Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συκουτρής - Καμπούρη


Recommended Posts

Μήπως ξέρει κανείς να μου πει για τους δύο αυτούς γυναικολόγους, τον Αναστάσιο Συκουτρή (Ιασώ-Μητέρα) και τη Δέσποινα Καμπούρη (Ιασώ);

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα!

για τον Συκουτρήδε γνωριζω.στην καμπουρη πηγαινα και εγω μιας και με βολευε γιατι ηταν στο ηρακλειο,ομως αφου εμεινα εγκυος αλλαξα γυναικολογο γιατι δεν εμεινα ικανοποιημενη απο τη συμπεριφορα της,της ζητουσα πληροφοριες για το τι πρεπει να κανω,τι να προσεχω μιας και ηταν η πρωτη μου εγκυμοσυνη και με το ζορι μου απαντουσε μαλιστα θυμαμαι μια φραση της ''δε πειραζει οτι να φας και να πιεις'',ισως εγω να ημουν ενα μεμονομενο περιστατικο..ισως να ετυχε ,δεν ξερω .μετα απο τη καμπουρη πηγα στο Γιαννουκο που ειναι στο μητερα και ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενη!ειναι πανω απ'ολα ανθρωπος και παρα πολυ καλος σε αυτο που κανει (κατ'εμε) καθε φορα με συμβουλευε για τα παντα και μου φερθηκε σαν να ημουν κορη του τη στιγμη της γεννας και κατα την εγκυμοσυνη.

9Uzhp3.png GHqEp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γειτόνισσα!

Δεν έχω παράπονο από την τωρινή μου γυναικολόγο, αλλά είναι πολύ μακριά, στο Ελληνικό (!) και έκανα ολόκληρο ταξίδι για μια εξέταση όταν ήμουν έγκυος. Σκέφτηκα λοιπόν να κοιτάξω για κάτι πιο κοντινό.

Ο γιατρός που αναφέρεις πού έχει το ιατρείο του; Είναι μεγάλος; Είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού;

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο γιατρος εχει το ιατρειο του στο χαλανδρι ,βασικα ειναι πανω στο δρομο καθως γυρναμε απο αγια παρασκευη,δεν ειναι μακρια!ειναι καπου στα 50 (δεν ειμαι και καλη στο να καταλαβαινω ηλικιες ).εγω ειμαι γενικα ποοοολυ δυσπιστη με τους γιατρους και κυριως τον γυναικολογο(και κυριως αντρα) αλλα ειναι τοσο καλος που εμενα με κερδισε αμεσως και τον εμπιστευτηκα!ειναι υπερ του φυσιολογικου!αν και εγω τελικα γεννησα με καισαρικη λογω θεσης μωρου (πολυ ψηλα ,δεν κατεβαινε με τιποτα)και περιτυλιξης με το λωρο.εν περιληψη να σου πω οτι πηγα με προγραμματισμενο ραντεβου μερα που και εκεινος δεν εχει ιατρειο γιατι ηθελε να ειναι συνεχως μαζι μου προκειμενου να προκαλεσουμε φυσιολογικο τοκετο ομως η μπεμπα μου ειχε αντιθετη αποψη ..και τελικα καναμε καισαρικη.επισης να σου πω οτι ειναι και γιατρος στο ικα νεα ιωνιας.

9Uzhp3.png GHqEp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Souzy και εγώ είχα πάει στην Καμπούρη στην αρχή της εγκυμοσύνης μου και τελικά άλλαξα γιατρό στον 3ο μήνα γιατί δεν ήμουνα πολύ ευχαριστημένη. Δεν είναι ότι μου είπε κάτι περίεργο ή έκανε κάτι κακό, απλά όπως λέει και η Αndy, μου έδινε την αίσθηση της αδιάφορης και όχι πολύ 'user friendly' αν μπορώ να το πω έτσι! :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειτόνισσες, και γω πηγαινα για χρόνια στην Καμπούρη για το ετήσιο τσεκ απ. Ηταν πάντα ψιλοαδιάφορη και ψυχρη΄, αλλά επειδή για έναν απλό έλεγχο πήγαινα, δεν με πολυενδιέφερε. Μόλις όμως έμεινα εγκυος, αλλαξε συμπεριφορά απέναντί μου και μέχρι που άρχισε να θυμάται και το μικρό μου όνομα! Το οποίο by the way δεν είχε μάθει για 12 χρόνια που την επισκεπτόμουν...

Μετά έμαθα και πόσα παίρνει για τοκετό και λάκισα...Μου φάνηκε ψιλοφραγκοφόν... :)

Link to comment
Share on other sites

Filoudaki με το καλό!

Τώρα έχω πλέον σχηματίσει εικόνα....

Αλήθεια, πόσα ζήτησε;

 

Σαν πολλές γειτόνισσες δε μαζευόμαστε;;; :D:D:D

Να κανονίσουμε και για καφεδάκι κάποια στιγμή...

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Filoudaki με το καλό!

Τώρα έχω πλέον σχηματίσει εικόνα....

Αλήθεια, πόσα ζήτησε;

 

Μου είπε η γραμματέας της που είναι πελάτισσά μου, οτι παίρνει 3300 για καισαρική (.που θα κάνω μάλλον)

Αν βάλεις και το ιασω τί θα θέλει... ε όχι , είναι πολλά...δεν θα μπορέσω...:D

Αν ηταν σε κανένα φτηνότερο μαιευτήριο και ζήταγε και αυτή πολύ λιγότερα, ίσως λεω ίσως, το συζητούσα. αλλ'α και πάλι ποτέ δεν με ξετρέλανε σαν γιατρος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου είπε η γραμματέας της που είναι πελάτισσά μου, οτι παίρνει 3300 για καισαρική

Όντως, πάρα πολλά χρήματα...:evil:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σε όλους!!! Είμαι κι εγώ γειτόνισσα και πέρσι επισκέφτηκα για πρώτη φορά την Καμπούρη για το ετήσιο τσεκ απ με σκοπό να βρω γιατρό εδώ κοντά και να τον κρατήσω αφού στο κοντινό μέλλον λέμε να βάλουμε μπρος για παιδάκι. Μπορώ να πω πως σαν πρώτη επαφή δεν ήταν κι άσχημη. Το μόνο που με παραξένεψε ήταν πως όταν της είπα πως πήγα ιδιωτικά εκεί σαν να άλλαξε λίγο το ύφος της.... ( δεν ξέρω καν αν συνεργάζεται με κάποιο ταμείο γι αυτό ίσως να ήταν και ιδέα μου). Τώρα που ήρθε ο καιρός πάλι για τσεκ απ μιας και δεν μου έκανε το κλικ ψάχνω και για κάποιον άλλο. Τι θα είχατε να μου προτείνετε στις γύρω περιοχές? Αυτό που θέλω από τον γιατρό μου είναι να δείχνει ενδιαφέρον και να με κάνει να νιώθω άνετα και όχι π.χ. να κοιτάει συνέχεια το ρολόι του.... Περιμένω προτάσεις ;)

cctip3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 2 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...