Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θέλετε να παίζουν τα παιδιά σας σε ένα playgroup κοντά σας?


Recommended Posts

Έχω μια κόρη 25 μηνών και σκέφτομαι να οργανώσω μια ομάδα παιχνιδιού μαμάδων/παιδιών ηλικίας 2-3 ετών για την ευρύτερη περιοχή του Πειραιά. Μπορούμε να μαζευόμαστε εναλλάξ στα σπίτια μας, να γνωριστούμε και να παίζουν τα παιδάκια μας. Όποια μαμά ενδιαφέρεται, ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα. Επίσης, αν ήδη έχει οργανωθεί κάτι αντίστοιχο στην περιοχή του Πειραιά, θα ενδιαφερόμουν να συμμετάσχω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Θέλω κι εγώ να οργανώσω ένα playgroup ή αν ήδη υπάρχει κάτι τέτοιο να συμμετέχω. Μένουμε κοντά στο μετρό της Πανορμού, είχα πριν κάποιο διάστημα κολλήσει και ένα αφισάκι ανοιχτής πρόσκλησης στις μαμάδες της γειτονιάς αλλά δεν είχα ανταπόκριση. Η ιδέα ήταν να νοικιάσουμε για μια ή δυο ώρες την αίθουσα μιας σχολής χορού -πρωινές ώρες είναι ελεύθερες και τις δίνουν πολύ οικονομικά- και να βρισκόμαστε εκεί μια φορά τη βδομάδα με τα μωρά μας -η δικιά μου είναι 14 μηνών. Οι σχολές χορού εκτός από άπλα έχουν και αντικραδασμικό πάτωμα, πράγμα που είναι ό,τι πρέπει για τα μικρά ζουζούνια. Εννοείται ότι αν δε μπορεί η μαμά και μπορεί ο μπαμπάς ή ακόμα και η γιαγιά ή ο παππούς, είναι εξίσου ευπρόσδεκτός! 'Οποιος τυχόν ενδιαφέρεται, ας επικοινωνήσει μαζί μου με πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλους.

βρίσκομαι Π. Φάληρο και σκέφτομαι να ξεκινήσω ένα playgroup στην περιοχή. Έχω βρει ήδη καποιο χώρο πολύ κεντρικά και σε καλή τιμή. Επίσης έχω έρθει ήδη σε επαφή με το αντίστοιχο της Αγίας Παρασκευής.

Υπάρχει ενδιαφέρον για κάτι τέτοιο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
  • 6 months later...

γεια σας μανουλες!

ειμαι νεο μελος και θελω να βρω μανουλες με παιδακια 3 ετων και πανω για playgroup στη Νεα Κρηνη Καλαμαριας. Εχω ενα πολυ κοινωνικο παιδι που δεν το πηραν στο παιδικο και περναω δυσκολες στιγμες....ενδιαφερεται καμια?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας κοριτσια.Διαβασα εδω και εμαθα για πρωτη φορα για τa playgroup.Θα μου αρεσε πολυ να οργανωσω η να συμμετασχω σε καποιο.Μενω δυτικα προαστια στο Μενιδι και εχω ενα κοριτσακι 3μιση χρονων και θελω να το βοηθησω να κοινωνικοποιηθει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζετε στον Πειραιά εάν υπάρχει playgroup?

 

Στον Πειραιά ξέρω αυτό http://www.magemenipyxida.gr , αλλά είναι κέντρο δημιουργικής απασχόλησης, όχι playgroup. Βασικά playgroup μόνο 2 στο Λεκανοπέδιο γνωρίζω, το FriendsCorner στην Ανω Γλυφάδα και αυτό της Αγίας Παρασκευής. 'Οχι ότι δε μπορεί να υπάρχουν κι άλλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα αν χρειαστείτε κοπέλα με πολυ μεγαλη εμπειρια σε παιδικα παρτυ για fcae painting είμαιο στη διαθεσλη σας.Οση ωρα θέλετε και διαρκεί το πάρτυ face painting σε ολα τα παιδακια...

Αγγελικη

6942925236

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

ayto to friends corner μου φαινεται πιο πολυ για αγγλοφωνους. ωραιο που θα ηταν να υπηρχε ενα playgroynd! ενας λογος που εστειλα τα παιδια μου παιδικο και επιμενω να πηγαινουν παρολες τις ιωσεις ειναι το να ερχονται σε επαφη με αλλα παιδακια. Ειναι αδελφακια (3 και 4,5 ετων) παιζουν μαζι αλλα θελω να παιζουν και με αλλα παιδακια.

Παντως εγω θα ημουν διατεθιμενη να κανονισω κατι ειτε σε παιδικη χαρα η και στο σπιτι μου . αλλα στο σπιτι μου μικρο αριθμο παιδιων. μενουμε υμηττο-ηλιουπολη. ενδιαφερεται κανεις?

Επεξεργάστηκαν by antsa
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...