Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

καλησπέρα σε 'όλους!

 

όταν θέλουμε και άλλο παιδάκι - τώρα- αλλά ο άντρας μας δεν είναι πολύ θετικός, η το αναβάλει για αργότερα κλπ..

επιμένετε??

πιστεύεται αυτό που λένε πως ''αν θέλει η γυναίκα ...'' όλα γίνονται και πως τελικά η γυναίκα αποφασίζει πόσα παιδιά θα κάνει

ή

αν κάποιος δεν θέλει δεν πρέπει να τον πιέσουμε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πιστεύω πως η απόφαση πρέπει να είναι κοινή. Αφού είσαι μαζί με τον άλλον δεν μπορείς να αποφασίσεις μόνη σου για αυτό το θέμα. Δεν θα είναι σωστό ούτε για τον άντρα σου ούτε για το καινούργιο μωρό. Φαντάζομαι βέβαια ότι στο τέλος θα το δεχθεί, γιατί ποιος άνθρωπος δεν υποκύπτει τελικά σε ένα μωρό, αλλά πιστεύω ότι πρέπει να το θέλετε από την αρχή και οι δύο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Kαι επαναφέρω την ερώτηση της ΜΑΜΑ-ΑGΑ λοιπόν...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:Εκτός από το να ελπίζουμε στο Θεό που σίγουρα ξέρει καλύτερα από την καθεμιά μας τι αντέχουμε και τι όχι, τι άλλο μπορούμε να κάνουμε για να πείσουμε το σύζυγο για ακόμη ένα παιδάκι?Έχω τρία αγοράκια και επιθυμώ κι άλλο παιδάκι (και δε θα με πειράξει να είναι και αγόρι, πια έμαθα:mrgreen::mrgreen::mrgreen:)...ΜΑΜΑ-ΑGΑ για σένα το ποστ ήταν γουρλίδικο...Αν θυμάμαι καλά, λίγο μετά έμεινες έγκυος στο τέταρτο ε??Χαχαχαχα!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαι επαναφέρω την ερώτηση της ΜΑΜΑ-ΑGΑ λοιπόν...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:Εκτός από το να ελπίζουμε στο Θεό που σίγουρα ξέρει καλύτερα από την καθεμιά μας τι αντέχουμε και τι όχι, τι άλλο μπορούμε να κάνουμε για να πείσουμε το σύζυγο για ακόμη ένα παιδάκι?Έχω τρία αγοράκια και επιθυμώ κι άλλο παιδάκι (και δε θα με πειράξει να είναι και αγόρι, πια έμαθα:mrgreen::mrgreen::mrgreen:)...ΜΑΜΑ-ΑGΑ για σένα το ποστ ήταν γουρλίδικο...Αν θυμάμαι καλά, λίγο μετά έμεινες έγκυος στο τέταρτο ε??Χαχαχαχα!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Marouskaki καλησπέρα!

 

Καταρχήν σε νοιώθω απόλυτα!! και εγώ όταν το έγραψα ..έλπιζα στον Θεούλη , αλλά είχα και ανυπομονησία για το πως να πεισω τον άντρούλη μου...

Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω τι μεσολάβησε ακριβώς και άλλαξε γνώμη..

Το ανέφερα πάντως πολύ συχνά, στην μορφή αστείου περισσότερο...η έλεγα ότι καποτε θα κάνουμε και άλλο ένα δεν μπορεί...νέοι ήμαστε ακόμη...κλπ..

Κάτι από όλα δούλεψε...τώρα όντως έχω 4...

 

Πιστεύω πως αφού το θες τόσο πολύ θα τα καταφέρεις και εσύ!

ελπίζω να είναι γουρλίδοκο και το δικό σου ποστ!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!

 

ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΜΑΣ,ΑΛΛΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΑΦΗΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΨΥΧΟΥΛΕΣ.

 

ΕΧΩ 2 Κ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ....

 

ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ. ΣΑΣ ΘΑΥΜΑΖΩ. ΝΑ ΧΕΤΕ 3, 4 Κ ΝΑ ΘΕΛΕΤΕ Κ ΑΛΛΟ;;;; ΑΞΙΕΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Marouskaki καλησπέρα!

