουν συνεχεια και επαιζα.Μια μερα ειχαμε παει super market και ειχα παρει 2 γιαουρτια με γευση φραουλα που μου αρεσαν πολυ.Ηταν κατακαλοκαιρο.Εφαγα το ενα γιαουρτι και το αλλο πηγα και το εκρυψα στη βαρκα του μπαμπα(κατω απο τη σανιδα που καθομαστε) , για να το φαω την αλλη μερα, να μην μου το φαει κανενας αλλος στο σπιτι. :lol::lol: Την αλλη μερα με βλεπει η μανα μου με το γιαυρτι στο χερι(μα δεν υπηρχε λεει στο ψυγειο πριν που το ανοιξε) και επαθε σοκ οταν της ειπα την ιστορια.Κατεληξα στο νοσοκομειο με εναν χαζο γιατρο που ηθελε να μου δωσει καρβουνακι -ετσι το ελεγαν- για να κανω εμετο.Αλλα εγω ημουν μια χαρα.Η μανα μου τα ειχε παιξει , νομιζε πως επαθα δηλητηριαση.Τελικα δεν επαθα τπτ,ουτε εμετο δεν εκανα,ο καλο ο μυλος ολα τα αλεθει. :lol: Η μανα μου ακομα το λεει.... :shock:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...