Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΠΑΠΠΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα,

Ηθελα να ρωτήσω εαν κάποια γνωρίζει την γυναικολογο Παππά Καλλιοπη.

Νομίζω συνεργάζεται με Αλεξάνδρας και Λητω.

Μπορείτε να μου πειτε εντυπώσεις, απο λίγα αλλά καλά λογια εχω σκοπο να κλείσω ένα ραντεβού μαζί της αμεσα.

Ευχαριστώ

Μαρία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κοριτσια, πήγα την προηγούμενη εβδομάδα στην Παππά Καλλιόπη και ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ!!!

Φιλική, αναλυτική, προσιτή ... μου εξήγησε οποιαδήποτε απορία μου (και δεν ήταν λίγες, πιστέψτε με).

Η εξέταση ήταν τόσο λεπτομερής που δεν μου ειχε ξανασυμβεί.

Εφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, πήγα την προηγούμενη εβδομάδα στην Παππά Καλλιόπη και ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ!!!

Φιλική, αναλυτική, προσιτή ... μου εξήγησε οποιαδήποτε απορία μου (και δεν ήταν λίγες, πιστέψτε με).

Η εξέταση ήταν τόσο λεπτομερής που δεν μου ειχε ξανασυμβεί.

Εφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις!!!!

 

 

Γεια σας. Ενδιαφέρομαι για τη συγκεκριμένη γυναικολόγο. μπορείτε να μου πείτε επίσκεψη πόσο παίρνει, εξετάζει και στο μαιευτήριο ή στο ιατρείο της; και στις γέννες τις εχει ταρίφα; είτε στο ιδιωτικο ή στο δημόσιο μαιευτήριο;

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι χαιρομαι που εμεινες ευχαριστημενη!

 

Εγω για αλλη μια φορα θα πω οτι η Πενυ ειναι απο τους πιο αξιολογους ανθρωπους κ γιατρους.. Περασα κ περναω δυσκολη εγκυμοσυνη κ ηταν διπλα μου καθε στιγμη κ εδειξε πραγματικο κ ανθρωπινο ενδιαφερον.. Θα μπορουσα να πω πολλα για εκεινη.. Την ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου κ νιωθω τυχερη που την γνωριζω...

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

Κορίτσια τελικά δεν είπατε.Σε ποια μαιευτήρια είναι η κ.Παππά; Αν είναι στο δημόσιο μπορείς να την επισκεφτείς και στο νοσοκομείο ή σε βλέπει στο ιατρείο της; Γιατί δεν έχω να πληρώνω επισκέψεις..Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο Αλεξάνδρα και δεν ξέρω αν σε βλέπει και στο νοσοκομείο στο ιατρείο της σίγουρα.Πάντως τα εξωτερικά ιατρεία στο Αλεξάνδρα είναι 60 ευρώ που λες ότι δεν έχεις χρήματα για επισκέψεις.

Όσο για το σχόλιο της sweetie81 έχω να πω ότι υπάρχει και περίπτωση να μη σηκώσει τηλέφωνο όταν είναι στο χειρουργείο γιατί δεν ασχολείται με το κινητό της αλλά με την ασθενή της αποκλειστικά...

Πάντως σαν γιατρός μου 5 χρόνια και μετά από 2 γέννες έχω να πω μόνο τα καλύτερα για την κ. Παππά και ένα μεγάλο ευχαριστώ και από μένα για αυτή την καταπληκτική γιατρό και άνθρωπο...

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Είχα ακούσει οτι είναι και σε κάποιο ιδιωτικό μαιευτήριο.

Αληθεύει; Η μόνο στο Αλεξάνδρας;

Και από δωμάτια τι υπάρχουν εκεί; Μονόκλινα,δικλινα,τρικλινα κλπ; Όπως στο Έλενας; Σορρυ είμαι λίγο ασχετη.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ευγενώ εγώ ξέρω μόνο για το Αλεξάνδρα σίγουρα.Έχει και μονόκλινα και δίκλινα και ότι ζητήσεις.Όπως στο Έλενα ακριβώς και στο Αλεξάνδρα.

