Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε μοιραζουμε τα προσκλητηρια?


Recommended Posts

Θελω τις γνωμες σας για το ποτε ειναι πιο καλα

να μοιραζονται τα προσκλητηρια.

Ενα μηνα πριν τη βαφτιση? Δυο εβδομαδες πριν? Ποσο πιο πριν?

Αν τα μοιρασουμε πολυ νωρις μηπως οι καλεσμενοι το ξεχασουν?

Αν παλι τα δωσουμε 1-2 βδομαδες πιο πριν μηπως εχουν

ηδη κανονισει κατι αλλο?

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ νομίζω ότι το καλύτερο είναι τα προσκλητήρια να τα παίρνουν οι καλεσμένοι στα χέρια τους περίπου 15 με 20 ημέρες πρίν την βάφτιση.Όυτε πολύ λίγο ώστε να κανονίσουν κάτι άλλο ούτε πολύ μακριά ώστε να το ξεχάσουν.Εγώ έτσι έκανα στη βάφτιση της κόρης μου και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Όταν κάτι πάει στραβά, κοίτα το μικρό σου πλασματάκι και δές την ζωή μέσα απο τα ολόγιομα μάτια του..τι να συγκριθεί μαζί του!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως το καλύτερο είναι περίπου 1 μήνα πριν ώστε να μπορέσουν εγκαίρως να ετοιμαστούν και να κανονίσουν τα έξοδα τους, πιθανή άδεια και ότι άλλο χρειαστεί.Συνήθως τέτοια θέματα δεν τα ξεχνάς,απλά αν υπάρχει το περιθώριο προλαβαίνεις να οργανωθείς...

as1cxEz0g410010MjkyZHwwNjIwZHxNeSBsaXR0bGUgTmljb2wgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως το καλύτερο είναι περίπου 1 μήνα πριν ώστε να μπορέσουν εγκαίρως να ετοιμαστούν και να κανονίσουν τα έξοδα τους, πιθανή άδεια και ότι άλλο χρειαστεί.Συνήθως τέτοια θέματα δεν τα ξεχνάς,απλά αν υπάρχει το περιθώριο προλαβαίνεις να οργανωθείς...

as1cxEz0g410010MjkyZHwwNjIwZHxNeSBsaXR0bGUgTmljb2wgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

χρυσακι 15 μερες πριν τα εδωσα και εγω και δεν ακουσα κανενα παραπονο :) ααααααα την παρασκευη κανουμε μπλουυυμμμμ ε?

θα'ρθετε? :lol::lol::lol::lol::P:P:P:P

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χρυσακι 15 μερες πριν τα εδωσα και εγω και δεν ακουσα κανενα παραπονο :) ααααααα την παρασκευη κανουμε μπλουυυμμμμ ε?

θα'ρθετε? :lol::lol::lol::lol::P:P:P:P

Αντε με το καλο η βαφτιση!!

Αχ δεν προλαβαινω να βγαλω εισητηρια!

Να στειλω τον κουμπαρο μου που ειναι στο Ρεθυμνο? :D

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

1 μήνας το πολύ 20 μέρες το λιγότερο από μένα

 

δεν το ξεχνάνε... είναι καλύτερα να έχουν το περιθώριο του χρόνου να ετοιμαστούν

ακόμα και οικονομικά αν θες, αν κάποιος θέλει να κάνει ένα καλό δώρο

Link to comment
Share on other sites

Και γω πιστεύω ότι γύρω στον ένα μήνα πρίν είναι καλά! Μη με ρωτήσετε πότε τα έστειλα εγώ στο τελευταίο παιδί γιατί αν και ήταν τα πιο όμορφα προσκλητήρια από τις δύο προηγουμενες βαφτίσεις δεν προλάβαινα να τα δώσω και καλούσα τηλεφωνικώς!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πιστεύω ότι καλό είναι να τα δώσουμε ένα μήνα πριν για τους λόγους που αναφέρθηκαν πιο πάνω.

Μάλιστα στους πολύ δικούς μου ανθρώπους ήδη έχω πει τηλεφωνικά ότι βαπτίζουμε στις 15 Ιουνίου για να κανονίσουν το πρόγραμμά τους... :)

Άλλωστε τον Ιούνιο που βαφτίζω εγώ γίνεται χαμός από γάμους και βαπτίσεις οπότε έχω έναν λόγο παραπάνω να ειδοποιήσω εγκαίρως... :)

 

Οσο για το αν το ξεχάσουν...λίγο απίθανο μου φαίνεται, ειδικά όταν ακολουθεί τραπέζι μετά το μυστήριο...

...θα πρέπει να ενημερώσουν για το αν θα έρθουν ή όχι κι αν δεν το κάνουν οι καλεσμένοι θα πρέπει να το κάνουμε εμείς για να κανονίσουμε τα άτομα. :wink:

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ένας μήνας νωρίτερα είναι καλά.Από την μια να ετοιμαστούν οικονομικά-όχι απολκλειστικά για το δώρο και για προσωπικά τους ντυσίματα κλπ-αλλά λόγω του ότι γίνονται πολύ γάμοι,βαπτίσεις να πέρνουμε και μια σειρά προτεραιότητας.

url=http://www.xarakas.gr]line_test_beg_39_time_1181880000_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif[/url]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...