Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Κόλπο" για επιλογή φύλου υπάρχει?


korina.v

Recommended Posts

Χαιρετω ολες τις μαμαδες και τις κοπελες που προσπαθουν να γινουν.Ειμαι καινουρια στη παρεα και προσπαθω κι εγω να γινω μανουλα.Δεν εχω καθολου αγχος,μονο που θελω να κανω μια ερωτηση.Και τα αγορακια και τα κοριτσακια τα λατρευω αλλα εγω και ο αντρας μου εχουμε μια επιθυμια περισσοτερο για κοριτσι.Βεβαια ειναι θεμα τυχης αλλα εχω διαβασει και για καποιες φυσικες μεθοδους την περιοδο της συλληψης με διατροφη και επισης να γινονται οι προσπαθειες συλληψης 2-3 μερες πριν την ωορηξια.Μαλιστα καπου διαβασα οτι με διατροφη πολλων γαλακτοκομικων,μαγνησιου,και μειωση αλατιου το ποσοστο επιτυχιας ειναι 80%.Εχουν καμμια βαση αυτα? :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κορινα θα σε απογοητευσω :( δεν ισχυει κατι τετοιο :!: το φυλο το καθοριζει ο αντρας :!: εμεις οι γυναικες εχουμε 2 θυληκα χχ κ ο αντρας ενα χ κ ενα y αναλογως ποιος κολυμβητης θα εισχωρηση μεσα σε μας :!: αν εμπει το χ κοριτσι αλλιως αγορι :!: εγω για να φανταστεις γαλακτομικα δεν τρωω καθολου κ ομως εκανα κοριτσι :!: να λες γερο να ναι κ οτι να ναι ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα στη σημερινα κοινωνια που ζουμε :!:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κορίνα και καλώς ήρθες.... Σου εύχομαι σύντομα να εκπληρωθεί η επιθυμία σου για παιδάκι. Τώρα αν δε σου με την το κορίτσι δεν πειράζει.... Συνεχίζεις για δεύτερο, τρίτο..... που θα πάει... θα έρθει κι αυτό.... :):):)

 

Σοβαρά όμως.... Μην κάνεις τέτοιους διαχωρισμούς. Αν και είμαι σίγουρη όταν μείνεις με το καλό έγκυος δεν θα σε απασχολεί και τόσο το φύλο όσο το να ειναι γερό το μωρό σου.

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα ξαναγράφω γιατί μου λείπουν λέξεις και δεν μπορώ να κάνω επεξεργασία......

 

Καλημέρα Κορίνα και καλώς ήρθες.... Σου εύχομαι σύντομα να εκπληρωθεί η επιθυμία σου για παιδάκι. Τώρα αν δε σου βγει με την πρώτη το κορίτσι δεν πειράζει.... Συνεχίζεις για δεύτερο, τρίτο..... που θα πάει... θα έρθει κι αυτό....

 

Σοβαρά όμως.... Μην κάνεις τέτοιους διαχωρισμούς. Αν και είμαι σίγουρη όταν μείνεις με το καλό έγκυος δεν θα σε απασχολεί και τόσο το φύλο όσο το να ειναι γερό το μωρό σου.

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν Κορίνα σου εύχομαι με το καλό να μείνεις έγκυος και να αποκτήσεις ένα γερό παιδάκι!!

 

Ξέρεις, πριν μείνω έγκυος, επιθυμούσα σαν τρελή μια κορούλα και δε σου κρύβω πως όταν άκουσα το φύλο... ψιλοαπογοητεύτηκα :oops: όμως σύντομα το ξεπέρασα και τώρα ποιά δεν αλλάζω τον πρίγκιπά μου με τα κοριτσάκια όλου του κόσμου!! :D να σκεφτείς πως πλέον δε με νοιάζει καθόλου τί θα είναι το δεύτερο! και πάλι αγόρι να μου έρθει... θα ξετρελαθώ!!