 

Καταρχήν σε νοιώθω απόλυτα!! και εγώ όταν το έγραψα ..έλπιζα στον Θεούλη , αλλά είχα και ανυπομονησία για το πως να πεισω τον άντρούλη μου...

Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω τι μεσολάβησε ακριβώς και άλλαξε γνώμη..

Το ανέφερα πάντως πολύ συχνά, στην μορφή αστείου περισσότερο...η έλεγα ότι καποτε θα κάνουμε και άλλο ένα δεν μπορεί...νέοι ήμαστε ακόμη...κλπ..

Κάτι από όλα δούλεψε...τώρα όντως έχω 4...

 

Πιστεύω πως αφού το θες τόσο πολύ θα τα καταφέρεις και εσύ!

ελπίζω να είναι γουρλίδοκο και το δικό σου ποστ!!

;)

 

Mama-aga, σε ευχαριστώ για την απάντησή σου καταρχήν....Η αλήθεια είναι ότι μέχρι το καλοκαίρι του 2012 (ο μικρός μας ήταν τότε 1,5 έτους) μόνο στην ιδέα του τέταρτου έσκαγα στα γέλια....Και τότε ....έμεινα έγκυος, χωρίς να το επιδιώξουμε, τυχαία....Το ανακάλυψα 6 εβδομάδων (θήλαζα και απέδιδα την καθυστέρηση εκεί, ούτε καν μου περνούσε από το μυαλό) αλλά μια εβδομάδα μετά ήρθε η βιοχημική.Ε, από τότε μου μπήκε στο μυαλό και δε βγαίνει!5 φορές τη βδομάδα είμαστε με 4 αγοράκια σπίτι (τα δικά μας συν ένα γειτονόπουλο) και πονάω που δεν είναι δικά μου και τα 4, πονάω από επιθυμία.Αλλά έχω εμπιστοσύνη στο Θεό, ίσως δεν είναι η ώρα ή δε θα είναι και ποτέ....Μπορώ μόνο να ελπίζω ε?Το θέμα είναι ότι και στον άντρα μου αρέσουν και αγαπά πολύ τα παιδιά αλλά δεν έχουμε βοήθεια, αν είχαμε βοήθεια θα είχαμε ήδη κι άλλο λέει.Αλλά δεν είναι κρίμα, να θες παιδιά και να μην κάνεις λόγω μη ύπαρξης βοήθειας?Εκτός κι αν το λέει να με αποφύγει:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!

 

ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΜΑΣ,ΑΛΛΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΑΦΗΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΨΥΧΟΥΛΕΣ.

 

ΕΧΩ 2 Κ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ....

 

ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ. ΣΑΣ ΘΑΥΜΑΖΩ. ΝΑ ΧΕΤΕ 3, 4 Κ ΝΑ ΘΕΛΕΤΕ Κ ΑΛΛΟ;;;; ΑΞΙΕΣ!!!!

 

Εννοείται ότι κάνοντας παιδιά πρέπει να κάνουμε λίγο πέρα τον εγωισμό μας και τα θέλω μας....Κι εγώ πολλές φορές νιώθω πτώμα...Αλλά έτσι ένιωθα και με ένα...Και μετά έκανα το δεύτερο κι έλεγα:''μα είχα ένα και γκρίνιαζα?εδώ είναι τα ζόρια στα δύο....'' Και μετά έκανα το τρίτο (και τα είδαμε όλα κωλυόμενα) και είπα:''Μα καλά είχα δύο και γκρίνιαζα??'' Χαχα, κατάλαβες ε??Μαζόχα η κυρία!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ τι κανεις..?!

Κανεις συχνα "αυτο" που μπορει να φερει το επομενο μωρο..ε και τοτε αυξανονται και οι πιθανοτητες να ερθει;)

Αν τωρα ο αντρας σου επιμενει σε "προφυλαξεις" τοτε κανεις εναν γλυκο διαλογο (η και περισσοτερους) ...ειναι δυσκολο να αντισταθει καποιος αντρας αν δει οτι η γυναικα του το θελει πολυ...τουλαχιστον ετσι νομιζω!

