Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αθάνατος ή Γκριμπίζης;;;;


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Γνωρίζει καμιά τον Αθάνατο Δ.; Ο γιατρός μου εδώ και τρία χρόνια είναι ο Γκριμπίζης. Τον εμπιστεύομαι απόλυτα σαν γιατρό αλλά σε οτιδήποτε άλλο δεν είμαι ευχαριστημένη. Αυτός με ξεγέννησε και ξέρει όλο το ιστορικό μου γι΄αυτό με δυσκολία σκέφτομαι να τον αλλάξω. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον Αθάνατο.Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσα να τον εμπιστευτώ σαν γιατρό, γιατί σαν χαρακτήρα έχω ακούσει τα καλύτερα. Αχ, αν μπορείτε βοηθήστε με γιατί είμαι σε μεγάλο δίλημμα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Μιλάς για τον γιατρο της Θεσσαλονίκης; Αν ναι, τον ξερω μονο γιατι ειναι αυτος που εγκρίνει τις άδειες και παραπέμπει σε επιτροπές για τις επαπειλουμενες κυησεις, στο κεντρο μάνας και παιδιού. Δεν ξερω γιατι, εμενα μου φαινεται λιγο "τρομακτικούλης "αλλα ισως ετσι πρεπει να ειναι στη θέση εκεινη, αλλα απο κει κ περα με τις ασθενείς του δεν ξερω καθολου. Ισως καποια αλλη κοπέλα να μας ελεγε! :) (για τον Αθάνατο μιλάω)!

kqKHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι, για Θεσσαλονίκη μιλάω. Η φίλη μου που έχει πάει είπε οτι είναι πολύ καλός και στα εξηγεί όσο χρειαστεί όλα. Ήταν μαθητής του Γκριμπίζη που έχω τώρα. λέω να κλείσω ένα ραντεβού στον Αθάνατο για τεστ ΠΑΠ γιατί ο Γκριμπίζης σε κλείνει ραντεβού δυο μήνες μετά, και βλέπουμε... Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν σε κρισιμες και δύσκολες καταστάσεις θα μπορούσε να ανταπεξέλθει ο Αθάνατος όπως είμαι σίγουρη οτι θα το έκανε ο Γκριμπίζης που του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη σαν γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα!!!

ο αθανατος ειναι ο γυναικολογος μου!!!

ειναι παρα πολυ φιλικος και σε κερδιζει απο την πρωτη κουβεντα!!!δεν ειανι καθολου τρομακτικος!!

ειχα μια αποβολη πριν 2 χρονια και με τη νεα αρχη που αποφασισα να κανω ειπα να αλλαξω και γυναικολογο,ετσι πηγα στο δημητρη τον αθανατο!

πολυ φιλικος και προσιτος,σαν ενας φιλος που καθισαμε να τα πουμε!

εμεινα εγκυος ξανα και τωρα εχω μια κορουλα 16 μηνων!

γεννησα μαζι του στο γενεσις και ηταν διπλα μου απο την ωρα που πηγα,μπηκα με προκληση αλλα μετα απο 15 ωρες η μικρη δεν ελεγε να βγει με τιποτα,καναμε καισαρικη!ενιωθα πολυ ανετα μαζι του,αληθεια!

ερχοταν καθε μερα να με δει στην κλινικη και μετα που βγηκα(μενω επαρχια)μιλουσαμε στο τηλ!(ακομη και ο αντρας μου μιλουσε μαζι του κρυφα απο μενα γιατι με εβλεπε καπως τις πρωτες μερες με το μωρο,καταλαβαινετε,και του εδινε συμβουλες πως να διαχειριστει την κατασταση μεσα στο σπιτι)!

οταν τον χρειαστηκα ηταν διπλα μου σε ολα,αψογος επαγγελματιας!!!

ευχομαι να σε βοηθησα,φιλια!!!!

Ο,ΤΙ ΔΕ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ,ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ...:cool:

TlqIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

mairoulaki ευχαριστώ για την απάντηση. Κ εγω εχω ακούσει πολυ καλά λόγια. Είναι έμπειρος σαν γιατρός? Δηλαδή σε μια δύσκολη κατάσταση πιστεύεις οτι θα τα κατάφερνε άνετα? Μακρυά απο μας αλλά ποτέ δεν ξες! Ο γυναικολόγος που έχω τώρα ήτανε καθηγητής του αλλά αργεί πολύ στα ραντεβού και μ΄εκνευρίζει. Σαν γιατρός όμως είναι άψογος κ αν πάω στον Αθάνατο θέλω να ξέρω οτι θα είναι του ίδιου επιπέδου. Θέλω να του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη. Εσυ τι λες? Θέλω να αλλάξω αλλά φοβάμαι...!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα δεν ξερω ειλικρινα πως μπορει να διαχειριστει μια δυσκολη κατασταση,εξαλλου νομιζω πως ολοι οι γιατροι καλοι ειναι εαν πηγαινουν ολα καλα ,στη δυσκολια φαινεται τι γιατρος ειναι!!!

σε μενα δοξα τω Θεω ολα πηγαν ρολοι,ολα φυσιολογικα και ιδανικα,ειχα μια τελεια εγκυμοσυνη και σε ολες ευχομαι το ιδιο!παντα ομως ειχα το αγχος της αποβολης λογω της πρωτης εγκυμοσυνης,ο δημητρης με καθησυχαζε παντα και μπορουσα να βασιστω και να τον πιστεψω,ειλικρινα!

