Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ασημακόπουλος στο Λητώ


Recommended Posts

Κορίτσια μήπως καμιά σας έχει γυναικολόγο τον Ασημακόπουλο στο Λητώ? Πήγα σε αυτόν τυχαία χτες και μου έκανε καλή εντύπωση, αλλά έχω δίδυμα αυτή τη φορά και θέλω να το ψάξω αρκετά για την επιλογή γιατρού και μαιευτηρίου

H9ROp3.png

 

 

 

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σου Κατερίνα, τον κύριο Ασημακόπουλο τον επισκέφθηκα τυχαία για μια κολπίτιδα γιατί είναι ένας από τους γιατρούς που μου καλύπτει το ταμείο μου. Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση και έτσι στη συνέχεια τον επισκέφθηκα και για άλλα ζητήματα που με απασχολούνε. Είναι πολύ ευγενικός και πρόθυμος να σου εξηγήσει τα πάντα αναλυτικά, και δεν σε βλέπει μόνο σαν πορτοφόλι. Αυτό που με προβληματίζει στη δική μου περίπτωση είναι ότι επιμένει πολύ ότι χρειάζομαι φαρμακευτική αγωγή για να μείνω έγκυος χωρίς να περιμένει να περάσει το χρονικό διάστημα που εγώ έχω ορίσει ότι πρέπει να προσπαθήσω πριν ξεκινήσω να παίρνω ορμόνες. Η στάση του αυτή μπορεί ιατρικώς να είναι η σωστή, δε ξέρω θα φανεί στο μέλλον, αλλά αυτό που έχει σημασία είναι ότι εμένα σαν άνθρωπο μου έχει δημιουργήσει τρελό άγχος.

Σχετικά με τη παρακολούθηση της εγκυμοσύνης και τη γέννα, δεν έχω κάποια προσωπική εμπειρία, αλλά από όσο γνωρίζω είναι ο γιατρός της daisy 84, και η ίδια μου είχε αναφέρει καλά λόγια και ότι τη βοήθησε να γεννήσει φυσιολογικά.

Αλήθεια εσένα σου τον σύστησε κάποιος?

Έχεις ακούσει κάτι για εκείνον?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

frida ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, πήγα κι εγώ τυχαία ουσιαστικά για να μου γράψει τον προγεννητικό έλεγχο για τον ΟΠΑΔ αλλά μου έκανε κλικ που λένε και σήμερα που ξαναπήγα εξακολουθεί ναμου κάνει πολύ καλή εντύπωση, νιώθω πολύ άνετα μαζί του και εμπιστοσύνη ότι καταλαβαίνει και σέβεται αυτά που θα ήθελα να επιλέξω, προφανώς όταν συνάδουν και με τις ιατρικές επιταγές εννοείται. Πάντως εμένα δεν μου φάνηκε και πολύ φαν της φαρμακευτικής αγωγής προληπτικά γιατί δεν μου έδωσε κλασικά ένα κάρο συμπληρώματα που σύμφωνα με τις αιματολογικές μου δεν μου χρειάζονται. Βέβαια η δική σου περίπτωση είναι πολύ διαφορετική, πάντως πραγματικά εμένα και τις δύο φορές μου απάλυνε ενδοιασμούς, άγχος και ειδικά αφού έμαθα για τη δίδυμη κύηση. Είναι τόσο αλήθεια ότι ο γυναικολόγος είναι θέμα χημείας!!!

H9ROp3.png

 

 

 

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα Κατερίνα ο κ. Ασημακόπουλος έχει κάνει πολύ καλή εντύπωση, γιʼ αυτό και ότι έχω χρειαστεί έχω απευθυνθεί σε εκείνον. Σίγουρα δεν είναι από τους γιατρούς που σε φορτώνουν στα φάρμακα με το παραμικρό.

Το θέμα όμως της εγκυμοσύνης είναι λιγάκι διαφορετικό, είμαι σίγουρη ότι από τη πλευρά του μου προτείνει ότι εκείνος θεωρεί καλύτερο από ιατρική άποψη, απλά εγώ σαν άνθρωπος χρειάζομαι περισσότερο χρόνο, και προσπαθώ να αποφύγω και τις ορμόνες. Αν πάντως μου προέκυπτε από μόνη της μια εγκυμοσύνη νομίζω ότι θα συνέχιζα μαζί του, γιατί και εμένα με κάνει να αισθάνομαι πολύ άνετα και μου έχει κάνει αυτό το κλικ που λες και εσύ.