Link to comment
Share on other sites

Love4 χαχα, μου αρέσει ο τρόπος που τα λες!''Αυτό'' γίνεται, αλλά ο μπαμπάς μας μετά την κατά τύχη εγκυμοσύνη πριν 1,5 χρόνο είναι κέρβερος....;);) Κι εγώ πιστεύω κάποτε θα πέσει, αλλά πότε θα είναι αυτό το κάποτε δεν ξέρω...Τον Ιούλιο κλείνω τα 37....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εμένα με ψήνει ο άντρας μου για 3ο παιδί και δεν ενδίδω...Μου φαίνεται βουνό! Εκείνος δουλεύει πολύ και εγώ μόνη μου με τα παιδιά, κλεισμένη, νιώθω εγλωβισμένη, λέω πως κ πως να ξεπεταχτούν, να μπορώ να τα αφήνω μόνα τους να πηγαίνω μια ώρα ένα περπάτημα βρε αδερφέ!! Να κάνω 3ο να κλειστώ ακόμη περισσότερο? Όλη μέρα είναι με ένα "μαμά" στο στόμα. Ακόμη και όταν είναι εκεί, τα παιδιά εμένα φωνάζουν και ειδικά ο μικρός και να πάει να τον αλλάξει πχ ο μπαμπάς, δεν τον αφήνει, φωνάζει μαμα! Οκ, τον καταλαβαίνω ότι θέλει μία κορούλα (κι εγώ θα ήθελα μια, από την αρχή ήθελα) αλλά δεν μπορώ να κάνω 3ο παιδί! Και επίσης αν βγει γιος? Τι θα γίνει, θα έχω 4 άντρες μέσα στο σπίτι, με πιάνει τρέλα και μόνο που το σκέφτομαι! Εγω πάντως του το ξεκαθάρισα, αν θέλει κόρη πρέπει να βρούμε και γυναίκα μαζί να τα προσέχει, τουλάχιστον για κάποιες ώρες κάποιες μέρες την εβδομάδα.... ΧΑΡΑΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΑΣ!!

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοείται ότι κάνοντας παιδιά πρέπει να κάνουμε λίγο πέρα τον εγωισμό μας και τα θέλω μας....Κι εγώ πολλές φορές νιώθω πτώμα...Αλλά έτσι ένιωθα και με ένα...Και μετά έκανα το δεύτερο κι έλεγα:''μα είχα ένα και γκρίνιαζα?εδώ είναι τα ζόρια στα δύο....'' Και μετά έκανα το τρίτο (και τα είδαμε όλα κωλυόμενα) και είπα:''Μα καλά είχα δύο και γκρίνιαζα??'' Χαχα, κατάλαβες ε??Μαζόχα η κυρία!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Και εγώ έτσι Marouskaki

...οταν είχα ένα ..τα είχα ''παίξει'',,,πραγματικα αιαθανόμουν οτι είχα χρονια υπερκόπωση..χαχα..

το δεύτερο ..τα ίδια ..και οθ το καθεξίς..

 

αλλά μαζί με τα παιδιά εκπαιδαιόμαστε και εμείς..

 

οσο για το ''εγώ'' μας που είπε κάποια κοπέλα...σιγά σιγά σχεδόν μηδενίζεται..τουλάχιστον με την έννοια που ξέραμε παλιά...

κάποια στιγμή αυτό που θες για εσένα και αυτό που θεσ για τα παιδιά σου ταυτίζεται...και είσαι και χαρούμενη για αυτό!!

 

νομίζω όμως ότι οι άντρες δεν μπορούν να βάλουν στην άκρη το ''εγω'' τους , γιαυτο δεν αντέχουν πολλά παιδια..

να σου πω ένα απλό παράδειγμα...εγώ πλέον με τα 4 παιδάκια , ακούω τόσο πολλά παιδικά τραγούδια , που πραγματικά είχα χάσει την επάφή με ότι νέο κυκλοφορεί...η και ότι παλιά αγαπημένη μουσική ...στο αυτοκίνητο επειδη μεταφερω και τα παιδια , ακούω και εκει μόνο παιδιακά...

ο άντρας μου όμως , που παει μόνος στη δουλειά , μιαμ χαρά ακούει τα πάντα.. οπότε αθελα του μεν , αλλά δεν εκπαιδεύεται να βαλει στην ακρη το εγώ του...καταλαβαίνεις πως το εννωω??