 

Τώρα βέβαια για τις φυσικές μεθόδους που λες... είχα διαβάσει μια επιστημονική μελέτη ενός αστροφυσικού (αν θυμάμαι καλά) που συσχέτιζε τη σύλληψη (και το αποτέλεσμα αγόρι ή κορίτσι) με την κίνηση της σελίνης... για να μην αναλύσω το πώς και το γιατί υποστήριζε κάτι τέτοιο... θα σου πω μόνο πως έλεγε ότι συγκεκριμένες ώρες της ημέρας επιρρεάζουν το αποτέλεσμα... δε θυμάμαι όμως να σου πω αν η ημερήσια προσπάθεια γονιμοποίησης ή η βραδινή έφερνε ως αποτέλεσμα τη σύλληψη κοριτσιού!!!

 

Θα μου πεις, το ουσιαστικό δε θυμάσαι... και θα έχεις δίκιο!! Όμως έχω χάσει το βιβλίο... και δεν μπόρεσα ούτε εγώ να το δοκιμάσω!!!

 

Τέλος πάντων... μετά τη γέννηση του γιού μου, έχω να σου πω, πως από τη στιγμή που μένεις έγκυος και μετά, ένα πράγμα σε νοιάζει... να πάνε όλα καλά, να είναι γερό το μωρό και να το σφίξεις στην αγκαλιά σου!! Όλα τα άλλα μοιάζουν ασήμαντα... βλέπεις και τα προβλήματα που υπάρχουν τριγύρο... και στο κάτω-κάτω, ότι και να θέλουμε εμείς ή ότι και να προσπαθούμε να κάνουμε... ποιοί είμαστε για να τα βάλουμε με τη μητέρα φύση που αυτή ξέρει καλύτερα;;;;;;;;;; καταλαβαίνεις τί εννοώ έτσι;;; :Dτο περομένο φυγείν αδύνατο!!

 

εύχομαι λοιπόν έτσι ή αλλιώς να γίνεται σύντομα ευτυχισμένοι γονείς!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απ' ότι έχω διαβάσει επειδή τα θηλυκά σπερματοζωάρια αντέχουν περισσότερο χρόνο, αν προσπαθήσετε 2 μέρες πριν την ωοριξία το πιο πιθανό είναι να γονιμοποιηθεί θηλυκό. Από την αλλη, τα αρσενικά είναι πιο γρήγορα και γι' αυτό το λόγο όταν βρίσκεσαι στην ωοριξία η μετά το πιο πιθανό είναι να αποκτήσεις αγόρι καθώς θα προλάβουν να φθάσουν πιο γρήγορα στο ωάριο.

Με το καλό να μείνεις έγκυος και θα δεις που ελάχιστα θα σ' ενδιαφέρει μετά το φύλο αλλά απλά η υγεία του εμβρύου.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας!!Εννοειται οι θελω το παιδακι μου πανω απ ολα γερο οταν με το καλο ερθει!Και φυσικα,δεν ερχονται κατα παραγγελια! :D Ελεγα μπας και βοηθουσαμε λιγο την κατασταση.. :) Παντως γερο να ειναι κι ας ειναι και αγορακι.Θα ειμαι η πιο χαρουμενη κι ευτυχισμενη μανουλα του κοσμου! :D:D