κι εγω ρωτησα και πηρα γνωμες για το συγκεκριμενο γιατρο,απο γνωστους μας γιατρους στο παπαγεωργιου οπου ηταν επιστημονικος συνεργατης,και ακουσα τα καλυτερα!!!!!

εχει τρομερες γνωσεις παρα το μικρο της ηλικιας του και φαινεται να κατεχει καλα αυτο που κανει!!!!

ολα αυτα τα λεω μεσα απο την εμπειρια που ειχα μαζι του και ειναι καθαρα η γνωμη που σχηματισα εγω γι αυτον!!!!

ευχομαι να παρεις την καλυτερη αποφαση για σενα!

φιλια!

Ο,ΤΙ ΔΕ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ,ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ...:cool:

TlqIp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ για να σου πω την αλήθεια προσωπική-προσωπική αποψη δεν έχω.. εμένα ο γιατρός μου είναι ο Τυμπανίδης, που έχουν μαζί το ιατρείο. τον Αθάνατο τον έχω δει μόνο στο ΚΜΠ που είχα παει να μου γράψει μια άδεια και σε μια ταβερνα που τους ειχα πετυχει μαζι.. :P

ωστόσο, επειδή μια παλιά γνωστή μου έψαχνε καλό γιατρό (είχε κάποια θέματα και φοβόταν για την έκβαση της εγκυμοσύνης της) και της είχαν συστήσει τον Αθάνατο μου ζήτησε να πάρω και τη γνώμη του δικού μου γιατρού (για τον συνεργάτη του ουσιαστικά, δεν θα μπορούσε να πει και κάτι άσχημο αλλά τέλος παντων).. η απάντηση ομως που μου έδωσε ο Τυμπανίδης ήταν τόσο ξεκάθαρη που δεν χωρούσε αμφιβολία οτι πιστεύει τα καλύτερα για τον Αθάνατο. και εγώ τον Τυμπανίδη τον εμπιστεύομαι!!!

Για την ιστορια, η κοπελα γεννησε και πηγαν ολα υπεροχα!!

Άρα, μάλλον θα σου έλεγα οτι μεχρι του σημειου που φτάνει η γνώση μου, είναι πολύ καλός γιατρος!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

O γιατρός μου στο δευτερο μωρό μου ήταν ο Αθάνατος.

Στο πρώτο μωρό η εγκυμοσύνη ήταν αυτό που θα ευχόταν η κάθε μαμά, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Όταν όμως αποφασίσαμε να κάνουμε δευτερο μωρό, ήρθε η πρώτη αποβολή, ακολούθησε κ μια δευτερη. Χάλια ψυχολογικά, με ορμονικές διαταραχές αποφάσισα να αφήσω τον παλιότερο γυναικολόγο μου και να εμπιστευθώ τον Δημήτρη Αθάνατο.

Έχοντας έντονη ξηρότητα στο αιδοίο κ τον κόλπο, κι ενώ οι μικροβιολογικές/κολπ.καλλιέργιες ήταν καθαρές, ο παλιός μου γυναικολόγος επέμενε....να μην χρησιμοποιώ μαλακτικό στα εσώρουχα. 'Ομως το πρόβλημα ήταν πολύ έντονο για να φταίει το μαλακτικό.

Στην πρώτη επίσκεψη στο κο ΑΘάνατο, και μόνο από την περιγραφή, μου εξήγησε οτι μετά από μια αποβολή, συχνά οι ορμόνες διαταράσσονται, οτι το πρόβλημα είναι καθαρά ορμονικό, να χρησιμοποιώ πεπανθολ και θα υποχωρήσει κι η ξηρότητα κι ο κνησμός. Έτσι κι έγινε.

Ακολούθησε μια κύστη στις ωοθήκες, και "περίοδος" ανα 10-15 μέρες...και στον πρώτο μήνα που όλα πια είχαν περάσει, ξαναέμεινα έγκυος! Δεν μπορείτε να φανταστείτε χαρα! (είχα πατήσει πλεον, μ αυτά κ μ' εκείνα, τα 36).

Κάνοντας τον β΄επιπέδου, είδαμε οτι και οι δυο μητριαίες αρτηρίες δεν αιμάτωναν σωστά τον πλακούντα. Ο γιατρός που μας έκανε την β' επιπέδου, μας είπε με μεγάλη σιγουριά οτι θα γεννήσω πρόωρα ένα ελλιποβαρές μωρό, πιθανότατα αρχές του 8ου μήνα.

Ο Αθάνατος, από τον 4ο μήνα με διαβεβαίωνε οτι θα γεννήσω κανονικά,

να μην σκέφτομαι πρόωρους τοκετούς.

Ο Αθάνατος λοιπόν επαληθεύτηκε, γέννησα την 10η μέρα του 9ου μήνα, ένα αγοράκι 2,5 κιλών που δεν μπήκε ούτε μισή ώρα στην θερμοκοιτίδα.

Ο άνθρωπος είναι εξαιρετικός. Μόνο αυτό έχω να πω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα δεν ξέρω αν θα το δει κάποια κοπέλα αλλά θα ήθελα τη βοήθειά σας αν μπορείτε να μου πείτε από εμπειρία σας ποιον θεωρείται καλό γυναικολόγο στο Παπαγεωργίου για υψηλού κινδύνου  εγκυμοσύνη με καισαρική:):):)και για  αμνιοπαρακέντηση  γνωρίζετε τον κύριο Ζαβλανος στο Παπαγεωργίου  γιατρό και ποια είναι η γνώμη σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...