(χωρίς να έχω κανένα παράπονο από αυτόν---όμως άλλο η μάνα!!...αλλιως αισθάνεται και αλλιώς μπορεί να ''θυσιασει΄΄ κομματια του ευατού της , για να κάνει και άλλα παιδιά!!

ωχ..ελπίζω να μην σας ζάλισα!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι κάνοντας παιδιά πρέπει να κάνουμε λίγο πέρα τον εγωισμό μας και τα θέλω μας....Κι εγώ πολλές φορές νιώθω πτώμα...Αλλά έτσι ένιωθα και με ένα...Και μετά έκανα το δεύτερο κι έλεγα:''μα είχα ένα και γκρίνιαζα?εδώ είναι τα ζόρια στα δύο....'' Και μετά έκανα το τρίτο (και τα είδαμε όλα κωλυόμενα) και είπα:''Μα καλά είχα δύο και γκρίνιαζα??'' Χαχα, κατάλαβες ε??Μαζόχα η κυρία!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Αχχχχχχχχχχ τι μου θύμισες??? Άκουγα από άλλες μαμάδες που είχαν δύο παιδιά όταν εγώ είχα μόνο τον μεγάλο μου να λένε "ένα ίσον κανένα" και εκνευριζόμουν γιατί εμείς τα είχαμε παίξει με ένα παιδί. Μετά αποφασίσαμε και εμείς να κάνουμε αδερφάκι για τον μεγάλο και τσουπ τα δίδυμα. Και τότε τα είδαμε όλα!!!!!!!!!!!και έλεγα καλά με το ένα και γκρίνιαζα? Μπράβο πάντως βρε κορίτσια που έχετε ήδη τρία και θέλετε και τέταρτο. Εγώ ίσως είμαι και "καλυμμένη" διότι έχω δύο αγοράκια και ένα κοριτσάκι. Αν είχα τρία του ίδιου φύλου μπορεί και εγώ να ψηνόμουν για τέταρτο :) για τον άντρα μου βέβαια δεν ξέρω χιχιχιχι.... από τότε που ήρθαν τα δίδυμα δεν γίνεται καμία κουβέντα στο σπίτι για άλλο παιδί, γιατί άραγε????

Ήρθες!!!!! 21/4/2008

Ήρθαν και τα ζουζούνια μου 4/8/2012

Link to comment
Share on other sites

Mama-aga , ακριβώς επειδή κυρίως η μάνα τραβάει το κουπί γι΄αυτό σκάω που τσινάει ο ανήρ!Εντάξει η αλήθεια είναι ότι βοηθάει τρομερά με τα παιδιά, αν πω όχι, θα ήμουν ψεύτρα αλλά μάλλον μπαίνει στη μέση το εγώ που λέγαμε....;)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εμένα με ψήνει ο άντρας μου για 3ο παιδί και δεν ενδίδω...Μου φαίνεται βουνό! Εκείνος δουλεύει πολύ και εγώ μόνη μου με τα παιδιά, κλεισμένη, νιώθω εγλωβισμένη, λέω πως κ πως να ξεπεταχτούν, να μπορώ να τα αφήνω μόνα τους να πηγαίνω μια ώρα ένα περπάτημα βρε αδερφέ!! Να κάνω 3ο να κλειστώ ακόμη περισσότερο? Όλη μέρα είναι με ένα "μαμά" στο στόμα. Ακόμη και όταν είναι εκεί, τα παιδιά εμένα φωνάζουν και ειδικά ο μικρός και να πάει να τον αλλάξει πχ ο μπαμπάς, δεν τον αφήνει, φωνάζει μαμα! Οκ, τον καταλαβαίνω ότι θέλει μία κορούλα (κι εγώ θα ήθελα μια, από την αρχή ήθελα) αλλά δεν μπορώ να κάνω 3ο παιδί! Και επίσης αν βγει γιος? Τι θα γίνει, θα έχω 4 άντρες μέσα στο σπίτι, με πιάνει τρέλα και μόνο που το σκέφτομαι! Εγω πάντως του το ξεκαθάρισα, αν θέλει κόρη πρέπει να βρούμε και γυναίκα μαζί να τα προσέχει, τουλάχιστον για κάποιες ώρες κάποιες μέρες την εβδομάδα.... ΧΑΡΑΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΑΣ!!