Πάντως αν θα πας στην Πέννυ θα πας γιατί ψάχνεις έναν επιστήμονα σωστό και με γνώσεις με κατανόηση και χρόνο για σένα που όταν την παίρνεις τηλέφωνο θυμάται ποια είσαι και αν τυχόν σου συμβεί οτιδήποτε είναι δίπλα σου από την πρώτη μέχρι την τελευταία στιγμή να σε εμψυχώσει,να σε ηρεμήσει να χαρεί μαζί σου(γέννα) να σε στηρίξει, να είναι δίπλα ακόμα και αν γεννάς 15 Αύγουστο καλή ώρα σαν εμένα,Χριστούγεννα η πρωτοχρονιά να σε περιμένει μέχρι να κλείσεις τις 40 εβδομάδες σου και να μη σε ξεπετάξει με καισαρική και να είναι εκεί είτε είναι ξημερώματα είτε είναι οποιαδήποτε ώρα της ημέρας να είναι εκεί ΓΙΑ ΣΕΝΑ.Αυτά πρέπει να σε ενδιαφέρουν κατά την άποψή μου και όχι το δωμάτιο.Αν γεννήσεις με το καλό 3 μέρες είναι θα περάσουν και θα πας σπίτι σου...

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

γεια σας

μηπως γνωριζετε τον κ. ροδολακη στο αλεξανδρας; ψαχνω πληροφοριες για ενα σημαντικο χειρουργειο, και θαθελα να μαθω αν καποια τον γνωριζει κ ως γιατρο κ ως ανθρωπο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

καλησπέρα...θα ήθελα πληροφορίες για την κα Παππά...θα παρακαλούσα όποια κοπέλα την έχει γιατρό και έχει γεννήσει μαζί της να μου στείλει ένα μύνημα...πως είναι κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης?δείχνει ενδιαφέρον?σηκώνει τηλέφωνα?σε προσέχει?πχ δεν σε αφήνει να πάρεις υπερβολικά κιλά..που σε εξετάζει?στο ιατρείο της ή στο νοσοκομείο?τι χρήματα παίρνει ?για τον τοκετό ζητάει φακελάκι?είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετου ή κάνει πολλές καισαρικές?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα...θα ήθελα πληροφορίες για την κα Παππά...θα παρακαλούσα όποια κοπέλα την έχει γιατρό και έχει γεννήσει μαζί της να μου στείλει ένα μύνημα...πως είναι κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης?δείχνει ενδιαφέρον?σηκώνει τηλέφωνα?σε προσέχει?πχ δεν σε αφήνει να πάρεις υπερβολικά κιλά..που σε εξετάζει?στο ιατρείο της ή στο νοσοκομείο?τι χρήματα παίρνει ?για τον τοκετό ζητάει φακελάκι?είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετου ή κάνει πολλές καισαρικές?

 

Εδώ και ένα χρόνο είμαστε στην προσπάθεια και δεν έχω ακόμα μείνει έγκυος. Επειδή δεν έχω συγκεκριμμένο γυναικολόγο, διαβάζοντας καλά λόγια για την Παππα, αποφάσισα να την επισκεφτώ. Στην αρχή ενθουσιάστηκα γιατί ήταν πολύ φιλική, ευγενική και απαντούσε σε όλες τις απορίες.

 

Στη συνέχεια όμως η απογοήτευση μου ήταν πολύ μεγάλη. Δεν το πιστεύω ακόμα πώς μια καθηγήτρια έκανε τέτοιο λάθος.

 

Στις εξετάσεις μου είχα ουρεόπλασμα και έπρεπε να πάρω αντιβίωση καθώς θα έκανα σαλπιγγογραφία. Πήρα τα αποτελέσματα την Παρασκευή και κανονικά η σαλπιγγογραφία θα γινόταν την Δευτέρα. Ενώ από το απόγευμα της Παρασκευής την καλούσα συνέχεια για να μου πει αν θα κάνω ή όχι τη σαλπιγγογραφία, ποτέ δεν απάντησε στο τηλέφωνο. Στο γραφείο απαντάει η μαία η οποία αμα ξέρει σου δίνει απάντηση αλλιώς μιλάει με τη γιατρό και σε καλεί πίσω. Με πήρε η μαια της την Παρασκευή στις 22:00 το βράδυ να μου πει να πάρω την τάδε αντιβίωση. Όταν ρώτησα αν πρέπει να πάρει και ο σύντροφός και εάν μπορώ να κάνω τη σαλπιγγογραφία, μου είπε πως ο σύντροφος μου δε χρειάζεται να κάνει κάτι και να πάω κανονικά τη Δευτέρα για την εξέταση.