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

korina.vΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ,

Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΠΑΝΤΡΥΤΗΚΕ ΣΤΑ 14 ΤΗΣ ΛΟΓΩ ΤΟ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΗ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΑΚΑΝΕ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΕΠΑΝΩ ΞΑΝΑ ΕΜΕΙΝΕ ΑΓΚΥΟΣ,ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ Ο ΗΠΕΡΗΧΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΩΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ,ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΓΩΝΙΑ :!: ΟΤΑΝ ΓΕΝΗΣΕ ΤΩΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΚΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΘΕΛΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ ΚΟΡΙΤΣΙ( ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΡΙΕΣ ΤΩΝ ΕΝΤΕΙΝΕ ΜΠΑΛΑΡΙΝΑ, ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΑΦΗΣΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ),ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ ΣΤΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΗΣΕ ΕΙΧΕ ΓΕΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΥΦΤΙΣΑΗ ΟΠΟΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΠΩΣ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΕΙ,ΓΙΑΤΙ ΚΩΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΟΙ :?: Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΑ, ΝΑ ΕΣΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΑΓΟΡΙ ΕΚΑΝΑ( ΟΙ ΓΥΦΤΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΥΝ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΠΕΡΝΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΩΝ ΓΑΜΠΡΟ).ΤΟΤΕ ΤΗΣ ΛΕΕΙ ΓΥΦΤΙΣΑ ΑΚΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΠΡΙΝ ΣΑΡΑΝΤΙΣΕΙΣ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ ΘΑ ΦΑΣ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΦΑΚΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ. Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΑΣΕ ΚΑΙΡΟ ΟΧΙ ΤΡΕΙΣ ΔΕΚΑΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΕΦΑΓΕ ΦΑΚΕΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

ΕΝΩ ΠΕΡΝΑΓΑΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΩΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΤΗΣ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΑ ΤΟ ΡΙΞΕΙΣ,ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΟΥ ΛΕΕΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ.

ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΝΕΑ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΓΕΝΗΘΗΚΑ ΕΓΩ(4,800 kg).

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΦΑΓΗΤΟ ΟΣΟ Η ΦΑΚΕΣ ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΠΙΑΤΑ.

ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΣΕ ΚΑΙ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΕ . ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ.

ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΣΥΝΩΜΟΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΙΣ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ :P:P

417272mey8pz5lfi.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω θα σου ελεγα να μην σε αγχωνει αν θα ειναι αγορι ή κοριτσι. Μολις γεννηθηκε η ανηψια μου, τρελαθηκα με τα κοριτσακια και ελεγα οτι θελω κοριτσακι. Μετα γεννηθηκε και ο ανηψιος μου και ξανατρελαθηκα και ελεγα οτι θελω αγορακι. Τωρα λεω οτι ας ειναι γερο και ας ειναι οτι να'ναι. Την ιδια αδυναμια εχω και για την ανηψια και για τον ανηψιο μου. Το καθενα εχει την γλυκα του!! :D

Link to comment
Share on other sites

Korina, εγώ έχω ένα αγοράκι 3 ετών και τον Ιούνιο περιμένω άλλο ένα αγοράκι.

Σε διαβεβαιώ ότι αλλιώς τα βλέπεις τα πράγματα πριν και αλλιώς μετά. Θα πρότεινα να αφήσεις τη φύση να αποφασίσει.

Όλα τα παιδιά μας είναι λατρεμένα, αλλά όταν εμένα ο γιος μου μού πιάνει τα μάγουλα και μου λέει "σ'αγαπώ μανούλα" ή "πριγκίπισσά μου" ή "το μανουλάκι μου είναι μικρό", ξεφεύγω εντελώς.

Όλοι μας θα θέλαμε, πιστεύω, να έχουμε παιδάκια και των δύο φύλων, αλλά, κοιτάζοντας μακριά, καλύτερα να αφήσουμε τη φύση να αποφασίσει γι' αυτό.

Σημείωση: τα λέω αυτά, ενώ η ίδια είχα μπει στον πειρασμό της σύλληψης με τις ημερομηνίες των αστρολόγων -πριν και μετά τη νέα σελήνη-.

Όμως έμεινα μόνο στη σκέψη, βλέποντάς το μακροπρόθεσμα.

Εύχομαι να αποκτήσεις γρήγορα ένα υγιέστατο μωράκι, χωρίς καθόλου προσπάθεια και, γιατί όχι, στο φύλο που επιθυμείς!