 

Xαχα, δηλαδή εγώ που ήδη ζω το ''δράμα'' με τους 4 άντρες που περιγράφεις ????Εμένα είναι β δημοτικού, μεγάλα νήπια και 3 ετών τα αγόρια μου και ήδη δεν ασχολούμαι μαζί τους γιατί όλη μέρα ή παίζουν μπάλα ή βλέπουν μπάλα ή παίζουν πλεημομπίλ. Ασχολείται ο μπαμπάς με τα της μπάλας, εγώ μόνο άμα πεινάσουν τους έχω:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Εντάξει, με κουράζει το ότι είμαι η μόνη που μαζεύω, σιδερώνω, πλένω κλπ αλλά έχω δει και κοριτσομάνες που η κόρη δεν κάνει τίποτα.Τώρα προσπαθώ να τα μάθω να μαζεύουν λίγο, έστω τα ρούχα τους και τα παιχνίδια...Το τρίτο το θέλαμε, μας έβγαλε την πίστη (δε θα πετύχω αυτόν που είπε ότι μεγαλώνουν μόνα τους τα τρίτα....:evil::evil::evil:), αλλά η χαρά που έφερε στο σπίτι μας δε λέγεται, το στραβοξυλάκι μας!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχχχχχχ τι μου θύμισες??? Άκουγα από άλλες μαμάδες που είχαν δύο παιδιά όταν εγώ είχα μόνο τον μεγάλο μου να λένε "ένα ίσον κανένα" και εκνευριζόμουν γιατί εμείς τα είχαμε παίξει με ένα παιδί. Μετά αποφασίσαμε και εμείς να κάνουμε αδερφάκι για τον μεγάλο και τσουπ τα δίδυμα. Και τότε τα είδαμε όλα!!!!!!!!!!!και έλεγα καλά με το ένα και γκρίνιαζα? Μπράβο πάντως βρε κορίτσια που έχετε ήδη τρία και θέλετε και τέταρτο. Εγώ ίσως είμαι και "καλυμμένη" διότι έχω δύο αγοράκια και ένα κοριτσάκι. Αν είχα τρία του ίδιου φύλου μπορεί και εγώ να ψηνόμουν για τέταρτο :) για τον άντρα μου βέβαια δεν ξέρω χιχιχιχι.... από τότε που ήρθαν τα δίδυμα δεν γίνεται καμία κουβέντα στο σπίτι για άλλο παιδί, γιατί άραγε????

 

Χαχα, ζόρι τα διδυμάκια ε?Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ ήθελα κορίτσι από το πρώτο:rolleyes::rolleyes::rolleyes:Και δεν έκατσε.Αν ποτέ θελήσει ο Θεός να κάνω τέταρτο θα ήθελα κορίτσι...για τον άντρα μου πιο πολύ...να δει τι σημαίνει να σε αγαπούν τρελά!!!Για μένα...φτάνει που θα είχα την τετράδα μου ας ήταν και φουλ άρρενες!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως κορίτσια η επιθυμία για άλλο ένα δεν τελειώνει ποτέ!..

 

Δεν ξέρω αν το έχει νοιώσει κάποια από εσάς , αλλά δεν σκέφτεστε ποτέ τι θα γίνει αμα φτάσουμε σε ηλικία που δεν μπορούμε να κάνουμε άλλα , και μετανιώσουμε που δεν προσπαθήσαμε παλιότερα?? όσο δύσκολο και αν μας φαίνεται τώρα!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κορίτσια η επιθυμία για άλλο ένα δεν τελειώνει ποτέ!..

 

Δεν ξέρω αν το έχει νοιώσει κάποια από εσάς , αλλά δεν σκέφτεστε ποτέ τι θα γίνει αμα φτάσουμε σε ηλικία που δεν μπορούμε να κάνουμε άλλα , και μετανιώσουμε που δεν προσπαθήσαμε παλιότερα?? όσο δύσκολο και αν μας φαίνεται τώρα!!

 

Θα μετάνιωνα αν ήταν επιλογή μου να μην κάνω άλλο παιδί, αλλά δεν είναι επιλογή μου οπότε....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα μετάνιωνα αν ήταν επιλογή μου να μην κάνω άλλο παιδί, αλλά δεν είναι επιλογή μου οπότε....

