Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τα κατοικίδια μας....


vazelaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 173
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

xaxaxa!

Λοιπον εμας τα τωρινα κατοικιδια μας (διοτι ειχαμε κ αλλα μεχρι πριν λιγο καιρο), ειναι η Ποζα (σκυλος), ο Χαρουλης (καναρινι), ο Λουλουδας κ ο Καρδιας (ψαρια).

Αν θυμηθω θα βαλω φωτο αργοτερα, διοτι ειμαι δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα δικα μας κατοικιδια ειναι. Η Φριντα [ σκυλιτσα] ο Ζνουκ [ γατουλης σιαμ ] και η Ζουζου για την οποια μπορειτε να διαβασετε συγκλονιστικες λεπτομερειες στο ΓΑΤΟΥΛΑ - ΜΑΙΑ.

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πφφφφφφφ σιγα.... η πεθερα μου ειναι καλυτερη!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

πάντως η δικιά μου δεν είναι καλύτερη απο το σκυλάκι μου (τι σκυλάκι δηλαδή 50 κιλα σκύλος) και εννοείται οτι δεν τον εχω σπίτι αλλά στη δουλειά :D:wink:

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

Εμεις εχουμε μια σκυλιτσα την ΜΠΟΥΜΠΟΥ! Οταν την αποκτησαμε ηταν ηδη 2 χρονων και ετοιμοθανατη :cry: Τωρα ζει μαζι μας 4,5 χρονια και την εχουμε βασιλισσα! :D Δυστυχως δεν ξερω πως να κατεβασω φωτο να την δειτε...

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον........

 

εμεις εχουμε ενα πιτ-μπουλ, το ρεμο

εναν γατο, τον ψιτ

κι αλλο ενα γατι, τον Νινη... (αμα κανει και αλλαξει ομαδα ο Νινης, και παει σε κανα γαβρο, λεει ο αντρας μου πως θα ξαναβαφτισει το γατι.... Σαλπιγγιδη!!!)

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε δυο τετράποδα παιδάκια...

Τον Φοίβο τον γατούλη μας και το ημίαιμο λυκοσκυλάκι μας τον Έκτορα!

Τρελλαίνονται και οι δυο για τα παιδιά και τα προσέχουν πολύ...

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω σκεφτομαι να παρω ενα μικρο σκυλακι για να παιζει η μικρη μου... (μια και ειναι και μοναχοκορη και δεν εχει αλλη παρεα)....

 

Θελω να ρωτησω κατι τα σκυλακια που περνουμε απο petshop ειναι εκπαιδευμενα για να κανουν την αναγκη τους ή πρεπει εμεις να τα εκπαιδευσουμε??????

 

 

Παντως και εγω μεγαλωσα με κατοικιδια Γατες σκυλακια (2 κατα καιρους)

 

και θα ηθελα και η κορη μου....

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκεφτομαι να παρω ενα μικρο σκυλακι για να παιζει η μικρη μου... (μια και ειναι και μοναχοκορη και δεν εχει αλλη παρεα)....

 

Θελω να ρωτησω κατι τα σκυλακια που περνουμε απο petshop ειναι εκπαιδευμενα για να κανουν την αναγκη τους ή πρεπει εμεις να τα εκπαιδευσουμε??????

 

 

Παντως και εγω μεγαλωσα με κατοικιδια Γατες σκυλακια (2 κατα καιρους)

 

και θα ηθελα και η κορη μου....

 

Οχι βρε φιλενάδα, δεν είναι εκπαιδευμένα, εσείς θα πρέπει να το εκπαιδεύσετε και νομίζω ότι είναι ένας καλός τρόπος να μάθει πολλά πράγματα η κορούλα σου.

 

Παρεπιπτόντως, κι εγώ μεγάλωσα με σκυλάκια, διάφορα κατά καιρούς, αλλά τώρα έχουμε πολλά πουλάκια στο σπίτι. Καναρίνια, παπαγαλάκια, αγριοπούλια και εξωτικά πουλάκια, τα οποία βρίσκονται στο δωματιάκι τους στην ταράτσα πλέον, και έχω στο σαλόνι μόνο τα παπαγαλάκια. Αυτές τις μέρες πήραμε κ ένα μικρό ενυδρείο κ λέμε να το γεμίσουμε με μικρά ψαράκια.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ πολύ καλο για τα παιδια να μεγαλωνουν με ζωακια μεσα στο σπιτι και ιδιαιτερα σκυλακια. Εχω διαβασει σχετικες ερευνες που αναφέρουν οτι εκτος απο τα αντισωματα που αποκτουν, έχουν και καλυτερη αντιληψη απο μικροτερη ηλικια διότι έχουν να κανουν με ενα ζωντανο οργανισμο. Μη φοβαστε λοιπον για τα παιδακια σας, ειναι οτι καλύτερο. Εχω συζητησει και με το γιατρο μου περί του θέματοε και μου έχει πει τα καλύτερα.

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ πολύ καλο για τα παιδια να μεγαλωνουν με ζωακια μεσα στο σπιτι και ιδιαιτερα σκυλακια. Εχω διαβασει σχετικες ερευνες που αναφέρουν οτι εκτος απο τα αντισωματα που αποκτουν, έχουν και καλυτερη αντιληψη απο μικροτερη ηλικια διότι έχουν να κανουν με ενα ζωντανο οργανισμο. Μη φοβαστε λοιπον για τα παιδακια σας, ειναι οτι καλύτερο. Εχω συζητησει και με το γιατρο μου περί του θέματοε και μου έχει πει τα καλύτερα.
Ειναι πολυ δυσκολο να μεγαλωνεις παιδια και σκυλια!πιστεψτε με...θελει πολυ σκεψη πριν αποφασισετε κατι τοσο δεσμευτικο.

Υπαρχουν και εκπαιδευμενα σκυλια αλλα δεν ειναι κουταβακια.Ειναι περιπου ενος ετους.Ειναι πιο "ευκολο" να παρεις καποιο σε μεγαλυτερη ηλικια παρα να χρειαζεται να περασεις ενα χρονο αλλαζοντας πανες σε 2 μωρα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Eχουμε 2 ημιαίμα λυκόσκυλα αδενικά. Το ένα είναι 3 ετών και το άλλο 3 μηνών. Έχουμε σκοπό να πάρουμε γατούλες, πουλάκια και ψαράκια στο μέλλον. Ήδη το ενυδρείο και το τεράστιο κλουβί το έχουμε...

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Έχω μια φοβερή και τρομερή γατίνα 10 ετών,που τη λατρεύω.

Η μόνη μου αγωνία είναι πώς θα είναι νιώθει όταν στο σπίτι έρθει με το καλό ένα μωρό.Όλοι με φοβίζουν,ότι δεν θα πρέπει με καμία δύναμη να αφήνω το μωρό χωρίς επίβλεψη λόγω της γάτας,μην του επιτεθεί,μη ζηλέψει και άλλα τέτοια.

Εδώ πάλι βλέπω γάτες να συνυπάρχουν όμορφα κι ωραία με μωράκια...

τι κάνατε,βρε κορίτσια,τις μαγέψατε;

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...