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή θα οργανώσω μια ομαδική παραγγελία για φακές, παρακαλώ στείλτε μου με πμ το όνομά σας και πόσα κιλά θέλετε.

 

Χι Χι, μου αρεσε αυτο, μπραβο :!:

 

Κορινα, στην οικογενεια μου επικρατουσαν τα κοριτσια. Ετσι οταν εμεινα εγκυος μεσα μου πιστευα οτι θα κανω και εγω κοριτσι. Δεν μπορουσα να φανταστω τον εαυτο μου με αγορι. Τωρα ο γιος μου ειναι 15 μηνων και τι να σου πω... ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ, Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΟΥ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Το καθε ενα (αγορι και κοριτσι) εχει τα δικα του. Να ξερεις ομως οτι αν κανεις κορη, κολλητη με τον μπαμπα θα ειναι, ενω ο γιος με σενα (συνηθως).

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να χαλαρώσεις και να αφήσεις στην τύχη το πρώτο παιδί. Εφάρμοσε την 'συνταγή' στο δεύτερο... Καλη επιτυχία, να έχεις μία εύκολη σύλληψη, μία ομαλή εγκυμοσύνη και ένα υγειές παιδάκι!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μην τα καταφερεις οπως και εγω :lol:

Θελαμε και οι δυο παρα πολυ κοριτσακι..γερο να ηταν πανω απ ολα και οτι και να ηταν...απλα μια επιθυμια για κοριτσι (οταν με ρωταγαν απο παλια τι ηθελα..ελεγα δνε με νοιαζει τι ..αλλα θελω εστω και μαι κορη)

Τελος παντως μαθαινουμε οτι ειναι κοριτσακι και ειμασταν χαρουμενοι (υπηρχαν και οι χαζοκαλοθελητες που οταν λεγαμε μ ενα χαμογελο μεχρι τ αυτια οτι περιμενουμε κοριτσακι..μας ελεγαν δεν πειραζει το επομενο θα ειναι αγορι :shock: )

Ηρθε η δευτερη εγκ και ολοι με ρωταγαν τι θα ηθελα και ελεγα οτι δεν με νοιαζει ειτε κοριτσι θα ειναι φιλεναδες (2 χρ διαφορα) και αμα ειναι αγορι...εε κατι διαφορετικο.

Εεε αφου δεν μ ενοιαζε πηρα ακομα μια διπλη δοση κοριτσιων :o:D

 

Γερα να ναι και παθαινεις πλακα οτι και να ναι...με τοσα που ακουμε πλεον...θεωρω γελοιο καποιος που σχολιαζουν (και χωρις να μας νοιαζει εμας κι ολας..για να μην πω οτι μας αρεσει κι ολας) οτι κριμα που εχουμε 3 κοριτσια και δεν εχουμε γιο :shock: ..γιατι???για να μας κανει το χρυσο αυγο :roll::lol:

Σορρυ αλλα μην κολλας...το παιδι σου δεν θα τ αλλαζεις :wink: και το ξερεις και εσυ.

Επεισης να σου πω οτι αφου ειχα τα παιδακια μου και διαβασα ενα σωρο ερευνες...εγω χωρις να το ξερω ..ακολουθουσα ολα αυτα που λεγαν για τ αγορια :P

Θεωρω πολυ δυνατο το ενστικτο της μανας ομως..πιστευω οτι αν θελει κατι πολυ..αυτο της ερχεται :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!Νομιζω πως αρχιζω απο τωρα να συμφιλιωνομαι με την ιδεα του αγοριου.. :D Το καθενα τελικα εχει την χαρη του :D Οταν με το καλο μεινω εγκυος και μαθω το φυλο θα σας ενημερωσω για τα συναισθηματα(δηλ ο'τι και να ειναι εγω τρελαμενη απ τη χαρα μου θα ειμαι)!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

και εγω θα ηθελα παρα πολυ ενα κοριτσακι αλλα επειδη βλεπω οτι τοσο καιρο δεν μου ερχεται καν ενα παιδακι πλεον δεν με ενδιαφερει ετσι και αλλιως θα τα αγαπουσα και τα δυο απλα τα κοριτσακια ειναι πιο χαιδιαρικα ναζιαρικα τσακπινικα κτλ αλλη χαρη η γυναικα αλλα αυτο που θα πρεπει να ευχεσαι ειναι οχι το να κανεις κοριτσι αλλα να μεινεις εγκυος και οτι σου φερει ο θεος.