 

Μarouskaki , δεν το ελεγα για σενα ,ουτε καποια συγκεκριμενα..

μια σκεψη γενικη λεω...ισως να είναι από μόνη της ολόκληρο θέμα, απλα είπα να το γράψω εδώ...

 

και για να επανέρθω στο θέμα...

... τις περισσότερες φορές όταν η γυναίκα το θέλει πολύ ..οι άντρες ,αργά η γρήγορα , πείθονται!,,

Link to comment
Share on other sites

Μarouskaki , δεν το ελεγα για σενα ,ουτε καποια συγκεκριμενα..

μια σκεψη γενικη λεω...ισως να είναι από μόνη της ολόκληρο θέμα, απλα είπα να το γράψω εδώ...

 

και για να επανέρθω στο θέμα...

... τις περισσότερες φορές όταν η γυναίκα το θέλει πολύ ..οι άντρες ,αργά η γρήγορα , πείθονται!,,

 

Καλέ δεν παρεξηγήθηκα:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Απλώς για μένα προσωπικά είπα ότι δε θα μετάνιωνα αφού αν ήταν στο χέρι μου θα είχα κι άλλο.;);) Χθες είδα στην εκκλησία μια κυρία με ένα μπεμπάκι και με πήραν τα ζουμιά...Οπότε θα κρατήσω το ''όταν η γυναίκα το θέλει πολύ..οι άντρες, αργά ή γρήγορα, πείθονται!'' που έγραψες παραπάνω.Πώς είναι η ζωή με τα 4 λοιπόν?Δουλεύεις κιόλας?

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μarouskaki , δεν το ελεγα για σενα ,ουτε καποια συγκεκριμενα..

μια σκεψη γενικη λεω...ισως να είναι από μόνη της ολόκληρο θέμα, απλα είπα να το γράψω εδώ...

 

και για να επανέρθω στο θέμα...

... τις περισσότερες φορές όταν η γυναίκα το θέλει πολύ ..οι άντρες ,αργά η γρήγορα , πείθονται!,,

 

Mama-aga αναφερόμενη στο ψευδώνυμό σου, άλλαξέ το κάντο mama-agadon!

Για όλα πείθονται οι άντρες ! Ειδικά όταν το μέσον και ο τρόπος είναι η αγαπημένη τους "δραστηριότητα"...

Εγώ κορίτσια 2 έχω (ευτυχώς ένα κι ένα) οπότε δεδομένης και της ηλικίας μου μένω εδώ με διπλό προφυλακτικό !!

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

Mama-agadon?Για εξηγησέ το αυτό, εγώ δεν το έπιασα...:rolleyes::rolleyes: Πόσο είσαι βρε Ειρήνη και το λες αυτό για την ηλικία σου??

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Mama-agadon?Για εξηγησέ το αυτό, εγώ δεν το έπιασα...:rolleyes::rolleyes: Πόσο είσαι βρε Ειρήνη και το λες αυτό για την ηλικία σου??

 

Το πήρα ως Μαμά Αγά οπότε αφού έχει 4 αν δεν κάνω λάθος στον πληθυντικό αγάς-αγάδες . Μπορεί όμως να είναι και όνομα οπότε είναι άσχετο...

Είμαι 42 , άργησα , το πρώτο το έκανα 37 ετών... το δεύτερο μετά από 17 μήνες.

Αν είχα κάνει νωρίτερα τα παιδιά μου μπορεί να έκανα και τρίτο (κι εμείς 3 αδελφές είμαστε)

Αλλά που να με αφήσουν η καλοπέραση και οι διασκεδάσεις !!! :-D

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα ως Μαμά Αγά οπότε αφού έχει 4 αν δεν κάνω λάθος στον πληθυντικό αγάς-αγάδες . Μπορεί όμως να είναι και όνομα οπότε είναι άσχετο... Κι εγώ το ''αγάδων'' κατάλαβα να εννοείς, αλλά επειδή δεν ξέρω αν έχει κορίτσια ή αγόρια...μπερδεύτηκα.Για μένα ταίριαζε πάντως το μαμά-αγάδων με τρεις γιους που έχω χαχαχαχαχα!