Ψάχνοντας όμως στο ιντερνετ, κατάλαβα πως η αντιβίωση που μου έδωσε δεν είχε σχέση με το ουρεόπλασμα. Επίσης κακώς μου είπε να κάνω την σαλπιγγογραφία 2 μέρες μετά. Α! και φυσικά επειδή το ουρεόπλασμα είναι σεξουαλικώς μεταδιδόμενο, έπρεπε να πάρει και ο σύντροφος μου αντιβιωση. Της εστειλα μην στο κινητο και email για να μου επιβεβαιώσει την αντιβίωση και τις υπόλοιπες απορίες που είχα. Αποτέλεσμα? Με κάλεσε η μαία της την Τρίτη το βράδυ και μου έδινε τις απαντήσεις που προφανώς είχε γράψει η κα Παππά πάνω στο εκτυπωμένο email μου.

 

Αυτό που με απογοήτευσε είναι πως επιβεβαιωνε την αντιβίωση η οποία ήταν λάθος!!!! Επίσης με παρέπεμψε σε άλλο γιατρό ο οποίος είναι ειδικός στην τεχνητή γονιμοποίηση (μέσω της μαίας πάντα!) Αν για κάτι τόσο απλό έκανε λάθος, πώς να την εμπιστευτώ σε μια εγκυμοσύνη? Κι όταν μείνω έγκυος με το καλό, θέλω να μιλάω με το γιατρό μου, όχι τη μαία!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

καλησπερα σας ,

 

Ειναι η πρωτη φορα που μπαινω στο site κ γραφω καποια ερωτηση κ αυτο γιατι μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος κ οπως ειναι κατανοητο η χαρα μου ειναι απεριγραπτη αλλα το προβλημα μου ομως ειναι οτι δεν εχω εναν γυναικολογο σταθερο . Μου ειπαν για την κυρια Παππα στο αλεξανδρας καθως επισης κ για τον κυριο Αλεξανδρη στο αλεξανδρας . Μου προτειναν αυτους τους 2 γιατρους διοτι μου ειπαν οτι ειναι πολυ εμπειροι κ καθως εχω ενα μικρο προβλημα με την υγεια μου , θεωρουν οτι ειναι οι πλεον καταλληλοι .Θα ηθελα την αποψη σας κ την βοηθεια σας επι του θεματος εαν εχετε καποια εμπειρια .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η ταρίφα ειναι 1000 ευρώ ακατεβατα. Κανει μονο ιδιωτικό γραφείο γιατι όπως ισχυρίζεται στο Αλεξάνδρας δεν εχουν μηχάνημα για υπέρηχους .και σε παραπέμπει για εξετάσεις στο Λητώ ή στο Ρέα. Οσο για το βιβλιαριο ασφαλειζωμενου λέει ότι είναι μόνο για φάρμακα.τζαμπα το πενηντάρικο και χωρίς απόδειξη Μάλιστα.κυρια παππα του δημόσιου:shock:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ,

 

Ειναι η πρωτη φορα που μπαινω στο site κ γραφω καποια ερωτηση κ αυτο γιατι μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος κ οπως ειναι κατανοητο η χαρα μου ειναι απεριγραπτη αλλα το προβλημα μου ομως ειναι οτι δεν εχω εναν γυναικολογο σταθερο . Μου ειπαν για την κυρια Παππα στο αλεξανδρας καθως επισης κ για τον κυριο Αλεξανδρη στο αλεξανδρας . Μου προτειναν αυτους τους 2 γιατρους διοτι μου ειπαν οτι ειναι πολυ εμπειροι κ καθως εχω ενα μικρο προβλημα με την υγεια μου , θεωρουν οτι ειναι οι πλεον καταλληλοι .Θα ηθελα την αποψη σας κ την βοηθεια σας επι του θεματος εαν εχετε καποια εμπειρια .

Talking Καλημέρα η ταρίφα για την γεννα ειναι 1000 ευρώ ακατεβατα και με θράσος. Η αντιμετώπι

Η ταρίφα ειναι 1000 ευρώ ακατεβατα. Κανει μονο ιδιωτικό γραφείο γιατι όπως ισχυρίζεται στο Αλεξάνδρας δεν εχουν μηχάνημα για υπέρηχους .και σε παραπέμπει για εξετάσεις στο Λητώ ή στο Ρέα. Οσο για το βιβλιαριο ασφαλειζωμενου λέει ότι είναι μόνο για φάρμακα.τζαμπα το πενηντάρικο και χωρίς απόδειξη Μάλιστα.κυρια παππα του δημόσιου

Ο χρήστης Admim είναι συνδεδεμένος Προσθήκη στην Αξιολόγηση του/της: Admim Αναφορά μηνύματος Επεξεργασία / Διαγραφή μηνύματος Απάντηση με παράθεση Multi-Quote This Message

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...