Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οστρακια και εγκυμοσυνη


Recommended Posts


Διαφημίσεις


pane, καταρχήν συγχαρητήρια και για τον 3χρονο και για το πιθανό νέο ζουζούνι σου!

Εγώ θα σου πρότεινα να βεβαιωθείς πρώτα για το αν είσαι ή όχι έγκυος και σε περίπτωση που είσαι κανόνισε επίσκεψη με το γυναικολόγικο σου ο οποίος θα σε ενημερώσει αναλόγως. Δυστυχώς δε γνωρίζω τίποτα για την περίπτωση αυτή.

Σου εύχομαι ότι καλύτερο! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ευχαριστω για το μηνυμα

ας πουμε τελος καλά (αν και όχι ολα καλά)

ρωτησα παντως και εμαθα ότι μπορεί να κολλησουν οι γονείς αλλα δεν περναει από τον πλακούντα επομένως δεν υπαρχει πρόβλημα σε περιπτωση εγκυμοσύνης

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

θα ηθελα την βοηθεια σας..

το παιδακι της αδερφης μου διαγνωστηκε το πρωι με οστρακια (πιθανοτατα) μιας και εχει βγαλει σπυρακια σε ολο το σωμα, το τεστ στρεπτοκοκκου ηταν αρνητικο αλλα για σιγουρη διαγνωση οστρακιας τους ειπαν απο το νοσοκομειο να περιμενουν τα αποτελεσματα της καλλιεργειας την παρασκευη.μπορει να ειναι και καποια ιωση.

 

το θεμα ειναι οτι χθες εγω και η κορη μου συναντησαμε την αδερφη μου με την μικρη της στο δρομο και κατσαμε μαζι τους για 10 λεπτα.χθες δεν ειχε τιποτα το παιδακι...η κορη μου μαλιστα επαιξε λιγο μαζι της..

 

εγω διανυω την 28 εβδομαδα εγκυμοσυνης, λετε αν εχουμε κολλησει το μικροβιο να εχω προβλημα με την εγκυμοσυνη;διαβασα λιγο στο νετ οτι δεν υπαρχει προβλημα αλλα θα ηθελα αν γνωριζετε και τις δικες σας γνωμες..

 

παντως μεχρι τωρα η κορη μου δεν εχει κανενα υποπτο συμπτωμα, ουτε εγω βεβαιως.

θα μιλησω και με τον γυναικολογο μου εννοειται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φυσαλιδακι, γεια!!!!!!!!!!!! :P

 

ακου, οταν ημουν εγκυος στη μικρη, φοβομουν μηπως εχω κολλησει και γω..

 

η γιατρος μου, μου ειχε πει πως το εμβρυο κινδυνευει στο πρωτο τριμηνο, απο κει και μετα ελαχιστοποιουνται οι επιπλοκες...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα σε ολους σας!! Ειμαι η Φωτεινή και είμαι μητέρα 4 παιδιών, που περιμενω το 5ο. Είμαι στην 14 εβδομαδα κυησης και εχω ενα μεγαλο προβλημα(;) μεσα στο σπιτι..Ο μεγαλος μου ο γιος που ειναι 7 ετων μαθαμε σημερα οτι εχει οστρακια. Και επισης εγω εδω και 10 ημερες βηχω και ...ξεροβηχω .. με φοβερο πονολαιμο που απο τοι μου ειπε ο παιδιατρος μαλλον θα κολλησω κι εγω. Τι κανω;; Ξερει κανεις να μου απαντησει αν υπαρχει καποια παρενεργεια στο εμβρυο αν χρειαστει να παρω αντιβιωση;;

Link to comment
Share on other sites

μην ανυσηχεις.οταν ημουν 5 μηνων εγκυος στο τριτο ειχα τα 2 μου παιδια με οστρακια.εγω δεν κολλησα αλλα μιλησα με τον γιατρο μου ο οποιος μου ειπε οτι κ να κολλησω δεν παθαινει κατι το εμβρυο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ Δημητρα για την αμεση απαντηση σου. Ευχομαι να μην κολλησω κι εγω γιατι μαλλον θα παρει η "μπαλα" και τα υπολοιπα μικρα και εχω πολυ νταντεμα για κανενα μηνα...

Link to comment
Share on other sites

και ειναι κ 4 ζωη να χουν!οντως θα ταλαιπωρηθουν πολυ κ αυτα κ εσυ εγκυος γυναικα!ευχομαι να μη κολλησεις κοπελα μου ουτε εσυ ουτε τα αλλα παιδακια σου.

Link to comment
Share on other sites

και ειναι κ 4 ζωη να χουν!οντως θα ταλαιπωρηθουν πολυ κ αυτα κ εσυ εγκυος γυναικα!ευχομαι να μη κολλησεις κοπελα μου ουτε εσυ ουτε τα αλλα παιδακια σου.

 

 

Να είσαι καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...