Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν έχω συμπτώματα μετά από εξωσωματική


Recommended Posts


Διαφημίσεις


καλησπερα τι κανεισ?καταρχασ καλη επιτυχια με το καλο να βγει θετικο.τα συμπτωματα διαφερουν απο καθε νκοπελα.εγω ειχα διαφορα συμπτωματα και ντισ τεσσερισ φορεσ.την πρωτη φορα ειχα υπνηλια και αυξημενη ορεξη.τισ αλλεσ φορεσ ειχα πρηξιμο τισ αλλεσ νευρικοτητα και ρινικη συμφορηση.μια φιλη μου που ειχε θετικο αποτελεσμα και τωρα ο μικροσ ειναι 7 μηνων δεν ειχε κανενα συμπτωμα..

Link to comment
Share on other sites

Κουκλα μου,δεν υπαρχουν συμπτωματα,μην ψαχνεις αδικα και μην ερμηνευεις ολα οσα συμβαινουν στο σωμα σου.Με τοσα φαρμακα και τοση αγωνια,την ωοληψια,την προγεστερονη κτ.λ. τιποτα δεν ειναι φυσιολογικο και τιποτα αφυσικο.Καθε βραδυ να κανεις μια προσευχουλα,να πιστεψεις οτι θα ερθει το μπεμπακι και να δεις που θα ερθει!Δεν μπορεις να μην αγχωθεις ,δεν μπορεις να μην το σκεφτεσαι,δεν μπορεις να εισαι τερας ψυχραιμιας απο τη στιγμη που παλευεις για κατι τοσο σημαντικο...Μπορεις ομως να ξεκουραζεσαι,να μην σηκωνεις βαρος και να εισαι αισιοδοξη....

Εγω και τα μικρουλια μου σου ευχομαστε τα καλυτερα και στελνουμε ανοιχτη προσκληση στα δικα σου εμβρυακια να φωλιασουν στην ζεστασια της κοιλιτσας σου!

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

αννασοφία γεια σου! είμαι και εγώ στην αναμονή! τα έβαλα στις 12 και χοριακή στις 23!

 

έχω δέκατα που έχω μάθει οτι είναι καλό σημάδι αλλά και γενική αδιαθεσία στην κοιλιά ,που πάντα έχω πριν την περίοδο που ξέρω από μόνη μου πως είναι πολύ κακό σημάδι!!! έχω πολύ αγωνία αν και δυστυχώς βλέπω να επαναλαμβάνονται τα ίδια ακριβώς σημάδια με τις προηγούμενες αποτυχημένες προσπάθειες... δε ξέρω.. ελπίζω..

Καλή επιτυχία!

D8wXp3.png?Y1UDI8w1

 

Ami0p3.png?4eaPCWdo

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι θα ήθελα; Να ξυπνάω κάθε πρωί και να κάνω εμετό. Να έχω το στήθος μου πρησμένο τούμπανο. Να γυρνάει ο κόσμος γύρω μου και να μου μυρίζουν όλα. Σίγουρα αυτό θα μου έδινε κουράγιο και αισιοδοξία. Αλλά τα περισσότερα από αυτά τα συπτώματα εμφανίζονται πολύ αργότερα από τις πρώτες μέρες της εμφύτευσης. Έτσι είναι η φύση τι να κάνουμε. Αυτή δε βιάζεται. Ας κάνουμε λοιπόν υπομονή. Κι εγώ το ίδιο κάνω. Ψάχνω το σώμα μου για συπτώματα αν και μέσα μου ξέρω πως είναι άδικος κόπος. Γιατί και συμπτώματα να θεωρήσω ότι υπάρχουν αυτά στη δική μας περίπτωση μπορεί να είναι είτε στο κεφάλι μας από την επιθυμία μας να τα αισθανθούμε είτε από τα φάρμακα. Απ' την άλλη ξέρω ότι πολλές κοπέλες που έμειναν έγκυες δεν είχαν κανένα σύμπτωμα τόσο νωρίς. Υπομονή να μας δίνει ο Θεός. Υπομονή και πίστη ότι ό,τι γίνεται γίνεται για το καλό μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα να σας ευχηθω να εχετε ενα θετικο αποτελεσμα και μια τεραστια χωριακη!!!!!!!εκανα και εγω εξωσωματικη με κρυοσυντηριμενα εμβρυα στις 18 και η χωριακη ειναι 1 Ιουνιου.Ψαχνω και εγω μαζι με εσας για κανενα συμπτωμα αλλα περα απο λιγο πρησμενο στηθος και να πονανε τα γονατα συμπτωματα περιοδου δηλ. τιποτα αλλο προς το παρον!!!!!!μακαρι να μας βοηθησει ο θεος και να εχουμε θετικα αποτελεσματα ολλες μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω κορίτσια δεν είχα κανενα συμπτωμα απλα είχα πονους περιοδου,ήμουν 100% οτι δεν πέτυχε η εξωσωματικη (εκανα την χοριακη και δεν επαιρνα τα αποτελεσματα αφου ήμουν σίγουρη οτι θα αδιαθετησω),και ομως πετυχε και απεκτησα τα δυο μου αντρακια...απλα ΥΠΟΜΟΝΗ και προσευχη....ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να έχεις συμπτώματα. Εγώ το μόνο που είχα ήταν πρησμένο στήθος, κοιλιά γενικώς δηλαδή, αλλά αυτό μπορεί να είναι από τα φάρμακα. Υπομονή και επιμονή. Σας εύχομαι τα καλύτερα.

