Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΥΡΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΜΩΡΟΥ(κορίτσι)


Rachel

Recommended Posts

Καλησπερα φιλοι και φιλες του αγαπημενου μου Parents... θελω να με βοηθησετε σ εκατι πολυ ομορφο... Σε 3 μηνες θα γεννησω το κοριτσακι μου και θελω να μου προτεινεται γλυκα ονοματα... Σας παρακαλω βοηθηστεμε... Εμενα μου αρεσει το ΜΑΡΙΛΙΤΑ!!! Περιμενω νεα σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 206
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Καλλίστη

Μιχαέλα

Αιμιλία

Στεφανία

Δανάη

Ηρώ

Ανδριανή

Λυδία

και πολλά άλλα..................

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

τη κορη μου θα τη βαφτησουμε Ζαφειρια αλλα θα τη φωναζουμε Ζεφη ηθελα ενα ιδιαιτερο ονομα για το κοριτσακι μου κ αφου ηταν κ της πεθερας μου ακομα καλυτερα :) .το μονο κακο ειναι πως δεν εχει γιορτη :roll:

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου αρέσει πολύ το Μυρτώ και έχει και γιορτή της Παναγίας της Μυρτιδιώτισσας τον Σεπτέμβριο, αν δεν κάνω λάθος στις 23.

Στις 24.

Η αγαπημενη μου ξαδερφουλα γιορταζει τοτε.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το αγαπημένο μου όνομα είναι το Νεφέλη και αυτό θα δώσουμε και στη μικρή μας: Νεφέλη-Μαρία!

Επίσης θα σου πρότεινα τα αρχαία ελληνικά ονόματα τα οποία κατά τη γνώμη μου είναι υπέροχα!

Link to comment
Share on other sites

Λυδία (27-03 ή 20-05)

Ναταλία (26-08)

Αρετή (01-12)

Ανθή (15-12)

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα δικα μου αγαπημενα για κοριτσακια εινα:

Κασσανδρα

Αλκιστης

Καλλιστω

Ιολη

Λυδια

 

Και για αγορακια:

Ιασωνας

Οδυσσεας

Αλεξανδρος

Παρης

Αλκης

 

Και πολλα αλλα.

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eμενα παλι μου αρεσει πολυ το Αλεξανδρα

 

χε χε Αλεξάνδρα με λένε...σε ευχαριστώ! :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου αρέσουν πολύ

 

Βικτωρία

Αναμπέλλα

Νεφέλη

Φαίδρα

Μαρίζα

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να σας ρωτησω και εγω κατι?????το Χριστιάνα ειναι Ορθοδοξο-Χριστιανικο ονομα?

 

Πάντως αν μπεις στο Εορτολόγιο και πας στο όνομα Χριστίνα θα βρείς δίπλα και στο όνομα Χριστιάνα!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εχοντας μπει στην τελευταια *ευθεια* της εγγυμοσυνης μου έχω αρχίσει και εγώ (όπως όλες οι wannabe μαμάδες) να ψάχνω για το τέλειο όνομα. Μιας και είμαι single και η μητέρα μου έχει φύγει από τότε που ήμουν μικρή δεν έχω *οικογενειακά* ονόματα για να χρησιμοποιήσω…So, ποιο-ποια είναι τα αγαπημένα σας κοριτσίστικα ονόματα?

 

Υ.Γ. Δεν μου αρεσουν τα συνηθησμενα ονοματα…

Link to comment
Share on other sites

Νομίζοντας ότι το δεύτερο μωράκι μου θα είναι κοριτσάκι, βρήκαμε με τον άντρα μου αρκετά υποψήφια ονόματα, τα οποία θέλαμε απαραιτήτως να γιορτάζονται και στο χριστιανικό ημερολόγιο, αν σε ενδιαφέρει κι αυτό. Δες μερικά : Μαρκέλλα, Αιμιλία, Αριάδνη, Εμμανουέλα, Ιουλία, Κοραλία, Ναταλία, Σαββίνα, Βικτώρια, Μόνικα.

Το πρώτο μας παιδάκι που είναι κοριτσάκι, θα το βαφτίσουμε Χριστιάννα.

 

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου εύχομαι και να του χαρίσεις το πιό γλυκό και καλότυχο όνομα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...