Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πάρτυ για 7χρονο κοριτσάκι - κάτι διαφορετικό;


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Σε λίγο καιρό έχει γενέθλια η κόρη μου (7 ετών) και θα τα κάνουμε σπίτι όπως μας αρέσει! Το θέμα είναι ότι έχουμε κάνει όλα με τις πριγκίπισσες, barbie, kitty, minnie και γενικά ότι κοριτσίστικο κυκλοφορεί! Θα ήθελα να της ετοιμάσω κάτι διαφορετικό! Κατά πάσα πιθανότητα θα καλέσει μόνο κάποιες φίλες της, μέχρι 10 κοριτσάκια! Κάποια πρόταση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας! Σε λίγο καιρό έχει γενέθλια η κόρη μου (7 ετών) και θα τα κάνουμε σπίτι όπως μας αρέσει! Το θέμα είναι ότι έχουμε κάνει όλα με τις πριγκίπισσες, barbie, kitty, minnie και γενικά ότι κοριτσίστικο κυκλοφορεί! Θα ήθελα να της ετοιμάσω κάτι διαφορετικό! Κατά πάσα πιθανότητα θα καλέσει μόνο κάποιες φίλες της, μέχρι 10 κοριτσάκια! Κάποια πρόταση;

Μια κοπέλλα η alexdan έκανε ένα καταπληκτικό στρουμφοπάρτυ.!!! Κοιταξέ το. Επίσης το θέμα νεράιδες είναι ανεξάντλητο!!!:!: :!: .:idea:

Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάτι με θέμα Ντόρα και Ντιέγκο!!!! Μου φαίνεται πρωτότυπο...και θα παίξεις σε άλλα χρώματα, αυτά της ζούγκλας και όχι στα ροζ που συνηθίζουμε στα κορίτσια μας!

Ή και το στρουμφοπάρτυ μου αρέσει!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να είναι άσχετο με ήρωες από παιδικά και να έχει πχ θέμα τα λουλούδια, τις καραμέλες ή τα cupcakes με ανάλογο στολισμό και δραστηριότητες (πχ διακοσμήστε τα cupcakes σας φτιάξτε λουλούδια από χαρτόνι, κορώνες με καραμέλες κλπ). Εναλλακτικά θα μπορούσες να επιλέξεις κάποιο παραμύθι για το θέμα πχ Κοκκινοσκουφίτσα, Χιονάτη κλπ.

Καλή επιτυχία και να τη χαίρεσαι!

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηλιοβασίλεμα η μεγάλη μου κόρη είναι πιο "ροζ"! Ωραία και τα ζώα της ζούγκλας, τα έχω κάνει στη δεύτερη και ήταν πολύ πετυχημένο! Τα στρουμφ αν μου αρέσουν σαν ιδέα δε νομίζω να την ενθουσιάσει! Σας ευχαριστώ όλες για τις ιδέες σας!

Link to comment
Share on other sites

Όντως πρωτότυπο αλλά μπορεί να μην το δουν με καλό μάτι όλοι οι γονείς. Εγώ πχ δεν θα ήθελα η 7χρονη κόρη μου, αν είχα, να γυρίσει από πάρτυ με τατουάζ και βαμμένα νύχια. Αν βέβαια έχεις δει ότι οι άλλες μαμάδες τους βάφουν τα νύχια και τις αφήνουν να κάνουν τατουάζ τότε μάλλον θα τους αρέσει. Γούστα είναι αυτά ;)

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι πρωτότυπη ιδέα αλλά προτιμώ να παραμείνω σε πιο παιδικά! Μπορεί οι κόρες μας να ξετρελαίνονται με αυτά αλλά θα έρθει η ώρα να τα κάνουν όλα τα παραπάνω! Συμφωνώ με το Izaki! Πάντως κάθε πρόταση είναι ευπρόσδεκτη βέβαια!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας! Σε λίγο καιρό έχει γενέθλια η κόρη μου (7 ετών) και θα τα κάνουμε σπίτι όπως μας αρέσει! Το θέμα είναι ότι έχουμε κάνει όλα με τις πριγκίπισσες, barbie, kitty, minnie και γενικά ότι κοριτσίστικο κυκλοφορεί! Θα ήθελα να της ετοιμάσω κάτι διαφορετικό! Κατά πάσα πιθανότητα θα καλέσει μόνο κάποιες φίλες της, μέχρι 10 κοριτσάκια! Κάποια πρόταση;

 

 

 

Γιατί δεν το συζητάς με την ίδια; Πάνω στη συζήτηση μπορεί να έρθει κάποια ωραία ιδέα σύμφωνα με τα γούστα της, τα ενδιαφέροντά της κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το συζητάω...Χμμμ..Διότι μας αρέσουν τόσο πολύ τα γενέθλιά μας και ό,τι κάνουμε για αυτά που αν ξεκινήσω να το συζητάω από τώρα μαζί της, θα είναι το καθημερινό θέμα μας, μέχρι τα γενέθλιά της που είναι σε 1,5 μήνα περίπου! Οπότε σκέφτηκα να της το κάνω έκπληξη!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το συζητάω...Χμμμ..Διότι μας αρέσουν τόσο πολύ τα γενέθλιά μας και ό,τι κάνουμε για αυτά που αν ξεκινήσω να το συζητάω από τώρα μαζί της, θα είναι το καθημερινό θέμα μας, μέχρι τα γενέθλιά της που είναι σε 1,5 μήνα περίπου! Οπότε σκέφτηκα να της το κάνω έκπληξη!!!

 

Δεν πειράζει καλέ! Και η αναμονή καθώς και η προετοιμασία έχουν τη γλύκα τους! Εμείς τα συζητάγαμε 3-4 μήνες πριν και είχε και μια πολύ καλή ιδέα που δεν μου είχε περάσει καν από το μυαλό (ως προς το χώρο διεξαγωγής του event).:P

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είδατε την ταινία "το μυστικό βασίλειο του δάσους"; Θα σας άρεσε η ιδέα να επικεντρωθείτε σε πλάσματα μαγικά και μυθικά; Π.χ. Μονόκεροι, ξωτικά κλπ.

 

Μια άλλη ιδέα είναι οι vintage ήρωες από τα νιάτα μας, όπως η Sarah Kay, που μπορείς να βρεις σε άπειρες εκδοχές.

 

Οπως και να έχει, πολλές και καλές δημιουργικές στιγμές και προπαντός να την χαίρεστε!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας! Καταλήξαμε να κάνουμε το πάρτυ μας με θέμα τα ζαχαρωτά, καραμέλες και γλυκολιχουδιές! Της άρεσαν τα χρώματα και μου δήλωσε ότι δεν θέλει άλλες πριγκίπισσες!!! Στο internet βρηκα ωραίες ιδέες για διακόσμηση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας! Καταλήξαμε να κάνουμε το πάρτυ μας με θέμα τα ζαχαρωτά, καραμέλες και γλυκολιχουδιές! Της άρεσαν τα χρώματα και μου δήλωσε ότι δεν θέλει άλλες πριγκίπισσες!!! Στο internet βρηκα ωραίες ιδέες για διακόσμηση!

 

Τέλειο ακούγεται! Καλή επιτυχία και να τη χαίρεσαι!

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...