Psixi, τώρα το είδα ότι τα κατάφερες. Μετο καλό!!!! Και είναι και δίδυμα!

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

αννασοφία γεια σου! είμαι και εγώ στην αναμονή! τα έβαλα στις 12 και χοριακή στις 23!

 

έχω δέκατα που έχω μάθει οτι είναι καλό σημάδι αλλά και γενική αδιαθεσία στην κοιλιά ,που πάντα έχω πριν την περίοδο που ξέρω από μόνη μου πως είναι πολύ κακό σημάδι!!! έχω πολύ αγωνία αν και δυστυχώς βλέπω να επαναλαμβάνονται τα ίδια ακριβώς σημάδια με τις προηγούμενες αποτυχημένες προσπάθειες... δε ξέρω.. ελπίζω..

Καλή επιτυχία!

τελικα βγηκε θετικο,σε εσενα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξέρετε τι θα ήθελα; Να ξυπνάω κάθε πρωί και να κάνω εμετό. Να έχω το στήθος μου πρησμένο τούμπανο. Να γυρνάει ο κόσμος γύρω μου και να μου μυρίζουν όλα. Σίγουρα αυτό θα μου έδινε κουράγιο και αισιοδοξία. Αλλά τα περισσότερα από αυτά τα συπτώματα εμφανίζονται πολύ αργότερα από τις πρώτες μέρες της εμφύτευσης. Έτσι είναι η φύση τι να κάνουμε. Αυτή δε βιάζεται. Ας κάνουμε λοιπόν υπομονή. Κι εγώ το ίδιο κάνω. Ψάχνω το σώμα μου για συπτώματα αν και μέσα μου ξέρω πως είναι άδικος κόπος. Γιατί και συμπτώματα να θεωρήσω ότι υπάρχουν αυτά στη δική μας περίπτωση μπορεί να είναι είτε στο κεφάλι μας από την επιθυμία μας να τα αισθανθούμε είτε από τα φάρμακα. Απ' την άλλη ξέρω ότι πολλές κοπέλες που έμειναν έγκυες δεν είχαν κανένα σύμπτωμα τόσο νωρίς. Υπομονή να μας δίνει ο Θεός. Υπομονή και πίστη ότι ό,τι γίνεται γίνεται για το καλό μας.

να φανταστεις κυριακη ειχα αιμα και την τεταρτη βγηκε θετικο και κανενα συμπτωμα

Link to comment
Share on other sites

εγω κορίτσια δεν είχα κανενα συμπτωμα απλα είχα πονους περιοδου,ήμουν 100% οτι δεν πέτυχε η εξωσωματικη (εκανα την χοριακη και δεν επαιρνα τα αποτελεσματα αφου ήμουν σίγουρη οτι θα αδιαθετησω),και ομως πετυχε και απεκτησα τα δυο μου αντρακια...απλα ΥΠΟΜΟΝΗ και προσευχη....ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!

ετσι ακιβος

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...