Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΠΛΟ GOLF BALL......


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Λέγομαι Γιώργος και εδώ και κάποιες ώρες είμαι με χάλια ψυχολογία,την όποια προσπαθώ όσο μπορώ να καλύψω από την σύζυγο μου.Η γυναίκα μου είναι 25 ετών και είναι έγκυος.Την τετάρτη κλείνουμε την 19 βδομάδα και μπαίνουμε στην 20η. Μετά από επίσκεψη σήμερα στον γιατρό διαπίστωσε ότι υπάρχουν δυο golf ball στην καρδούλα της κορούλας μας(την οποία λατρεύω πριν ακόμα γεννηθεί, ήταν το όνειρο μου να αποκτήσω κορούλα) και από τότε χάθηκε η γη κάτω από τα πόδια μας. Όπως καταλαβαίνετε είναι το πρώτο μας παιδάκι,η γυναίκα μου δεν σταματούσε να κλαίει και γενικά μας έχει ρίξει πάρα πολύ.Μας είπε ότι αυξάνονται σημαντικά οι πιθανότητες για σύνδρομο, αλλά θα το ξαναδούμε την άλλη βδομάδα και μετά θα αποφασίσουμε για αμνιοπαρακεντηση.Το ενθαρρυντικό είναι ότι όλες οι μετρήσεις είναι καλές,το μωράκι αναπτύσσεται φυσιολογικά, ενώ και η αυχενική και οι εξετάσεις αίματος ήταν πολύ καλές.Για την ιστορία :

 

η αυχενική ήταν 1.4 mm

 

PI αριστερά 0.67

 

PI δεξιά 1.93

 

τρισωμια 21 1:6660

 

τρισωμια 18 1:47636

 

τρισωμια 13 1:586524

 

κίνδυνος για πρώιμη προεκλαμψια 1 στις 10000

σε οποιαδήποτε φάση της κύησης 1 στις 491

για υπερτασικές διαταραχές 1 στις 117

 

To άγχος τουλάχιστον μέχρι την άλλη βδομάδα λοιπόν μεγάλο και μετά από ψάξιμο στο ίντερνετ βρήκα το φόρουμ. Περιττό να πω ότι έχω διαβάσει παρά πολλά θέματα,με άλλα γέλασα με άλλα συγκινήθηκα και διαπίστωσα ότι μια ζεστή φωλιά όπως αυτή είναι πάντα σημαντικό να υπάρχει, ειδικά σε τέτοιες δύσκολες στιγμές.

Να είστε όλοι και όλες καλά,να χαίρεστε τα παιδάκια σας και όσοι περιμένετε με το καλό να έρθουν ΟΛΑ και να έχετε καλή σιγουριά! συγνώμη αν σας κούρασα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σκέφτεστε θετικά και όλα θα πάνε καλά στο γιο μου,όταν είμουν στην 20 εβδομάδα βρήκαν μια τρύπα ανάμεσα στις 2 κοιλίες,μέχρι να γεννήσω είχα το άγχος αν θα κλείσει.Και όλα μια χαρά!!!

το μωράκι μου γεννήθηκε υγιέστατο,με μία μονο αμφιβολία για το άν θα έχει τελκά φύσημα.(έχουμε και οι δύο γονείς και ώς γνωστό είναι κληρονομικό)

Να έχετε πίστη.

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα θα ειναι!!!

η αυχενικη μια χαρα .....

να κανεις μια μεγαλη αγκαλιτσα στην γυναικα σου...και να μην στεναχωριεται γιατι το μωρακι δεν θελει να κλαιει η μανουλα....

Link to comment
Share on other sites

μονο θετικα να σκεφτεστε.....αυτο ειναι το πιο σημαντικο.. οπως ειπαν οι φιλες μας πιο πανω, παρε την γυναικα σου μια ζεστη αγκαλια και πες της οτι οοοολα θα πανε καλα!!!! και παντα να σκεφτεστε οτι "για 2 πραγματα δεν πρεπει να αγχωνεσαι: για κατι που μπορει να διορθωθει και για κατι που δεν μπορει να διορθωθει".... να με συγχωρεις αν αυτο μπορει να φανει καπως σκληρο αλλα ο σκοπος μου που το λεω ειναι για να καταλαβετε οτι δεν πρεπει ποτε να αφηνεστε σε κακες σκεψεις! μονο την καλη σας διαθεση και τη θετικη σας ενεργεια μπορειτε να προσφερετε στο μωρακι σας και αυτο ειναι το πιο σημαντικο, αυτο μονο σας ζηταει..!

ελπιζω και πιστευω πως ολα θα πανε καλα, οι μετρησεις ειναι πολυ καλες! ολα θα πανε καλα!!! σας στελνω κ τη δικη μου θετικη ενεργεια!!!:))) να ειστε καλα και να προσεχετε την κορουλα σας!!!:) μην σας νιωθει θλιμμενους

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Επιτελους μετα απο 86 μερες που το τρεξιμο ειναι ανελεητο βρισκω το χρονο να μπω στο φορουμ και να γραψω ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε ολους σας,ειτε μιλησαμε σε καποιο ποστ ειτε οχι γιατι με αυτα που εχω διαβασει εδω μεσα εχω μαθει παρα πολλα και ακομα μαθαινω!Δοξα τω θεω τα προβληματα ολα ξεπεραστηκαν και εδω και 86 μερες εχουμε στην αγκαλια μας μια απιστευτη μπεμπουλα,δεν εχω δει πιο ομορφη ειλικρινα.Ολα πηγαν καλα με τις ανησυχιες απο τα golf ball,και το συναισθημα οταν ηρθε στον κοσμο και ηταν καλα δεν νπροκειται να το ξεχασω ποτε,οπως και το κλαμα και των δυο μας......Να ειστε ολοι καλα και παλι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...