Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ; ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΕΙΑ


Recommended Posts

Τον Αύγουστο οι παιδικοί κλείνουν και εμείς φέτος δε θα έχουμε καθόλου άδεια εκείνες τις μέρες.

Ψάχνουμε να δούμε ποιός θα κρατάει το 4 ετών παιδί μας.

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική εκτός από γιαγιά.

Θα προτιμούσα κάτι σαν παιδικό σταθμό.

Baby sitter δεν έχω πάρει ποτέ και δε νομίζω να το κάνω τώρα. Δεν γνωρίζω καμμία και δε θα ήθελα κάποια άγνωστη να μένει μόνη με το παιδί στο σπίτι.

Έχετε κάτι να προτείνετε; Παιδικό σταθμό ή κέντρο δημιουργικής απασχόλησης που να μένουν ανοιχτά τον Αύγουστο;

Με εξυπηρετούν περιοχές Μαρούσι-Λυκόβρυση-Πεύκη-Κηφισιά-Μελίσσια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστώ πολύ για το link.

Δυστυχώς απ'ότι βλέπω το summer school που παρέχει είναι μέχρι τις 31 Ιουλίου. Εγώ θέλω κάτι αποκλειστικά για τον Αύγουστο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για το link.

Δυστυχώς απ'ότι βλέπω το summer school που παρέχει είναι μέχρι τις 31 Ιουλίου. Εγώ θέλω κάτι αποκλειστικά για τον Αύγουστο.

 

Μπορείς μήπως να το στέλεις κατασκήνωση;Ή είναι πολύ μικρό για να πάει;Δεν είμαι σίγουρη, εγώ πρωτοπήγα 5,5 χρονών και δεν θυμάμαι αν είχαμε μικρότερα παιδάκια....

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://preschoolpark.blogspot.com/

 

Καλημέρα . Ψάχνοντας κάτι ανάλογο -στα Νότια προάστια όμως- έπεσα πάνω σε αυτό. Ρίξτε μια ματιά. Αναφέρει πως εξυπηρετεί βόρεια προάστια... ελπίζω να βοηθηθείτε !

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου πω για ΒΠ αλλά υπάρχουν παιδικοί σταθμοί που μένουν ανοιχτά όλο τον χρόνο (δηλ λειτουργούν κανονικά και Αυγουστο) και μπορούν να κρατήσουν παιδάκια όχι μόνο για 1 μήνα, αλλά ακόμα και για κάποιες μέρες..Μήπως να έκανες μια έρευνα προς αυτή την κατεύθυνση??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

απλά προς ενημέρωση όσων μου απάντησαν (σας ευχαριστώ!)

 

Τελικά, τα κατάφεραν οι γιαγιάδες να μας βοηθήσουν.

29-15 η μαμά μου θα κλείσει την επιχείρηση

15-31 η πεθερά μου θα ανέβει από το χωριό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...