Είμαι 42 , άργησα , το πρώτο το έκανα 37 ετών... το δεύτερο μετά από 17 μήνες.Σιγά τη μεγάλη!Άλλες κάνουν το πρώτο στα 42 όχι το τρίτο!

Αν είχα κάνει νωρίτερα τα παιδιά μου μπορεί να έκανα και τρίτο (κι εμείς 3 αδελφές είμαστε)

Αλλά που να με αφήσουν η καλοπέραση και οι διασκεδάσεις !!! :-D

 

H αλήθεια είναι ότι όταν τα παιδιά έχουν μεγαλώσει αρκετά (έκλεισαν τα 3-4) πλέον περνάς σε άλλη φάση και είναι ψιλομανίκι να αρχίζεις ξανά από το μηδέν...Βλέπω τα δικά μου τώρα... Παίζουν καλά μεταξύ τους, συνεννοούνται κλπ και κάθε μέρα και καλύτερα.Ένα νινί θα μας γύριζε στην αρχή, οκ, αλλά θέλω να γυρίσω στην αρχή λέμε, μαζόχα 100%, χαζομαμά 100%, πες το όπως θες!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι όταν τα παιδιά έχουν μεγαλώσει αρκετά (έκλεισαν τα 3-4) πλέον περνάς σε άλλη φάση και είναι ψιλομανίκι να αρχίζεις ξανά από το μηδέν...Βλέπω τα δικά μου τώρα... Παίζουν καλά μεταξύ τους, συνεννοούνται κλπ και κάθε μέρα και καλύτερα.Ένα νινί θα μας γύριζε στην αρχή, οκ, αλλά θέλω να γυρίσω στην αρχή λέμε, μαζόχα 100%, χαζομαμά 100%, πες το όπως θες!

 

3 γιους ! Τι λες τώρα ! Να τους χαίρεσαι !

Τότε ένας λογος παραπάνω για να πας για το 4ο !!!

Ευχομαι να γίνει σύντομα και να δεις το πολυπόθητο γυναικάκι στην οικογένεια.

Εγώ που έχω ένα αντράκι κι ένα γυναικάκι υπάρχουν πραγματικά διαφορές...

Η κόρη μου μπορεί να παίζει με τις ώρες και να μην ακούγεται , ο γιος μου από την άλλη...

Η κόρη μου 3,5 έχει κόψει και τη νυχτερινή πάνα , ο γιος μου 5 ακόμη φοράει τη νύχτα

Ο γιος μου όμως είναι πιο αγαπησιάρης και πιο συγκαταβατικός , η κόρη μου είναι πιο σκληρή και πεισματάρα (γυναίκα γαρ)

Σου εύχομαι σύντομα χαρμόσυνα νέα !:-D

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

3 γιους ! Τι λες τώρα ! Να τους χαίρεσαι !

Τότε ένας λογος παραπάνω για να πας για το 4ο !!!Χαχα, η αλήθεια είναι ότι κατά καιρούς που λένε στον άντρα μου για 4ο έχει πει:αν μου το υπογράφανε ότι θα έβγαινε κορίτσι θα το έκανα!

Ευχομαι να γίνει σύντομα και να δεις το πολυπόθητο γυναικάκι στην οικογένεια.Σε ευχαριστώ!Ας είναι και αγόρι, αν και θα αυτοκτονήσει ο άντρας μου δεν το συζητώ!!

Εγώ που έχω ένα αντράκι κι ένα γυναικάκι υπάρχουν πραγματικά διαφορές...

Η κόρη μου μπορεί να παίζει με τις ώρες και να μην ακούγεται , ο γιος μου από την άλλη... Τεστοστερόνη παιδί μου!

Η κόρη μου 3,5 έχει κόψει και τη νυχτερινή πάνα , ο γιος μου 5 ακόμη φοράει τη νύχτα

Ο γιος μου όμως είναι πιο αγαπησιάρης και πιο συγκαταβατικός , η κόρη μου είναι πιο σκληρή και πεισματάρα (γυναίκα γαρ) Χαχα:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σου εύχομαι σύντομα χαρμόσυνα νέα !:-D

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί και στου συζύγου το...μυαλό!;););)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...