Link to comment
Share on other sites

και εγω θα ηθελα παρα πολυ ενα κοριτσακι αλλα επειδη βλεπω οτι τοσο καιρο δεν μου ερχεται καν ενα παιδακι πλεον δεν με ενδιαφερει ετσι και αλλιως θα τα αγαπουσα και τα δυο απλα τα κοριτσακια ειναι πιο χαιδιαρικα ναζιαρικα τσακπινικα κτλ αλλη χαρη η γυναικα αλλα αυτο που θα πρεπει να ευχεσαι ειναι οχι το να κανεις κοριτσι αλλα να μεινεις εγκυος και οτι σου φερει ο θεος.

 

 

 

συμφωνώ απόλυτα και με το ένα και με το άλλο που λες! :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Κορίνα καλως μας ήρθες??

Κοριτσάκι ή αγορακι λυπαμαι που θα σε απογοητευσω δεν ειναι επιλογη μας... οπως ειπαν και τα κοριτσια γερο να 'ναι και οτι να ΄ναι... και τα δυο εχουν τις χάρες τους... κι εγω στη αρχη κοριτσακι ηθελα αλλα ενα θα σου πω δεν αλλαζω το γιο μου με δεκα κοριτσακια αυτη τη στιγμη!!!!!

rrNh.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Δειτε και αυτο το site: http://www.thelaboroflove.com/chart/pred.html .

 

Βαζεις την ημερομηνια γεννησης σου, ημερομηνια συλληψης, στο time zone 2 για Ελλαδα και σου βγαζει το φυλο του μωρου !!!

 

Σε οσους το εκανα βγηκε σωστο :!::!:

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Δειτε και αυτο το site: http://www.thelaboroflove.com/chart/pred.html .

 

Βαζεις την ημερομηνια γεννησης σου, ημερομηνια συλληψης, στο time zone 2 για Ελλαδα και σου βγαζει το φυλο του μωρου !!!

 

Σε οσους το εκανα βγηκε σωστο :!::!:

 

σορρυ... αλλα εμενα γιατι μου βγενει λαθος;;;

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

και σιγουρη ειμαι αλλα για να το δοκιμασω εβαλα και αλλες ημερομηνιες ποιο μπροστα και ποιο πισω και παλι κοριτσακι μου βγαζει πως πρεπει να ειχα κανει! αλλα ο πριγκιπας το διαψευδει!! τι να σου πω... μπορει να ειμαι η εξερεση στον κανονα!!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια απιστευτο,το δοκιμασα μολις τωρα βαζοντας τις δικες μου ημερομηνιες αλλα και μιας γνωστης μου και βγηκε ΟΛΟΣΩΣΤΟ!!! :shock::shock::shock:

Μου εβγαλε οτι εχω κανει κοριτσακι και στη γνωστη μου οτι εχει αγορι!!!

Εχω κουφαθει!!! Καλα,πώς γινεται; :shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια απιστευτο,το δοκιμασα μολις τωρα βαζοντας τις δικες μου ημερομηνιες αλλα και μιας γνωστης μου και βγηκε ΟΛΟΣΩΣΤΟ!!! :shock::shock::shock:

Μου εβγαλε οτι εχω κανει κοριτσακι και στη γνωστη μου οτι εχει αγορι!!!

Εχω κουφαθει!!! Καλα,πώς γινεται; :shock::shock::shock:

 

Εμένα μου βγάζει γιο... για να δούμε! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...