Χαίρομαι που έκανε και σε εσένα καλή εντύπωση, γιατί και εγώ έψαχνα κάποτε γνώμες για τον γιατρό και δυστυχώς κανείς από το περιβάλλον μου δεν τον γνώριζε.

Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να γεννήσεις τα διδυμάκια σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

:D

Κορίτσια μήπως καμιά σας έχει γυναικολόγο τον Ασημακόπουλο στο Λητώ? Πήγα σε αυτόν τυχαία χτες και μου έκανε καλή εντύπωση, αλλά έχω δίδυμα αυτή τη φορά και θέλω να το ψάξω αρκετά για την επιλογή γιατρού και μαιευτηρίου

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΜΑΝΙΔΗΣ.:-) ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΕΛΑΒΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΕΣ ΜΟΥ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ,ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΣΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΑΝ 'ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ' ΑΨΟΓΟΣ!! ΚΑΙ ΤΟ ΛΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ!!! ΕΚΕΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ...:D ΕΧΩ 2ΚΟΥΚΛΙΑ 15,5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 4,5 ΜΗΝΩΝ!!!!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΕΓΚΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

Αν και τελικά έχω ένα μωράκι... Δεν ξέρουμε αν απορροφήθηκε το άλλο ή απλά ήταν στους 2 πρώτους υπέρηχους λάθος εκτίμηση.

H9ROp3.png

 

 

 

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Για να κλείσω αυτό το θέμα που άνοιξα, μιας και γέννησα το κοριτσάκι μου πριν από λίγες ημέρες, θέλω να σας πω ότι ο Ασημακόπουλος ήταν πολύ καλός από την αρχή μέχρι το τέλος.

Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ήταν πάντα πλάι μου με έναν πολύ ανθρώπινο τρόπο εκτός του επαγγελματισμού του, είχα και κάποιες δυσκολίες και πάντα με καθησύχαζε και ενδιαφερόταν αληθινά. Και εκείνος και η μαία με την οποία συνεργάζεται είναι πολύ ζεστοί άνθρωποι, (στην ουσία ζεστοί δηλαδή όχι μόνο τα "αγάπη μου" και "χρυσό μου" που συνηθίζουν οι γυναικολόγοι) και ένιωσα άνετη και ασφαλής μαζί τους, σεβάστηκαν εμένα και το μωρό μου και τις επιθυμίες μου για έναν τοκετό όπως τον ονειρευόμουν.

Είχα έναν πολύ καλό τοκετό, παρά τις δυσκολίες που παρουσιάστηκαν και πραγματικά πιστεύω πως έπαιξε μεγάλο ρόλο η καλή μου ψυχολογία, μέρος της οποίας το χρωστώ στους δυο τους.

H9ROp3.png

 

 

 

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Θα ηθελα να πω την δικη μου πολυ ασχημη εμπειρια απο τον Ασημακοπουλο.πηγα σε αυτον γιατι μια γνωστη μου,μου ελεγε τα καλυτερα.πηγα μεχρι την 7η εβδομ.κ ενω μου ελεγε οτι ολα πανε καλα κ τελεια οτι ξαφνικα δεν εβλεπε εμβρυο κ οτι να πηγαινα μετσ απο 4 μερεςνα με καθαρισει.ηταν απολυτος οτι δεν υπηρχε καμμια πιθανοτητα να δουμε :Pεμβρυο που πραγματικα μου κοπηκανε τα ποδια.θελω να σας πω οτι την επομενη μερα πηγα σε εμβρυολογο κ ειδαμε το μωρο κ ακουσαμε την καρδουλα του.οσο για τη γνωστη μου της δινει φαρμακα για την πλακα η οποια ειναι κ αυτη εγκυος κ σε πριζει να κανεις τς εξετασεις σεσυγκεκριμενο κεντρο γιατι προφανως βαζει λεφτα στην τσεπη του κ απο εκει....οταν τον πηρε ο αντρας μου τηλ.τα αρνηθηκε φυσικα ολα κ συνεχιζει δυστυχως ενα τετοιο ατομο να παρακολουθει εγκυμονουσες....ο θεος να φιλαει εμας κ τα μωρα μας απο τετοιους δηθεν γιατρους.....

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...